Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Hlavními postavami filmu Krycí jméno U.N.C.L.E., zasazeného do první poloviny šedesátých let minulého století, do doby vrcholící studené války, jsou agent CIA Solo (Cavill) a agent KGB Kuryakin (Hammer). Oba agenti jsou nuceni odložit dlouholeté nepřátelství a spolupracovat na společném úkolu překazit plány tajemné mezinárodní zločinecké organizace, která chce šířením jaderných zbraní a technologií destabilizovat křehkou rovnováhu sil ve světě. Dvojice agentů má k dispozici jediné vodítko – dceru zmizelého německého vědce, která je klíčem k proniknutí do zločinecké organizace. Musí závodit s časem, aby vědce našli a zabránili celosvětové katastrofě. (Freeman Ent.)

(více)

Videa (18)

Trailer 3

Recenze (877)

Shakers 

všechny recenze uživatele

Guy Ritchie nestráca nič zo svojho štýlu (hudba, strih, kamera) a po Sherlockovi pumpuje do diváka ďalšiu skvelú (šesťdesiatkovú) dávku fajn dvojky. Henry Cavill a Armie Hammer sa fajn doplnali, bavilo ma ich predbiehanie v tom kto je lepší. Dobre im sekunduje aj sexi Švédka Alicia Vikander. Man from U.N.C.L.E aj keď nemá nejaké pamätihodné scény(tým nechcem povedať, že akcia bola zlá), zábava (aj vďaka tempu) tu funguje na výbornú a nuda tu nemá skoro žiadny priestor. Obľúbený soundtrack: Circular Story, Take You Down. 90% - 5* ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Sympatické špionážní dostaveníčko. Guy Ritchie umyl podlahu v CIA a KGB v době Studené války a ukázal, že na špionážní žánr lze pohlédnout stylově. 9 z 10 režisérů by z toho udělalo seriozní blábol plný stereotypů. Ritchie přichází s vlastním stylem, svůj film přibližuje divákům neznalým seriálové podoby velmi vytříbeným náhledem na látku. Baví to velmi. Obsazení je velmi delikátní, dokonce až neokoukané. Henry Cavill a Armie Hammer je dvojka, co hned tak nezevšední. Pár minut si jdou "terminátorovsky" po krku, pak už příkladně spolupracují, bez lubrikačního gelu. Naopak promazat by potřeboval dámský doprovod. Někdo bude hotový z Alicii Vikander (je daleko lepší oproti asexuální kreaci v Tomb Raider), daleko agresivnější sexappeal má ovšem Elizabeth Debicki v záporné roli. Tak týden v kuse jebačky. Provázání charakterů je značně neotřelé. Režijní postupy střídají pestrou škálu, některé scény jsou vyloženě komediálně založené, jiné scény zapůsobí, zvláště v kombinaci s brilantní doprovodnou složkou. Neoslnilo jen finále filmu, které mohlo být třeskutější. Rád bych si dal pokračování, titulková mise v Istanbulu vyloženě navnadila. Už z logiky věci, kdy látka vychází ze seriálu, se mělo ještě pokračovat. A rozhodně pod taktovkou Ritchieho. Vzniklo tedy inteligentně zábavné dílo, u něhož je špionážní zábava zaručena. 10/10 ()

Reklama

Segrestor 

všechny recenze uživatele

Z celého snímku jsem měl pocit jisté nedomrlosti. Tedy ne, že bych se sám cítil nedomrle. To už ne... od doby, co jsem si fixou na prsou udělal první tři chlupy. Prostě ten pocit, že tam herci něco předvádí, pak jim někdo řekne, ať se přesunou tam, pak tam a pak zas sem, a o ni unyle stojí a čumí, pak si odmakají své a jde se domů. Jako když si objednáte ruční mytí auta, čekáte nažhavenou studentku v mokrém tílku, která si to dýško prostě na to vaše okénko chce vybojovat a ono to přitom znamená, že si máte ručně nastavit funkce mytí v myčce. Prostě docela bída. Zklamání. ()

KarelR 

všechny recenze uživatele

Obsazený jak z hollywoodskýho výprodeje (jenom Alicia tradičně super), až na pár scén mdle zrežírovaný a hlavně zoufale o ničem. Takže je úplně jedno, že to má luxusní šedesátkovou stylizaci. Chápal jsem, který scény měly bejt vtipný. Ale skoro žádná vtipná není, ve finále tudíž ještě horší než druhej Holmes. A to je co říct. (5/10) ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

(pře)Stylizovaná nenáročná špionážní retrohubka, která není vyloženě komediální, ale po celou stopáž jí nezmizí z koutků pobavený sebeuvědomělý úšklebek. Nepřekvapivě to stojí a padá (i díky záporákům do počtu) na škorpení ústředního tria, které většinou funguje. Většinou. A když zrovna ne, tak to na svá bedra berou "šedesátkový" Ritchie, "morriconeovský" Pemberton či strýček Rudi se svou pohádkou. ()

Galerie (63)

Zajímavosti (21)

  • K filmu vydalo studio Warner Bros. i stejnojmennou mobilní hru s podtitulem „Mission Berlin“. (Plukovnik538)
  • Celosvětová premiéra proběhla 2. srpna 2015 v Barceloně. (Varan)

Související novinky

Ritchie chystá novou gangsterku

Ritchie chystá novou gangsterku

05.05.2018

Guy Ritchie se v roce 2009 přesunul od gangsterek k blockbusterům. Po dvou dílech Sherlocka Holmese se vrhnul na Krycí jméno U.N.C.L.E. a loni mu propadnul Král Artuš, na kterého příští rok naváže… (více)

Guy Ritchie chystá Aladina

Guy Ritchie chystá Aladina

12.10.2016

U Disneyho zabodovali s hranou Popelkou i Knihou džunglí a příští rok dostaneme Krásku a zvíře. K tomu se chystají předělávky Mulan, Dumba nebo Lvího krále a teď se celovečerního kříšení dočká i… (více)

Alicia Vikander je nová Lara Croft

Alicia Vikander je nová Lara Croft

29.04.2016

Snad žádná herečka za sebou nemá lepší rok než Alicia Vikander. Švédská kráska zazářila v retru Krycí jméno U.N.C.L.E., ve sci-fi Ex Machina i v dramatu Dánská dívka, za které nakonec vyhrála Oscara.… (více)

Superman nebude britským špiónem

Superman nebude britským špiónem

30.05.2015

Na začátku tohoto týdne opustil scenárista a režisér Cary Fukunaga (Temný případ) novou adaptaci románu To od Stephena Kinga (Osvícení). Do natáčení zbývaly tři týdny a studio New Line Cinema stále… (více)

Reklama

Reklama