Krycí jméno U.N.C.L.E.

Krycie meno U.N.C.L.E.

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Komedie

USA / Velká Británie, 2015, 116 min

Nepatřím mezi fanoušky Guye Ritchieho, "The Man from U.N.C.L.E." je ale boží. Akce f.a.n.t.a.s.t.i.c.k.á., dialogy s.k.v.o.s.t.n.é. a takhle n.a. t.ě.l.o. n.a.p.s.a.n.é. postavy jsem neviděla už ani nepamatuju. Jak modro-červeného Cavilla, tak a o chlup lepšího zombie-cowboye Hammera od nynějška přestávám ignorovat.;-) P.S.: Občas se vyplatí nevidět trailer.;-) 4,5* a chci druhý díl!!!(20.8.2015)

Celý film je takový nevýrazný, ačkoli se výrazným snaží být. Až přehnaná šedesátková stylizace odvádí pozornost už od tak banálního příběhu. Herci mají náběh vytvářet komické a zábavné etudy, nicméně u náběhu to zůstává. Cavillovi poloha zloděje-sukničkáře poměrně sedí, Hammerovi se ty jeho exploze zuřivosti moc věřit nedají, Vikander je pak jednoznačně nejslabším článkem, kdy z výrazu její tváře nepoznáte vůbec nic (většinu času se tváří jako ženský Seagal za mlada).(14.12.2015)

Guy Ritchie opět předvádí svůj osobitý talent a přináší výbornou podívanou. Neustále se škádlící hlavní dvojice zaujme hned po pár záběrech a jejich charismatický styl jednoduchého, leč účinného humoru, skvěle provází celým snímkem. Hrdinové jsou navíc zasazeni do opravdu živého a vizuálně poutavého prostředí, podporující atraktivní příběh a zápletku. Výborný soundtrack už jen umocňuje pozitivní pocit z filmu a zkvalitňuje už tak skvělou atmosféru. [80%] | Kino(13.9.2015)

Pro mě možná největší překvapení roku, které se mi nakonec z letošní povedené špiónské trojice (Špión, Mission - Impossible 5) libilo asi nejvíc. Udivilo mě, jak překvapivě dobře fungovalo duo Hammer / Cavill, ještě o něco víc na mě zabrala chemie mezi Hammerem a Alicii Vikander, to jiskření tam bylo i na menším prostoru a škoda že s vývojem jejich vztahu se asi víc počítalo do dalšího dílu, kterej ale asi bohužel nevznikne. Sedla mi i ta odlehčeně pojatá dobová atmosféra a výběr soundtracku, Guy Ritchie to zrežíroval moc pěkně, jako kdyby mu do toho za zadkem občas kecal starej známej Matthew Vaughn. 90%(8.12.2015)

Retro špionský film jak má být, byť se tam prý prohání vozidla, která v té době neexistovala, tak mu 60. léta věřím. V jakém filmu kupříkladu máte akční honičku trabanta s wartburgem. Nestaví jen na střílečkách a má i děj a vtipné dialogy. Ilja Kurjakin (Arnie Hammer) a Solo Napoleon (Henry Cavill) jsou výborná dvojice plus Gaby frau Teller (Alicia Vikander) jim kvalitně sekunduje. Abych nezapomněl Victoria Vinciguerra je femme fatale a strýček Rudi je v části extra děsivý, ale nakonec spíše humorný. Zkrátka kodachrom.(1.1.2017)