Orel Eddie

• Irsko

• Austrálie

Životopisný / Komedie / Drama / Sportovní

Velká Británie / USA / Německo, 2016, 106 min

Neskutečně příjemný film a oscarový kvido-gustík Egerton. Hodně emotivní kousek, kterej umí vyvolat slzy soucitu, smutku, dojetí, i štěstí. Jen mi dost vadily hrozně, ale hrozně moc jednoduchý vedlejší postavy, jejichž vykreslení hraničilo jednak s demencí a jednak s podprůměrnejma americkejma komediema. Ale jinak paráda.(14.4.2016)

Eddieho příběh rozhodně stojí za to vidět, ten je bezesporu za plný počet, bohužel zpracování už tak špičkové není, takže srovnání se sportovníma peckama jako třeba Rivalové či Million Dollar Baby nedává o plné palbě moc uvažovat. Ale příběh se sportovním a olympijským duchem je to fakt mimořádný. Dá se doporučit. 80%(9.7.2016)

Miluju sport, ale nesnáším sportovní filmy. Všechny na mě působí tak nějak trapně, když se berou moc vážně a není tam trocha srandy. Orel Eddie se mi líbil. Je to správný sportovní film, který dokáže pobavit a přitom zahřát u srdce. Na tohle se dalo prostě koukat, přitom skoky na lyžích mi nic neříkají.(11.3.2017)

Jasně, že jsme zvláštní přátelství naivního dychtivce, který touží dobýt svět a okoralého cynika, který chce už jedině na svět zapomenout, sledovali už nesčetněkrát. Ale spojení otráveného Jackmana a dojemného nešiky Egertona, který nakonec dokáže každého udolat, je okouzlující a funguje na sto procent. Tahle dvojice si neskutečně dobře sedne. ____ Je pak jedno, že skutečný příběh Orla Eddieho byl trochu jiný, rozhodně nebyl takový jeliman. Jenomže to tehdy diváci u televize a v Calgary taky nevěděli, ti viděli jen nemotoru, co se při každém skoku málem zabil a přesto se zase postavil na odrazový můstek, aby doplachtil daleko vzadu za ostatními. Pro mě je film hlavně zprostředkováním právě tohoto diváckého pocitu a nikoliv skutečným životopisem.(21.11.2016)

Výkonnostní feel-good film, který do jisté míry naplňuje, ale zároveň i podvrací poetiku 90s klasik, které v dnešní době už nemůžou tak úplně fungovat, jako je např. Hříšný tanec...jenže ono to tentokrát opravdu funguje. A díky skvělým hercům to šlape fakt dost dobře. Z Orla Eddieho se klidně může vyklubat každoroční klasika.(28.4.2017)

• - Skutečný Eddie Edwards prohlásil, že jen asi 5 % filmu je podle pravdy. (Zmrv)

• - V Eddieho (Taron Egerton) domácnosti se vyskytují VHS kazety s tituly, které byly vydány až po roce 1988, takže před Olympiádou je nemohl Edwards rozhodně vlastnit. Jde o filmy Černý déšť (1989) a S nasazením života (1993). (Robbi)

• - Píseň "Thrill Me", která zní při závěrečných titulcích, nazpívali Taron Egerton (Eddie) a Hugh Jackman (trenér). (mawria)