Krycí jméno U.N.C.L.E.

Krycie meno U.N.C.L.E.

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Komedie

USA / Velká Británie, 2015, 116 min

Dejovo je to strašne nezaujímavé ale podobne ako v Sherlockoch to zachraňuje Ritchieho nabúchaný audiovizuálny štýl s hromadou parádnych nápadov. Bolo mi jedno čo sa tam deje ale veľmi dobre sa na to pozeralo a niektoré scény sú vyložene lahôdkové ( naháňačka v prístave, mučenie, dobýjanie ostrova, záverečná naháňačka). Cavill aj Hammer sú sympaťáci ale herecky im to zatiaľ nešlape na maximum.(23.8.2015)

Film, na ktorý sa dobre pozerá, ale je vám jedno, čo sa v ňom deje. Pohľadní a štýlovo oblečení herci ktorí nemajú čo hrať, sympatický retro audiovizuál. Neustále sa v tom niečo deje, ale pocitovo to má dlhšiu stopáž, než je tá skutočná. Hlášky a pointovanie väčšiny scén by zaslúžily scenáristicky dovypiplať. Komiksový rozbeh finálnej akčnej scény fantasticky hudobne vyboostený. Lepšie 3*.(11.8.2015)

"Vypadáte spíš jako vzpěrač než jako architekt." Mám rád šedesátá léta a to zejména takhle kýčovitě barevná. V těch je krásné všechno - počasím začínaje a dámami konče. Ono to celé bylo tak nějak o ničem, ale mělo to styl a některé scény mi zůstanou navždy v paměti. Třeba výměna štěnic mě pobavila, plašení koní pod kapotami wartburgu s trabantem bylo dokonalé a znuděná svačina v náklaďáku snad ani nemohla být natočena vtipněji. Jedinou výtku mám k tomu, že mi chyběly nezapomenutelné a trefné hlášky, takže mi trochu uniká důvod mého lehce přiblblého úsměvu, který neopouštěl mou tvář během celého přímého přenosu honby za jadernou hlavicí.(19.1.2016)

V letošním roce Špiónů ( Mi5, Kingsman, Spy a nepochybuji o kvalitách Spectre) je tedy Krycí jméno U.N.C.L.E bohužel nejslabším článkem. Film má solidní retro look, překrásnou módu ( Klobouky, velké brýle, obdivuhodné šaty a suity) vskutku galance a elegance na každém kroku a o kárách ani nemluvím. Cavill a Hammer jsou OK, ale nijak oslniví, za to Alicia Vikander má slušně našlápnuto na novou Hollywood power star, v minulém roce mi tohle jméno nic neříkalo a letos se může chlubit nálepkami Ex Machina, Seventh Son a U.N.C.L.E.M, což je pozitivní vizitka pro tuhle nadějnou slečnu silně připomínající Audrey Hepburn. Zklamáním je však akční stránka, které je nedostatečná a né příliš uspokojivá. Akce je pramálo a pokud je tak se skládá pouze s car chases ( "Bitka" jedna, přestřelky dvě), ale za to finále je alespoň krásně vygradované v horách s crosskou a terenním Jeepem, ale chyběl mi zde moment, kvůli kterému bych si chtěl pustit film znova, což je průser když konkurující Špionské filmy jsem viděl už alespoň 2x. Zábavné ano, ale nijak strhující či velkolepé. 75%(22.8.2015)

Retro špionský film jak má být, byť se tam prý prohání vozidla, která v té době neexistovala, tak mu 60. léta věřím. V jakém filmu kupříkladu máte akční honičku trabanta s wartburgem. Nestaví jen na střílečkách a má i děj a vtipné dialogy. Ilja Kurjakin (Arnie Hammer) a Solo Napoleon (Henry Cavill) jsou výborná dvojice plus Gaby frau Teller (Alicia Vikander) jim kvalitně sekunduje. Abych nezapomněl Victoria Vinciguerra je femme fatale a strýček Rudi je v části extra děsivý, ale nakonec spíše humorný. Zkrátka kodachrom.(1.1.2017)