Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Druhý legendární silvestrovský pořad s Vladimírem Menšíkem... Televizní silvestrovské pořady patří v historii televizní zábavy k legendám. Připomeňme si tedy jeden z nejlepších silvestrovských pořadů, Silvestr 1977, moderovaný vynikajícím hercem a komikem Vladimírem Menšíkem. Ten na pódiu přivítá řadu osobností hereckého, hudebního i televizního nebe. Za některé z nich můžeme zmínit Miloše Kopeckého, Karla Gotta, Helenu Vondráčkovou, Jiřího Sováka, Miroslava Horníčka, Luďka Sobotu, Dagmar Veškrnovou (Havlovou), Vladimíra Dvořáka a celou řadu dalších. A proto si můžete být jisti, že se na závěr roku budete výborně bavit v té nejlepší společnosti populárních osobností a skvělého humoru. (Česká televize)

(více)

Recenze (29)

kingik 

všechny recenze uživatele

Když je formát z předešlého relativně vtipného roku úspěšný, proč si ho nezopakovat znovu. Tehdejší specialista na televizní zábavu Ján Roháč dal opět dohromady velmi silný tým bavičů sestavený z nejosvědčenějších jmen tehdejšího synonyma pro normálně normalizační zábavu. Miláček národa Menšík jako průvodce silvestrovským večerem a současně i v roli jakéhosi glosátora, který v rámci přísných hledisek cenzury ohledně (politických) narážek musel být obezřetný a hlavně nedovolit si být jalový nebo fádní a pochopitelně byl perfektní jako vždy. Ostatní "podpůrný" tým účinkujících čítal to nejlepší, co bylo na show scéně k mání a kdo měl v té době zákaz jako by nebyl, protože diváci byli jistě přilepení u obrazovek tehdejším lepidlem Kanagom a hltali spolu s chlebíčky i výstupy umělců zábavy. Jen jeden háček měla ta rozjuchaná estráda vybuchující na konec roku a sice tehdejší humor měl svá specifika, která mladým současníkům, kteří nemají ponětí o tom kdo to tenkrát hrdině a (sovětsky) okupoval (černobílé) obrazovky a ti co nebyli tak oddáni režimu si dokonce mohli dovolit barevnou televizi, tak právě na ty bude tahle galašou působit jako zjevení z jiného světa. Zkrátka ten humor je naivní, a jak to napsat kulantně, až vyčpělý. Nezažil jsem na vlastní kůži ten silvestrovský večer plný scének, historek a písniček a nějaká paní nostalgie mě tedy nenutí dát větší počet hvězdiček, ale je to pořádná porce humoru, která se ve střihových pořadech stále vrací dodnes jako připomínka toho co tenkrát bylo nebo mělo být odmocninou humoru na druhou. Mé hodnocení: 60% ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Jó to se ještě točili Silvestry, které dokázali pobavit nejen účinkující, ale hlavně diváky u televizních obrazovek. Ne jak dnes, kdy je to ve většině případů jen přehlídka trapnosti, nebo opakování raději zapomenutých blbostí z poslední doby. A to neříkám jen kvůli geniálnímu Menšíkovi, ale i řadě lidí, kteří se objevili „na place“. Kromě některých tanečních čísel a dvojice Suchý – Molavcová, jsem se velmi slušně bavil. Zvláště pak u scének se Šimkem, Felixem, tanci Ljuby Hermanové (kurňa v těch letech byla opravdu ohebná), nebo „Droběny“ Helenky Růžičkové… ()

Reklama

andrii 

všechny recenze uživatele

"Jsou tady všichni. Co do sociální vrstvy - Chudík i Prachař, Švorcová i Brzobohatý..." :-) Když se tak dnes rozhlédnu kolem sebe, vidím, pane Menšíku, stále menší a menší počet těch na úrovni. Silvestry střídají Silvestry a mě vždy postačí, už ani nevím kolikátý, pohled na přítomné publikum, "šlechtu umělců," silnou generaci, nejzlatější pokladnici, a ihned jsem lapena mocí sentimentu. Ano, ano, i dnes sice máme osoby autorské, herecké, režisérské, pěvecké, ale osobnosti, osobnosti, ty se vytrácejí, vyskytují se skutečně jen vzácně, v omezeném množství. Žijeme v době chudého humoru, v bohatství konzumní marnosti, brzy švorc jakékoliv hloubce velikosti. ()

Ydrosten 

všechny recenze uživatele

Saprloť. Když se oběvil Korn, z písničkou " zpívát jako déšť a tančit jako On ..... " a k tomu mu tančily dvě slečny ,na tu dobu v docela odvážném oblečení, tak jsem hned přihodil hvězdu navrch. Jináč jde o ten lepší střihový pořad, které se dokola vyskytují v TV. Holzman, Menšík, Čejka, Hrzán a spousta dalších. A vůbec nevadí, že je to tak dlouhý. Ten čas potom tak nějak jinak plyne, když se člověk baví. ()

fabecc1222 

všechny recenze uživatele

Přirovnal bych tenhle Silvestr ke klasické filmové dvojce. Všechno je větší, pompéznější, každé vystoupení muselo být až opulentní, mít ohromné množství tanečníků...Nejlepší pak nakonec byli ty komorně pojatější výstupy (Duchoň, Kopecký, Mládek), ale první dvě hodiny by opravdu potřebovali prostříhat a ubrat na velkoleposti. Taky mi přišlo, že je tu větší důraz kladen na samotného Menšíka, který tu má super úvod s představením publika. Ale jako celek kvůli až zbytečné rozmáchlosti to hodnotím hůř než předchozí počin. ()

Galerie (13)

Zajímavosti (1)

  • Z programu bola vystrihnutá pieseň Waldemara Matušky, scénka Josefa Dvořáka s Uršulou Klukovou a ďalšími herečkami a scénka Menšíka s Jiřinou Bohdalovou. (Raccoon.city)

Reklama

Reklama