Rónin je samuraj, který ztratil svého pána a tím i svou čest, a jeho postavení na společenském žebříčku středověkého Japonska tomu odpovídá. Ještě mnohem níž však stojí lidé smíšené rasy, mezi něž patří i nalezenec Kai (Keanu Reeves), zčásti Brit, zčásti Japonec. Díky svým mimořádným schopnostem je vzat na milost skupinou bývalých samurajů, jejichž pán se stal obětí spiknutí, které připravili zákeřný Lord Kira a čarodějka Mizuki. Róninové chtějí Lorda Kiru porazit za každou cenu, jenže trumfy rozhodně nejsou na jejich straně. Dokud nezískají Kaie. I tak ale bude cesta za spravedlivou odplatou trnitá a jen málokdo z nich po ní dojde až do konce, který navíc může mít v souladu s japonskými tradicemi velmi trpkou příchuť. (Cinemart)

Kali4

Japonská kultura dostala svého filmového Van Helsinga, podobně slátaného a zručně udělaného, jen pro mne osobně poněkud méně zábavného. Délka by u takového dobře natočeného a exotickými atrakcemi nabitého snímku normálně neměla být problém... takže v čem je tedy ten problém? V nedostatku nadhledu a sebereflexe, no a v Keanu Reevesovi. Ten chlap je totální dřevo, které filmem projde s pokerovým ksichtem a úspěšně potápí veškerou snahu o emoce. Ve filmu je totiž spousta scén (a některé jsou velmi dlouhé), jejichž účelem je vyloženě zprostředkovat divákům citovou vazbu k jeho postavě, neboť soucit s jeho Kaiem je pro film nesmírně důležitý. Vytvoření tohoto citového "mostu" se jim tudíž v důsledku nedaří, a proto působí až zbytečně, jako by téměř kradly místo zábavným atrakcím. 47 Róninů se od samého počátku snaží být nejen exotickou, fantazií nabitou a s fantazií natočenou podívanou, ale i citlivým a dramatickým velkofilmem, v čemž však bohužel selhává. Jasně, není to jen chyba Reevese, ale i toporných dialogů, které mezi sebou některé postavy vedou. Ale emoce tak nějak chybí v uslzených princezniných a především v Reevesových scénách, když Kai jen monotónně a n-e-s-m-í-r-n-ě p-o-m-a-l-u odříkává to své, jako by kolem něho nebyl nikdo, koho se to týká (myslím si, že alespoň občas poznám rozdíl mezi úsporným a špatným herectvím - tohle možná bylo úsporné, ale navíc určitě i špatné; alespoň že scény s flexibilnějším Ôishim mají nějakou sílu, a naštěstí jich také není málo). Proto nakonec mnoho poeticky laděných a na pohled hezkých scén vyznívá do prázdna, až časem trochu nudí. Pověstný hřebíček do mrtvými city naplněné rakve (dej jim Pán Bůh věčnou slávu) zatloukl natahovaný závěr s nádechem tak trochu baladické romance, který je úplně hluchý a jaksi kazí už tak pošramocený dojem. Jinak Vám možná budou některé věci trochu povědomé: na scénáři se podílel Hossein Amini, který už dříve spoluvytvářel rozmáchlá vyprávění, jimž chyběl nadhled a sebereflexe; kostýmy dělala Penny Rose zodpovědná za Piráty z Karibiku, což je hodně patrné na ostrově nemálo připomínajícím proslulou Tortugu; hudbu zase složil Ilan Eshkeri, který nechá sem tam vzpomenout třeba na Zimmerovy mocné smyčce (nejen ty z Posledního samuraje). Celkově je 47 Róninů zručně natočený a především velice povědomý film, což je pro běžného diváka, jakým jsem i já, dobře. Bavil jsem se, to jó, ale bohužel ze zřejmých, výše uvedených důvodů méně, než jsem čekal. ()

Kurikmoon

Príjemná komerčno-historická, fantasy jednorázovka s peknou výpravou. Navyše sa vyvarovala tupých dialógov. Herci nie sú na smiech. Rozhodne patrí medzi tie lepšie filmy. ()

ghatos

Poměrně příjemné překvapení. První polovina filmu je lepší a úplný závěr se také povedl. Vážnější nota je určitě vhodnější než nějaká potřeštěná bláznivá akce. Bohužel se fantasy prvky omezili na jednu čarodějnici a to je hodně málo. Škoda, že se to tak drželo při zemi. 62%. ()

blackJag

Zklamání. Skvadra asijských herců vesměs nesympatická a angličtinu nelibě komolící (Hirojuki Sanada nechť je čestnou výjimkou), fantasy motivy přirozené jako šroub v prdeli, choreografie půtek fádní... Oceňuji výpravu a lokace. 50% ()

cpt.Lynch

Vizuální pastva našroubovaná na svižný příběh. Hezká pohádka se šťastným koncem :). Vzhledem k nižšímu hodnocení zde velmi milé překvapení.... ()

Pedross800

Na základě starodávné samurajské legendy vystavěný fantasy příběh není vůbec špatný. Po vizuální stránce dokonalé, kostýmy i výprava velkorysá. Opravdu jsem si připadal jako ve starobylém Japonsku. Prvků fantasy tu není zas tak moc a tak neruší zážitek z celkového dojmu, akce je tu tak akorát a čarodějka Rinko Kikuči je přesvědčivá záporačka. Jako oddechovka je to určitě koukatelné. ()

KASUGI

Zklamání jako prase. Podle stručných popisků v časopisech a krátkých teaserech v tv to vypadalo, jako japonská variace na bitvu u Thermopyl - 47 Roninů se postaví armádě samurajů s monstry, draky, obry... no bohužel, každá potvora má své vyhraněné (pár minutové) místo v prostřed, na začátku či na konci (vleklého) filmu. A historické japonsko plné samurajů, bez japonštiny a bez krve, no fuj! ()

Ravi

Příběh o cti a odvaze 47 mužů, kteří vyjeli za pomstou vstříc smrti bez jediného zaváhání. Bohužel film vzal do ruk Hollywood a udělal z něj napůl fantasy a napůl přihlouplý akčňák s Reevesem, který ve filmu působí jako pěst na oko. A to nejen svým vystupováním a větami, ale také svým herectvím. Mezi ostatními zaniká. Na filmu je silně znát produkční prostředí, které chtělo z osobitého a uctívaného příběhu udělat bombastický snímek, ale už jen podle toho, jak to píšu, je jasné, že se to nepovedlo. Přesto všechno je to celkem průměrně odvedená práce se silným příběhem, takže 55% = 3/5 ()

kklepkaa

Verbal to celkem slušně shrnul a souhlasím i s uživatelem Malarkey. Já se dívala na fantasy s japonskou mytologií a na co jste se dívali vy? ()

Autogram

Neo zase bojuje, tentokrát so samurajským mečom za svoju česť a za česť ďalších samurajov. Film je to skôr pre Japoncov, ktorí asi ako jediní dokážu pochopiť takéto zmýšľanie a hrdinstvo poctivej samurajskej smrti. Kým celý film je nudný, sem tam nejaký boj a výnimočne niečo nadprirodzené, tak koniec to zabil. Je to jediný silný moment filmu, nie však v pozitívnom zmysle. ()

Jaro.Krafcik

Keanu Reeves vyzerá už od roku 2013 v každom filme rovnako. Aspoň v novom matrixe mohol nejako zmeniť imidž. Ale nepredbiehajme. Ešte som ten film nevidel hodnotím iba po pozretí upútavky. Teraz ku 47 roninom. Taká akčná fantasy jazda. Podobná pirátom z Karibiku. Keanu ukázal že to vie aj so samurajským mečom. 4* ()

TroiMae

Jeden Rónin vládne všem, Jeden jim všem káže, Jeden všechny přivede, do temnoty sváže... Půlčík a Sam Uraj putují po Východozemi. Musí nejprve získat zbraně od lesních elfů a na konci nechybí ani dráček Šmáček... ()

filokk

Keanu Reeves ááá 150 Japončíků. Pohádka vhodná ke sledování o vánocích a i k výuce Anglického jazyka. Japončíci mluví tak spisovně a pomalu Anglicky až je to k smíchu.. ()

Hollohlaway

Bože rychleji prosím, rychleji! Další vlekoucí se dvouhodinové utrpení s padesátiletým Keanu, který se snaží předstírat, že je mistr meče. Mystika ano, ale podaná tak duchařiny plnou a nezáživnou formou, že jsem zíval. V celém filmu není zajímavější moment, překvapení, pointa, a závěrečná bitva mě vysloveně nudila. Taky se v ní nic nedělo, takže kandidáta na " Most boring final fight " už mám. Reaves celý film jen toužebně a nebo usouženě zírá a nebýt ucházející výpravy a kulis Japonska, je to pro mě vysloveně ztracený čas. ()

MichelSmith

Reakcie boli rozporuplné,ale ja som si to užil,pútavý príbeh,štýlové bitky a rozumná minutáž,takže na nudu nebol čas!Jediné čo ma trochu uvádzalo do rozpakov boloto ,že je to vlastne fantasy príbeh,asi preto,že občas som sa zabudol a mal som vnútorný pocit že je to vážne inšpirované skutočnou udalosťou... No na druhú stranu si myslím ,že fantasy poňatie tomu dodalo šmrnc! ()

Aberforth

Toto je láska do prdele a nie hen..moderné americké lovestory. Už len kvoli tomuto sa tento film oplatilo pozrieť, no a keď má niekto rád Japonsku kulturu, vníma architektúru, prírodu, kostýmy a nema v hlave nasraté, tak musí uznať že toto bol film s veľkým F. Keby žijem v Japonsku pred x rokmi, chcem byť Samuraj..ale nie obyčajný, chcem byť miešanec akým bol Kai(Keanu Reeves). Myslím že táto rola mu sadla dokonale, či už po tej vnútornej alebo vonkajšej stránke. Skrátka taký skutočný chlap, istým spôsobom úbožiak, z iného pohľadu hrdina, s ktorým všetko prežívame počas celého filmu. Myslím že vdýchol do toho určité čaro, čaro ktoré len tak nezmizne.. I will search for you through 1000 worlds and 10000 lifetimes! ......I will wait for you in all of them....Skrátka nádherný FILM. ()

jefff

Je to slabota. První polovina je hodně nudná, nevýrazná a má parametr odfláknutého blockbusteru bez nápadu. Reeves je v pohodě - dostal roli, která mu sedí, tj. bez emocí, bez výrazu bez náročného hraní. Druhá půlka je sice dějově akčnější, ale nějak to nemá spád a nutno říct, že po dokoukání filmu jsem si nevzpomněl jaké akční scény tu vlastně byly. Ke všemu triky byly špatné a málo věrohodné. 47 Róninů je zklamání. ()

Ironfood

Nenáročný fantasy film z atraktivního prostředí starého Japonska, který sice začíná slibně, ale zhruba v půlce mu dochází dech (koneckonců ten děj je úplně o ničem). Slibně ze začátku vypadá i závěrečná akční pasáž, ale i s ní to jde následně z kopce. Nic extra ve filmu bohužel nepředvedl ani můj oblíbenec Tadanobu Asano v roli záporáka. Kdyby se zhruba půlhodinka vystříhala, možná bych dal i 3* ()

webhead

Přimhuřme oči. Ač mi japonská angličtina trhala žíly a celý příběh působil spíše pohádkovým dojmem, vystihli tvůrci pěkně atmosféru onoho poněkud fantasy Japonska. Kostýmy, bojové choreografie a speciální efekty byly zvládnuty na jedničku a já je v kině hltal jeden za druhým. Já se bavil a říct se to nestydím. 85% ()

47 róninů se dočká cyberpunkového pokračování

47 róninů se dočká cyberpunkového pokračování

13.08.2020

Přáli jste si vidět pokračování jednoho z největších propadáků roku 2013? Pak máte štěstí, akční fantasy 47 róninů se totiž dočká sequelu, a ne jen tak nějakého. Dvojka se bude odehrávat 300 let v… (více)

Keanu Reeves jako drsný ruský kmotr?

Keanu Reeves jako drsný ruský kmotr?

17.09.2013

Keanu Reeves jako zlý kungfista

Keanu Reeves jako zlý kungfista

17.12.2011

O projektu Man Of Tai Chi jste už u nás četli. Keanu Reeves si pro svůj režijní debut vybral klasické téma: příběh o mladíkovi, kterého jeho bojové schopnosti přivedou do světa „úžasných možností a… (více)