Hurá do Afriky!

Hurá do Afriky!

Animals United

Animovaný / Rodinný

Německo, 2010, 93 min

Moc krásný animák o zvířatech z Afriky i z jiných částí světa, kde nejsou šťastni a tak pár želv z Galapág, lední medvědice, klokan, tazmánský čert a kohout z Francie míří do Afriky, kde by mohli mít svůj nový domov. Ale nejhorší nepřítelé zvířat, lidé, zahradili řeku a do jejich údolí přestala téct voda. Možná tímhle chtěl film říct, jak je důležité, abysme žili v souladu s přírodou, že jsme jen malou součástí tohoto světa. Něco na tom určitě bude. Nechápu tak nízké hodnocení, ale časem se to možná zlepší.(7.4.2012)

• Daryl.Dixon

Tak nevím, zda to bylo vůbec pro děti, protože to celé na mě působilo jak nějaký propagační film pro ekologické aktivisty, nebo upozornění strany zelených na globální oteplování a další problémy světa: lední medvěd sleduje tání ledovců, želvy vyžene ztroskotání ropného tankeru u Galapág, Afriku postihlo sucho vinnou člověka a Francouz si chce upéct kohouta na víně. No dobře, to poslední asi není tak úplně problém světových rozměrů, ale ty další věci ano, ale to určitě nevyřeší malé děti, které spíše budou řešit to, jak dopadnou dvě želvy, nebo budete muset zabrousit do slovníku, abyste jim dokázali vysvětlit, co je to například orákulum. Jinak hrozba člověkem je tu zastoupena i v lovci, který je tak nezničitelný, že i terminátor by se studem raději nechal recyklovat na plechovky pro sardinky. Jediné, co se mi celkem líbilo, byla animace, ale to je trochu málo na lepší hodnocení.(2.7.2014)

Najednu stranu zábávné, ale na druhou nesmyslné a vyloženě pro děti. Na madagaskar holt nic nemá! Ale rozhodně bych tento animák neřadil mezi nejhorší.. Děti v tom můžou vidět zábavnou podívanou ze Surikatou, která hledá vodu a pěkná zvířata a jejich dobrodružstí. Nicméně místy nedávají smysl jako např.lední medvěd v africe, nebo verliby dopraví v puse do new yorku slony, zebry atd.. Zápletka s pohledu dospěláka je jasná, díky globálním změnám se mění i podmínky pro zvířata, kterým navíc mi lidé ničíme půdu a přehradamy zastavujeme zdroj vody! 55%(20.4.2013)

• Ketri

Tak tento film nebyl patrně určen dětem, na to zde bylo příliš hlubokých filozofických myšlenek a ekologických rozborů. Nebyl však určen ani dospělým, na to chyběly obvyklé dvojsmyslné vtípky a animace 3D vypadala jako ze starých "prostorových pohledů ze Západu". Tento film nebyl ani pro infantilní Ketri, která nadšeně tleská u každého animáku. Tak pro koho ten film cholera vlastně točili?(8.4.2012)

• bankula

Ach jo. Když jsem byl ještě mladší, museli jsme mít ve škole za každou cenu ve všech předmětech dostatek branných témat. Mám dojem, že ta doba je zpět. Jen jsou mozečky těch malých chudáčků vymývány daleko sofistikovaněji ekotématy. Ale k věci. Tenhle film je nesmysl, za který je v kině škoda utrácet peníze. Naše dcerka se u toho nudila tak strašně, že jsem musel vymýšlet jakékoliv jiné zábavy, aby v kině vydržela. A i okolní děti už od půlky prudily, že chtějí jít domů. Animace strašné, dialogy zvířátek plytké, vtipné scény minimální,děj žádný. Trailer vypadal sice slibně, ale zjistil jsem, že to byly všechny scény, které ve filmu stály za to. Zbytek ke nechutná vata bez ladu a skladu. Prvních dvacet minut jsem přemýšlel, jestli ten film má vůbec nějaký děj. Protože se jednalo o hromadu na sebe nenavazujících scének. Teprve po přečtení obsahu tady na stránkách jsem pochopil, o co tam vlastně mělo jít. Ve druhé polovině nastoupila stupidní ekoagitka, které děti nerozuměly. Snaha narvat sem oteplovací témata tomuhle filmu čouhá jako sláma z bot v každé scéně. A když se mně moje čtyřletá dcera zeptala: "Tatínku, proč ta zvířata rozbíjejí tu přehradu, když je ta vlna nakonec smete a oni se utopí," bylo mi jasné, že tenhle film fakt není ani pro děti. Ale co byste chtěli, ne to německý film....(15.4.2012)

• - Film byl inspirován knihou od Erich Kästner „The Animals Conference“. (Pepy)