Orel Eddie

• Irsko

• Austrálie

Životopisný / Komedie / Drama / Sportovní

Velká Británie / USA / Německo, 2016, 106 min

Přišlo mi to takové pohodové příjemné zpracování příběhu, jednoho sportovce. Ale nic víc. Nevadilo mi tolik ani odlehčování, jak spíše až parodování. A nemám nic proti Eddiemu jako skokanovi, jako člověku s nezdolnou vůli prosadit se, jít si za svým snem. Ale po lidské stránce, té která byla ve filmu ukázána se mi hodně nelíbil. Opravdový příběh tohoto člověka nemám načtený, tak těžko soudit. Takže posuzuji čistě film a ten se mi v těch dvou věcech co jsem zmínil nelíbil. Jinak je to ovšem pěkně nasnímané, přirozený střih a sled událostí. Postavy vesměs působily v mnohém přirozeně a sympaticky. Hugh Jackman má takovéto odechovky rád, z jeho projevu mi přišlo, že si film docela užíval. Film na mě nepůsobí jako adekvátní životopisný film, ale jako oddechovka a tak ho nakonec i beru a hodnotím. Závěr je emoční, což mi ale nevadilo. U těchto filmu si mě získají ty, po jejichž zhlédnutí jsem tak nabuzený, že mám pocit že bych danému člověku fandil jako o život. Eddiemu, aspoň tomuto filmovému, nemám jediný důvod proč fandit, to už spíše jeho trenérovi, nebo jeho mámě.(29.5.2016)

Pozitivní příběh skokana ,kterému nikdo nevěřil a dobrý příklad ,že někdy stačí chtít a neohlížet se, jaký bude výsledek,ale důležité pro něj je, něco udělat.Navíc dobře zahrané jak od Tarona Egertona, tak i od Hugha Jackmana coby jeho mentora a člověka co se v Eddiem vidí.Za mě celkově 85% a pět hvězd...(12.7.2017)

Eddie Edwards se o filmu vyjádřil, že je pravdivý jen z pěti procent, ale že chápe, proč to tak filmaři udělali, a že se mu film líbil. A já jsem na tom kupodivu stejně. Čert vem realitu, tohle je prostě film o cestě za svým na první pohled velmi nereálným snem. Ale funkcionáři z MOV už se postarali, aby jim do jejich elitního klubu nelezli další exoti. Tenhle film tedy zobrazuje konec éry, kdy k OH patřila Coubertinova myšlenka víc než sloty na reklamy. A je z něj zřejmé, že je to špatně.(20.4.2016)

Super film. Sice s pobrkaným německým dabingem na drážďanských Filmnächte, ale stejně super. Hughovi přicházím stále více na chuť a role Bronsona mu perfektně sedla. Příjemně překvapil Taron, kterého jsem zatím viděl pouze jako jelito v Kingsmanech, kde pravda i přes velikost své role nemohl mnoho ze svého hereckého umění předvést. A samozřejmě cameo Walkena. A opět - podobně jako onehdá u Rivalů - jsem blahořečil své neznalosti sportovní historie, neb jsem si mohl vychutnat napětí, zda Eddie spadne nebo ne nebo zda ho na tu olympiádu pustí, protože ač už jsem o jeho příběhu slyšel, nic (víc) jsem o něm nevěděl. Samozřejmě, je to jen taková lehká oddechovka, ale proč ne? 100%(2.8.2016)

Nečekal jsem, že mě film v průběhu takhle chytne a důkladně sevře za koule a nepustí až do srdceryvného finále.Tarona Egertona jsem si oblíbil už v Kingsmanovi, zde pouze potvrzuje své herecké a charismatické kvality a svým výkonem tahá film velmi vysoko. Potěší i Hugh Jackman v nezvyklé roli. Na konci jsem bulel jako želva dojetím a radostí.. Uff Super film.Na 5* to není jen proto, že jsem očekával větší kanonádu vtipů. 85%(14.5.2016)

• - Veškeré skoky na lyžích obstarali profesionální lyžaři. Taron Egerton (Eddie) nicméně provedl malý skok na lyžích - jel zhruba 10 metrů a následně byl chycen do sítě. Scény na vrcholu můstku se natáčely na reálném můstku. (MJana)

• - Jan Boklöv v roce 1988 již vyhrál V-stylem svůj první závod světového poháru, přesto se ještě na Olympijských hrách v Calgary v roce 1988, kde Eddie startoval, skákalo převážně klasickým paralelním stylem. V-styl začal dominovat až v roce 1992, tedy až čtyři roky po účasti Eddieho na Zimních olympijských hrách. (Honzíno)

• - V scéne, kde funkcionár zväzu oznamuje Eddiemu (Taron Egerton) na svahu pri prezentácii družstva, že nebude pôsobiť ďalej ako reprezentant v klasickom lyžovaní, tak Eddie drží v rukách krátke carvingové lyže Rossignol s veľkým R. Takéto lyže sa v roku 1987 ešte nevyrábali. (Gareth_Jones)