Iceman je pravdivý příběh o Richardu Kuklinskim (Michael Shannon), notoricky známém zabijákovi a milujícím otci rodiny. Svou přezdívku si vysloužil zmrazením těl svých obětí, což zatajovalo dobu úmrtí a svedlo policii mimo stopu. Byl to muž, který měl sklony k násilí a rovněž vytěsňováním následků, tak aby vytvořil idylický rodinný život. Jeho rodina a sousedé věřili, že byl průměrný podnikatel a neměli tušení o jeho druhém životě. Kuklinski zabil během svého života přes sto lidí. Nikdy necítil výčitky svědomí s výjimkou bolesti, kterou způsobil své rodině. (DannyBoy80)

Killingjoke

Asi jsem čekal něco ve stylu Scorseseho Mafiánu nebo tak něco. Iceman je ale úplně jiný film. Ona to v podstatě není ani gangsterka, tedy aspoň v tom běžném pojetí. Tohle je prostě životopis chlapa, který byl chladný jak led, bez mrknutí oka zabil kohokoliv kromě žen a dětí a v rodinném kruhu byl považován za vzorného a milujícího manžela a otce. Byl takový Richard Kuklinski skutečně? Nebo snad svůj zájem o rodinu pouze používal jako krycí historku? To si opravdu netroufám soudit. Můžu však říci, že v podání Michaela Shannona to je fakt divný pavouk. Shannon je pro role podobných chlápků zrozen a i u něj by mne zajímalo, jaký je vlastně v soukromí. No prostě hraje to geniálně! Dále bych rád vyzvedl výkon Chrise Evanse, který krom komiksových hrdinů umí zahrát i náročnější role, zde navíc namaskován tak, že byste jej na první pohled jen stěží poznali. Velkou radost mi udělala Winona Ryder, kterou vidím v pořádné roli poprvé od roku 1999. Tempo filmu je hodně pomalé a střih naopak občas velmi rychlý, tomu se ale zřejmě nedalo vyhnout, protože film zabírá několik desítek let ze života nájemného vraha. A vlastně proč to neříct rovnou, Iceman je řemeslně dobrý film, postrádající trošku emočního aspektu a je možná až moc chladný, stejně jako ten chlap, podle jehož přezdívky se celý film jmenuje… ()

goni

Slusna gangstrovka zo 70. rokov na motivy skutocnej udalosti. Zo zaciatku sa to sice dlhsie rozbiehalo ale potom to malo celkom svizny spad. Chlapik v robote striela, reze, zapichava a skrti ludi a doma sa potom tvari ako mily otecko. Pre mna bola uveritelnejsia skor ta prva rola, kedze hlavny hrdina vyzera ako ukazkovy masovy vrah [70/2013]. ()

bararich8

Škoda, z tohohle šlo určitě vytřískat mnohem víc, jenom to dát do rukou někomu zkušenějšímu. Jediná záchrana, která to vytáhla nad průměr, byl jako vždy skvělý Shannon, kterému tu "zlé" role prostě sednou jako prdel na hrnec. A Evansova postava byla taky hodně zajímavá. Příběh sám o sobě je hodně dobrý akorát holt to zpracování. 4* ()

Kadas97

Iceman mi v mnohom pripomínal film „Kill the Irishman.“ Hlavnú postavu snáď nemohli ani lepšie obsadiť, proste Shannonovi bola rola Kuklinskiho ušitá na mieru, podobne ako rola Nea pre Keanu Reevesa. Akcia strieda, rodinú (ne)pohodu a opačne. Po spojení síl Polaka a Freezyho som očakával nejakú vražednú neovládateľnú jazdu dvoch nájomných maniakov, ale nedočkal som sa. Vraždy sú dosť skromné, ale zato reálne podané. 7 z 10 ()

darkreider

Až pri sledovaním som začal počítať známe tváre a že som ich napočítal dosť. Ale neúprosne dominuje Shannon. To je hitman ako vyšitý. Žiaľ mi dej neprišiel dva krát prehľadný asi pre mnoho postáv, ktoré sa ukážu raz a potom sa o nich len hovorí a človek nemal čas spojiť si meno s tvárou. A druhá vec, ktorá zamrzela ja skratkovitosť, z ktorej mám akurát nejakú kusú informáciu, ktorú si nejak zakomponujem do deja sám, alebo ju proste vypustím, lebo neviem, čo s ňou. ()

Whitebeard

Průměrná gangsterka, kterou si zapamatujete snad jenom díky vynikajícímu výkonu Michaela Shannona. Jinak nudný, předvídatelný, až moc zaměřený pouze na hlavní postavu. Za mě trochu horší 3* ()

aLCaP0Ne

Presne podľa môjho vkusu. Pochúťka na čele so skvelým Icemanom Shannonom. Možno pôsobí tento film chladne, kruto ale aj o tom je život a našli sa aj takí borci, ktorí chceli žiť americký sen doslova. Trošku ma prekvapuje to hodnotenie na ČSFD, ale tak sto ľudí, sto chutí. Dve hodiny spanilej jazdy Icemana odkrýva čo to, s jeho života. Dozvedáme sa nie len o tom, že bol asi jeden z najlepších nájomných vrahov v USA a na svedomí ma asi viac ako 100 vrážd, ale aj tom, že sa snažil byť vzorným otcom rodiny a naozaj si zachoval ľadovú tvár v každej situácii.. 90% ()

Kingjiri

Že se začnou točit životopisný filmy o nájemnejch zabijácích by mě teda nenapadlo :) Nicméně Iceman má právě jako většina životopisnejch filmů nevýhodu, že se kvůli věrnýmu kopírování reality drží dost při zemi (nechápu, proč aspoň tvůrci nemohli ukázat, jak Kuklinski zmrazuje těla obětí). Icemana jsem zkouknul jenom kvůli hereckýmu obsazení, přičemž Michael Shannon nezklamal, táhnul celej film, zdatně ho však doplňoval Ray Liotta nebo Chris Evans. Gangsterky a ještě k tomu odehrávající se v minulosti ale stejně nikdy nebudou mym šálkem čaje, takže pokud máte tenhle žánr rádi, berte moje hodnocení třema slbšíma hvězdama s menší rezervou. ()

Oonika

Čekala jsem asi něco svižnějšího, napínavějšího a trochu brutálnější. Měla jsem představu, že to bude něco jako Zodiak- což bohužel ani zdaleka nebylo. ()

Franc1s

Zabiják tohoto roku! :) Ještě založeno na skutečném příběhu s vynikající rolí přímo dělanou pro M.Shannona. Ukázkově zobrazeno, jaký měl rodinný život a na druhou stranu zabil co šlo. Svou práci evidentně miloval a nakonec se nechal tak jednoduše podělat.. První půlka je ukázkou pár pěkných vražd a toho jakým směrem Kuklinski pujde, ve druhé půlce už to jde všechno zkopce a vše se mu rozpadá pod rukama.. Jeho nervy bych chtěl mít :) Jsem nadšen 8/10 ()

Pavel82

Je to někde mezi třemi a čtyřmi. A i když jsou kvality tohoto snímku nepopiratelné, musím se bohužel přiklonit spíše ke třem. A důvod? Do týdne totiž na Icemana úplně zapomenu a slije se mi se stovkou dalších, jemu podobných. ()

Primavera

Keďže som čítala Mraziara, nedalo sa neporovnávať... Nenormálne surové detstvo, ktoré z neho urobilo bezcitného chudáka, žiaľ, vo filme vidieť len máličko, na škodu veci... Zaujímavé praktiky, ktoré robil - dal zožrať človeka zaživa potkanom v jaskyni a kým to celé dni žrali, kamera to snímala.... parádna, nie? :-) Proste, vypadli zaujímavé veci na úkor niektorých zbytočne natiahnutých scén. Kniha zas lepšia ako film. ()

TheRay97

Pokaždé, když se zapne biografický film, lze očekávat originální příběh s lidmi, kteří žili velmi odlišný život a měli specifický osud. Nedá se svítit, film nepřekonává tato očekávání, ale rozhodně sdílí obrázek o Kuklinskim a jeho nepříliš známému životu. Alespoň si divák přiblíží různé úhly pohledu a názoru, kdo byl Iceman. ()

john.h

Shannon padl do role chladnokrevneho zabijaka jako ulity. Take to bylo spickove obsazene. Evanse jsem skoro nepoznal, Schwimmer byl taky tezko k poznani, James Franco tu ma jen male cameo, ale byla to bomba. ()