Hurá do Afriky!

Animals United

Animovaný / Rodinný

Německo, 2010, 93 min

• Fary

To bylo tak blby az to bylo pekny. Film o sobe je stupidni hovadina, ktera by se vesla do 15 minut i s titulkama, nicmene dve veci se mi libily - charaktery postav a hudba. :) Skoda jen, ze film utopil onu "spasnou myslenku" na zachranu sveta zvirat. Ovsem surikaty ala Cid z Ice Age (ja vim, ze on je lenochod) nelze nemit rad. :) Jo a taky predak buvolu ma svoje kouzlo! :)(4.5.2011)

• Diabloxxl

Najúbohejší animák aký sa vôbec dá vyprodukovať... Vykreslenie a správanie postáv, hlášky a sprosý príbeh co absolútne zle a čiastočne skreslene ale hlavne prehnane ukazuje ľudske správanie a to najmä na začiatku je toho nahustené jedno na druhé. Grafické spracovanie bolo tiež dosť pod priemerom. V priebehu celého filmu sa mi chcelo zvracať a pozeral som to len z donútenia až do konca iba RAZ som sa usmial cez celý film. I dont want live on this planet anymore... 2%(10.1.2013)

• ricci.s

Animáky mám rád, ale z tohto som mal normálne depku. Nešlo len o dosť podpriemernú animáciu (snaha napodobniť Madagascar a Divočinu zjavne nevyšla), ale ide o to, že príbeh bol až žalostne nudný a zmysel pre humor tak stupídny, že to až bolí. Ani námet nebol veľmi originálny, veď niečo ako "zvieratká, spojme svoje sily a ukážme ľuďom, že aj my chceme žiť" sme už mali možnosť vidieť aj inde. Ku koncu ma navyše poriadne znechutili debilné ekologické žvásty o tom, aký je človek hajzel, keď devastuje prírodu, na toto už jednoducho fakt nie som zvedavý. Pre mňa spolu so Space Chimps a Fly Me to the Moon najhorší animák. Das war aber Scheiße, Deutschland!!! (Po niekoľkohodinovom váhaní som sa rozhodol dať aspoň jednu hviezdu, lebo predsa je to prvý nemecký pokus a mohlo to dopadnúť ešte horšie. Aspoň myslím...)(20.11.2010)

• Ketri

Tak tento film nebyl patrně určen dětem, na to zde bylo příliš hlubokých filozofických myšlenek a ekologických rozborů. Nebyl však určen ani dospělým, na to chyběly obvyklé dvojsmyslné vtípky a animace 3D vypadala jako ze starých "prostorových pohledů ze Západu". Tento film nebyl ani pro infantilní Ketri, která nadšeně tleská u každého animáku. Tak pro koho ten film cholera vlastně točili?(8.4.2012)

• tnp101

Když se nad tím tak zamyslím, jedná se vlastně o takovou 90 minutovou reklamu na ochranu přírody a zvířat (včetně jejich práv) s občasný sklony pro propagaci vegetariánství včetně upozorněním na globální oteplování a označení lidské rasy za bestie. Opravdu je tohle všechno vhodné pro ty nejmenší? Myslím, že názor si mohou udělat později sami a neměly by být ovlivňovány tímto paskvilem. Jen pro informaci, nejsem zaujatý vůči výše uvedeným aktivitám, pouze mě vytáčí, jak okatě to těm dětem cpou. Když se přes to přenesu a budu hodnotit jen filmovou stránku, je to stejná katastrofa. Jsem si vědom, že jde o film pro děti a příběh jednoduchý jako facka by až tolik nevadil, proč to ale není ani trošku vtipné? Nechutný fekální humor ve formě prdění představuje asi tak jedinou věc, které se mladší obecenstvo zasměje. Problém je v tom, že se neustále opakuje a to bez sebemenší invence, tudíž to i toho nevětšího smíška ihned omrzí. Celá komediální složka tedy stojí na dvou, třech prdech, což je na 90 minutový animák naprostá bída. Animace až tak špatná není, ale ve srovnání s moderními animáky neobstojí a co se mi tu opravdu nelíbilo je voda. I přesto to z vizuálního hlediska s přimhouřením oka docela jde a pěkná je i hudba, což je hlavní důvod, proč neuděluji nejnižší hodnocení.(20.5.2011)

• - Film byl inspirován knihou od Erich Kästner „The Animals Conference“. (Pepy)