Orel Eddie

• Velká Británie Eddie the Eagle (více)

Touha splnit si životní sen je motorem snad každého z nás. Ale takový motor, jaký v sobě skrývá už od dětství Michael Edwards (Taron Egerton), nemá jen tak někdo. Jeho touha je zdánlivě prostá a přímočará: Stát se olympionikem a reprezentovat Velkou Británii na některých olympijských hrách v nějakém sportu, celkem jedno ve kterém. A tak malý Michael vyzkouší mnoho různých atletických disciplín, aby sebe i své okolí ujistil o nedostatku jakéhokoliv sportovního talentu ve sportech, které by mu umožnily účast na letních olympijských hrách. Proto se soustředí na hry zimní. Ale ani ve sjezdovém lyžování nemá zrovna moc štěstí a ani talentu. Většina lidí by to už dávno vzdala, ale Michael takovým měkkotou není. Jeho poslední šancí jsou skoky na lyžích, a to především díky tomu, že v Británii není moc skokanů s olympijskými ambicemi. Vlastně tu nejsou žádní. Rozhodne se učit od nejlepších, a tak opustí rodnou zemi a na vlastní pěst vyrazí do Alp. Chvíli pozoruje skokany v akci, pak si vleze na můstek a rozjede se. Po několika bolestivých pádech si uvědomí, že to bez trenéra asi nepůjde. Tedy pokud bude chtít na olympiádu a také pokud bude chtít zůstat naživu. Na scénu tedy vstupuje Bronson Peary (Hugh Jackman), údržbář zimního střediska, rváč a pijan, ale i bývalý skokan na lyžích, kterého kdysi vyloučili z amerického olympijského týmu. Bronson urputného a neodbytného skokana-samouka vezme pod svá ochranná křídla a začne jej učit nejen skákat na lyžích, ale také jak skákání přežít. Postupně poznává Michaelovo odhodlání a nezničitelnou vůli, díky nimž si pak společně dokáží splnit velký sen. Michael v roce 1988 v Calgary vstoupí do olympijských dějin jako nezapomenutelný „Orel Eddie." (CinemArt)

zigy

Paráda. Pro sportovní fajnšmekry i pro lidi, co mají rádi silné příběhy o nadšencích, kteří se nikdy nevzdávají a jdou za svým cílem. Tomu magorovi prostě musíte fandit, jinak nemáte srdce. ()

Mitch Conner

Pro mě celkem zklamání. Myslím, že se z téhle látky dalo vyčerpat mnohem víc. Egerton se snaží, ale vtipy moc nepřichází. Jackmanovi by to, že někdy skákal na lyžích, nevěřila asi ani moje babička. Celkově to ale je pořád nadprůměrný film, bohužel je to z větší části jenom díky zajímavosti a skutečnosti příběhu. ()

ČR

75% Eddieho ,,skoky,, těsně za olympijské kruhy na kopci,si pamatuji dodnes. Legenda, které všichni fandili. ()

bonovox

Film, ktorý Vás dostane svojou feel good atmosférou a hlavne krásne podaným príbehom o nezlomnej vôli človeka dokázať všetkým, že má na to zúčastniť sa vytúženej olympiády. Perfektné herecké výkony, ktoré dokonale zapadajú do celkovej mozaiky filmu a predovšetkým pútavo natočené samotné skoky na lyžiach robia z tohto filmu príjemný filmový zážitok pre všetkých. ()

jirka25

Jak nemá člověk pokoru a chová se jako namachrovaný děcko, pak mi je nesympatickej až hrůza. Nevím jak se choval ten podle něhož je film natočen, ale Eddie ve filmu je tak akorát na přezdržku... ()

Ironhead

Velmi prijemnej film, ktery nastesti nesklouzava do pitvoreni nebo trapnosti... proste fajn ;) Eddiemu tu vazne nejde neprat... ;) ()

dittie

Už tehdy jsem se bavila, když jsem sledovala moje oblíbené skoky na lyžích (ani teď již nevím, zda na ZOH v Calgary nebo na Turné čtyř můstků) a tam se objevil tenhle "jiný" skokan. Nejen, že byl o desítky metrů za ostatními, ale bylo úžasné vidět i ten jeho srandovní styl a zjev. Film o Eddiem mě také bavil, osmdesátky jako vyšité. Jen moc nechápu zapojení do sekce drama (kromě toho, jestli Eddiho pustí na olympiádu a jestli dá skok na 90 metrů), toho dramatického mi tam chybělo více. Taron Egerton hrál jak mohl nejlépe a v roli se mi líbil, Hugh Jackman byl asi zvolený, aby přilákal diváky. Je to můj oblíbený herec a zde byl opět charismatický, ale více by se mi do role hodil někdo méně známý. Jinak za mě fajn, určitě si film po čase zopakuji. ()

kolly13

Jak z prvoplánového příběhu o tvrdohlavém blbovi udělat zajímavý artefakt sportu z dolního konce výsledkové listiny. Jakcman velmi solidně zahrál opilce s dobrým srdcem a Egerton si pomohl brýlemi... ()

Fuksinka

Pokud se řekne film, pro dobrou náladu, už si asi budu vždy vybavovat tenhle. Výborně nadávkovaný humor i patos (až na Walkena téměř nepřestřelený). Krásný příběh "prosťáčka" (bacha, nakonec se stal úspěšným právníkem), který si splnil svůj sen za pomoci obrovské vůle a odhodlání. Egerton a Jackman jsou naprosto exceletní. Osmdesátkové barvičky tomu taky moc sluší, skoro jsem čekala, že někdo začne zpívat :). Ideální na deštivé odpoledne, nebo na zahnání depky. ()

Ace.A.T.L.

Splněnej sen je každýho z nás sen. A jak historie říká a dokazuje, jsou lidi, co si to dokážo splnit. Fandil jsem od začátku do konce a na konci jsem byl tak moc spokojenej, že se to podařilo. Za mě 4* a DOPORUČUJU ()

esmoke

Movie That Will Leave You Feeling REALLY Good. (2D dabing) Rozpočet: $ 23 miliónů, Tržby: $ 46,152 miliónů. ()

rytir1

Tahle olympiáda byla první, kterou jsem v životě viděl,takže pro mě srdcovka, i když víc než Eddieho pamatuju jamajskej bob, ale hltal jsem létajícího Mattiho, který mě přivedl postupně k Weisflogovi,Sakalovi,Goldbergerovi a vydrželo mi fa fandění skokům tak až do dnes. A stejně jako Rivalové dokonale zfilmovaný skutečný příběh, z jehož konce si sednete skoro na prdel jako Eddie. ()

kockodan

Nejlepší užití písně "Jump" od Van Halen ve filmu. Asi tak bych to shrnul. Strhující scéna na 90m můstku a hlavně doskok byly highlightem otřepaného loser-to-winner schématu, a to včetně 80's montáží stréninku losera se zhrzeným kdysi-šampiónem co propadá chlastu, ale není to na něnm jaksi vidět, krom dlouhého dopsávání... Ach jo. Dobrou parodii na 80's montage jsem viděl naposledy v Couger Town s Courtney Cox, když svému bývalému pomáhala se svou partou dávat jeho loď do pucu, tam to bylo funny. Tady je tvůrci požily jako dobový artefakt, který se do filmu prostě "hodí", protože se přece odehrává v osumdesátkách, ale bohužel v roce 2016 pro mě vyzněly trochu jalově a lame. Režisér prostě vzal Kokosy na sněhu a místo Jamajky dosadil britský Cheltenham, místo party černoušků Eddieho a místo zkrachovalce obtloustlého trenéra o poznání fešnějšího Hugha Jackmana. Do rolí komentátorů a ostatního vedlejšího křoví co se mihne obrazem dohromady tak na 2-3 min. max, obsadíme další britské zasloužilé hvězdy a to by v tom byl čert abysme k té klišé, sice dobře ale konvenčně řemeslně odvedené filmové taškařici, nepřitáhli pozornost! 50%. ()

moriero

Bože, to mi udělalo radost. Neskutečnou. Svižná dojemná komedie, co pohladí po duši. Jako malý si matně pamatuju řádění Orla Eddieho...a během dospívání jsem na něj dokonale zapomněl. A asi i proto jsem teď se zatajeným dechem sledoval každý jeho skok. Držel jsem mu pěsti a říkal si: "Zabije se. On se určitě zabije!" A vždy mě to lákalo nažhavit matičku Wikipedii, ale odolal jsem. Takže mě film dostal. ()

mstychov

Naprosto úžasnej film plnej lásky ke sportu, odhodlání, neskutečné odvahy a dřiny. Nasmála jsem se i jsem si pobrečela. Od filmu jsem se nedokázala ani na minutu odtrhnout, tak byl pro mě napínavej. Opravdu byl natočený podle skutečnosti a videa a fotky z Olympiády z doby, kdy se to vše opravdu stalo byly úžasné. Film byl velmi autentický a podoba a gesta herce Tarona byla dokonalá. Opravdu byl věrnou kopií Eddieho. Vřele doporučuju! ()

Bohemian Rhapsody má nového režiséra

Bohemian Rhapsody má nového režiséra

09.12.2017

Kdy dorazí nový Robin Hood?

Kdy dorazí nový Robin Hood?

18.11.2016

Možná si to ani neuvědomujete, ale od poslední (velké) adaptace Robina Hooda uplynulo celých šest let. Ridley Scott a Russell Crowe s ní vydělali 321 milionů dolarů, značka tedy očividně žije a není… (více)