poster

Hurá do Afriky!

 • Německo

  Konferenz der Tiere

 • Slovensko

  Hurá do Afriky!

Animovaný / Rodinný

Německo, 2010, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tnp101
  *

  Když se nad tím tak zamyslím, jedná se vlastně o takovou 90 minutovou reklamu na ochranu přírody a zvířat (včetně jejich práv) s občasný sklony pro propagaci vegetariánství včetně upozorněním na globální oteplování a označení lidské rasy za bestie. Opravdu je tohle všechno vhodné pro ty nejmenší? Myslím, že názor si mohou udělat později sami a neměly by být ovlivňovány tímto paskvilem. Jen pro informaci, nejsem zaujatý vůči výše uvedeným aktivitám, pouze mě vytáčí, jak okatě to těm dětem cpou. Když se přes to přenesu a budu hodnotit jen filmovou stránku, je to stejná katastrofa. Jsem si vědom, že jde o film pro děti a příběh jednoduchý jako facka by až tolik nevadil, proč to ale není ani trošku vtipné? Nechutný fekální humor ve formě prdění představuje asi tak jedinou věc, které se mladší obecenstvo zasměje. Problém je v tom, že se neustále opakuje a to bez sebemenší invence, tudíž to i toho nevětšího smíška ihned omrzí. Celá komediální složka tedy stojí na dvou, třech prdech, což je na 90 minutový animák naprostá bída. Animace až tak špatná není, ale ve srovnání s moderními animáky neobstojí a co se mi tu opravdu nelíbilo je voda. I přesto to z vizuálního hlediska s přimhouřením oka docela jde a pěkná je i hudba, což je hlavní důvod, proč neuděluji nejnižší hodnocení.(20.5.2011)

 • bjukenenen
  odpad!

  To se takhle sejde lední medvěd, klokan, slepice, žralok(záporák) a veganský lev uprostřed afriky a vnikne perla německé kinematografie. Krutá melounová agitka. Opravdu zírám, co se může vytvořit, aby to od mala ukazovalo dětem jedinou pravdu a tvořilo to správný názor. Nu co, doba si to žádá, takže je potřeba dětem pohádky po shlédnutí dovysvětlit.(6.11.2016)

 • Fary
  **

  To bylo tak blby az to bylo pekny. Film o sobe je stupidni hovadina, ktera by se vesla do 15 minut i s titulkama, nicmene dve veci se mi libily - charaktery postav a hudba. :) Skoda jen, ze film utopil onu "spasnou myslenku" na zachranu sveta zvirat. Ovsem surikaty ala Cid z Ice Age (ja vim, ze on je lenochod) nelze nemit rad. :) Jo a taky predak buvolu ma svoje kouzlo! :)(4.5.2011)

 • finy_cz
  **

  Film založený na boomu posledních let: koukání v kině na filmy ve 3D. Myslím, že tvůrcům nešlo ani tak o propracovaný děj, animaci a promyšlené vtipy a scény, jako spíš o nápis ,,3D" na plakátech. Oceňuji snahu filmu vtlouci dětem do hlavy, že si nemůžem se světem dělat co se nám zlíbí, a že i zvířata mají práva na svůj život. Kdyby ale vzali kameru, zajeli do Afriky, natočili jak táhnou buvoli za vodou, do filmu přikreslili přehradu a proložili to reklamními spoty na větrné a sluneční elektrárny, možná bych se na to díval spíš než znova na tohle. Takže 1 hvězdička za snahu (umravnit lidi a vydělat na tom prachy) a 2. hvězdička za scénu želv při západu slunce (krásné zpracování lásky, až na ten přehnaný želví věk; délka scény 33 sec :-))(7.11.2012)

 • bankula
  *

  Ach jo. Když jsem byl ještě mladší, museli jsme mít ve škole za každou cenu ve všech předmětech dostatek branných témat. Mám dojem, že ta doba je zpět. Jen jsou mozečky těch malých chudáčků vymývány daleko sofistikovaněji ekotématy. Ale k věci. Tenhle film je nesmysl, za který je v kině škoda utrácet peníze. Naše dcerka se u toho nudila tak strašně, že jsem musel vymýšlet jakékoliv jiné zábavy, aby v kině vydržela. A i okolní děti už od půlky prudily, že chtějí jít domů. Animace strašné, dialogy zvířátek plytké, vtipné scény minimální,děj žádný. Trailer vypadal sice slibně, ale zjistil jsem, že to byly všechny scény, které ve filmu stály za to. Zbytek ke nechutná vata bez ladu a skladu. Prvních dvacet minut jsem přemýšlel, jestli ten film má vůbec nějaký děj. Protože se jednalo o hromadu na sebe nenavazujících scének. Teprve po přečtení obsahu tady na stránkách jsem pochopil, o co tam vlastně mělo jít. Ve druhé polovině nastoupila stupidní ekoagitka, které děti nerozuměly. Snaha narvat sem oteplovací témata tomuhle filmu čouhá jako sláma z bot v každé scéně. A když se mně moje čtyřletá dcera zeptala: "Tatínku, proč ta zvířata rozbíjejí tu přehradu, když je ta vlna nakonec smete a oni se utopí," bylo mi jasné, že tenhle film fakt není ani pro děti. Ale co byste chtěli, ne to německý film....(15.4.2012)

 • - Film byl inspirován knihou od Erich Kästner „The Animals Conference“. (Pepy)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace