Hurá do Afriky!

Konferenz der Tiere

Hurá do Afriky!

Animovaný / Rodinný

Německo, 2010, 93 min

Takových filmů by mělo být víc. Nejedná se o další bezduchou slátaninu. Proto nechápu nízké hodnocení. Je to důležité poselství o ekologických problémech naší planety a je velice rozumné seznamovat s tímto problémem už naše děti prostřednictvím podobných zábavných filmů. Film ukazuje jak jsou lidé blbí a snaží se aby z dětí další blbí lidé nevyrostli. Blbců je totiž mezi námi víc než dost (stačí se podívat na komentáře k tomuto filmu) a jak jinak pomáhat šířit moudro a pravdu o ekologii než prostřednictvím inteligentních filmů? Zajisté to jde mnoha způsoby, ale blbci nečtou a na filmy se dívá každý. Důležité je, že je to varianta dostupná dětem a podána zábavnou formou. Ano, šlo to odvyprávět i lépe, ale snaha se cení a poselství je tu jasně narýsováno. A nejedná se jen o ekoposelství . Film ukazuje skrze rozhádané nosorožce a buvoly jak nesmyslné je válčit a že kolikrát vlastně ani nevíme kvůli čemu válčíme. Pro děti jsou zde i těžko pochopitelné myšlenky, jako ekologicky smýšlející politici, kteří ve skutečnosti jednají v rozporu s ekologií. Je to film smutný a zábavný zároveň, bohužel nepochopitelný pro menší děti a natvrdlé dospělé. Nejvíce mě překvapilo, že je film německý. Nesnáším německé filmy a jsem toho názoru, že Němci ani filmy točit neumí. Dobré německé filmy spočítám na prstech jedné ruky a ještě mi nějaký ten prst zbude. Právě proto jsem došel k závěru, že tohle je i přes slabší kvalitu animace nejlepší německý film, jaký znám.(29.12.2012)

• Amithiell

Myslím si že tento animák měl ukazat těm nejmenším, že mít přátele a když se táhne za jeden provaz je skupina silnější a vše se dá zvladnout lehčeji než když je na to někdo sám ... To ocenuji avsak pro dospělé lidi kteří čekají opravdovou zábavu typu jiných animáku jako např Shrek nebo Příběh žraloka či Hledá se Nemo a jiné ... se nedočká ... takže pokud máte doma male děti tak do 5 let ... puste jim to ... byl to pro mě film u kterého nemám zájem se na něj znovu podívat ...(4.1.2013)

Moc krásný animák o zvířatech z Afriky i z jiných částí světa, kde nejsou šťastni a tak pár želv z Galapág, lední medvědice, klokan, tazmánský čert a kohout z Francie míří do Afriky, kde by mohli mít svůj nový domov. Ale nejhorší nepřítelé zvířat, lidé, zahradili řeku a do jejich údolí přestala téct voda. Možná tímhle chtěl film říct, jak je důležité, abysme žili v souladu s přírodou, že jsme jen malou součástí tohoto světa. Něco na tom určitě bude. Nechápu tak nízké hodnocení, ale časem se to možná zlepší.(7.4.2012)

Pre mňa obrovské prekvapenie. Vôbec som nečakal, že by ma niečo iné mohlo zaujať ako dlhodobo známe značky Pixar, Dreamworks alebo Disney. Niekto tu píše o nepeknej animácií, ale s tým naprosto nesúhlasím. Čo sa týka Afriky tak po Lion King určite najlepšia vec. Madagaskar a pod. sa môžu ísť vysrať so svojím trápnym príbehom. Tento mal silnú myšlienku, ktorá ma dokonale oslovila. Skôr by som povedal, že animovane bolo vyprozprávané to, ako ľudia devasticky ničia všetko živé. A tu v 93 minútach sa im to spočítalo. Začiatok príbehu surikaty Billyho bol možno nudný, ale po čase a jeho cesta za hľadaním H2O som sa začal baviť. Možno aj to, že to nebolo otrepané americké cliché plné blbých spevov, ale iné a možno aj drsné. My v Európe sa s tým tak nesereme ako američania, ktorý všade vidia, len ten svoj ropou zasraný dolár.(24.10.2014)

Podlemne je tady tenhle film nepravem hodne podcenovany, jde o prumerny animak s nekolika fajn narazkami na jina filmy - treba US verzi Godzily. Postavy jsou taky celkem fajn hlavne revolucionarsky kohout z francie a prdici tasmansky dablik. Nekomu asi vade dalo by se rict az ekoteroristicky podtext filmu :-D . Zaslouzil by si tak trojku ale protoze ma prilis nizky prumer dam mu za 4.(21.1.2012)

• - Film byl inspirován knihou od Erich Kästner „The Animals Conference“. (Pepy)

• - Film obsahuje potitulkové scény. (Duoscop)