Hlavními postavami filmu Krycí jméno U.N.C.L.E., zasazeného do první poloviny šedesátých let minulého století, do doby vrcholící studené války, jsou agent CIA Solo (Cavill) a agent KGB Kuryakin (Hammer). Oba agenti jsou nuceni odložit dlouholeté nepřátelství a spolupracovat na společném úkolu překazit plány tajemné mezinárodní zločinecké organizace, která chce šířením jaderných zbraní a technologií destabilizovat křehkou rovnováhu sil ve světě. Dvojice agentů má k dispozici jediné vodítko – dceru zmizelého německého vědce, která je klíčem k proniknutí do zločinecké organizace. Musí závodit s časem, aby vědce našli a zabránili celosvětové katastrofě. (Freeman Ent.)

Shitonit

Akčně akční střílečka, vokopírovaná z povedený akční game střílečky. Prostředí dálné minulosti mě nahodilo vcelku do nálady, celý je to podmalovaný takovou tou napínací šedí, a nečekám-li nějakej zázrak ve stylu 007, tak musím uznati, že Muž ze strýce?? To jsem moc nepochopil, asi chlap, co šukal strejcovu prdel a pak vypadl za strýce ? Nebo ho strejc prostě vysral ? Nebo? To fakt nevim, tím chci jen poukázat na skutečnost, že su pako, a neberte mě úplně vážně, nebo Vám natrhnu prdel ? No.. jsem někam vodjel, takže, nečekám-li nějakýho Bonda, tak tato bondáž je zcela funkční, zajímací, strhávací, má to koule a strejda má pěknýho chlapa. ()

Anianna

Inteligentní nadsázka, akce, humor, skvělá hudba (jako by třeba Simone zpívala právě pro tenhle film) a hlavně ta kamera! Po vizuální stránce velmi působivé. Hra se světlem, interiéry, exteriéry, kostýmy, šperky... Půvabná Vikander s nohama tak krásnýma, že ji v českých poměrech dohání jen Dyková, skvostná Debicky, která svou vysokou vzpřímenou postavou nemůže hrát ani nic jiného než ženu vamp, v tomhle případě zvlášť nebezpečnou. Do detailů vychytané detaily. Parádní podívaná! 85% ()

Zolky

Výborný film s výbornou kamerou a strihom. Veľmi dobre som sa bavil a okrem sympatických hercov si pochvalu zaslúži aj štýl humoru, ktorý mám neskutočne rád. Do 5* veru nechýbalo veľa. ()

PAVLIS

"A proč ho vlastně nezastřelíš (když po nás jde)?"....."Tak nějak mi to nepřijde správný"..... Jak mám ten film brát vážně, když ho tak neberou ani samotní hlavní hrdinové? Retro bez přidané hodnoty. ()

BardDeLune

Rozhodně to je oddechovka, jako ostatně všechno co Richie dělá. Sice jsem se rozhodovala mezi tím zda dám tři nebo čtyři hvězdy, ale nakonec v poměru jak hodnotím, rozhodně čtyři. Ačkoliv od zápletky opravdu nic moc nečekejte vizuálně a stylově je to prostě nádhera. Zmínit musím jak soundtrack, tak score. Co mi nedá spát je, že kdyby někdy někdo točil hraného Archera, Cavill je perfektní volbou. ()

Mistr_Moon

Tak to vypadá, když několik lidí udělá správná rozhodnutí: Guy Ritchie, že pochopil nesmyslnost jeho Sherlocka Holmese když na Cumberbatche stejně nemá. Henry Cavill, že odhodil ty přiteplený elasťáky a navlékl tuxedo. Armie Hammer, že přijal roli v dobrém filmu a na svého Rusa se hodí snad stejně jako před 30 lety Dolph na Ivana. Stylizace do 60. let je super, akce ač pomálu a zdánlivě obyčejná, natočena tak coolově, že nemá zapotřebí přehnaných počítačových efektů. Celé to má hlavu a patu, postavy používají logické myšlení a navrh máme lehký vtip pro odlehčení na správných místech (hlavně honička na člunech). Klidně by mohli natočit další (max.) 2 díly ve kterých by se toto dílo mohlo dopilovat k dokonalosti. ()

Guran

Jedno z největších překvapení roku 2015! Komedie odehrávající se v šedesátých letech minulého století, v letech, kdy studená válka byla na pokraji vzniku. Příběh o dvou agentech z rivalských zemích, jako USA a SSSR. Nejlepším hercem zde byl jednoznačně Armie Hammer, který se po natočení Social network dostává k Hollywoodské špičce. Cavill dostal roli, která pro něho není nikterak těžká, ale zábavu hrál taktéž skvěle. Film vykresluje promakaný scénář s překvapivými zvraty a legračními scénami. Filmaři ode mne dostávají velikou pochvalu a těším se na další kousky režiséra Guye Ritchieho. Zatímco jeho Pod(f)uck je podprůůměrný, tohle se mu hodně povedlo! ()

RyanRainheart

Další námětově povedený film se sympaťáky v čele a výborným soundtrackem k tomu. Prosím více takto laděných snímků, komiksňáků už stačilo. ()

sechmet5

7/10 - Zábavný film, který má všechno, co trailer slibuje. Není to nic vyloženě originálního, ale je tam spousta dobrých scén, některé i na víc než jen tiché pochechtnutí. Herci jsou sympatičtí a zpracováné je to dobře, takže se člověk nenudí. Nevím, jestli to stojí za další shlédnutí (pokud, tak určitě s někým), tak zaokrouhluju na 3* ()

ratpile

Ritchieho filmy mi, vyjma Snatch, neříkající vůbec nic, a tento trend se mě po U.N.C.L.E skálopevně drží. Ritchie dělá krásné obrázky, každá scéna je do detailu propracovaná a stylová, na herce se dobře dívá, ale celé je to tak nechutně sterilní, naškrobené, samoúčelné a umělé, že jsem po 30 minutách toho cool závalu začal místo filmu sledovat strop. Začínám mít na podobné filmy alergii. Ritchie je pro mě absolutně přeceňovaný klipař, který zvládá vyprávění jen na té nejpovrchnější úrovni. Škoda rozkošné Vikander a vtipného KGB Hammera, v takto jalové okázalosti. ()

XXXXXXXX

Bohužel U. N. C. L. E. je typickým obrazem filmu z doby, kterou vykresluje. A to nudné kriminálky ze 70tek, kdy muži měli hustý knír, USA a Rusko se špičkovaly mezi sebou a vzájemně na sebe posílaly nejrůznější agenty. Dvojité, trojité, čtveraté a dokonce i pětité. Na jedné straně ruský komsomolec Ilja Vladimir Lenin a na druhé Han Solo. A aby tam byl taky nějaký ten ženský element strčil tam zoufající scénárista pro jistotu i napodobeninu Cate Archer. Ten pocit, co teď musí S. T. R. Ý. Č. E. K. zažívat, když mu natrh koule pouze rok starý Viva la Kingsmen ... ()

pekas

Špionský akční retro film, navíc s výborným humorem a méně známými tvářemi fungujícími společně? Ano v tomto případě to dostávám mírou vrchovatou a spokojeně pomlaskávám. Pro mne mnohem větsí zábava, než Mission: Impossible - Rogue Nation. 96% ()

Lkn

Tohle je přesně to co mám rád! Tímhle se Guy vystřelil opět na vrchol a překonává svého Sherlocka! Proběhlo mnoho humorných scén a především stojí za zmínku když chtěli skočit do vody :) ()

vieriX

Hudba vizuály všechno tak nějak dobře zapadá do období studené války mezi Amerikou a Ruskem tady problem nevidím. Oba dva hrdinové sympatičtí je mezi nimi slušná chemie i ženská polovička velice dobře zapadá mezi všechno. Tempo film držel skoro celou dobu a hezky to utíkalo a nenudil jsem se moc. ()

kubas369

Dobré velice dobré. Má to svůj styl svižnost i nadhled takže proč ne. Pro mě zatím letošní největší překvapení. Tady by mě dvojka asi nesrala jen by to mělo zůstat ve schopných rukou pana Ritchiho. ()

Hotride

Po dlouhe dobe neco co me velmi mile prekvapilo. Vztahy obou svetovych zemi libove nastrelene do dialogu a jsem rad, ze tu obcas zvitezi i vychod. Vtip, smrnc, hlasky, super vyvazena kombinace a ac zapletka neni nikterak slozita, tak velmi spontanni. ()

Ritchie chystá novou gangsterku

29.04.2016

Superman nebude britským špiónem

Superman nebude britským špiónem

30.05.2015

Na začátku tohoto týdne opustil scenárista a režisér Cary Fukunaga (Temný případ) novou adaptaci románu To od Stephena Kinga (Osvícení). Do natáčení zbývaly tři týdny a studio New Line Cinema stále… (více)