Krycí jméno U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

Krycie meno U.N.C.L.E.

Akční / Dobrodružný / Komedie

USA / Velká Británie, 2015, 116 min

Báječná retroatmosféra a kočkování dvou tajných agentů. Nejzajímavější jsou scény, kde se něco děje ve druhém plánu na pozadí. Nebo střihově zintenzivněná akční scéna, při které jsem na chvíli zapomněl, že se koukám na komedii. Škoda třeba nevyužité Alicie Vikander, která je v úvodu představena jako mechanička a řidička, a pak už jen předváděná jako objekt, na který se příjemně dívá. A taky by to chtělo padoucha. Elizabeth Debicki se objeví příliš pozdě a ještě na plátně moc času nepobyla. Takže je to stylová podívaná, ale s příběhem je to bohužel slabší.(21.10.2015)

Nepatřím mezi fanoušky Guye Ritchieho, "The Man from U.N.C.L.E." je ale boží. Akce f.a.n.t.a.s.t.i.c.k.á., dialogy s.k.v.o.s.t.n.é. a takhle n.a. t.ě.l.o. n.a.p.s.a.n.é. postavy jsem neviděla už ani nepamatuju. Jak modro-červeného Cavilla, tak a o chlup lepšího zombie-cowboye Hammera od nynějška přestávám ignorovat.;-) P.S.: Občas se vyplatí nevidět trailer.;-) 4,5* a chci druhý díl!!!(20.8.2015)

Jako stvořené pro výlet do polozapomenutého obecního kina, kde italská architektura, staromódní forma i nostalgický soundtrack diváka nejrychleji nasáknou. Právě Pembertonova hudba mě přenesla do šedesátek hned při prvních tónech, protože tahle citace božského Ennia není vykrádačkou, ale naštěstí upřímnou a zcela trefnou poctou. Ritchie trochu překvapivě zůstává na sherlockovské vlně, ale protože to v praxi znamená hlavně smrtící dialogové výměny hlavní dvojice, nemám s tím sebemenší problém. Jen těch diváků by to chtělo víc. S nečekaně mizernou návštěvností se z kombinace elegána Cavilla, zarputilého Hammera a půvabné Alicie série nestane.(20.8.2015)

Guy Ritchie nestráca nič zo svojho štýlu (hudba, strih, kamera) a po Sherlockovi pumpuje do diváka ďalšiu skvelú (šesťdesiatkovú) dávku fajn dvojky. Henry Cavill a Armie Hammer sa fajn doplnali, bavilo ma ich predbiehanie v tom kto je lepší. Dobre im sekunduje ale sexi Švédka Alicia Vikander. Man from U.N.C.L.E aj keď nemá nejaké pamätihodné scény(tým nechcem povedať, že akcia bola zlá), zábava (aj vďaka tempu) tu funguje na výbornú a nuda tu nemá skoro žiadny priestor. Obľúbený soundtrack: Circular Story, Take You Down. 89% - 4*(16.8.2015)

Jsem hrozně rád, že Guy Ritchie dostal do ruky scénář špionážní grotesky. Říkám záměrně grotesky, protože ono to tak opravdu působí. Rozhodně více mi to k tomuhle filmu sedí, jak pojem komedie. Zároveň mě ale strašně mrzí, že mě film nebavil na tolik, na kolik bych si já přál. Tři hvězdy jsem tady po shlédnutí filmu dával opravdu nerad. Film má totiž super scény, které Guy Ritchie prostě umí. To, že Guy Ritchie film dělá spíš na efekt, ale vyprávění příběhu mu moc nejde, je sice fakt, ale na druhou stranu díky tomu vytvořil suprovou retro atmosféru a celou řadu skvělých akčních scén (závěrečná akční scéna nebo scéna na základně u moře). Holt musíte ustát to, že příběhově je to někde na dně Orlické přehrady. A Henry Cavill a Armie Hammer tomu taky vysloveně nepomůžou. K jejich postavám jsem se vysloveně prokousával, nicméně mám pocit, že na po druhé už by to bylo určitě lepší, čímž netvrdím, že tomuhle filmu v budoucnu nedám druhou šanci a třeba názor nezměním. Když už nic jiného, tak naprosto úžasná Alicia Vikander měla charismatu, že s ním zacelila přebytečné rány. Takže když už nic jiného, alespoň na ní jsem koukal vysloveně s radostí. Tak, jako dlouho na nikoho jiného ve filmu.(27.10.2016)

• - Film měl původně režírovat Steven Soderbergh, ale projekt opustil kvůli neshodám se studiem ohledně rozpočtu a castingu. (JORDY)

• - Natáčanie filmu prebiehalo na viacerých miestach vo Veľkej Británii a tiež v talianskych mestách Rím a Neapol. (MikaelSVK)

• - Děj v rozděleném Berlíně se odehrává v roce 1963, ale v ulicích a především v rukou agenta Kurjakina (Armie Hammer) vidíme klasické Trabanty 601. Ty však dostaly svou finální a typickou podobu až o rok později. (Robbi)