Doručovací služba čarodějky Kiki

• Česko Doručovací služba slečny Kiki (neoficiální název) (více)

Malá čarodějka Kiki se spolu se svým mluvícím kocourem Džidžim vydává na zkušenou do světa. V prostředí malebného přímořského městečka je čekají velká i malá dobrodružství. Vynalézavá a odhodlaná Kiki využije svou schopnost létat a založí si doručovací službu, aby se mohla stát opravdovou samostatnou čarodějkou. Jedinečný film z produkce studia Ghibli, které celý svět okouzlilo tituly jako Můj soused Totoro či Cesta do fantazie, uhrane svou magickou atmosférou a hravým ztvárněním radostí i strastí dospívání. (Aerofilms)

Laputa

Nejde tomu ani věřit Hayao Miyazaki má jednoduše nadlický talent na animované filmy. Ostatním animákům prostě chybí duše. A to je to nejdůležitější co Miyazakiho filmům nikdy nechybí. I když je to jen pohádka, tak upoutá a nepustí dokut film neskončí pro velké i malé prostě pro všechny. Kiki je rostomilá a ten kocour nemá chybu. Muzika opět paráda. ()

zette

Hezky pribeh urceny pro starsi deti a dospele. Mijazaki chtel asi oslovit divaky po celem svete a dej filmu prenesl do evropskeho prostredi, ale zachoval japonske obyceje. Sympaticke postavy, film ma myslenku. Dokaze zaujmout i peknou animaci a hudbou. ()

forsythia

Srdce čarodějky... zase jeden krásný příběh pro malé i velké diváky, který má co říct a co dát. Teď už vím, co mám dělat, když se nedaří. ()

majo25

Spočiatku ma to nechytilo - detská fantastika a stereotypné poňatie čarodejníc ma nepriťahovalo. Postupom času však z toho vyplynul poctivý animák so zaujímavým dejom. Pri vcelku sympatických postavách mi vadili iba tie (ich japonské) rehotania na plnú hudbu, veľakrát aj bezdôvodne. Najlepší bol malý čierny kocúr, pri ktorom sa dostali k slovu i komické prvky. Čo ma privádza k samotnej animácii, ktorá bola úžasná. Japonská animácia býva vždy kvalitná, ale takú porciu estetiky i dôrazu na detaily som pri 2D animácii naďabil iba málokedy. ()

bartias

Roztomilá a okouzlující "miyazakiovka" se netradičně vyhýbá ekologické tématice. Příběh Doručovací služby slečny KIki je pohádkově přimočarý. Ale příjemná atmosféra, legrační kocouří sidekick, humor i laskavost, která číhá v každém zvratu, z filmu dělají zábavnou a hodně příjemnou podívanou. ()

CinemaRanger

Nejpohádkovější, nejkouzelnější a nejdojemnější Miyazakiho počin. Prostý příběh o dospívání. A to někdy bohatě stačí. ()

LeoH

Mijazaki netypicky téměř bez jakékoli mystiky, mytologie, zásvětních bytostí či aspoň pilotů proměněných v prasata – kdyby Kiki nelítala na koštěti, ale jezdila na kole, mohl to klidně natočit nějaký italský neorealista, kterého přestalo bavit dělat sociální dramata a řekl si, že si střihne něco trochu idyličtějšího (úplně rozumím té historce, jak se Kurosawa nad Kiki rozbrečel, že anime přetáhla hranému filmu všechny talenty). Taky animace je obyčejnější, celý film uplynul, aniž bych jedinkrát obdivně vzdychnul nad výtvarnem jako takovým, což se mi u Mijazakiho nestalo snad nikdy, nicméně na schopnosti přenést na diváka atmosféru míst a okamžiků a hlavně sílu mláděcího optimismu a radostnou životní energii mu to neubralo ani v nejmenším. ()

Skuby47

S potěšením jsem se po čase znovu podívala na tento kouzelný film. Většina pohádek je koncipována jako boj dobra se zlem, kde dobro nakonec zvítězí. Tento příběh se zcela obešel bez zla a dobro zvítězilo hned na začátku. Ukázalo se, že pohádka může být vlídná a pohodová a že nemusí s ničím bojovat, jen si tak klidně plynout, aniž ztrácí na zajímavosti. Pokud má být i poučná a výchovná, tak i tyto parametry splňuje příběh malé čarodějky mírou vrchovatou. A to nemluvím o estetice - o krásném grafickém zpracování, originalitě příběhu a příjemné hudbě. No a rodiče se mohou dívat spolu s dětmi, určitě se budou taky bavit. ()

DaUr

Klasický Miyazaki. Nekonfliktní, poklidná pohádka o mladé čarodějce, postrádající jakékoliv zvraty a napětí, ale zároveň jednoduše kouzelná a neuvěřitelně milá. Kiki asi nikoho vyloženě nenadchne, nicméně alespoň vyčaruje úsměv na tváři a klid v duši. A to bez zbytečných klišé nebo patosu, což se cení. ()

Avathar

Fuck you, Potter! Toto je to pravé. Nádherné, vtipné, dojemné, nostalgické, ľudské, magické... Kiki a jej sympaťáckeho kocúra Jijiho si nemožno nezamilovať. Ďalší dokonalý Miyazaki. ()

Mrkvič

Na to, že je celý film dost prostý a obyčejný - animace prostě normální anime, nic zajímavého, čarodějka, co umí jen lítat a najde si celkem obyčejnou práci, kde svůj talent trochu využije, kolem jsou takřka jen moooc hodní lidé, a kdo není hodný, tak do děje ani nijak nezasahuje. Nejdramatičtější je, když malá čarodějka nastydne, a když přestane rozumět své kočce. Celou dobu si ale divák musí říkat, jo, tak by ten svět byl fajnový. Pořádné drama přijde až v posledních minutách. A možná tím, že jsem stále čekal nějakou drasťárnu, byl jsem zaskočen a dojat i opět "obyčejným" happyendem. ()

VittaBella

Tak tohle bude asi jediný Miyazakiho film, který je určen opravdu pro děti. Stejně se mi líbil, Kiki byla prostě neodolatelně sladká! ()

Micione

Kiki s ambicemi a odvahou, podnikatelka s větrem za zády a černým kocourem Jiji po boku. Po příletu do přímořského městečka nachází nové přátele, střechu nad hlavou s bezva výhledem a neméně skvělou práci. Překrásná animé a ponoření se do fantastického světa pana Miyazakiho. ()

Ceres

Pěkný a velmi jednoduchý film, ve kterém jsem si velmi oblíbil kocourka Jijiho, protože ten co tam občas hodí za hlášky, to mě vždy rozesmálo, zvláště při první zásilce, kdy Kiki vyletí hódně vysoko. Tenhle Miyazaki je úplně jiný, jednoduchý, ale stále s tím krásným srdcem. Jediné, co mě mrzelo, že ke konci už Jiji přestal mluvit, ale to bylo způsobeno uvadající magii Kiki. Normálně bych asi dal za 4, ale Miyazakimu nedokážu ani v tomhle nějak vzdorovat, prostě zase krása. ()

Kicune

Jedno z Miyazakiho úžasných děl, kdy zapomenete na všechny starostí a jen se unášíte na koštěti spolu s čarodějkou Kiki a kocourem Jiji. Jednoduše kouzelné, milé a pohladí po duši. A v něčem mi Kiki svou nekonfliktností a téměř žádnou dramatičností připomíná Totora. ()

Musak

Pustit mi to v 6 ti letech, tak tak se mi to asi líbit bude, ale abych se ted rozplíval nad naivní pohádkou, tak to fakt ne ()

PollyJean

Pro mě zatím nejslabší Miyazakiho film. Opravdu se tam neděje nic, jen malinké vnitřní zaváhání v druhé půli filmu. Závěr je jako z Holywoodu. Ctitel malé Kiki na jednu stranu zaslouží svatozář za svou trpělivost, ale na druhou stranu je dost nesnesitelný. ()

Vironey

Rozhodně nejslabší Miyazakiho film. Musím říct, že mě překvapilo, jak plytké a hloupé to je, vůbec to nemá rysy Miyazakiho tvorby. ()

Autogram

Roztomilé a pritom iba taká blbosť. Rozprávka o čarodejnici a šírení dobra, radovánkach a prekvapivo aj o podnikaní s úspechmi aj neúspechmi. Nenájde sa žiadna zlá čarodejnica, len malé konflikty a sklamania, trochu očakávaných jemne katastrofickych udalostí, ale nič, čo malo človeka vyľakať. ()