Krycí jméno U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

Krycie meno U.N.C.L.E.

Akční / Dobrodružný / Komedie

USA / Velká Británie, 2015, 116 min

Své lepší chvilky si ten film vybere, ale po většinu doby jsem se jen příšerně nudil. Děj jsem shledal překombinovaný a ztrácel jsem se v něm, a ke konci už jsem jen cítil otrávenost k celému tomu špionskému žánru, v němž je jeden film vedle druhého jako přes kopírák: nějaká ta rvačka, automobilová honička, proniknutí do střežených prostor, chladná kráska, která se vyspí s hlavní postavou, z někoho se vyklube někdo docela jiný, než se jevil, do toho drahá auta, lítání po světě, popíjení whisky a tuna drsných hlášek... ech, nemůžu se ubránit dojmu, že je tento žánr vyčerpaný a nějaké scenáristické invence je v něm jako šafránu. Někomu to jistě ke štěstí stačí - stačí si zde přečíst několik nekritických ód, které tento film vynáší do nebes - ale osobně od filmů čekám trochu něco jiného. Líbil se mi soundtrack, design úvodních i závěrečných titulků, obsazení (s výjimkou Hugh Granta, kterého nemůžu ani vystát) a skvělá scéna s autem pod vodou, jinak za mě bohužel dost mdlý dojem.(19.8.2015)

Fandil jsem tomu filmu dlouho před soukromou projekcí, fandil jsem mu po stylovém retro úvodu a sympatizoval s Ritchieho obrazovou imaginací a svěžím nadhledem ještě tak půl hodinky před nástupem závěrečných titulků. Co ale bylo do té doby pouze neškodnou hrou s různými žánrovými prvky, kde různorodý charakter výpravy ještě držel pohromadě díky stylové formě, správně odměřeným hereckým výkonům a drtivému tempu, to se v závěru bohužel transformovalo do prachsprostých obrazových hodů, kde sice stále nechybí humor a dějový drajv, ale všechny ty nesourodé ingredience už přece nepěkně skřípají a tvoří standardní hyperstylový špionážní mišmaš, který neurazí a napoprvé baví, ale při zpětném ohlédnutí převažuje chaos, kde skutečně zábavné hlášky nebo neotřelý příběhový motiv pouze matně probleskují... 70%(20.11.2015)

Guy Ritchie opět předvádí svůj osobitý talent a přináší výbornou podívanou. Neustále se škádlící hlavní dvojice zaujme hned po pár záběrech a jejich charismatický styl jednoduchého, leč účinného humoru, skvěle provází celým snímkem. Hrdinové jsou navíc zasazeni do opravdu živého a vizuálně poutavého prostředí, podporující atraktivní příběh a zápletku. Výborný soundtrack už jen umocňuje pozitivní pocit z filmu a zkvalitňuje už tak skvělou atmosféru. [80%] | Kino(13.9.2015)

Stylová retro špionážní podívaná, která žánr naštěstí nijak neparoduje. Ale bere ho s nadhledem a jde jí to. Ústřední trojice je velice sympatická (Armie Hammer se do role sovětského bijce hodí přímo perfektně a roztomilá Alicia Vikander není pouze roztomilá a už vůbec ne jen nějaká laciná ozdoba) a její neustálé špičkování příjemné... A Hugh Grant opět dokazuje, že stárnutí člověka nepřipraví ani o špetku šarmu, pokud se nedá. Režie Guye Ritchieho má švih a spoustu nápadů, nabízí řadu vděčných scén plných humoru (včetně toho černého, viz křeslo) i napětí a obzvlášť vyzdvihnout musím úžasný soundtrack. Ten instrumentální od Daniela Pembertona, který tedy vzdává hold spíše Johnu Barrymu než Enniu Morriconeovi, i ty skvěle vybrané písně. Jsem velmi spokojený.(12.8.2015)

Z mého pohledu trošku moc nadsazená a až příliš stylová variace na Jamese Bonda na pervitinu. Zatímco v dobách Sbal prachy a vypadni a Podfu(c)ku stačila Guyovi Ritchie tužka a papír, dnes se musí opírat o rychlé akční scény a drahou produkci, aby dokázal udržet divákovu pozornost. Na druhou stranu, nelze říct, že by se to nedařilo. Určitě nelze na tento film házet špínu, pokud se správně naladíte, je to docela sranda... 6/10(11.1.2016)

• - Pôvodne bol do hlavnej úlohy obsadený George Clooney, no kvôli zdravotným problémom od projektu odstúpil. (Sufferer)

• - Natáčanie filmu prebiehalo na viacerých miestach vo Veľkej Británii a tiež v talianskych mestách Rím a Neapol. (MikaelSVK)

• - Kuryakin (Henry Cavill) nikdy neřekne pravé jméno Napoleona Sola, pokaždé je zmiňován, jako „Kovboj“. (Tomas_TM)