Krycí jméno U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

Krycie meno U.N.C.L.E.

Akční / Dobrodružný / Komedie

USA / Velká Británie, 2015, 116 min

Guy Ritchie nestráca nič zo svojho štýlu (hudba, strih, kamera) a po Sherlockovi pumpuje do diváka ďalšiu skvelú (šesťdesiatkovú) dávku fajn dvojky. Henry Cavill a Armie Hammer sa fajn doplnali, bavilo ma ich predbiehanie v tom kto je lepší. Dobre im sekunduje ale sexi Švédka Alicia Vikander. Man from U.N.C.L.E aj keď nemá nejaké pamätihodné scény(tým nechcem povedať, že akcia bola zlá), zábava (aj vďaka tempu) tu funguje na výbornú a nuda tu nemá skoro žiadny priestor. Obľúbený soundtrack: Circular Story, Take You Down. 89% - 4*(16.8.2015)

„JE TO DŮLEŽITÁ MISE, PROTO USA SPOJÍ SVÉ SÍLY SE SOVĚTSKÝM SVAZEM…“ /// Je dobře, že se nebáli a dali šanci mladejm. Ti ji navíc čapli za pačes a tak s těmahle nadlidsky efektivníma agentama proběhnu celej film s úsměvem na rtu. Kočkující se specialisti na komplikovaný situace, mi připomínaj duo kravaťáků. Slovní humor, vobčas vtipná – zapeklitá situace a fajn tempo potvrzujou, že letos se špiónskejm voddechovkám kurevsky daří. A pár hříšnejch duší napadne, proč takovej není SPEKTRE. (No prostě proto!) . /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Tuhle sérii neznám. 2.) Miluju vytuněný trabanty. 3.) Thx za titule „Frenkytt“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR *** AKCE *** NAPĚTÍ *(14.11.2015)

Báječná retroatmosféra a kočkování dvou tajných agentů. Nejzajímavější jsou scény, kde se něco děje ve druhém plánu na pozadí. Nebo střihově zintenzivněná akční scéna, při které jsem na chvíli zapomněl, že se koukám na komedii. Škoda třeba nevyužité Alicie Vikander, která je v úvodu představena jako mechanička a řidička, a pak už jen předváděná jako objekt, na který se příjemně dívá. A taky by to chtělo padoucha. Elizabeth Debicki se objeví příliš pozdě a ještě na plátně moc času nepobyla. Takže je to stylová podívaná, ale s příběhem je to bohužel slabší.(21.10.2015)

Nepatřím mezi fanoušky Guye Ritchieho, "The Man from U.N.C.L.E." je ale boží. Akce f.a.n.t.a.s.t.i.c.k.á., dialogy s.k.v.o.s.t.n.é. a takhle n.a. t.ě.l.o. n.a.p.s.a.n.é. postavy jsem neviděla už ani nepamatuju. Jak modro-červeného Cavilla, tak a o chlup lepšího zombie-cowboye Hammera od nynějška přestávám ignorovat.;-) P.S.: Občas se vyplatí nevidět trailer.;-) 4,5* a chci druhý díl!!!(20.8.2015)

• Chrustyn

Přiznám se, že jsem čekal něco hodně podobného, jako byly oba Sherlockové, kterým Guy Ritchie dal díky své režii úplně novou tvář, která mi moc vyhovovala. Bohužel jsem byl v tomto případě dost zklamán, protože film pro mě vůbec nefungoval. Ústřední duo si moc nesedlo, příběh mi přišel zmatený, akce nevýrazná a ve výsledku si z filmu odnáším pouze stylovou retro atmosféru. Pro mě velké zklamání, protože jsem se opravdu těšil.(21.11.2015)

• - Joel Edgerton a Henry Cavill sa uchádzali o úlohu Illya, ktorú nakoniec dostal Armie Hammer. (misterz)

• - Film je inspirovaný stejnojmenným televizním seriálem Krycí jméno U.N.C.L.E., žádný z hlavních představitelů však před začátkem natáčení seriál nikdy neviděl. (Pria)

• - Film měl původně režírovat Steven Soderbergh, ale projekt opustil kvůli neshodám se studiem ohledně rozpočtu a castingu. (JORDY)