Krycí jméno U.N.C.L.E.

Krycie meno U.N.C.L.E.

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Komedie

USA / Velká Británie, 2015, 116 min

Film, na ktorý sa dobre pozerá, ale je vám jedno, čo sa v ňom deje. Pohľadní a štýlovo oblečení herci ktorí nemajú čo hrať, sympatický retro audiovizuál. Neustále sa v tom niečo deje, ale pocitovo to má dlhšiu stopáž, než je tá skutočná. Hlášky a pointovanie väčšiny scén by zaslúžily scenáristicky dovypiplať. Komiksový rozbeh finálnej akčnej scény fantasticky hudobne vyboostený. Lepšie 3*.(11.8.2015)

Sympatické špionážní dostaveníčko. Guy Ritchie umyl podlahu v CIA a KGB v době Studené války a ukázal, že na špionážní žánr lze pohlédnout stylově. 9 z 10 režisérů by z toho udělalo seriozní blábol plný stereotypů. Ritchie přichází s vlastním stylem, svůj film přibližuje divákům neznalým seriálové podoby velmi vytříbeným náhledem na látku. Baví to velmi. Obsazení je velmi delikátní, dokonce až neokoukané. Henry Cavill a Armie Hammer je dvojka, co hned tak nezevšední. Pár minut si jdou "terminátorovsky" po krku, pak už příkladně spolupracují, bez lubrikačního gelu. Naopak promazat by potřeboval dámský doprovod. Někdo bude hotový z Alicii Vikander (je daleko lepší oproti asexuální kreaci v Tomb Raider), daleko agresivnější sexappeal má ovšem Elizabeth Debicki v záporné roli. Tak týden v kuse jebačky. Provázání charakterů je značně neotřelé. Režijní postupy střídají pestrou škálu, některé scény jsou vyloženě komediálně založené, jiné scény zapůsobí, zvláště v kombinaci s brilantní doprovodnou složkou. Neoslnilo jen finále filmu, které mohlo být třeskutější. Rád bych si dal pokračování, titulková mise v Istanbulu vyloženě navnadila. Už z logiky věci, kdy látka vychází ze seriálu, se mělo ještě pokračovat. A rozhodně pod taktovkou Ritchieho. Vzniklo tedy inteligentně zábavné dílo, u něhož je špionážní zábava zaručena. 10/10(2.6.2018)

Film v mnoha ohledech nedotažený, děj je opravdu jednoduchý a v podstatě o ničem, jenže nesmírně hravá režie Guye Ritchieho mě hodně bavila. Opravdu už dlouho mě tak nemrzel nedotažený scénář. Celková retro stylizace filmu, hudba a velmi sympatická hlavní trojice si přímo říkala o pečlivější scénáristickou práci. Mohla to být pecka, takhle to je jen zábavná oddechová jednohubka. 70%(31.8.2015)

• verbal

Smutný fuckt, že s Madonou přišel o koule, prokazuje Gej Ryčí i ve svém dalším snímku. A není se čemu divit! Nabrnknout si o deset let starší pornopaní s motorovým pekáčem je zhruba stejné dobrodružství, jako šnorchlovat bez plavek mezi barakudy s pytlíkem namalovaným na Nema. A tak když ho Gej po geniálním Podfucku dobrovolně strčil do soustruhu, který jej sežvýkal a vyplivnul, následuje už jen zmar, impotence a podivné bukviády, co letos vyvrcholily hloupoučkým vybarvičkovaným gejprajdem s příznačným názvem Muž ze strýce. Jedná se sice opět velmi zručně natočený, avšak veskrze tupý, sterilní a neinventivní pokus o Homobonda, jehož jediný přínos spočívá evidentně v tom, že přesličný metrouš Henry Clavin pomohl pár svěšeným pupušům od erektilní dysfunkce a zbohatlický fracek a naprosté neherecké poleno Ármí Kladivo zabrnkal svým sameťákem několika nezletilým kravkám a otylým hospodyňkám na slimáka. No, a mně se jen po skončení opět zanítilo básnické střevo a zkomponoval jsem nesmírně truchlivou a jímavou „Baladu o rýči“, gradující tak zvaným obkročným jambem, který si mohou všichni ti mnou postižení školáci kreativně dorýmovat. Nepochybuji, že s procítěně zarecitovaným dílem tohoto významu lze hravě zvítězit minimálně ve školním kole celorepublikové recitační soutěže Seifertova prostata. Hysterické maminky předškolních dětí pak žádám, aby to se svými ratolestmi před veřejnou produkcí důkladně procvičili. Nevadí mi, pokud vaši miláčkové nahradí v první strofě špatně vyslovitelné „er“ obvyklým „el“, ovšem dbejte na to, aby poté následovalo jednoznačně znělé „ypsilon“ a nikoliv měkké „i“, neboť by mohlo dojít k záměně s madagaskarským ovocem, pročež by se vytratila veškerá zamýšlená poetika a údernost básně. V první strofě rovněž prosím o přednes se stejnou intonací, jako když kolega Mácha lákal Jarmilu do sendviče. Takže, emh, ehm… Verbal: Balada o rýči - „Rýči! Rýči! Rýči! Rýči! / Ty už jsi teda pěkně v …… „hlíně“!“.(29.10.2015)

Jako stvořené pro výlet do polozapomenutého obecního kina, kde italská architektura, staromódní forma i nostalgický soundtrack diváka nejrychleji nasáknou. Právě Pembertonova hudba mě přenesla do šedesátek hned při prvních tónech, protože tahle citace božského Ennia není vykrádačkou, ale naštěstí upřímnou a zcela trefnou poctou. Ritchie trochu překvapivě zůstává na sherlockovské vlně, ale protože to v praxi znamená hlavně smrtící dialogové výměny hlavní dvojice, nemám s tím sebemenší problém. Jen těch diváků by to chtělo víc. S nečekaně mizernou návštěvností se z kombinace elegána Cavilla, zarputilého Hammera a půvabné Alicie série nestane.(20.8.2015)

• - Kuryakin (Henry Cavill) nikdy neřekne pravé jméno Napoleona Sola, pokaždé je zmiňován, jako „Kovboj“. (Tomas_TM)

• - Natáčanie filmu prebiehalo na viacerých miestach vo Veľkej Británii a tiež v talianskych mestách Rím a Neapol. (MikaelSVK)

• - Film je inspirovaný stejnojmenným televizním seriálem Krycí jméno U.N.C.L.E., žádný z hlavních představitelů však před začátkem natáčení seriál nikdy neviděl. (Pria)