Krycí jméno U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

Krycie meno U.N.C.L.E.

Akční / Dobrodružný / Komedie

USA / Velká Británie, 2015, 116 min

Skvělý situační scénky a gagy (elektrický křeslo, vloupání do sejfu,..), parádní soundtrack, ve kterým je slyšet značná inspirace v tvorbě Ennia Morriconeho a Iana Andersona, což není vůbec na škodu a skvělé herecké obsazení. Přesto tomu do plnýho počtu chyběla lepší atmosféra, výraznější padouši a vadily nějaké zdlouhavější scény. Ale jinak líbilo.(1.12.2015)

Původně jsem film vůbec nechtěl vidět. Trailery mě vůbec nezaujaly...nikdo mě v nich nebavil, snad s výjimkou fantastické Alicii Vikander, a zkrátka jsem si film chtěl nechat ujít. Byl jsem akorát naštvaný, že si Guy Ritchie místo vyhlíženého třetího Sherlocka točí jiné projekty, nuže po tomhle už by se to snad mohlo uskutečnit. Každopádně musím uznat, že je tento režisér velice zručným všeumětelem s výtříbeným smyslem pro detail, fantastickou atmosféru, stylovou hudbu a v neposlední řadě strhující tempo, což člověka nechá vydechnout až se závěrečnými uměleckými a následně klasickými titulkami. Opravdu oceňuji, když má nějaký rejža svůj styl a umí ho promítnout do svých děl a jelikož je moderní, že dělá sequel někdo jiný, i když je sice nepravděpodobné, že by po finančních výsledcích nějaký vznikl, teprve tam by se promítlo, že kdyby jej dělal nějaký fušer, vylezla by z této pohodové, trošku futuristicky dobové, akčňárny pouhá změť hezkých obrázků, ovšem bez pověstného anglického šmrncu, což umí pouze Guy. Velice jsem se u filmu bavil a velice lituji svých předsudků. PS : Hugh Grant zestárl teda fest PPS : David Backham? cože? ...90%(29.10.2015)

Shrnutí: těšil se, vyhlížel, objevil, stahoval, shrnoval, shrnoval, shrnoval... a nakonec místo explozivního nadšení jen tak odkápl za trojhvězdu a převalil se na druhý bok. Stejně, jako se původní seriál přihomil k bondovkám, aby si též ukrojil z pekáče nadšených pubescentů, přišoustnul Gáj strýčka k dnešnímu hicování z Krejga nebo Kingsmanů. Jde o sledovatelnou, stejně tak však o zapomenutelnou záležitost. Několik scén už už vypadalo, že se zapíší do dějin kinematografie (svačinka v náklaďáku, honička s trabíkem), nakonec však vše vyznělo do ztracena.(4.11.2015)

„JE TO DŮLEŽITÁ MISE, PROTO USA SPOJÍ SVÉ SÍLY SE SOVĚTSKÝM SVAZEM…“ /// Je dobře, že se nebáli a dali šanci mladejm. Ti ji navíc čapli za pačes a tak s těmahle nadlidsky efektivníma agentama proběhnu celej film s úsměvem na rtu. Kočkující se specialisti na komplikovaný situace, mi připomínaj duo kravaťáků. Slovní humor, vobčas vtipná – zapeklitá situace a fajn tempo potvrzujou, že letos se špiónskejm voddechovkám kurevsky daří. A pár hříšnejch duší napadne, proč takovej není SPEKTRE. (No prostě proto!) . /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Tuhle sérii neznám. 2.) Miluju vytuněný trabanty. 3.) Thx za titule „Frenkytt“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR *** AKCE *** NAPĚTÍ *(14.11.2015)

Jako stvořené pro výlet do polozapomenutého obecního kina, kde italská architektura, staromódní forma i nostalgický soundtrack diváka nejrychleji nasáknou. Právě Pembertonova hudba mě přenesla do šedesátek hned při prvních tónech, protože tahle citace božského Ennia není vykrádačkou, ale naštěstí upřímnou a zcela trefnou poctou. Ritchie trochu překvapivě zůstává na sherlockovské vlně, ale protože to v praxi znamená hlavně smrtící dialogové výměny hlavní dvojice, nemám s tím sebemenší problém. Jen těch diváků by to chtělo víc. S nečekaně mizernou návštěvností se z kombinace elegána Cavilla, zarputilého Hammera a půvabné Alicie série nestane.(20.8.2015)