Zřejmě patřím mezi ty, kteří mají radši "socialistická hudební čísla", než stupidní vulgární zábavu Pavly Tomicové, Tomáše Matonohy (letos na dvou kanálech) a spol. Když v loňském roce zařadila ČT do vysílání první silvestrovský pořad s Vladimírem Menšíkem, bylo to jako pohlazení po duši. Na letošní silvestrovskou noc jsem se těšil především díky druhému archivnímu silvestru. Pro mě to byla kultivovaná a vtipná zábava.(1.1.2011)

"Jsou tady všichni. Co do sociální vrstvy - Chudík i Prachař, Švorcová i Brzobohatý..." :-) Když se tak dnes rozhlédnu kolem sebe, tak vidím, pane Menšíku, stále menší a menší počet těch na úrovni. Silvestry střídají Silvestry a mě vždy postačí, už ani nevím kolikátý, pohled na přítomné publikum, "šlechtu umělců," silnou generaci, nejzlatější pokladnici, a ihned jsem lapena mocí sentimentu. Ano, ano, i dnes sice máme osoby autorské, herecké, režisérské, pěvecké, ale osobnosti, osobnosti, ty se vytrácejí, vyskytují se skutečně jen vzácně, v omezeném množství. Žijeme v době chudého humoru, v bohatství konzumní marnosti, brzy švorc jakékoliv hloubce velikosti.(1.1.2017)

Presne tymto zacala moja Mania TV poradov s Mensikom. Ako sa casto stretavam s roznymi postojmi /ten vyrastal na filmoch Stallona, ten na filmoch Van Damma, ten na Schwarzeneggerovi ......, ja na ani jednom z nich/. Ja som vyrastal na filmoch pana Mensika, Hrusinskeho, a hlavne na tychto Mensikovych TV poradoch, ktore za normalizacie bezali pravidelne. Pan Mensik vedel teda ludi bavit, narodil sa snad len preto, aby zabaval lud. Nadhera, nezabudnutelna nadhera : 99 %(3.7.2013)

Druhý ze třech doposud nepřekonaných silvestrů pod vedením nezapomenutelného Vladimíra Menšíka, tentokrát z roku 1978. Pominelemi několik socialistických tancovaček, čekají na nás tři hodiny kvalitní zábavy z niž se některé scénky stali legendárními a dodnes jsou hojně používány do různých střihových pořadů jako např. hasák Jitky Molavcové, imitátor ptatstva V podání Jiřího Sováka nebo pan Vrána dvojice Holzmann-Maurer.(21.1.2011)

Kruta realita je, ze v roce 2013 musi davat televize silvestr z roku 1978!! Aby ale nedoslo k omylu - zaplat Vam to vsem v CT za to! Tomuhle rikam zabava, tomuhle rikam vtip, intelekt a umeni. Bavil jsem se naramne a se slzou v oku jsem se utvrdil v tom, ze nynejsi generace hercu a bavicu,nesaha tem starym velikanum ani po kotniky.(2.1.2014)

• - Z programu bola vystrihnutá pieseň Waldemara Matušky, scénka Josefa Dvořáka s Uršulou Klukovou a ďalšími herečkami a scénka Menšíka s Jiřinou Bohdalovou. (Raccoon.city)