Krycí jméno U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

Krycie meno U.N.C.L.E.

Akční / Dobrodružný / Komedie

USA / Velká Británie, 2015, 116 min

Své lepší chvilky si ten film vybere, ale po většinu doby jsem se jen příšerně nudil. Děj jsem shledal překombinovaný a ztrácel jsem se v něm, a ke konci už jsem jen cítil otrávenost k celému tomu špionskému žánru, v němž je jeden film vedle druhého jako přes kopírák: nějaká ta rvačka, automobilová honička, proniknutí do střežených prostor, chladná kráska, která se vyspí s hlavní postavou, z někoho se vyklube někdo docela jiný, než se jevil, do toho drahá auta, lítání po světě, popíjení whisky a tuna drsných hlášek... ech, nemůžu se ubránit dojmu, že je tento žánr vyčerpaný a nějaké scenáristické invence je v něm jako šafránu. Někomu to jistě ke štěstí stačí - stačí si zde přečíst několik nekritických ód, které tento film vynáší do nebes - ale osobně od filmů čekám trochu něco jiného. Líbil se mi soundtrack, design úvodních i závěrečných titulků, obsazení (s výjimkou Hugh Granta, kterého nemůžu ani vystát) a skvělá scéna s autem pod vodou, jinak za mě bohužel dost mdlý dojem.(19.8.2015)

Jsem hrozně rád, že Guy Ritchie dostal do ruky scénář špionážní grotesky. Říkám záměrně grotesky, protože ono to tak opravdu působí. Rozhodně více mi to k tomuhle filmu sedí, jak pojem komedie. Zároveň mě ale strašně mrzí, že mě film nebavil na tolik, na kolik bych si já přál. Tři hvězdy jsem tady po shlédnutí filmu dával opravdu nerad. Film má totiž super scény, které Guy Ritchie prostě umí. To, že Guy Ritchie film dělá spíš na efekt, ale vyprávění příběhu mu moc nejde, je sice fakt, ale na druhou stranu díky tomu vytvořil suprovou retro atmosféru a celou řadu skvělých akčních scén (závěrečná akční scéna nebo scéna na základně u moře). Holt musíte ustát to, že příběhově je to někde na dně Orlické přehrady. A Henry Cavill a Armie Hammer tomu taky vysloveně nepomůžou. K jejich postavám jsem se vysloveně prokousával, nicméně mám pocit, že na po druhé už by to bylo určitě lepší, čímž netvrdím, že tomuhle filmu v budoucnu nedám druhou šanci a třeba názor nezměním. Když už nic jiného, tak naprosto úžasná Alicia Vikander měla charismatu, že s ním zacelila přebytečné rány. Takže když už nic jiného, alespoň na ní jsem koukal vysloveně s radostí. Tak, jako dlouho na nikoho jiného ve filmu.(27.10.2016)

Guy Ritchie nestráca nič zo svojho štýlu (hudba, strih, kamera) a po Sherlockovi pumpuje do diváka ďalšiu skvelú (šesťdesiatkovú) dávku fajn dvojky. Henry Cavill a Armie Hammer sa fajn doplnali, bavilo ma ich predbiehanie v tom kto je lepší. Dobre im sekunduje ale sexi Švédka Alicia Vikander. Man from U.N.C.L.E aj keď nemá nejaké pamätihodné scény(tým nechcem povedať, že akcia bola zlá), zábava (aj vďaka tempu) tu funguje na výbornú a nuda tu nemá skoro žiadny priestor. Obľúbený soundtrack: Circular Story, Take You Down. 89% - 4*(16.8.2015)

Jako stvořené pro výlet do polozapomenutého obecního kina, kde italská architektura, staromódní forma i nostalgický soundtrack diváka nejrychleji nasáknou. Právě Pembertonova hudba mě přenesla do šedesátek hned při prvních tónech, protože tahle citace božského Ennia není vykrádačkou, ale naštěstí upřímnou a zcela trefnou poctou. Ritchie trochu překvapivě zůstává na sherlockovské vlně, ale protože to v praxi znamená hlavně smrtící dialogové výměny hlavní dvojice, nemám s tím sebemenší problém. Jen těch diváků by to chtělo víc. S nečekaně mizernou návštěvností se z kombinace elegána Cavilla, zarputilého Hammera a půvabné Alicie série nestane.(20.8.2015)

Rozpočet $75miliónovTržby USA $45,445,109Tržby Celosvetovo $109,845,109Tržby za predaj Blu-ray v USA $3,612,454Tržby za predaj DVD v USA $4,916,748 ║ uvoľnená oddychovka v štýle starých bondoviek, príbehovo taká jednoduchšia osnova ale zas Guy Ritchie dokáže vizuálne ohromiť a využívať každý detail pre jemu vlastnú vtipnosť na hrane /videl v kine: 80%/(22.8.2015)

• - Děj v rozděleném Berlíně se odehrává v roce 1963, ale v ulicích a především v rukou agenta Kurjakina (Armie Hammer) vidíme klasické Trabanty 601. Ty však dostaly svou finální a typickou podobu až o rok později. (Robbi)

• - Film je inspirovaný stejnojmenným televizním seriálem Krycí jméno U.N.C.L.E., žádný z hlavních představitelů však před začátkem natáčení seriál nikdy neviděl. (Pria)

• - Pôvodne bol do hlavnej úlohy obsadený George Clooney, no kvôli zdravotným problémom od projektu odstúpil. (Sufferer)