Krycí jméno U.N.C.L.E.

Krycie meno U.N.C.L.E.

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Komedie

USA / Velká Británie, 2015, 116 min

Fandil jsem tomu filmu dlouho před soukromou projekcí, fandil jsem mu po stylovém retro úvodu a sympatizoval s Ritchieho obrazovou imaginací a svěžím nadhledem ještě tak půl hodinky před nástupem závěrečných titulků. Co ale bylo do té doby pouze neškodnou hrou s různými žánrovými prvky, kde různorodý charakter výpravy ještě držel pohromadě díky stylové formě, správně odměřeným hereckým výkonům a drtivému tempu, to se v závěru bohužel transformovalo do prachsprostých obrazových hodů, kde sice stále nechybí humor a dějový drajv, ale všechny ty nesourodé ingredience už přece nepěkně skřípají a tvoří standardní hyperstylový špionážní mišmaš, který neurazí a napoprvé baví, ale při zpětném ohlédnutí převažuje chaos, kde skutečně zábavné hlášky nebo neotřelý příběhový motiv pouze matně probleskují... 70%(20.11.2015)

Jsem hrozně rád, že Guy Ritchie dostal do ruky scénář špionážní grotesky. Říkám záměrně grotesky, protože ono to tak opravdu působí. Rozhodně více mi to k tomuhle filmu sedí, jak pojem komedie. Zároveň mě ale strašně mrzí, že mě film nebavil na tolik, na kolik bych si já přál. Tři hvězdy jsem tady po shlédnutí filmu dával opravdu nerad. Film má totiž super scény, které Guy Ritchie prostě umí. To, že Guy Ritchie film dělá spíš na efekt, ale vyprávění příběhu mu moc nejde, je sice fakt, ale na druhou stranu díky tomu vytvořil suprovou retro atmosféru a celou řadu skvělých akčních scén (závěrečná akční scéna nebo scéna na základně u moře). Holt musíte ustát to, že příběhově je to někde na dně Orlické přehrady. A Henry Cavill a Armie Hammer tomu taky vysloveně nepomůžou. K jejich postavám jsem se vysloveně prokousával, nicméně mám pocit, že na po druhé už by to bylo určitě lepší, čímž netvrdím, že tomuhle filmu v budoucnu nedám druhou šanci a třeba názor nezměním. Když už nic jiného, tak naprosto úžasná Alicia Vikander měla charismatu, že s ním zacelila přebytečné rány. Takže když už nic jiného, alespoň na ní jsem koukal vysloveně s radostí. Tak, jako dlouho na nikoho jiného ve filmu.(27.10.2016)

Rozpočet $75miliónovTržby USA $45,445,109Tržby Celosvetovo $109,845,109Tržby za predaj Blu-ray v USA $3,612,454Tržby za predaj DVD v USA $4,916,748 ║ uvoľnená oddychovka v štýle starých bondoviek, príbehovo taká jednoduchšia osnova ale zas Guy Ritchie dokáže vizuálne ohromiť a využívať každý detail pre jemu vlastnú vtipnosť na hrane /videl v kine: 80%/(22.8.2015)

V kinematografii Guye Ritchie nikterak úspěšný či oslavovaný kousek, ale mně se líbí. Mám rád retro i špionážní filmy s neohroženými agenty a tento film si z nich vkusně utahuje. Úvod ve Východním Berlíně, občerstvení v náklaďáku před záchranou či výměna štěnic jsou scény par excellence. Navíc sovětský agent je sympatičtější než americký, a to je co říct! 75%.(5.7.2020)

Obsahuje spoilery: "Tak si říkám, Solo, že v duši každého Němce je Američan, který chce ven." Děj se odehrává v šedesátých letech minulého století, kdy Evropu dělila železná opona. Retro styl ve filmu nemá chybu. Automobilové veterány z NDR střídají sportovní autíčka smetánky kdesi na středomořském pobřeží. Nechybí ani roztomilé minišaty a vyčesané drdoly. Skutečně akčních momentů je naprosté minimum a místo rvaček a přestřelek film preferuje honičky a napínavé plížení. Jedna akční scéna se zde odehrává v pozadí, zatímco v popředí Henry Cavill labužnicky baští svačinu. Elegantní, sukničkářský hrdina, který má s Jamesem Bondem mnoho společného. Takto by šel definovat charakter Henryho Cavilla zde. Příběh je vlastně dost jednoduchoučký a jde v něm o poctivou atomovku a nejzlejší záporáky na světě. Celé to hodně staví na vzájemném kočkováním ústředního tria ( Superman, Armie Hammer, Lara Croft ). Vytknout lze asi jediné, což je, že místy film ztrácí tempo a působí poněkud ukecaně. - 70%.(1.5.2020)

• - Hugh Grant točil své scény ve filmu více než 3 týdny. (Tomas_TM)

• - Ačkoliv je film zasazen do poloviny šedesátých let,  Alexander (Luca Calvani) ujíždí s unesenou Gaby (Alicia Vikander) vozem značky Land Rover Defender, který se začal vyrábět až v roce 1983. (TheDon)

• - Joel Edgerton a Henry Cavill sa uchádzali o úlohu Illya, ktorú nakoniec dostal Armie Hammer. (misterz)