• otík
  ****

  Vladimír Menšík uvádí svým typickým způsobem druhý legendární velký zábavní pořad. Za zmínku stojí Jiří Sovák a jeho imitace ptáků, výstup sklerotického Holzmanna, Podskalského poučení o Kabaretu dobré zábavy, tanečně-hudební výstup Suchého s Molavcovou, posezení Horníčka s docenty Plzákem a Dolečkem, tanečně-cvičebně-hudební výstup Ljuby Hermanové, telefonní scénka Šimka a Soboty, píseň Kopeckého Mackie Messer, pohádka o Sněhurce od Ivana Mládka a píseň Madlenka. Další části tvoří taneční, hudební a písničková čísla. Vrcholem pořadu však je vždy Menšíkovo konferenciérství proloženo spoustou humoru. Pořad se výrazně podobal tomu předchozímu z roku 1977, což nebylo vůbec na škodu. Pořad si udržel vysokou kvalitu díky dobrému mixu zábavných scén a písniček, ale také kvalitě vystupujících, což se o novodobých umělcích bohužel říci nedá.(5.1.2014)

 • Ydrosten
  ****

  Saprloť. Když se oběvil Korn, z písničkou " zpívát jako déšť a tančit jako On ..... " a k tomu mu tančily dvě slečny ,na tu dobu v docela odvážném oblečení, tak jsem hned přihodil hvězdu navrch. Jináč jde o ten lepší střihový pořad, které se dokola vyskytují v TV. Holzman, Menšík, Čejka, Hrzán a spousta dalších. A vůbec nevadí, že je to tak dlouhý. Ten čas potom tak nějak jinak plyne, když se člověk baví.(28.12.2014)

 • kingik
  ***

  Když je formát z předešlého relativně vtipného roku úspěšný, proč si ho nezopakovat znovu. Tehdejší specialista na televizní zábavu Ján Roháč dal opět dohromady velmi silný tým bavičů sestavený z nejosvědčenějších jmen tehdejšího synonyma pro normálně normalizační zábavu. Miláček národa Menšík jako průvodce silvestrovským večerem a současně i v roli jakéhosi glosátora, který v rámci přísných hledisek cenzury ohledně (politických) narážek musel být obezřetný a hlavně nedovolit si být jalový nebo fádní a pochopitelně byl perfektní jako vždy. Ostatní "podpůrný" tým účinkujících čítal to nejlepší, co bylo na show scéně k mání a kdo měl v té době zákaz jako by nebyl, protože diváci byli jistě přilepení u obrazovek tehdejším lepidlem Kanagom a hltali spolu s chlebíčky i výstupy umělců zábavy. Jen jeden háček měla ta rozjuchaná estráda vybuchující na konec roku a sice tehdejší humor měl svá specifika, která mladým současníkům, kteří nemají ponětí o tom kdo to tenkrát hrdině a (sovětsky) okupoval (černobílé) obrazovky a ti co nebyli tak oddáni režimu si dokonce mohli dovolit barevnou televizi, tak právě na ty bude tahle galašou působit jako zjevení z jiného světa. Zkrátka ten humor je naivní, a jak to napsat kulantně, až vyčpělý. Nezažil jsem na vlastní kůži ten silvestrovský večer plný scének, historek a písniček a nějaká paní nostalgie mě tedy nenutí dát větší počet hvězdiček, ale je to pořádná porce humoru, která se ve střihových pořadech stále vrací dodnes jako připomínka toho co tenkrát bylo nebo mělo být odmocninou humoru na druhou. Mé hodnocení: 60%(7.12.2013)

 • Martin741
  *****

  Presne tymto zacala moja Mania TV poradov s Mensikom. Ako sa casto stretavam s roznymi postojmi /ten vyrastal na filmoch Stallona, ten na filmoch Van Damma, ten na Schwarzeneggerovi ......, ja na ani jednom z nich/. Ja som vyrastal na filmoch pana Mensika, Hrusinskeho, a hlavne na tychto Mensikovych TV poradoch, ktore za normalizacie bezali pravidelne. Pan Mensik vedel teda ludi bavit, narodil sa snad len preto, aby zabaval lud. Nadhera, nezabudnutelna nadhera : 99 %(3.7.2013)

 • andrii
  *****

  "Jsou tady všichni. Co do sociální vrstvy - Chudík i Prachař, Švorcová i Brzobohatý..." :-) Když se tak dnes rozhlédnu kolem sebe, tak vidím, pane Menšíku, stále menší a menší počet těch na úrovni. Silvestry střídají Silvestry a mě vždy postačí, už ani nevím kolikátý, pohled na přítomné publikum, "šlechtu umělců," silnou generaci, nejzlatější pokladnici, a ihned jsem lapena mocí sentimentu. Ano, ano, i dnes sice máme osoby autorské, herecké, režisérské, pěvecké, ale osobnosti, osobnosti, ty se vytrácejí, vyskytují se skutečně jen vzácně, v omezeném množství. Žijeme v době chudého humoru, v bohatství konzumní marnosti, brzy švorc jakékoliv hloubce velikosti.(1.1.2017)

 • - Z programu bola vystrihnutá pieseň Waldemara Matušky, scénka Josefa Dvořáka s Uršulou Klukovou a ďalšími herečkami a scénka Menšíka s Jiřinou Bohdalovou. (Raccoon.city)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace