Skupina mladých lidí je uvězněna v neznámém domě. To pravé napětí se však rozpoutá až ve chvíli, kdy se spustí video a informuje všechny přítomné o tom, že jim bude umožněno uniknout, zapojí-li se do sadistických a masochistických her... Skupinka přátel se rozhodne zastavit stopařce. Ukáže se však, že to nebyl zrovna nejlepší nápad, neboť tato žena posléze všechny zúčastněné omámí plynem. Ti po následném procitnutí zjistí, že jim byly na lebky implantovány nádobky, které se samozřejmě nedají odstranit bez fatálních následků. Usměvavá a profesionálně vyhlížející žena jim poté z televizní obrazovky oznámí, že mají dvaadvacet hodin na to, aby naplnili lahvičky určeným množstvím mozkové tekutiny, kterou tělo produkuje pouze v případě extrémní bolesti. Čas kvapí a oni se společně s další skupinou nešťastníků podrobených stejnému testu rozhodnou spolupracovat a sdílet tak břemeno onoho bolestivého cíle. (oficiální text distributora)

kingik

Herec, nyní i debutující režisér Taylor Sheridan, nám ve své prvotině předkládá trochu mučeníčka za serotonin, dopamin a adrenalin, z nichž se, podle tohoto hororu, dají vařit skvělé drogy. Recept pro získání těchto látek je poměrně jednoduchý. Stačí zavřít příslušný a přiměřeně vysoký počet osob v nehostinném baráku a v určeném časovém limitu získat stoprocentní úspěšnost při odběru látek do zásobníku, důmyslně umístěného na temeni hlavy, pomocí vzájemné tortury ve vylosovaném pořadí. Nepříjemné prostředí a vystresované osoby udělají své. Mám pocit, že hororový subžánr torture porn se zase o kousek posunul zachycením syrové brutality bez příkras, a to i když se nějaká ta mučící scéna odehrála mimo obraz, tak to neztrácelo na své morbidní působivosti. Film se příliš nezaobírá a nezdržuje se představením jednotlivých postav, kterých není zrovna málo, a jde rovnou na věc. Co bych filmu vytkl, je jeho celkový krotký přístup k mučení, kdy se vždy nabízela drsnější varianta, ale vždy se sáhlo po té relativně mírnější, a to bylo opodstatněno tím, že postavy si k sobě vytvořily vzájemné sympatie a tudíž se šetřily. Zkrátka zde chyběl nějaký totálně vyšinutý magor, kterému je jedno, jakého stupně mučení bude použito pro záchranu holého života. Rovněž výsledná pointa s odhalením hlavního strůjce muk tak nějak zanikla a možná i tím, že představitel neodvedl příliš uvěřitelný herecký výkon. Třetí výtka směřuje k postavám, z nichž ani jedna nebyla sympatická, navíc poměrně ploché v charakterovém vykreslení. Nejedná se úplně o vrcholného zástupce svého subžánru a jeho působivost a vypětí nezaleze pod kůži, ale číší z něj novátorský přístup se solidně odvedenou originální porcí syrové brutality, jejíž stupeň uspokojení docení především fanoušci tohoto žánru. Nezasvěcení si z filmu mnoho neodnesou, ale je fakt, že ani po zhlédnutí tohoto specifického kousku příliš bažit nebudou. 70% ()

dr.horrible

Ňamka. Ten film je mi viac sympatický, ako má hluchých miest. A že je ich požehnane. Predovšetkým treba povedať, že som do toho išiel len podľa hodnotení mojich obľúbených (1,2,3,3,5,5,4,4*) absolútne nič si nezisťoval a nevedel som, čo môžem čakať. Takže prekvapenie. Zvrátené a nepríjemné, čím je pre mňa niečím viac, ako zvyšok "saw-áckoidnej" pásovej výroby. Negatívne emócie veľa znamenajú Je totiž rozdiel v tom, hrať dookola na tie isté morálne posolstvá (zabiť či nezabiť, ja alebo on...), a v tom, spôsobovať hromadne a dobrovoľne bolesť sebe aj ostatným. To vás spojí. A nemusíte čakať stále nejaký tupý zvrat. Nooo, a tým si to v závere práve pokazili. Celý čas som bol rozhodnutý (aj napriek zlým hereckým výkonom, pár nelogickostiam a celkovému wtf faktoru námetu), dať tam 4 hviezdy. Pokazila mi to záverečná pointa a čo jej nasledovalo, ma vyslovene nasralo. Takže nižšia známka, aj keď potenciál na zážitok v štýle Martyrs, tam čiastočne bol a skvelý pesničkový soundtrack tomu ešte hodne pridal. 70% ()

hladass

Osobně torture porn nijak zvláště nevyhledávám, proto jsem byl více než překvapen, že se mi Vile líbilo... Ano, je to velmi jednoduchý film s velmi primitivním dějem, ale v rámci možností dobře zahraný, s pěknou atmosférou a dá se říct tak akorát krvavý... Za mě spokojenost... ()

Kudly4

Would You Rather mi po tomto snímku přišel o dost lepší, proto jsem musel zvýšit hodnocení na 4* a tomuhle vypálím bohužel jen 3*. Zahrané to bylo skvěle, mučení bylo dobré, ale nic nového a strhujícího :-D Kdo viděl WYR a tohle tak si sám uděla obrázek co bylo lepší. ()

heyda

Ať se na mě nikdo nezlobí, ale tohle byla ultimátní blbost. Od začátku do konce jsem si jen kladl otázku, jestli to režisér myslí vážně. Až do konce jsem odpověď na tuto otázku nenašel. Tu hvězdičku dávám za solidní gore, některé mučící praktiky byly celkem působivé, jinak nuda a blbost v jednom balení. 20% ()

lillien

Docela nechápu to povětšinou hodně slabé hodnocení, vždyť přece od tohoto žánru všichni víme, co čekat! Saw na stý desátý způsob, jen se obmění kulisy, motiv a xichty, a pak už se jen krmíme křupkama a čekáme, co nám ty pokusné myšky vydrží:) Nám, nenáročným fanouškům žánru, se tyto hry málokdy okoukají, akorát mě zaráží, proč tam vždycky hrají jen mladí, líbezní lidé. Já bych tam nastrkala vzorek napříč všema věkovýma skupinama od patnácti (ať ochránci dětských práv neremcají) vejš a nechala bych geronty taky zabodovat. Co by nezvládli silou, třeba by uhráli takticky. Vile u mě rozhodně předčilo očekávání a v slabších místech jsem si aspoň sama pro sebe přemýšlela, jestli bych volila trhání nehtů, nebo raději strkání končetin do vařící vody. No nejspíš bych se posrala předem úplně ze všeho.. ()

SOLOM.

Vile rozděluje diváky na dva tábory. Jedni jsou schopni se spokojit s ohranou zápletkou, která nám mnoho zajímavého nenabídne a to hlavně pro svou zálibu ve filmech kde se „naoko“ mučí lidé a lidské utrpění tu hraje hlavní prim, no a ti druzí tomuto kousku vyčítají velkou míru neoriginality, nudné pasáže, logiku - jenž je tu na štíru a fakt, že se vlastně většina zajímavého děje jak už bývá zvykem, se odehraje mimo záběr kamery, nebo je to v nejlepším přerušeno střihem. Já se přidávám spíše k těm druhým, protože ani já nebyl moc spokojený s tím, co se odehrálo na obrazovce. Odporná hra (jak zní český název) se sice snaží jít ve šlépějích SAW, Hostelu a jim podobných kouskům, jenomže Taylor Sheridan měl raději zůstat u herectví, protože coby režisér se má ještě hodně co učit. Podobně laděné filmy už mají pomalu odzvoněno, protože nám prostě už nejsou schopny nabídnout něco oku lahodícího, co jsme ještě neměli šanci vidět jinde a většina těch novodobých nedokáže upoutat ani potřebnou mírou napětí a (ne)chutě. Při brutálních či mučících scénách je potřeba především vytvořit poutavou atmosféru, která začne diváka dostávat do potřebného varu, jenomže tady spíš převládala nuda. Já potřebuju vidět, jak postavy trpí, pošramocená psychika začne vyvolávat depresivní opar, který ve mně vyvolá alespoň trochu lítosti a já tak začnu uvězněným fandit a uvěřím jim jejich bezmocnost a utrpění, ale tady jsem si kromě „děvky“ co se jí mučení líbilo (Maya Hazen) neoblíbil vůbec nikoho. ()

TheEvilTwin

Zábavný a nápaditý torture, u kterého jednoduchost a primitivnost celkového motivu solidně vyrovnává slušné gore, obrovská dávka brutality, litry krve a decibely řevu. Zajímavý nápad, přiměřená stopáž a obstojný malý zvrat v závěřečně čtvrtině - no na béčko krásná obdoba Sawu v období žánrového sucha. ()

JASON_X

Kdysi poprvé jsem tuhle torturovou jednohubku zkouknul tak nějak se zvědavostí a bez protestů a zase na ní rychle zapomněl. Podruhé už jsem ale docela dost trpěl nejen extrémně příšernou kamerou, ale i dějovou hloupostí - tak dementní postavy s tak dementním jednáním se totiž hned tak v nějakém béčku nevidí. Možná, že kdybych měl taky implantovanou nějakou nádobku na stresové látky, tak jí během sledování naplním... Radši bych ale ony nádobky implantoval tvůrcům filmu. Pak bych chytil toho třaslavého retarda který držel kameru, a řádil na něm s kleštěma, letlampou a pajsrem tak dlouho, až by z něj vytekly všechny užitečné chemikálie (a nakonec bych ho nechal zhebnout, aby už svými třaslavými pazourami nemohl zmrvit žádný další film). Potom bych to samé provedl s mentálem který psal dialogy, tedy asi se scénáristou. No a kdyby to nestačilo a bylo ještě málo těch vzácných chemikálií, pokračoval bych od režiséra až po klapku. Jedna hvězda za tři hodně pěkné baby, vlastně i s volavkou čtyři (tedy všechny kromě ukňourané těhule). ()

Morholt

Tak tady probíhal casting výhradně pro neherce, protože jinak si nedovedu vysvětlit tu squadru kardinálních kopyt. A jací herci, takovej film. Parta nesympatickejch jelit se snaží prostřednictvím vzájemnýho mučení dostat z baráku. Nuda, nuda, nuda. 10% ()

Litsarch

Velké překvapení! Tento typ filmů mě nikdy neomrzí. Taylor Sheridan si řekl, že po všech těch seriálech ve kterých hrál, si konečně natočí něco svého. A hned takovou pecku u které mi začátek nevadí. Naopak scéna v autě se stopařkou byla zábavná. Sama zápletka filmu je zajímavá a jasně vedená k brutalitě. Ano, mohli si sice zasouložit aby úkol splnili, jak říkal Sam, ale chtěli jít cestou bolesti, tak ať je jim to přáno, ne? ;) A v tento moment jsem čekal že přijde na řadu nemilosrdný mord ve snaze přežít. Jaké bylo ale pro mě milé překvapení, když postavy začaly uvažovat logicky, ohleduplně k přátelům a tak, aby si co nejméně ublížili. Ano, samozřejmě se najde černá ovce, ale tak je to všude. Je mi naprosto jedno zda je to podobné SAWu. Vile má pro mě velice nepříjemnou stupňující atmosféru, kde jsem jednotlivé scény až prožíval s nimi a co víc, bylo mi některých i líto, jelikož mi byli sympatičtí, což se mi často nestává u těchto filmů. Musím zmínit Tayler, která ke konci filmu je naprosto skvělá a respekt před ní! Vile byl díky těmto věcem pro mě i dosti emotivní a útočil na mou psychiku ve smyslu, že jsem jim chtěl pomoc. Což se mi nestalo ani u filmu Snuff 102. A konec to má povedený, až na zatleskání. Sice pár mušek Vile má, je to třeba další film na motiv SAW, ale i tak se jedná o velmi povedený debut, který mi zůstane v paměti. ()

ledzepfan

Je to sice hodně kvalitně natočené, ale nic naplat v zásadě je to ptákovina (a to i jen v rámci taskplotationů). Námět má velký potenciál, ale tady to je využité jen tak po povrchu s hromadou rušivě nesmyslných jednotlivostí. ()

TomX2

Mám rád filmy v štýle Saw a Kocky (parta unesených sa zobúdza na neznámom mieste, pokúša sa uniknúť a obísť všetky nástrahy v možnom podobe násilia), prečo som sa tešil aj na tento film. Začiatok vyzeral veľmi sľubne, divák sa zoznamoval s postavami a rýchlo vedel, čo od ktorej čakať číže si mohol nájsť svojho favorita. Film bol aj celkom dobre rozbehnutý, vždy sa tam niečo dialo (čo je plus - minimum zlých scén a viac dobrých robí film lepším) a mučenie je tiež celkom fajn. Bohužiaľ začne ku koncu film meniť smer - rozplietajú sa vzťahy, zápletky, záver je príliš kombinovaný a až absurdný, čo celé film hádže dolu. Cez to však spokojnosť, aj keď to nie je nič čo by mi v hlave ostalo ešte dlho. ()

kaylin

Snímek „Odporná hra“ je určen především pro ty, kdo mají rádi násilí na lidech v hororu. Mně filmové násilí nevadí, ale nějak jsem doufal, že příběh bude celkově zajímavější, ale on se zdrcnul jenom v to násilí pro násilí, i když se dalo čekat, že se budou lidé řezat více mezi sebou. Čekal jsem, podle ostatních ohlasů, že tohle je zajímavá, drsná pecka. Zas tak zajímavé to prostě není. Tady by stálo za to si více pohrát s příběhem. ()

slunicko2

Vhodné pro sadisty, masochisty a milovníky Grega Cipese. 1) Film má tři roviny. V prvním plánu nabízí přehled různých mučících technik s přiměřeně výživným zobrazením, dost explicitním, aby se vám postavil, pokud jste na takové věci, ale ne zase tak moc, abyste znechuceni či pobaveni předčasně odcházeli. Mučení jako takové patří v naší kultuře k tabuizovaným tématům, s čímž autoři očividně počítají; boření společenských tabu je lákavé._____ 2) Ve druhém plánu film předvádí morální zápas, jak se s touto, pravda, velmi nepravděpodobnou, nicméně zajímavou situací účastníci poperou. Autorský přístup je tu značně ledabylý, ale stále ještě funkční._____ 3) Spoiler. Třetí plán - thriller o přežití - tvůrci nezvládli vůbec. Zápletky jsou nesmyslné nebo přinejmenším absurdně nepřípadné, popřípadě nesrozumitelné. Scénárista i režisér působí, jakoby po tom všem mučení a psychologizování (to je rovněž tortura sui generis) byli příliš vyčerpáni na to, aby zápletky vyřešili logicky či alespoň trochu věrohodně. Například Samovo vystupování bylo podezřelé od samého začátku a přímo nabízelo pochybnosti o jeho roli. Jednání postav během závěrečných deseti minut zajetí postrádalo logiku a smysl. Rovněž druhou pointu na benzínové pumpě jsem nepochopil._____ 4) 28letý Eric Jay Beck napsal scénář, snímek produkoval a zahrál si hlavní roli (Nick), texaský herec Taylor Sheridan se ujal svého režisérského debutu s nadšením hodným lepší věci, ale hlavním důvodem, proč jsem film se zaujetím sledoval až do konce, byl zpěvák reggae, surfař, dabér a herec, od osmi let vegetarián a od devětadvaceti vegan, přitažlivý 31letý Greg Cipes (dlouhovlasý Sam). ()

AlistairMir

Probrat se v baráku s osmi dalšíma osůbkama a zjistit, že pokud si vzájemně neublížíte (aby vaše mozečky mohly vesele kapat tekutinu do nádobky co vám záhadně vyrostla za krkem) tak se nedostanete ven živí to asi člověku zkazí večer. Našim hrdinům to taky večer pravdu pokazí, každopádně v duchu hesla "RADŠI ZMRZAČENEJ NEŽ TUHEJ" se dají všichni do díla. Poctivě se střídají a diváka čeká třebas trhání nehtů, žehlení břicha, opařování se, mydlení do sebe kladivem či hasákem, vymlacování zubů atd atd...Překvapivě každej radši mučí než by byl mučenej a tak se tomu na kom je řada většinou moc nechce. Osobně jsem se modlil ať tu japonku, kterou jsem začal ze srdce nenávidět, prostě spoutaj a mučej za všechny. Jestli jsem se dočkal neprozradím, ale přál jsem si to fakt hodně. Kdo je jakej člověk to divák zjistí a určitě si každej najde oblíbence. Chtěl jsem horor u kterého se odreaguji a užiji si násilí a to jsem dostal. PS : Chválím konec, dluhy se mají splácet. ()

TheDon

Vile-evil? Vlastně to nebyl vůbec špatnej film. Čím víc vás to bude bolet,tím dřív se odsud dostanete. A tak se trhá,vrtá, pálí, strouhá. Zaujala mě myšlenka, jak dostat z člověka látky, ze kterých se vyrobí drogy. Tohle by fakt mohlo fungovat. Jen ten konec byl pro mě docela předvídatelnej. Čekal jsem od blonďáka nějakou sviňárnu a i přišla. 55% ()

Havaj8

Vzhledem k úvodu sem od toho očekával aspoň minimální příběh, ale postupem se to ukázalo jako film, od kterýho se neočekává žádná velká logika a naprosto s klidem se to dá i odpustit. Jelikož tam nejde o nic jinýho, než z každýho dostat rovnej podíl bolesti. A že bylo k vidění dost věcí, no respektive vidět ani ne, tam bylo škoda, že ty největší chuťovky tý kameře utekly. Škoda, že se nekladl důraz na jednotlivý postavy a nějakou jejich spojitost...Originálům typu Saw a Hostel se to rovnat nedá, ale přesto dobrá novější odreagovačka, s naštěstí vydařeným koncem. ()