Orel Eddie

• Velká Británie Eddie the Eagle (více)

Touha splnit si životní sen je motorem snad každého z nás. Ale takový motor, jaký v sobě skrývá už od dětství Michael Edwards (Taron Egerton), nemá jen tak někdo. Jeho touha je zdánlivě prostá a přímočará: Stát se olympionikem a reprezentovat Velkou Británii na některých olympijských hrách v nějakém sportu, celkem jedno ve kterém. A tak malý Michael vyzkouší mnoho různých atletických disciplín, aby sebe i své okolí ujistil o nedostatku jakéhokoliv sportovního talentu ve sportech, které by mu umožnily účast na letních olympijských hrách. Proto se soustředí na hry zimní. Ale ani ve sjezdovém lyžování nemá zrovna moc štěstí a ani talentu. Většina lidí by to už dávno vzdala, ale Michael takovým měkkotou není. Jeho poslední šancí jsou skoky na lyžích, a to především díky tomu, že v Británii není moc skokanů s olympijskými ambicemi. Vlastně tu nejsou žádní. Rozhodne se učit od nejlepších, a tak opustí rodnou zemi a na vlastní pěst vyrazí do Alp. Chvíli pozoruje skokany v akci, pak si vleze na můstek a rozjede se. Po několika bolestivých pádech si uvědomí, že to bez trenéra asi nepůjde. Tedy pokud bude chtít na olympiádu a také pokud bude chtít zůstat naživu. Na scénu tedy vstupuje Bronson Peary (Hugh Jackman), údržbář zimního střediska, rváč a pijan, ale i bývalý skokan na lyžích, kterého kdysi vyloučili z amerického olympijského týmu. Bronson urputného a neodbytného skokana-samouka vezme pod svá ochranná křídla a začne jej učit nejen skákat na lyžích, ale také jak skákání přežít. Postupně poznává Michaelovo odhodlání a nezničitelnou vůli, díky nimž si pak společně dokáží splnit velký sen. Michael v roce 1988 v Calgary vstoupí do olympijských dějin jako nezapomenutelný „Orel Eddie." (CinemArt)

nixonky

Netradiční sportovec v tradičním příběhu "from zero to hero", který ale baví a nutí tě držet mu pěsti do poslední minuty. ()

wowylgu313

Těch 75-80% by to i dalo. Super obsazení. Je tady dostatečné drama, které vás donutí zatnout pěsti a fandit. Krásně vloženy lehký humor je doplněk toho celého příběhu. Udržuje to své tempo a film vás v žádném okamžiku nebude nijak nudit. Morous Hugh to tady odehrál precizně a postupem příběhu ho budete jak jinak než milovat a to samé jeho "učeň" Egerton ... Pokud chcete držet palce a prožívat napínavé občas úsměvné drama na nic nečekejte... ;) Zde to totiž bylo vážně dobře zachycené. Jedem z mála filmů co si na nic nehraje a netahá to až do nesmyslných příběhových linií. ()

FLVEKK

Věř, běž, dokážeš ! Moc pěkný film a skvělý soundtrack. Snad jsem jenom čekal více komedie, ale o tom to asi vlastně úplně tak nemělo být..za mě 85% :) ()

PamPero 1

Skvělá stylová hudba a perfektní výkony Egertona a Jackmana z tohoto filmu dělají velmi nadprůměrnou záležitost! Já se bavil od začátku až do konce a souhlasím s tím, že rukopis Vaughna je tam znatelný :) 80% ()

ZaFi.

Strašně moc milý film, který chytne za srdce, ale i pobaví. Je zde sice pár slabších pasáží, ale filmu jako celku se toho dá jen málo vytknout. A jsem vážně rád, že jsem dal přednost návštěvě kina před sledováním zápasu Ligy Mistrů ve fotbale (0:0). ()

heger

Ja som sa nudil. Škoda, že tam nie je viac typicky anglického humoru. Samotný príbeh je len veľakrát prevarená (preverená) a tým pádom ľahko predvídateľná hollywodská "success story". Myslím, že takýto scenár (alebo aspoň treatment) už dokáže napísať aj software. ()

Marci137

Na film jsem zavítala do kina a vůbec nelituji. Záběry hor a okolí bylo fantastické! Na začátku jsem si říkala, že to bude v pohodě oddechový film, ALE, při hlavním skoku, dopadu a řevu diváků jsem se málem neubránila slzám dojetí. Napínavé scény dávají filmu ten správný ,,šmrnc,, a když se člověk vžije do děje, totálně ho pohltí. Hlavně při záběrech ze skákacích můstků, kde si člověk představí sám sebe... (začínám velmi tuto disciplínu a lidi co si na to troufnou obdivovat). U filmu jsem se ani na minutu nenudila. ()

HolyKeeper

I když jsem byl poslední dobou v kině na mnoho různých filmech, dost často snažící se být něčím víc - s hlubokou myšlenkou, poselstvím nebo třeba vysokorozpočtovými efekty, tak je přesto Orel Eddie všechny převálcoval. Tohle je film, na kterém jde jasně vidět, že se dá i z menšího dílka vytěžit opravdové maximum. Hlavní hrdina je tak trochu ňouma přes cokoliv, ale jeho zapálenost pro sport, konkrétně pro skákání na lyžích, ho dovede až mezi samotnou špičku. Je to sympaťák, kterého si rozhodně zamilujete. Film vás pozitivně naladí, možná ve vás vzbudí i nějaké ty emoce a vy budete nadšení. Jediné, co mě trochu zamrzelo byly speciální efekty při doskocích, i když asi to jinak zpracovat nešlo a údajně velká odlišnost od opravdového příběhu s opravdovým Michaelem "The Eagle" Edwardsem. ()

Sharlis

Až prekvapivo dobré. Herci super, príbeh super, celkovo prostredie a priebeh filmu sa zameral na to dôležité a to vyústilo v dobrú story. Pripomenulo mi to Shine (čo u mňa asi navždy ostane ako totálne najperfektnejší životopisný film ever), ktoré šlo rovnakou cestou. 5* ()

Rhod

Neskutočný herecký výkon Tarona Egertona, za ktorý by si zaslúžil minimálne nomináciu na Oscara. Ak nastúpil na scénu aj Hugh Jackman, ani neviem, ako mi to celé zbehlo do konca. Obaja sa na tú rolu hodili. Mám rád také životopisné filmy, kde aj bez extra špeciálnych efektov to má zmysel a radosť pozerať. Koniec filmu celkom dosť hraje na city, ale ak by sa to nebolo skončilo happy endom, asi by som bol doteraz z toho smutný. Michael Edwards by mal byť ukážkový typ človeka, že ak niečo chceš dosiahnuť, tak to dosiahneš, ak poriadne na sebe zamakáš. Všetci si ho obľúbili, aj keď športovými výkonmi bol ďaleko za svojimi konkurentmi. Ale jemu išlo hlavne o jedno - zúčastniť sa na olympiáde a ten sen sa mu splnil. Super super film, dokonca aj vtipný. ()

imaginer21

Přesně, co jsem čekal. Hugh Jackman v roli mentora přesně tak, jak mu to pasuje (osobní tragédie, kterou využije k posilnění a splnění snu někoho jiného), poslední a nejdůležitější skok parádně procítěný (jak tam všichni mají otevřený pusy, skoro jsem nedýchal) a do toho ten, co hrál Eddieho, se musel hodně překonávat se spodním předkusem a dát jeho podivínské grimasy. Malém jsem v něm Tarona Egertona nepoznal (dokázal, že se umí "snížit" pro roli, která rozhodně nevyžaduje hezouna). Plus parádní hudba, která dokonce připomínala pestré tóny z McGyvera mixnute vítěznými Vangelis. Fakt příjemná podívaná! ()

axcris

Sila filmu spočíva v tom, že Vám môže naservírovať príbeh, o ktorom ste nikdy nič nepočuli a motivovať Vás na staré dobre známe “Nie je dôležité vyhrať ale zúčastniť sa“ alebo “Nikdy sa nevzdávaj“. Príbeh Eddieho Edwardsa je niečo také, ako keď chytá alkoholika absťák. Ruka sa mu trasie, nemôže myslieť na nič iné a nebude spokojný pokým to nedostane. Toto všetko si predstavte v Eaglovom podaní, kde namiesto fľašky máte dokázanie sa ostatným ľudom ako sa mýlili a mýlia. Ten ciel, ktorý musíte dostať za všetky jazvy a škrabance. Na konci budú čakať tie najsladšie kvapky z dna fľaše. Pri poslednej scéne, kde som videl zaťatého otca, do očí mi popadali malé kúsočky omietky a nie a nie ich dostať von. Musel som ich slzami vytlačiť. Každému športovému fanúšikovi sa tento skvost bude páčiť. Anglický humor bude mať vždy niečo naviac. Za päť by bolo, ak by Eddie vymenil sklenenú fľašku za vychladenú dvanástku. ()

HouseFan

Motivační a relaxační snímek zároveň s překvapivě dobrým zpracováním. Opět jedna z lepších rolí Hugh Jackamana, poněkud neznámý herec v hlavní roli byl také pěkným tahem. Filmová estetika je v podstatě dokonalá a hudba to vše parádně spojuje. Důkaz toho, že i o člověku, který vlastně nedokázal nic světoborného a jen si plnil své vlastní sny se dá natočit fajnový film Zimní, teda letní, nebo možná jarní film, který byste měli rozhodně vidět. ()

Fajung

Príjemný motivačný film, ktoré zdobia predovšetkým dobré herecké výkony ústrednej dvojice. Zážitok bol zintenzívnený aj tým, že išlo o príbeh inšpirovaný skutočnými udalosťami, o skutočnom orlovi Eddiem. Aj on nám môže byť vzorom toho, že by sme sa nikdy v živote nemali vzdávať, a v životných cieľoch a snoch by sme mali ignorovať hlas okolia, a nechať hovoriť ten najdôležitejší, ktorý vychádza z útrob našej duše. 75% ()

stihac10

Jeden z nejkrásnějších snímků roku! Eddiemu nepřestanete fandit, nikdy.. Tento film je jeden z mála, který mě dovedl až k slzám. Nádhera! 10/10 ()

zvolsi

Na mě to zabralo. Jednoduché, pohodové, zábavné, pozitivní. Hugh Jackman to zmáknul dobře a tak proč nedat čtyři. ()

Bohemian Rhapsody má nového režiséra

Bohemian Rhapsody má nového režiséra

09.12.2017

Kdy dorazí nový Robin Hood?

Kdy dorazí nový Robin Hood?

18.11.2016

Možná si to ani neuvědomujete, ale od poslední (velké) adaptace Robina Hooda uplynulo celých šest let. Ridley Scott a Russell Crowe s ní vydělali 321 milionů dolarů, značka tedy očividně žije a není… (více)