Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Hlavními postavami filmu Krycí jméno U.N.C.L.E., zasazeného do první poloviny šedesátých let minulého století, do doby vrcholící studené války, jsou agent CIA Solo (Cavill) a agent KGB Kuryakin (Hammer). Oba agenti jsou nuceni odložit dlouholeté nepřátelství a spolupracovat na společném úkolu překazit plány tajemné mezinárodní zločinecké organizace, která chce šířením jaderných zbraní a technologií destabilizovat křehkou rovnováhu sil ve světě. Dvojice agentů má k dispozici jediné vodítko – dceru zmizelého německého vědce, která je klíčem k proniknutí do zločinecké organizace. Musí závodit s časem, aby vědce našli a zabránili celosvětové katastrofě. (Freeman Ent.)

(více)

Videa (18)

Trailer 1

Recenze (870)

pepo 

všechny recenze uživatele

Dejovo je to strašne nezaujímavé ale podobne ako v Sherlockoch to zachraňuje Ritchieho nabúchaný audiovizuálny štýl s hromadou parádnych nápadov. Bolo mi jedno čo sa tam deje ale veľmi dobre sa na to pozeralo a niektoré scény sú vyložene lahôdkové ( naháňačka v prístave, mučenie, dobýjanie ostrova, záverečná naháňačka). Cavill aj Hammer sú sympaťáci ale herecky im to zatiaľ nešlape na maximum. ()

cheyene 

všechny recenze uživatele

Perfektní filmovou záležitost si pro nás Guy Ritchie připravil! Naservíroval nám na zlatém podnose vynikající akční špionskou komedii, která v mnohých pasážích připomíná nejen slavnou bondovskou sérii, ale také jiné snímky, čímž jim ovšem vzdává spíše hold než že by je lacině vykrádala. Skvělé záběry kamery, které si vychutnávají nejen akci, ale také krásy Říma, k tomu se připojuje dobrý střih a aranžmá scén mi občas připomněla tarantinovský styl, čemuž napomohla také hudba. Pochválil bych rovněž výběr herců a s chvalozpěvy začnu u Henryho Cavilla, který mi touto rolí definitivně potvrdil, že by se hodil na budoucího agenta 007 (bohužel již bude toho času příliš známou tváří), neboť jeho pohledy, šarm, hlas, postava a herecké umění jsou natolik kvalitní, že pozdvihuje tento snímek na čistokrevných pět hvězdiček. Ve více než příjemném světle se však představuje také jeho filmový kolega z východu, Armie Hammer. Potěšilo také obsazení dam. :) Opomenout však nelze také samotný příběh, který je poutavý, vtipný i dostatečně akční s lehkou dávkou romantiky. ()

Reklama

lamps 

všechny recenze uživatele

Fandil jsem tomu filmu dlouho před soukromou projekcí, fandil jsem mu po stylovém retro úvodu a sympatizoval s Ritchieho obrazovou imaginací a svěžím nadhledem ještě tak půl hodinky před nástupem závěrečných titulků. Co ale bylo do té doby pouze neškodnou hrou s různými žánrovými prvky, kde různorodý charakter výpravy ještě držel pohromadě díky stylové formě, správně odměřeným hereckým výkonům a drtivému tempu, to se v závěru bohužel transformovalo do prachsprostých obrazových hodů, kde sice stále nechybí humor a dějový drajv, ale všechny ty nesourodé ingredience už přece nepěkně skřípají a tvoří standardní hyperstylový špionážní mišmaš, který neurazí a napoprvé baví, ale při zpětném ohlédnutí převažuje chaos, kde skutečně zábavné hlášky nebo neotřelý příběhový motiv pouze matně probleskují... 70% ()

Segrestor 

všechny recenze uživatele

Z celého snímku jsem měl pocit jisté nedomrlosti. Tedy ne, že bych se sám cítil nedomrle. To už ne... od doby, co jsem si fixou na prsou udělal první tři chlupy. Prostě ten pocit, že tam herci něco předvádí, pak jim někdo řekne, ať se přesunou tam, pak tam a pak zas sem, a o ni unyle stojí a čumí, pak si odmakají své a jde se domů. Jako když si objednáte ruční mytí auta, čekáte nažhavenou studentku v mokrém tílku, která si to dýško prostě na to vaše okénko chce vybojovat a ono to přitom znamená, že si máte ručně nastavit funkce mytí v myčce. Prostě docela bída. Zklamání. ()

Arx 

všechny recenze uživatele

Pro mě osobně jedno z největších překvapení tohoto roku. Nejsem příznivec Guye Ritchieho, líbí se mi jeho styl tvorby ale například série o Sherlocku Holmesovi mě nechává chladným. I přes podařený trailer jsem toho příliš od filmu neočekával, o to více jsem byl překvapen. Svižné, stylové, akční, vtipné, výborná kamera, soundtrack, cool herci. Filmu nemám vůbec co vytknout. Dvě hodiny stylové zábavy, která musí být každého. 90 % ()

Galerie (63)

Zajímavosti (19)

  • Ačkoliv je film zasazen do poloviny šedesátých let,  Alexander (Luca Calvani) ujíždí s unesenou Gaby (Alicia Vikander) vozem značky Land Rover Defender, který se začal vyrábět až v roce 1983. (TheDon)

Související novinky

Ritchie chystá novou gangsterku

Ritchie chystá novou gangsterku

05.05.2018

Guy Ritchie se v roce 2009 přesunul od gangsterek k blockbusterům. Po dvou dílech Sherlocka Holmese se vrhnul na Krycí jméno U.N.C.L.E. a loni mu propadnul Král Artuš, na kterého příští rok naváže… (více)

Guy Ritchie chystá Aladina

Guy Ritchie chystá Aladina

12.10.2016

U Disneyho zabodovali s hranou Popelkou i Knihou džunglí a příští rok dostaneme Krásku a zvíře. K tomu se chystají předělávky Mulan, Dumba nebo Lvího krále a teď se celovečerního kříšení dočká i… (více)

Alicia Vikander je nová Lara Croft

Alicia Vikander je nová Lara Croft

29.04.2016

Snad žádná herečka za sebou nemá lepší rok než Alicia Vikander. Švédská kráska zazářila v retru Krycí jméno U.N.C.L.E., ve sci-fi Ex Machina i v dramatu Dánská dívka, za které nakonec vyhrála Oscara.… (více)

Superman nebude britským špiónem

Superman nebude britským špiónem

30.05.2015

Na začátku tohoto týdne opustil scenárista a režisér Cary Fukunaga (Temný případ) novou adaptaci románu To od Stephena Kinga (Osvícení). Do natáčení zbývaly tři týdny a studio New Line Cinema stále… (více)

Reklama

Reklama