Hlavními postavami filmu Krycí jméno U.N.C.L.E., zasazeného do první poloviny šedesátých let minulého století, do doby vrcholící studené války, jsou agent CIA Solo (Cavill) a agent KGB Kuryakin (Hammer). Oba agenti jsou nuceni odložit dlouholeté nepřátelství a spolupracovat na společném úkolu překazit plány tajemné mezinárodní zločinecké organizace, která chce šířením jaderných zbraní a technologií destabilizovat křehkou rovnováhu sil ve světě. Dvojice agentů má k dispozici jediné vodítko – dceru zmizelého německého vědce, která je klíčem k proniknutí do zločinecké organizace. Musí závodit s časem, aby vědce našli a zabránili celosvětové katastrofě. (Freeman Ent.)

Kingjiri

Projekci jsem si dal bez větších očekávání, takže můžu být s výsledkem v podobě sympatický špionážní jednohubky na volnej večer spokojenej. Potenciál byl však nakonec mnohem větší. Jenže to by tvůrci museli přidat víc rivality mezi agenty dvou mocností a díky tomu zvýšit počet hlášek i akčních scén. Takhle snímek působí spíš jako povedenej pilot k seriálu (na základě kterýho skutečně vzniknul) než jako čistej celovečerák. Třetí silná hvězda za výpravu, dobovou atmosféru, filmařinu a neokoukanej casting. ()

guri

Guy Ritchie natocil velmi prijemne retro, v ktorom funguje takmer vsetko - a uplne najviac ustredna trojica na cele s roztomilou Aliciou Vikander. Napruek 2hodinoveh stopazi film nenudi a aj vdaka vydarenyn forom svizne ubieha. Pre mna osobne sa jedna o mile prekvapenie. ()

Hartigan

Zbytečný film s Cavillem, který se perfektně dokázal převtělit do ještě většího dřeváka a trouby, než na jakého jsme obvykle zvyklí - především tehdy, když je nasoukaný do upnutých legín, ve kterých se určitě cítí jak ryba ve vodě. Ritchiemu se mi sice nikdy nepovedlo přijít na chuť, ale jeho "RocknRolla" a "Snatch" jsou právem klasiky, jenž při každém zhlédnutí mají co nabídnout... Pokus o prvotřídní špionáž ve stylu OO7 se však rozpadá v základech a po zásluze tak spadá do kategorie "nesoudržný průměr", na nějž se maximálně do týdne zapomene. Za klad bych přece jen vypíchl Alicii Vikander a OST od Pembertona, jehož tóny sice nejsou tak podmanivé, jako o dva roky staršího "The Counselor", tak aspoň tady byl dosazen správný člověk na správné místo. ()

Whitebeard

Tak tohle mi vyloženě sedlo. Studená válka, jaderný hlavice v nesprávných rukou, americký kovboj a ruský agentík. Neustálý pošťuchování těch dvou je parádní. Akce je celkem promyšlená, stejně tak podrazy a zvraty. Doporučuju :) 4* ()

figliar

Audiovizuálna špiónska retro komédia, ktorá síce nepriniesla v podstate nič nové, ale strašne dobre sa pri nej človek pobaví. Ritchie do filmu vložil jasný podpis a pomohol si tak trochu svojou klasikou Sbal prachy a vypadni. Soundtrack ako vždy skvelý, aj keď som počas filmu tipoval že sa jedná o Zimmera. Film ma fakt prekvapil, dve hodiny ubehli svižne a rýchlo. Tento rok si z podobného žánru môžeme vybrať iba málo lepších filmov. ()

Hpatrik

Nezapomenutelný zážitek to tedy určitě není, ale příjemně se na to dívá a rozhodně se u toho nebudete nudit. Pěkné obsazení, stylový retro look ,povedené akční scény a hlavně - nadhled. ()

Kiisaki

Je to zvláštní. Zajímavé postavy, sympatičtí herci, skvělé kostýmy, úžasná retro stylizace, dobré téma, vtip a fantastický režisér - přesto filmu něco zásadního chybělo a já na to nedokážu ukázat prstem. Bylo to zkrátka takové nemastné neslané, přestože mě film celkově bavil. Příjemná oddychovka, kterou ale stačí vidět pouze jednou či dvakrát. ()

PEZ

Príbehovo jednoduché, ale z formálnej stránky vychytané. Guy Ritchie vie. Škoda, že nebol aj scenár o niečo lepší, bol by to parádny film. Asi tri scénky ma ale fakt pobavili, najviac tá z Talianska. ;) Ritchie vie nielen vypointovať scénu, ale pridáva rôzne režisérske finesy a detailíky. A vedie hercov k dobým výkonom - všetci traja hlavní predstavitelia boli vynikajúci, najviac ale vytŕčala Alicia Vikander. Tá je pravdepodobne najväčším hereckým objavom roku 2015. Zabavil som sa a nemám problém si to po (dlhšom) čase pozreť znova. ()

Jakubik

Tak dlouho jsem to odkládal až jsem se dočkal. Jak to říct kulatně. Moje podvědomí si totiž celou dobu totiž myslelo, že to nebude kdoví co, a proto jsem to odkládal. Musím mu dát za pravdu. Stálo to za prd. Herci celkem fajn, vizuál i zpracování celkem fajn. I ten Hugh Grand vypadá na stará kolena fajn ale když obsahem není skoro nic tak je to k ničemu. Takový nějaký divný hybrid mezi Bondem, MI, Sherlockem a ono to moc nefunguje. Škoda… ()

HenryIvan

Nakoniec ide o menšiu hovadinku než som očakával. Pri dnešnej snahe o reprezentáciu je až hriechom, že sovietskeho špióna hraje američan, no tomu, kto má aspoň pol mozgu toto prekážať vážne nebude. ()

dalziel

Dobré šasi, no bohužiaľ nenaplnený potenciál. Richieho predpoklad ,že sa "šaškovalo" v každej dobe rovnako je bohužiaľ mylný. O historických a tchnických chybách sa nemá zmysel ani rozpisovať nakoľko to má byť v prvom rade zábava. ()

aR3Zz

Velmi zajímavý a zábavný snímek. Zpětně ve mě svou lehkostí a pojetím vyvolává vzpomínky na Kingsmany. A tento styl mi mooooc svědčí. Bavilo mě to tedy hodně, akce kvalitní, zápletka neméně překvapivá, přičemž některé zvraty jsem nečekal. Jedna scéna však byla extrémně amaterská a nepovedená, popírající fyziku a do očí bijící. Jako by ji ani netočil jinak precizní Guy. Tak schválně, shodneme se jaká? (hint: potkají se 2 dopravní prostředky...) 80% ()

GavlaDan

Problém tohoto filmu je, že šel do kin prakticky současně s 5. Mission: Impossible. Vedle ní to vypadá jako céčková akčňárna, ale s odstupem času přijdete na to, že je to vlastně dost kvalitní snímek. Špičkování mezi nejlepším americkým a ruským tajným agentem bych mohl sledovat celý den. Navíc Henry Cavill je prostě sympaťák. Soundtrack, střih, kamera i režie jsou na špičkové úrovni. A obzvlášť musím pochválit color grading. Tak moc oku lahodivě na mě už dlouho žádný film nepůsobil. 7/10 ()

zberatel

Oddychova zalezitost plna skvelej hudby a pekneho retrovizualu. Rozhodne som sa prijemne bavil a miestami aj zasmial. Spojenie obrazu a zvuku sa podarilo na vybornu :) A suhlasim ze pointovanie niektorych scen by chcelo lepsie vybrusit, dvojke sa branit vobec nebudem. ()

Bernyz

Klasická retrokomedie říznutá kriminálkou. Ale - opět funkční. "Superman" Henry Cavill a ruďák Armie Hammer se skvěle doplňují a nezapomnělo se ani na krásku (jak už to v těchto filmech bývá) - Alicia Vikander. Od celkem nudného začátku se z filmu postupně stává spíše komedie, což ale není na škodu. Občasné vtípky a narážky filmu jen pomáhají. Závěr filmu s Hugh Grantem a jeho suchým britským humorem to jen doplňuje. Kamera opět skvělá, střih rychlý, ale v akci se orientujete. Co ale opravdu chválím, je soundtrack. Viděno na projekci TV NOVA v Cinestaru. **** ()

Black-star

Pocitově film ve kterém se jako by nic neděje. Ikdyž se jedná o akční film a je v něm mnoho zvratů, tak vás to nějak nevytrhne ze spavé letargie. Líbila se mi retro doba - vhodně podbarvená muzikou. Ale jinak celkově je to takový film po jehož zhlédnutí vlastně ani nedokážete říct co se v něm dělo nebo kdo v něm hrál, protože se nejedná o nic moc herecké výkony. Pro mě z akčních filmů pouhý průměr a tedy 3* ()

Veseldaa.!

Ritchie se konečně odpoutal od Sherlocka a vrací se v retro jízdě, plné vtipných gagů a hlášek a především božského Cavilla. Příjemně překvapil i Hammer. ()

E lan

Velmi, velmi povedená originální záležitost. Vtipná nekonvenční podívaná, která baví od začátku do konce, hercům to kde skvěle dohromady a scénář je příjmně jednoduchý a přímočarý. Že by start nové série? Jsem pro... ()

radeckator

Guy Ritchiemu se asi přestali líbit poslední díly série o Jamesi Bondovi, který víc než elegantní špion je akční hrdina a vytvořil si vlastního. Zábavný a hezky natočený film, ale myslím, že i přes prvoplánovaný lehce otevřený konec víc než dvoudílná série z toho nebude. James Bond ani Ethan Hunt ze Sola s Kuriakinem mít strach nemusí. ()

Ritchie chystá novou gangsterku

29.04.2016

Superman nebude britským špiónem

Superman nebude britským špiónem

30.05.2015

Na začátku tohoto týdne opustil scenárista a režisér Cary Fukunaga (Temný případ) novou adaptaci románu To od Stephena Kinga (Osvícení). Do natáčení zbývaly tři týdny a studio New Line Cinema stále… (více)