Orel Eddie

• Austrálie

Životopisný / Komedie / Drama / Sportovní

Velká Británie / USA / Německo, 2016, 106 min

• Happens

Trpěl jsem celý film při pohledu na křečovitý obličej s výrazem "trpím životem, ale nevzdávám to." Ten člověk neměl talent na nic, vsadím boty, že i špatně dýchal a měl jaterní poruchu s dozvukem samovolných potratů. Film natočený jak reklama na emerické žvejkačky. Nevzdal to. Dvě hvězdičky za nevzdávání. V mém povolání je nezdávání alfa a omega a lidi dnes nechápou, co to je vydržet a nevzdat to. To ještě ocenit umím.(16.10.2016)

• Kaka

Přihlouplá rodinnná story o tom, jak si retard šel za svým snem. Těžko se dá pochopit, co tohle vlastně dělá v áčkové filmařině, protože šablonovitější příběh letos jen tak nedostanete. Jackmanova postava je předvídatelná od A do Z a hlavně těžce nudná a nezajímavá. Edgerton hraje cosi co má být sympatické a máme s tím soucítit, ale neděje se tak. Snaha přiblížit se svým nekonfliktním postojem a odlehčenou dramaturgií např. Kokosům na sněhu je okatá a nepříjemná, protože tahle patlanina nemá ani šarm, ani nenudící příběh. Totální ztráta času, navíc s digitálními skoky ala Simír v Kobře 11. Jediné, co to zachraňuje od totálního kolapsu je pár dobrých momentek a opravdu neotřelá tématika skoků na lyžích. To tady totiž dlouho nebylo.(11.6.2016)

Příjemné, úsmněvné, lidské. Upřímně řečeno, smekám klobouk před trpělivostí rodičů. Za mě 75%(27.5.2017)

Film o naplnění slov Pierra de Coubertina.(18.12.2016)

Hřejivý film pro dnešní večer jako kulisa při úklidu.(13.3.2017)

• - Původně měl roli Eddieho hrát Steve Coogan, kterého poté nahradil Rupert Grint. Rupert Grint byl obsazen už v roce 2009. Ovšem produkce začala až v roce 2015 a nahradil ho Taron Egerton. (Michi88)

• - Režisér Dexter Fletcher řekl Taronu Egertonovi (Eddie), aby netrávil žádný čas v posilovně. Nechtěl totiž, aby vypadal jako sportovec, což Taron Egerton velmi uvítal. (MJana)

• - Spoiler: V dabované verzi kolem 49 minuty filmu, poté co Eddie (Taron Egerton) ustojí skok ze 70 metrového můstku, je německy hlášena vzdálenosti 37 metrů, česky je ovšem vzápětí hlášeno 34 metrů. (Yeloumen)