Krycí jméno U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

Krycie meno U.N.C.L.E.

Akční / Dobrodružný / Komedie

USA / Velká Británie, 2015, 116 min

Guy Ritchie to prostě dělá jinak. Jeho efektivita je výborná, jeho hrátka s kýčovitostí je dokonalá. Vzít partu herců vedlejšího šáru a vymáčkout z nich to nejlepší, respektive takhle to pak vypadá, když si režisér půjčí spoustu drahých věcí, ale aniž by je rozmlátil nasračku, v pořádku je pak vrátí. Je parádní, že se vrátil o 15+ let nazpět, protože v dnešní době se dobré akční filmy bez k zblití přepálené akce netočí. A jestli je tohle podfuk, tak balím prachy a padám! Našlapaná kamera, bezkonkurenční střih, stylová hudba, elegantní všechno. Býval bych řekl, že Sam Mendes bude mít co dělat, ale ten se od minulka dle traileru vydal právě opačnou cestou. So...."Going soft, peril?"- "Suca..." Za mě paráda!(28.10.2015)

Bylo super vrátit se do roku 2000, kdy frčela PC hra No One Lives Forever. Ritchie udeřil hřebík na hlavičku, teda alespoň u mého hřebíku, perfektní stylizace jak kostýmy, dialogy, prostředí a soundtrack. Bohužel mě chyběl pořádný záporák a ten konec, čekal bych vyhecovanější konec. Ritchie už není to co býval. Jedná se ovšem o velmi slušnou zábavu!(20.8.2015)

Po Kingsman a Mission Impossible 4 letos další "bondovský" špionážní film, a to nás čeká ještě ta skutečná Bondovka... ale vůbec si nestěžuji, věru nevím který bych zatím vybral že mě bavil víc. Guy Ritchie se tu neopírá o kdovíjak zajímavý příběh, ale o to víc to nahání velice dobře napsanými dialogy, neustávajícím přívalem komediálního odlehčení a hlavně režijní hravostí, která letos nesnese konkurenci. 8/10(20.8.2015)

Celý film je takový nevýrazný, ačkoli se výrazným snaží být. Až přehnaná šedesátková stylizace odvádí pozornost už od tak banálního příběhu. Herci mají náběh vytvářet komické a zábavné etudy, nicméně u náběhu to zůstává. Cavillovi poloha zloděje-sukničkáře poměrně sedí, Hammerovi se ty jeho exploze zuřivosti moc věřit nedají, Vikander je pak jednoznačně nejslabším článkem, kdy z výrazu její tváře nepoznáte vůbec nic (většinu času se tváří jako ženský Seagal za mlada).(14.12.2015)

Tenhle film se možná nestal v kinech hitem, ale za mě je to jeden z nejlepších filmů roku 2015. Úvodní nápad spárovat amerického a sovětského špiona možná není úplně originální, ale Cavill s Hammerem si své role neskutečně užívají a špičkování Napoleona s Iljou je radost sledovat. Cavillův americký superboy je možná až moc dokonalý, je to prostě další (povedená) variace na Bonda. Je to ruský dvoumetrový sympaťák Ilja, kdo si mě z těch dvou získal - má zajímavé charisma, vypadá jako obr, ale je na něm něco mile lidského a zranitelného. A mezi ním a šťabajznou Gaby (tradičně super Alicia Vikander) to úžasně jiskří. Guy Ritchie s přehledem zvládl špionskou retro akci, evropské lokace jsou jako vždy sexy a dokonce i padouši jsou mile jednorozměrně zlí. Druhého dílu se skoro určitě nedočkáme, ale v tomhle případě by mi vůbec nevadil.(1.1.2016)

• - Natáčanie filmu prebiehalo na viacerých miestach vo Veľkej Británii a tiež v talianskych mestách Rím a Neapol. (MikaelSVK)

• - Děj v rozděleném Berlíně se odehrává v roce 1963, ale v ulicích a především v rukou agenta Kurjakina (Armie Hammer) vidíme klasické Trabanty 601. Ty však dostaly svou finální a typickou podobu až o rok později. (Robbi)

• - Joel Edgerton a Henry Cavill sa uchádzali o úlohu Illya, ktorú nakoniec dostal Armie Hammer. (misterz)