Krycí jméno U.N.C.L.E.

Krycie meno U.N.C.L.E.

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Komedie

USA / Velká Británie, 2015, 116 min

Ritchieho kariéru bych rozparceloval na období před a po Trosečnících (není bez zajímavosti, že předěl mezi těmito érami se nápadně shoduje s okamžikem, kdy mu Madonna poprvé šáhla na Guye Juniora). Zatímco v tom prvním svou hravou a exhibiční formu používal jen jako doplňující element k vymazlené story plné kultovních postav, v tom druhém se jejím prostřednictvím snaží zakrýt, že o vymazlenou story a kultovní postavy už léta ani nezavadil. Postrádám u něj to nadšené srdce z Lock, Stock and Two Smoking Barrels i rozvernou duši Snatch. Vlastně někdy od Sherlocka mi připadá, že točí jen proto, že Má potřebuje nový karavan..(15.2.2016)

Obsahuje spoilery: "Tak si říkám, Solo, že v duši každého Němce je Američan, který chce ven." Děj se odehrává v šedesátých letech minulého století, kdy Evropu dělila železná opona. Retro styl ve filmu nemá chybu. Automobilové veterány z NDR střídají sportovní autíčka smetánky kdesi na středomořském pobřeží. Nechybí ani roztomilé minišaty a vyčesané drdoly. Skutečně akčních momentů je naprosté minimum a místo rvaček a přestřelek film preferuje honičky a napínavé plížení. Jedna akční scéna se zde odehrává v pozadí, zatímco v popředí Henry Cavill labužnicky baští svačinu. Elegantní, sukničkářský hrdina, který má s Jamesem Bondem mnoho společného. Takto by šel definovat charakter Henryho Cavilla zde. Příběh je vlastně dost jednoduchoučký a jde v něm o poctivou atomovku a nejzlejší záporáky na světě. Celé to hodně staví na vzájemném kočkováním ústředního tria ( Superman, Armie Hammer, Lara Croft ). Vytknout lze asi jediné, což je, že místy film ztrácí tempo a působí poněkud ukecaně. - 70%.(1.5.2020)

Film v mnoha ohledech nedotažený, děj je opravdu jednoduchý a v podstatě o ničem, jenže nesmírně hravá režie Guye Ritchieho mě hodně bavila. Opravdu už dlouho mě tak nemrzel nedotažený scénář. Celková retro stylizace filmu, hudba a velmi sympatická hlavní trojice si přímo říkala o pečlivější scénáristickou práci. Mohla to být pecka, takhle to je jen zábavná oddechová jednohubka. 70%(31.8.2015)

Původně jsem film vůbec nechtěl vidět. Trailery mě vůbec nezaujaly...nikdo mě v nich nebavil, snad s výjimkou fantastické Alicii Vikander, a zkrátka jsem si film chtěl nechat ujít. Byl jsem akorát naštvaný, že si Guy Ritchie místo vyhlíženého třetího Sherlocka točí jiné projekty, nuže po tomhle už by se to snad mohlo uskutečnit. Každopádně musím uznat, že je tento režisér velice zručným všeumětelem s výtříbeným smyslem pro detail, fantastickou atmosféru, stylovou hudbu a v neposlední řadě strhující tempo, což člověka nechá vydechnout až se závěrečnými uměleckými a následně klasickými titulkami. Opravdu oceňuji, když má nějaký rejža svůj styl a umí ho promítnout do svých děl a jelikož je moderní, že dělá sequel někdo jiný, i když je sice nepravděpodobné, že by po finančních výsledcích nějaký vznikl, teprve tam by se promítlo, že kdyby jej dělal nějaký fušer, vylezla by z této pohodové, trošku futuristicky dobové, akčňárny pouhá změť hezkých obrázků, ovšem bez pověstného anglického šmrncu, což umí pouze Guy. Velice jsem se u filmu bavil a velice lituji svých předsudků. PS : Hugh Grant zestárl teda fest PPS : David Backham? cože? ...90%(29.10.2015)

Krycí jméno U.N.C.L.E. sází na povrchní, ale dostatečně dynamickou a svůdnou retro vlnu. Je na co se dívat, je co obdivovat, ale po pár desítkách minut po projekci víme, že jsme viděli něco docela šťavnatého, ale ne natolik, abychom se těšili, až to někdo flákne na disk. Předlohu (kultovní americký seriál společnosti NBC ze šedesátých let) neznám, dopředu jsem věděl pouze to, že tu síly spojí americký agent (dřív zloděj uměleckých předmětů) a ruský likvidátor, samozřejmě povahově úplně někde jinde. Navíc je tu východoberlínská automechanička, která táhne na obličej stále zajímavější Alicie Vikander. Je to hezky vystylované, záměrně přestřelené, efektně zrežírované. Ale někdy zbytečně překombinované. Přitom příběh nepatří k nejsilnějším. Jeho vnitřní celistvost chybí také. Stejně jako víc vtipu. Herci jsou fajn, ale jejich postavy nejsou tolik zajímavé, abychom z nich padli na zadek. Nicméně pro oči je to poutavé. Jen to někdy nestačí. Navíc Ritchie potvrzuje pravidlo, že na mě to prostě neumí!!(14.11.2015)

• - Kuryakin (Henry Cavill) nikdy neřekne pravé jméno Napoleona Sola, pokaždé je zmiňován, jako „Kovboj“. (Tomas_TM)

• - Scény na závodní dráze v Římě byly ve skutečnosti točeny na závodní dráze Goodwood v Anglii. (Tomas_TM)

• - Film měl původně režírovat Steven Soderbergh, ale projekt opustil kvůli neshodám se studiem ohledně rozpočtu a castingu. (JORDY)