Skupina mladých lidí je uvězněna v neznámém domě. To pravé napětí se však rozpoutá až ve chvíli, kdy se spustí video a informuje všechny přítomné o tom, že jim bude umožněno uniknout, zapojí-li se do sadistických a masochistických her... Skupinka přátel se rozhodne zastavit stopařce. Ukáže se však, že to nebyl zrovna nejlepší nápad, neboť tato žena posléze všechny zúčastněné omámí plynem. Ti po následném procitnutí zjistí, že jim byly na lebky implantovány nádobky, které se samozřejmě nedají odstranit bez fatálních následků. Usměvavá a profesionálně vyhlížející žena jim poté z televizní obrazovky oznámí, že mají dvaadvacet hodin na to, aby naplnili lahvičky určeným množstvím mozkové tekutiny, kterou tělo produkuje pouze v případě extrémní bolesti. Čas kvapí a oni se společně s další skupinou nešťastníků podrobených stejnému testu rozhodnou spolupracovat a sdílet tak břemeno onoho bolestivého cíle. (oficiální text distributora)

honajz2

Tak já doufal, že z toho něco ve finále vypadne... a ono ne. Kdo je tam vězní a co po nich chce je odhaleno celkem rychle a pak tu zbylo jenom to mučení. Jenže ona to byla nuda, postavy taky nejsou bůhvíjak zajímavé a sympatické, takže tu vlastně jenom sledujeme bandu lidí, co se mučí, aby se zachránila, přitom nikoho nenapadne zkusit zbořit stěnu, jelikož času na to měli dost a věci, co tam měli, by jim na to bohatě vystačily. Líbil se mi konec, místy to je docela působivé, ale kamera se snaží být přehnaně realistická (což mi lezlo celkem na nervy) a napínavé to taky bůhvíjak není, až v závěru. Slabé 2* ()

Rodriguez

"Vile" je opravdu "Odpornou hrou", která je samozřejmě něčím zajímavá a napínavá. Zas na druhou stranu, koukat jak se parta lidí navzájem mučí něco přes hodinu, to už mi moc zábavné nepřijde! 40% ()

Radiq

Další napodobenina filmů typu Saw, což z toho dělá neoriginální nudu. Hromada amatérskyho mučení - amatérsky udělany, amatérsky vymyšleny - je mučení i pro mě. A to asi nebyl záměr. Postavy tak nezajímavé, že je mi úplně jedno, jestli všichni chcípnou nebo ne. Každopádně já chcípal nudou... ()

Deyw

Hm od rejzi sem cekal vic..je videt ze kazdej ma svou sracku.. :D strasnej film..uplne o hovne neni tam vysvetleno nic..muceni k hovnu..debilni rozhovory ze to nema obdobu..no strasny ty vole! dam hvezdu za kozy a song jinak fakt odpad.. :D jo a ty charaktery strasny ty vole! hlavne ten vlasatej borec! vubec sem mu to nezral! ()

Khumbac

Vile není není až tak hnusný jak zní. Dalo se na to dívat pač tortury nebyly tak detailní. Herci byli dobří, hlavně míšenka v úloze Tary, černoušek zahrál také dobře. Nebavila mě jen scéna s malováním losovacích střípků. Kdyby tvůrci trochu více dopekli konec snad by se to vyšplhalo na 4 hvědy, nu což tenhle žánr mě baví. Asi ten film pustím kamarádům :) ()

ecceHOMMO

Inšpirovanie sa v Saw bolo zjavné, ale na prekážku to nebolo. Bohužiaľ postrádalo to premyslenejšie a prepracovanejšie scény mučenia i samotného záveru ( vyvrcholenie v spoznaní človeka ktorý tiež za tým stojí), ktorý nenaplnil moje očakávania a bol sklamaním. **/*** ()

karlik4801

Ze začátku jsem myslel že je to jen další horor ve stylu Saw, Vile má ale něco navíc. Má celkem dobré odůvodnění proč se ty lidi mají mučit. Nejde jen o nějaký nesmysl, kde se lidi zabíjejí. Vile si hlavně dokáže svou zajímavostí udržet pozornost. Jen mi vadili horší herecké výkony a ta snaha o drsný konec. ()

elanius

(29/2013, DVDRip) / Rovno musím povedať, že sa mi film Vile dosť páčil. Je jasné, že sa nejedná o vysokooriginálnu záležitosť, ale napríklad atmosféra, zaujímavá práca s kamerou, pekné farby a hlavne super zvolená hudba vystrelila filmík vyššie. Je to taká kombinácia survivalu a série Saw. (6/10) ()

ghatos

Vidím to zhruba jako J*A*S*M. Tohle je skoro odpadní záležitost. Za hodinu by většina lidí vymyslela chytřejší zápletku. 25%. ()

zolo23

Opäť tu máme horor typu : niekoľko ľudí v uzavretom priestore, sledujme správanie sa všetkých postáv ako si poradia s daným problémom. V tomto prípade ale musím pochváliť nápad, veď výrobu voňavky skrz bolesť som tuším ešte nevidel. PARFÉM príbeh vraha samozrejme nepočítam. Pochválim aj režiséra za niektoré scény, ktoré nám radšej neukázal, veď nie všetci máme radi vŕtanie (v tomto prípade doslovne) do človeka nie? :) Nič extra tento film nieje, ale zatracovať ho určite nebudem. A tú hnusnú nepríjemnú mrchu by som umučil mojim "krásnym" spievaním. ()

Fisek

Někdo si zde bral očividně příklad ze série SAW. Tenhle film nemá co nabídnout. Parta několika lidí zavřená v domě, kteří si musejí způsobovat bolest a utrpení, aby se dostali ven. Trapné dialogy by ani tak nevadily, kdyby se divák dočkal alespoň pořádné brutality. Ta se bohužel nedostaví. Nehty se sice trhají o sto šest, ale to prostě nestačí. Námět je fajn, ale to zpracování... ()

Forsberg11

"Skupinka mladých ľudí zavretá na neznámom mieste, z ktorého sa ani za boha nedá újsť sa musí navzájom mučiť aby sa dostali von. Potrebujú pre svojich vezniteľov totiž vyprodukovať látky ako dopamín a serotinín, ktoré sa vraj vylučujú, v prípade ak sa človek cíti ohrozený aby z nich títo následne vyprodukovali veľmi, veľmi výnosné drogy." A zase to tu máme: klišé, neoriginalita, varenie z vody, otrepané, trápne, napodobenina. Hm, čo tým ľuďom stále prekáža... Ale k hodnoteniu: sám som prekvapený ako ma to bavilo. Film od začiatku pekne odsýpa, v podstate po necelých desiatich minútach sa už niečo poriadne deje a tak som nemusel absolvovať povinnú nudnú úvodnú pol až trištvrte hodinu, kde sa nič nedeje, postavy kecajú, bavia sa, plánujú aby nakoniec v tom dome aj tak skončili. Tu si tvorcovia vystačili s pár zábermi, kde sa s hlavnými postavami zoznámite a poď ho na vec, teda na tortúru. A tá veru stojí za to. Mučí sa tu kaďečím: žehličkou, kliešťami, vriacou vodou, vrtákom, strúhadlom a ešte všeličím iným. Na rozdiel od väčšiny podbných hororov (exploiterov) by som rád vyzdvihol pomerne logické správanie sa postáv v kritických situáciach, teda až na ten záver. A teší ma hlavne, že tá zákerná čubka dostala, čo si zaslúžila. Takisto výber hercov bol pomerne slušný, atmosféra zaujímavá a uveriteľná. Jediné mínus vidím v roztrasenej kamere, ale pretrpel som. Samozrejme Vile nie je nič extra, v podstate sme to všetko už dávno niekde videli, ale na jedno (hm, možno aj dve) pozretie je to sympatický film, pri ktorom sa nudiť rozhodne nebudete. 75 %! ()

sedm.1

U Vile je skutečně vidět, že tvůrci sice něco málo toho filmového talentu pobrali a podařilo se jim tak natočit poměrně slušný thriller, ovšem stejně tak je tu i vidět, že ti samý tvůrci disponovali opravdu hodně nízkým rozpočtem a především jim výrazně chyběla zkušenost s prací na vytvoření vážně tísnivé atmosféry, kterou daný námět skutečně nutně vyžadoval. Co se týče zápletky, mě tedy sice přišla krapet naivnější, určitě jí ale nemohu upřít jistou dávku nápaditosti, škoda jen že se autoři neodvážili trochu víc přitvrdit v zobrazování jistých aktivit, které se zde po většinu stopáže odehrávali, a spíš než na násilí a explicitní znázorňování mučení vsadili na napětí a zmiňovanou atmosféru, se kterou fakt ale neuměli pracovat a která nebyla skutečně ani trochu působivá, naštěstí to ale tedy aspoň trochu zachraňovalo ono napětí, které naopak místy fungovalo velice slušně. Úplný závěr, s povinnou nečekanou pointou, mě pak ovšem neoslovil vůbec, možná to bylo vinou mizerné gradace, možná fakt samotným hloupoučkým vyústěním, ale závěr se prostě silně nepovedl a jistě na něm mohli tvůrci zapracovat mnohem lépe, těch možností bylo ažaž a zrovna tohle bylo vážně zcela mimo. Jinak herci vesměs v pohodě, sympaťáci, docela i trefně obsazení, v tomto ohledu tedy nemám jistě žádný problém. Vile tak na mě zapůsobilo nějak na půl, určitě jsem se u něj nenudil, měl spád a pár vážně povedených momentů, ale celkově se určitě nejedná v žádném případě ani o nic výrazného či atraktivního. V rámci žánru zkrátka pohodový průměr. ()

Vaklaf

Ale fuj! Takovej samoúčelnej násilnickej humus musí někoho potěšit. Mě teda tak napůl - brutalita byla uvěřitelná a syrová, ideové pozadí poněkud pochybné, psychologie postav dobrá a některý postavy mi byly dost sympatický (až na jednu svini, který jsem přál co dostala), předvídatelnost bohužel značně vysoká (kdo je krysa mi došlo prakticky hned). Kdo chce něco nepříjemnýho, nebude sklamán. Ale asi ani kdovíjak odvařen. Možné (dle mého soudu lepší) alternativy: Yamanouchiho Red Room - zvrhlejší a vtipnější; Martyrs - za samoúčelným násilím i nějakej přesah a dobrá atmosféra; Srpský film - když odpornej humus, tak do plnejch. ()

MareT.

Ja prisny byt musim, protoze uz me nebavi se divat na nudne a samoucelne tyrani lidi. Dejove se to vubec nehybe a finale stoji za prd. ()

Corpsegrinder

Navzdory námětu tohle neni samoúčelný torture porno ani nějakej snuff film, mučení zde hraje hlavně na city jelikož každá z postav má svým způsobem stejný právo dostat se ven jako ostatní (no vlastně až na jednu). Ke konci jsem se ovšem už musel smát, hlavně při závěrečným dohánění 12% :)) Zábavná jednohubka pro zkrácení večera. P.S. údajně v tom hrál Maynard James Keenan ale já ho tam teda neviděl. ()

Teabag

Dobrá žánrovka typu Saw. Gore byl trochu slabší, ale o to zajímavější byla psychologie postav (ano, i o té se tu dá dokonce mluvit - narovinu, kdo by jednu z těch dam - víte kterou - nezabil nejraději sám, že? :-), takže já jsem si tenhle kousek docela užil. Slušné 3*. ()

ondrula

Pitomost a ztráta času. Samoúčelnost vzájemnýho zraňování a mučení protagonistů je natolik klíčová, že je jí podřízená celá logičnost filmu včetně nosné myšlenky. Z toho důvodu se taky ti pitomci nijak nepokouší dostat z baráku ven, místo toho jsou logicky ochotni podstoupit nejhroznější sebezmrzačení a ve většině případů se zdá, že jim to ani nijak zvlášť nevadí. ()

J*A*M*A*L

Wanův Saw mě moc nechytl a další díly byly na tom tak nějak stejně, to samé platí pro Vile. Na mě to působilo víc jako průměr, ale některé scény byly fakt husté a měli šťávu, což o Saw I říci bohužel nemohu... Teda krom dvojky. Vile by se úplně bez problému mohl jmenovat Saw II, protože to byl celý velký Saw, s pár jasnými rozdíly. Rozhodně jsem z toho nebyl nějak šokován ani překvapen, těšil jsem se a má očekávání to splnilo. Ne naplno, což jsem tušil, ale rozhodně to nebyla sračka. Mě se to líbilo. ()