poster

Orel Eddie

 • Velká Británie

  Eddie the Eagle

 • USA

  Eddie the Eagle

 • Německo

  Eddie The Eagle - Alles ist möglich

 • Slovensko

  Orol Eddie

 • Kanada

  Eddie the Eagle

 • Nový Zéland

  Eddie the Eagle

 • Austrálie

  Eddie the Eagle

Životopisný / Komedie / Drama / Sportovní

Velká Británie / USA / Německo, 2016, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gilmour93
  ****

  „Důležitou věcí v životě není vítězství, ale zápas. Základem není to, že se zvítězilo, ale že se bojovalo dobře.“ Coubertinovo slavné motto převedené do veskrze pozitivně laděné rekonstrukce s velmi výraznou uměleckou licencí. Outsider, jdoucí za svým olympijským snem v duchu hesla Nikdy neustup a nikdy se nevzdej z Galaxy Questu. Prosťáček, co překoná všechen posměch, překážky i nedůvěru a s Bo Derekovou pod sebou a Van Halenem v zádech udělá to, na co všichni čekáme.. Linie s trenérem Walkenem sice zcela zbytečná a pohár citového vydírání není na konci daleko od přeplnění, ale to všechno lze dát stranou, když tyto „almost true events“ životopisy umí být tak spolehlivými životabudiči. Nedostatečně informované bych chtěl upozornit, že Kam orli nelétají není o Eddieho neúčasti na MS v letech na lyžích, ale válečný film s Clintem Eastwoodem..(15.2.2017)

 • 3DD!3
  *****

  Srdcovka a film pro dobrou náladu. Eddie je takový ten tvrdohlavý mezek, který si dokáže diváka získat. Egerton je parádní, někde na hraně mezi realitou a sympatickou verzí pro masy a Jackmanovi je role napsaná na tělo. Skok s cígem nemá chybu. Přesná režie a scénář, který se reality drží jen aby dobre bolo, 80's synth hudební styl, parádní atmosféra a Garmisch-Partenkirchen... ty můstky jsem jako děcko obdivoval.(1.5.2016)

 • poz3n
  ****

  Dojemné až běda. Jak zrecyklovat mustr Kokosů na sněhu a nenatočit propadák? Přesně takhle. Je neuvěřitelné, že se tyhle dva příběhy odehrály na jedné a té samé olympiádě. Orel Eddie je z těch filmů, u kterých znáte od první minuty celý jejich průběh. O to víc cením celé zpracování, které je odlehčeně zábavné, ale i setsakra dojemné a přitom nikdy levné. Krásný oddechový film. 8/10(23.8.2017)

 • kulyk
  ****

  Škoda, že se zjednodušovalo, neboť Eddieho kravení na můstcích trvalo podstatně déle, než jednu olympijskou sezónu. Šáde, že nebyl obsazen ještě retardovanější herec, protože Egerton se sice překonával, ale na orlíka to nestačilo. End thysis epyty, nacpat do role Pearyho Hugha jen proto, aby se utržilo více na nateklých klitorisech. Jinak však smekám, výborné píárko pro skoky, důstojný následovník filmu o calgaryjských souputnících z Jamajky a především - tento příběh už měl být zpracován dávno. Příběh, ze kterého by Coubertin nadšením vytekl.(16.1.2017)

 • tron
  ****

  Nikto, kto ma pozná, ma nemôže obviniť z toho, že by som zbožňoval skokanov na lyžiach, Hugha Jackmana, ani Tarona Egertona. Takže sa nemožno čudovať tomu, že som Orla Eddieho tri roky úspešne obchádzal. Potom som ale videl celkom vydarenú a zábavnú upútavku v televízii, nedalo mi to... a áno - je „to“ tam. Feel good jazdička rovnako predvídateľná, ako zručne natočená, vtipná, milá, rozkošná i dojemná. Nebudem sa na nič hrať, toto je proste za klasických a pekných 80%. Produkcia: Matthew Vaughn a Claudia Schiffer. Na tej istej Olympiáde súťažili aj Kokosy na snehu; to musel byť fakt zaujímavý ročník.(14.3.2019)

 • - Skutečný Eddie Edwards prohlásil, že jen asi 5 % filmu je podle pravdy. (Zmrv)

 • - Když ve filmu skáče Eddie (Taron Egerton) na 40 metrovém můstku a znovu a znovu padá, tak se to děje někdy na sjezdových lyžích s bezpečnostním vázáním (tyto lyže už ale ve filmu vyměnil za skokanské) a někdy na skokanských. (Jedza)

 • - Po nepovedeném skoku v Oberstdorfu při kvalifikaci na Olympiádu je na výsledkové tabuli možné vidět i několik českých skokanů označených mezinárodní zkratkou CZE. To však v roce 1988 není možné, protože v té době se Československo označovalo zkratkou CSK. (Saur.us)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace