Krycí jméno U.N.C.L.E.

Krycie meno U.N.C.L.E.

Akční / Dobrodružný / Komedie

USA / Velká Británie, 2015, 116 min

• KarelR

Obsazený jak z hollywoodskýho výprodeje (jenom Alicia tradičně super), až na pár scén mdle zrežírovaný a hlavně zoufale o ničem. Takže je úplně jedno, že to má luxusní šedesátkovou stylizaci. Chápal jsem, který scény měly bejt vtipný. Ale skoro žádná vtipná není, ve finále tudíž ještě horší než druhej Holmes. A to je co říct. (5/10)(20.8.2015)

„JE TO DŮLEŽITÁ MISE, PROTO USA SPOJÍ SVÉ SÍLY SE SOVĚTSKÝM SVAZEM…“ /// Je dobře, že se nebáli a dali šanci mladejm. Ti ji navíc čapli za pačes a tak s těmahle nadlidsky efektivníma agentama proběhnu celej film s úsměvem na rtu. Kočkující se specialisti na komplikovaný situace, mi připomínaj duo kravaťáků. Slovní humor, vobčas vtipná – zapeklitá situace a fajn tempo potvrzujou, že letos se špiónskejm voddechovkám kurevsky daří. A pár hříšnejch duší napadne, proč takovej není SPEKTRE. (No prostě proto!) . /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Tuhle sérii neznám. 2.) Miluju vytuněný trabanty. 3.) Thx za titule „Frenkytt“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR *** AKCE *** NAPĚTÍ *(14.11.2015)

Jsem hrozně rád, že Guy Ritchie dostal do ruky scénář špionážní grotesky. Říkám záměrně grotesky, protože ono to tak opravdu působí. Rozhodně více mi to k tomuhle filmu sedí, jak pojem komedie. Zároveň mě ale strašně mrzí, že mě film nebavil na tolik, na kolik bych si já přál. Tři hvězdy jsem tady po shlédnutí filmu dával opravdu nerad. Film má totiž super scény, které Guy Ritchie prostě umí. To, že Guy Ritchie film dělá spíš na efekt, ale vyprávění příběhu mu moc nejde, je sice fakt, ale na druhou stranu díky tomu vytvořil suprovou retro atmosféru a celou řadu skvělých akčních scén (závěrečná akční scéna nebo scéna na základně u moře). Holt musíte ustát to, že příběhově je to někde na dně Orlické přehrady. A Henry Cavill a Armie Hammer tomu taky vysloveně nepomůžou. K jejich postavám jsem se vysloveně prokousával, nicméně mám pocit, že na po druhé už by to bylo určitě lepší, čímž netvrdím, že tomuhle filmu v budoucnu nedám druhou šanci a třeba názor nezměním. Když už nic jiného, tak naprosto úžasná Alicia Vikander měla charismatu, že s ním zacelila přebytečné rány. Takže když už nic jiného, alespoň na ní jsem koukal vysloveně s radostí. Tak, jako dlouho na nikoho jiného ve filmu.(27.10.2016)

Z celého snímku jsem měl pocit jisté nedomrlosti. Tedy ne, že bych se sám cítil nedomrle. To už ne... od doby, co jsem si fixou na prsou udělal první tři chlupy. Prostě ten pocit, že tam herci něco předvádí, pak jim někdo řekne, ať se přesunou tam, pak tam a pak zas sem, a o ni unyle stojí a čumí, pak si odmakají své a jde se domů. Jako když si objednáte ruční mytí auta, čekáte nažhavenou studentku v mokrém tílku, která si to dýško prostě na to vaše okénko chce vybojovat a ono to přitom znamená, že si máte ručně nastavit funkce mytí v myčce. Prostě docela bída. Zklamání.(29.12.2015)

Stylová retro špionážní podívaná, která žánr naštěstí nijak neparoduje. Ale bere ho s nadhledem a jde jí to. Ústřední trojice je velice sympatická (Armie Hammer se do role sovětského bijce hodí přímo perfektně a roztomilá Alicia Vikander není pouze roztomilá a už vůbec ne jen nějaká laciná ozdoba) a její neustálé špičkování příjemné... A Hugh Grant opět dokazuje, že stárnutí člověka nepřipraví ani o špetku šarmu, pokud se nedá. Režie Guye Ritchieho má švih a spoustu nápadů, nabízí řadu vděčných scén plných humoru (včetně toho černého, viz křeslo) i napětí a obzvlášť vyzdvihnout musím úžasný soundtrack. Ten instrumentální od Daniela Pembertona, který tedy vzdává hold spíše Johnu Barrymu než Enniu Morriconeovi, i ty skvěle vybrané písně. Jsem velmi spokojený.(12.8.2015)

• - Do kín bol film distribuovaný pod krycím menom Waterloo. (MikaelSVK)

• - Ačkoliv je film zasazen do poloviny šedesátých let,  Alexander (Luca Calvani) ujíždí s unesenou Gaby (Alicia Vikander) vozem značky Land Rover Defender, který se začal vyrábět až v roce 1983. (TheDon)

• - Joel Edgerton a Henry Cavill sa uchádzali o úlohu Illya, ktorú nakoniec dostal Armie Hammer. (misterz)