Mrkvič

Jediná otázka po filmu zůstává, nakolik je rozluštění Enigmy dílem Alana Turinga. Dle filmu je jeho zásluha obrovská. Po desetiletích mlčení je ale zodpovězení hodně složité. Takže divákovi nezbývá než věřit a užít si super film. Ano, neskončit Turing tak, jak skončil, neměl by závěr filmu tak silné vyznění. Já jakožto alespoň trochu znalí Turingovi práce s počítači, jsem ocenil i další informace okolo. Takže díky hercům, informacím a silnému dovětku na závěr jsem rychle zapomněl na nudnější pasáže typické pro životopisné filmy. ()

viperDavid

Ať žijou teplouši. Nevím jestli to byl film o homo erekci nebo o enigmě. Ono to k životopisu tak nějak patří. Byl to životopis o Turingovi tak tam to homo prostě muselo být, ale naštval mě ten konec. Titulky na závěr jak moc teploušů bylo odsouzeno a bla bla bla bla. Mělo to být o mysliteli ne o tom kam strkal ptáka. ()

LiborGondek

Pravdivé, faktické, prostě dokonalé. Někdy je třeba být jiný, jiný tak zásadním způsobem, že tomu většina říká divný, protože ani rozšifrování nerozšifrovatelného, provedení neproveditelného, nebo zvládnutí nezvládnutelného není normální. 85% ()

skrblik007

Režisér tohoto počinu, Morten Tyldum přetvořil za pomoci perfektního castingu průměrný scénář v takřka perfektní historický thriller. Turing a spol si zaslouží vzdát poctu v takto velkém stylu, takže můžeme tvůrcům odpustit značné zjednodušení procesu prolamování šifry Enigma a s klidem vychutnat tenhle film. ()

Sfinkter

Další zfilmovaný génius ve správném hollywoodském profi hábitu. Je neuvěřitelné, jak moc někdo lidstvu přispěl, aniž by o tom kdokoliv věděl. ()

KRYSIOPICE

OK Alanu Turingovi vděčíme za to, že máme počítače, všechna čest. Jenomže tenhle film záměrně překrucuje dějiny, podle toho jak se mu to hodí do scénáře. Kalkul zaměřený na city, kýč, průměr. Časem až opadne nadšení z Cucumbra, tak po tomhle filmu neštěkne ani pes. ()

filmmovier

Strhující film, ke kterému jsem přistupoval s rezervou, aby mě nakonec neskutečně překvapil. Stejně jsem na tom byl i s Teorií všeho, jen tohle je ještě lepší. Kód Enigmy je prostě další živý důkaz toho, že s životopisným filmem (obzvlášť když ho točí Britové a je v něm válka) nemůže dopadnout špatně. Navíc v něm hraje Cumberbatch (po Sherlockovi asi jeho nejlepší role) a stále charizmatický Charles Dance. Jeden z nejsilnějších a nejlepších scénářů loňska (eventuelně předloňska). Alana Turinga jsem donedávna moc neznal, ale byl nesmírně zajímavým člověkem s velice silným osudem, který stojí za pozornost. A když máte Cumbrbatche (a ostatní), perfektní scénář, skvělou dobovou atmosféru a vynikajícího (a stále zajímavějšího) Mortena coby režiséra, dokonalý filmový zážitek v té nejryzejší podobě je zajištěn. Je to napínaé, emocionální, ale není to takovej hroznej slaďák, jako Teore - taky je to mnohem, mnohem lepší. Benedictův nejlepší celovečerák a pro mě další do TOPky za rok 2015. 100%. A závěrečná scéna a dovětek vám nádherně shrnou to, proč je to celý tak strašně luxusní a proč to na mě zabírá. ()

Lachtaan

Pro mě zprvu neznámý hrdinský čin, který zvrátil dějiny 2. světové války a údajně ji zkrátil o mnoho let. O Enigmě jako takové jsem leccos slyšel, o Turingovi nikoliv. Cumberbatch ho ale ztvárnil excelentně a britské zpracování událostí na pozadí války mě zde také hodně potěšilo. Kód Enigmy lze zařadit mezi desítku nejpovedenějších životopisných filmů. ()

Ryuuhei

Slušný snímek historické hodnoty, u kterého ale musím souhlasit s tvrzením, že mu chybělo pořádné napětí, něco dechberoucího, co podobné filmy i s jinak hůře zpracovaným námětem mají a proto jsou tak dobré. 70% ()

marvan

Vedle brilantního Stoppardova scénáře k o 14 let staršímu filmu Michaela Apteda je scénář k tomuhle filmu jen řemeslně odvedená rutina. ()

Pavlínka9

Jelikož miluju britský přízvuk, bylo to pro mě na tomto filmu úplně nejvíc, co jsem si vychutnala. Příběh Enigmy znám, nebylo to pro mě tedy žádným překvapením, ale přiznávám, že Cumberbatch byl ve své roli úžasný. Film je dechberoucí, střihy s autentickými záběry jsou až děsivé a celé mi to přišlo takové mrazivé, jelikož každý má své tajemství a v té době se za určitá tajemství dávaly takové tresty, že lidé přicházeli o život...Ve chvíli, kdy Alan nalezl Bibli a zjistilo se, že nemůže prozradit tajemství, jelikož někdo zná to jeho...ta bezmoc a ta beznaděj, jak se zachovat dál...Celé je to snůška lží a přitom snaha zachránit lidské životy. A věřím tomu, že vlivem rozluštění Enigmy se zachránilo mnoho životů...Alexandre Desplat jako jeden z mých nejoblíbenějších skladatelů filmem proplouvá přesně tak, jak má a střih je v tomto filmu skvělý. ()

Kmotr76

Zatím největší letošní oscarové zklamání. Příliš křečovité, patetické a extrémně předvídatelné. Tolik klišé momentů v jednom filmu jsem už dlouho neviděl. Působilo to na mě celé umělým a vykonstruovaným dojmem. A nezachrání to ani nepřekvapivě slušný herecký výkon Benedicta Cumberbatche. Tyldum se snaží dojímat za každou cenu, až je to k pláči. 50 % ()

venison

Velmi precizně zpracovaný snímek dalšího neuznalého génia s důležitou prací a těžkým osudem.. Ani ta Keira Knightley moc nevadila.. Líbilo :-) ()

terunka003

Britské, válečné, špionážní, křížovkářské, tajné, šifrovací, autobiografické. . Klasický britský film o válce a prolomení dešifrovacího kódu. Vynikající. Psychologie hlavní postavy neuvěřitelná, až příliš depresivní, hlavně na konci děje. Navíc je to natočeno podle skutečnosti, a o to víc je děsivější to, jak hrůzná byla válka, a jak se zacházelo s homosexuály. Herecké výkony netřeba rozebírat, Benedict je excelentní, o zbytku nemluvě. Prostě evropský film se vším všudy. ..jdu rozlousknout sudoku.. ()

elanius

(33/2015) / V porovnaní s Hawkingovým príbehom je príbeh Alana Touringa cennejší z historického hľadiska. Predsa len, nie každý si je vedomý aký velký dosah mal jeden z prvých počítačov na 2. svetovú a rovnako tak na celkový vývoj elektroniky po vojne. Síce sa celým filmom ťahá línia s Touringovou homosexualitou (v záverečných titulkách zbytočne zvýraznený fakt) Teória všetkého má silnejší emotívny náboj. The Imitation game je však o dosť vyspelejší film, ktorý pútavo ukazuje silu ľudského myslena a talentu využitú tým správnym spôsobom. (8/10) ()

koxin

Dostal jsem co jsem očekával - vynikajícího Cumberbatche, kterému se nedostává ale maximum prostoru kvůli zpracování příběhu, s nímž si hold tvůrci mohli pohrát ještě lépe. Stále však skvělý film. ()

Cumberbatch a velký elektrický duel

Cumberbatch a velký elektrický duel