Hurá do Afriky!

• Německo Konferenz der Tiere (více)
Trailer 1

Afrika je pro divoká zvířata prostě ráj na Zemi. Surikata Billy je bezstarostný snílek s hlavou v oblacích. Spolu s vegetariánským lvem Socratem rádi lelkují a dělají si legraci z ostatních zvířat. Ale Afrika čeká nové hosty a bezstarostné časy se mění. Na utržené ledové kře tam pluje lední medvědice Sushi. A kvůli požárům v Austrálii hledají nový domov i klokan Toby a tasmánský čert Smiley. Do vysněného světa najednou míří spousta nespokojených zvířátek, která touží po lepším životě. Africkou deltu Okavango čekají velké změny. K tomu všemu nepřišla voda, která každý rok mění poušť v zelenou kvetoucí oázu. Zdá se, že v tom mají prsty lidé! Billy, Socrates a ostatní zvířátka se vydávají na nebezpečnou výpravu. Na cestě je čeká spousta dobrodružství a legrace, ale hlavně musí najít vodu, aby zachránili svůj svět… (oficiální text distributora)

Trailer 1

Daryl.Dixon

Tak nevím, zda to bylo vůbec pro děti, protože to celé na mě působilo jak nějaký propagační film pro ekologické aktivisty, nebo upozornění strany zelených na globální oteplování a další problémy světa: lední medvěd sleduje tání ledovců, želvy vyžene ztroskotání ropného tankeru u Galapág, Afriku postihlo sucho vinnou člověka a Francouz si chce upéct kohouta na víně. No dobře, to poslední asi není tak úplně problém světových rozměrů, ale ty další věci ano, ale to určitě nevyřeší malé děti, které spíše budou řešit to, jak dopadnou dvě želvy, nebo budete muset zabrousit do slovníku, abyste jim dokázali vysvětlit, co je to například orákulum. Jinak hrozba člověkem je tu zastoupena i v lovci, který je tak nezničitelný, že i terminátor by se studem raději nechal recyklovat na plechovky pro sardinky. Jediné, co se mi celkem líbilo, byla animace, ale to je trochu málo na lepší hodnocení. ()

finy_cz

Film založený na boomu posledních let: koukání v kině na filmy ve 3D. Myslím, že tvůrcům nešlo ani tak o propracovaný děj, animaci a promyšlené vtipy a scény, jako spíš o nápis ,,3D" na plakátech. Oceňuji snahu filmu vtlouci dětem do hlavy, že si nemůžem se světem dělat co se nám zlíbí, a že i zvířata mají práva na svůj život. Kdyby ale vzali kameru, zajeli do Afriky, natočili jak táhnou buvoli za vodou, do filmu přikreslili přehradu a proložili to reklamními spoty na větrné a sluneční elektrárny, možná bych se na to díval spíš než znova na tohle. Takže 1 hvězdička za snahu (umravnit lidi a vydělat na tom prachy) a 2. hvězdička za scénu želv při západu slunce (krásné zpracování lásky, až na ten přehnaný želví věk; délka scény 33 sec :-)) ()

The_God

Před spoustou let Američani natočili povedenou teenagerovskou komedii "Prcičky". Pak se tohoto tématu chopili Němci a byla to katastrofa. Před pár lety Američani natočili několik ne-nepovedených animovaných komedií se zvířátky. Pak se tohoto tématu chopili Němci a je to katastrofa. No, katastrofa vyloženě ne, byť je příběh průměrný a předvídatelný. Animace také nejsou špatné, s jednou (zato velkou) výjimkou a tou jsou částicové efekty. Pro CGI terminologie neznalé - částicové efekty jsou prach, kouř, pára, tekoucí, padající a šplíchající voda a podobné srandy. A tyhle věci tady jsou tak PŘÍŠERNÉ, že horší jsem neviděl dlouho už ani v počítačových hrách. A i když to zní jako nimrání se v blbostech, tak naopak tyhle "detaily" dokáží dost zkazit zážitek z celého filmu. ()

Olík

Hold Němec není Amík.....Madagaskar über alles se nekonal ani kdyby si tasmánský čert ještě desetkrát ulevil. Slabé, hodně slabé! Ekologický odkaz (tak trochu ve stylu "zničit člověka"), samozřejmě musíme nechat nějaká ta zvířátka umřít (do dětí je realitu života dobré cpát hned za tepla) , vtipy založené na prdění, slabší animace....ale bylo to 3D. Nedávno jsem u Sammyho dobrodružství napsal doslova: "jeden z nejslabších kreslených počinů poslední doby", no a hop, máme tady další ekzemplář. ()

Likan7 odpad!

Přemýšlím, jestli jsem někdy viděl horší animák. Hrozná animace, hloupej příběh, absence tvůrčí invence a snaha jen a pouze zkopírovat známější Madagaskar, jenže tohle je tak o 3 levely níž (a to Madagaskar nemam rád). Vrchol pro mě je všudypřítomný fekální humor a ekologická agitka. K tomu si fakt nejsem jistej, jestli má být animák natočen tak, aby měli děti po jeho skončení depresi. Fakt strašná břečka, že bych se zastřelil, dát za ní 2 kila v kině. ()

• Film byl inspirován knihou od Erich Kästner „The Animals Conference“. (Pepy)
  • Film obsahuje potitulkové scény. (Duoscop)

Související novinky

Nový Tarzan s animovaným upírem

Nový Tarzan s animovaným upírem

06.05.2012

Navzdory drastickému neúspěchu Johna Cartera se na plátna vrátí i další hrdina Edgara Rice Burroughse – ten mnohem slavnější. O Tarzana má zájem hned několik hollywoodských hráčů, třeba studio Warner… (více)