Krycí jméno U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

Krycie meno U.N.C.L.E.

Akční / Dobrodružný / Komedie

USA / Velká Británie, 2015, 116 min

Guy Ritchie stále umí (i když dalšího Podfu(c)ku se od něj už zřejmě nedočkáme). Jeho špionážní oddechovka má sympatické obsazení (chemie mezi herci jakž takž funguje), šmrnc (většinu času), sexy styl (naprostou většinu času) a soundtrack, který svou úderností a neuvěřitelnou rozmanitostí (např. skvělé morriconeovské motivy!) přebíjí všechny a všechno. Má to i svoje slabší stránky (zápletka je dost generická, záporáci nepříliš výrazní) a z letošních špionážních pecek se Krycí jméno U.N.C.L.E. nejspíš zařadí do té horší půlky (konkurence v podobě Kingsmana a M:I 5 je holt nehorázně silná, a to nás ještě čeká nový Bond), ale za vidění stojí už jen kvůli několika výborným, nápaditě natočeným scénám. 70 %(21.8.2015)

Fakt dobrý bondovský film, ale nie úplne oddychový. Začiatok ma až tak nechytil, ale postupne zafungujú vzťahy medzi postavami (takmer ako za čias ČERVENEJ HORÚČAVY :-) i Ritchieho zmysel pre (ľahký) humor. Pár scén je výborne zrežírovaných a ako fetišistické retro je to pastva pre oči... Hudba je vyslovene hravá...(16.6.2016)

Jeden z důkazů o genialitě Guye Ritchieho. Při koukaní na úvodní titulky jsem se otřásal hrůzou z vědomí že v tomhle nehraje prakticky ani jeden z mých oblíbených herců a prakticky až na vyjímku (Vikander) zde hrají všichni, které bych označil za naprosté herecké dřeva... Jenže. Obrovské překvapení se koná. Snímek je zábavně nenucený a jede si na své vlastní vlně originality. Herci a jejich postavy fungují na jedničku. Hammerův nezničitelný agent KGB vylože potěší. Bavil jsem se, aniž bych od filmu cokoliv čekal a mrzí mě že jsem o režisérově vkusu zapochyboval. 80%(15.11.2015)

Docela dobrá oddechovka. Guyi Ritchiemu se to zase povedlo. Trochu to připomíná bondovky. Nechybí tomu ani fóry. Ty 60. léta vypadají docela stylově. Henry Cavill a Armie Hammer hrají dva znepřátelené agenty, kteří musí spojit své síly proti společnému nepříteli. Doste se mi líbilo, jak se ti dva neustále špičkují a trumfují. I akční scény jsou docela povedené. Alicia Vikander je skvělá jako vždy a Elizabeth Debicki hraje proradnou záporačku. Dobrou roli britského agenta tam má i Hugh Grant. Hudba taky není špatná. Opravdu pohodový film, který stojí za vidění. "To oblečení k sobě nebude ladit!" :D(20.1.2016)

Krásný mužský alá 007čky, lahodně vypadající Alicia, která tam byla spíš do počtu a jiskření mezi hlavní trojkou, ale jinak to chtělo větší grády a naladit to ještě víc do komediální roviny a jsem spokojenost sama. Scénář jsem vůbec neřešila. Jak na tom pracuje víc chlapů, tak to neklape, jak by mělo. Ale za zkouknutí to stojí, je to docela prima relaxík.(16.2.2017)

• - Joel Edgerton a Henry Cavill sa uchádzali o úlohu Illya, ktorú nakoniec dostal Armie Hammer. (misterz)

• - Film je inspirovaný stejnojmenným televizním seriálem Krycí jméno U.N.C.L.E., žádný z hlavních představitelů však před začátkem natáčení seriál nikdy neviděl. (Pria)

• - Natáčanie filmu prebiehalo na viacerých miestach vo Veľkej Británii a tiež v talianskych mestách Rím a Neapol. (MikaelSVK)