Reklama

Reklama

Hurá do Afriky!

  • Německo Konferenz der Tiere (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Afrika je pro divoká zvířata prostě ráj na Zemi. Surikata Billy je bezstarostný snílek s hlavou v oblacích. Spolu s vegetariánským lvem Socratem rádi lelkují a dělají si legraci z ostatních zvířat. Ale Afrika čeká nové hosty a bezstarostné časy se mění. Na utržené ledové kře tam pluje lední medvědice Sushi. A kvůli požárům v Austrálii hledají nový domov i klokan Toby a tasmánský čert Smiley. Do vysněného světa najednou míří spousta nespokojených zvířátek, která touží po lepším životě. Africkou deltu Okavango čekají velké změny. K tomu všemu nepřišla voda, která každý rok mění poušť v zelenou kvetoucí oázu. Zdá se, že v tom mají prsty lidé! Billy, Socrates a ostatní zvířátka se vydávají na nebezpečnou výpravu. Na cestě je čeká spousta dobrodružství a legrace, ale hlavně musí najít vodu, aby zachránili svůj svět… (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (69)

Pythonator 

všechny recenze uživatele

Takových filmů by mělo být víc. Nejedná se o další bezduchou slátaninu. Proto nechápu nízké hodnocení. Je to důležité poselství o ekologických problémech naší planety a je velice rozumné seznamovat s tímto problémem už naše děti prostřednictvím podobných zábavných filmů. Film ukazuje jak jsou lidé blbí a snaží se aby z dětí další blbí lidé nevyrostli. Blbců je totiž mezi námi víc než dost (stačí se podívat na komentáře k tomuto filmu) a jak jinak pomáhat šířit moudro a pravdu o ekologii než prostřednictvím inteligentních filmů? Zajisté to jde mnoha způsoby, ale blbci nečtou a na filmy se dívá každý. Důležité je, že je to varianta dostupná dětem a podána zábavnou formou. Ano, šlo to odvyprávět i lépe, ale snaha se cení a poselství je tu jasně narýsováno. A nejedná se jen o ekoposelství . Film ukazuje skrze rozhádané nosorožce a buvoly jak nesmyslné je válčit a že kolikrát vlastně ani nevíme kvůli čemu válčíme. Pro děti jsou zde i těžko pochopitelné myšlenky, jako ekologicky smýšlející politici, kteří ve skutečnosti jednají v rozporu s ekologií. Je to film smutný a zábavný zároveň, bohužel nepochopitelný pro menší děti a natvrdlé dospělé. Nejvíce mě překvapilo, že je film německý. Nesnáším německé filmy a jsem toho názoru, že Němci ani filmy točit neumí. Dobré německé filmy spočítám na prstech jedné ruky a ještě mi nějaký ten prst zbude. Právě proto jsem došel k závěru, že tohle je i přes slabší kvalitu animace nejlepší německý film, jaký znám. ()

Hightower odpad!

všechny recenze uživatele

Co od tohoto snímku čekat? Když se dívám na animáky, vím, že musím snížit mozkvou aktivitu na minimum. Ale tady to nešlo! Bylo to až moc postavený na hlavu. Nevím, co tvůrci od snímku očekávali, ale doufám, že neměli na mysli výchovný efekt, anebo snad pobavit. Chtěli-li předat těm nejmenším jisté poselství, pak by měli uspořádat hlasování pro děti, které snímek viděly; a zjistit od nich, zda pochopili o čem to vlastně bylo. ... V určitém smyslu - teď zpětně - jsem viděl vlastně i známý sci-fi film: "Den nezávislosti". Tam se také přece lidé různého vyznání, kultury spojili, aby čelili nezvané návštěvě. Jenže šlo o rozumové bytosti s jednotým dorozumívacím prostředkem: řečí. V "Hurá d Ariky" tuto schopnost měla i zvířata. Takže byla postavena - v určitém žebříčku nesrovnalostí - na úroveň člověka. Jak utopistické. No a konec: hotové vylodění v Normandii. ()

Reklama

Jeza07 

všechny recenze uživatele

Jsem jeden z HOODNĚ mála lidí, kterým se tenhle animovaný snímek líbil jak po vizuální stránce, tak i příběhově, ale je to kopírka Madagascaru 2. Asi to také bylo tím, že jsem milovníkem zvířat. Hudba, která tu byla použita byly pecky jako třeba Radar Love nebo King of The Road. Dávám tomu 8/10 a říkám že je to nedoceněný animák. ()

TimeSpliter odpad!

všechny recenze uživatele

"Sice je to z Německa ale to mi nevadí ten film byl tak dobrý že mi je uplně jedno že je z Německa" to opravdu je no, skvělý film pro nejmenší... "Založený na dvou, třech prdech" to sedí... Okatá ubohost typu "zvířátka braňte se a zachraňte přírodu kterou člověk zničil, protože člověk je svině"... Film natočen proprděnými ekoteroristy. :) ()

Renie42 

všechny recenze uživatele

Moc krásný animák o zvířatech z Afriky i z jiných částí světa, kde nejsou šťastni a tak pár želv z Galapág, lední medvědice, klokan, tazmánský čert a kohout z Francie míří do Afriky, kde by mohli mít svůj nový domov. Ale nejhorší nepřítelé zvířat, lidé, zahradili řeku a do jejich údolí přestala téct voda. Možná tímhle chtěl film říct, jak je důležité, abysme žili v souladu s přírodou, že jsme jen malou součástí tohoto světa. Něco na tom určitě bude. Nechápu tak nízké hodnocení, ale časem se to možná zlepší. ()

Galerie (51)

Zajímavosti (2)

  • Film obsahuje potitulkové scény. (Duoscop)
  • Film byl inspirován knihou od Erich Kästner „The Animals Conference“. (Pepy)

Související novinky

Nový Tarzan s animovaným upírem

Nový Tarzan s animovaným upírem

06.05.2012

Navzdory drastickému neúspěchu Johna Cartera se na plátna vrátí i další hrdina Edgara Rice Burroughse – ten mnohem slavnější. O Tarzana má zájem hned několik hollywoodských hráčů, třeba studio Warner… (více)

Reklama

Reklama