Orel Eddie

• Velká Británie Eddie the Eagle (více)

Touha splnit si životní sen je motorem snad každého z nás. Ale takový motor, jaký v sobě skrývá už od dětství Michael Edwards (Taron Egerton), nemá jen tak někdo. Jeho touha je zdánlivě prostá a přímočará: Stát se olympionikem a reprezentovat Velkou Británii na některých olympijských hrách v nějakém sportu, celkem jedno ve kterém. A tak malý Michael vyzkouší mnoho různých atletických disciplín, aby sebe i své okolí ujistil o nedostatku jakéhokoliv sportovního talentu ve sportech, které by mu umožnily účast na letních olympijských hrách. Proto se soustředí na hry zimní. Ale ani ve sjezdovém lyžování nemá zrovna moc štěstí a ani talentu. Většina lidí by to už dávno vzdala, ale Michael takovým měkkotou není. Jeho poslední šancí jsou skoky na lyžích, a to především díky tomu, že v Británii není moc skokanů s olympijskými ambicemi. Vlastně tu nejsou žádní. Rozhodne se učit od nejlepších, a tak opustí rodnou zemi a na vlastní pěst vyrazí do Alp. Chvíli pozoruje skokany v akci, pak si vleze na můstek a rozjede se. Po několika bolestivých pádech si uvědomí, že to bez trenéra asi nepůjde. Tedy pokud bude chtít na olympiádu a také pokud bude chtít zůstat naživu. Na scénu tedy vstupuje Bronson Peary (Hugh Jackman), údržbář zimního střediska, rváč a pijan, ale i bývalý skokan na lyžích, kterého kdysi vyloučili z amerického olympijského týmu. Bronson urputného a neodbytného skokana-samouka vezme pod svá ochranná křídla a začne jej učit nejen skákat na lyžích, ale také jak skákání přežít. Postupně poznává Michaelovo odhodlání a nezničitelnou vůli, díky nimž si pak společně dokáží splnit velký sen. Michael v roce 1988 v Calgary vstoupí do olympijských dějin jako nezapomenutelný „Orel Eddie." (CinemArt)

Desmi

Místy až komická síla odhodlání. Vždy je hezké pozorovat, jak si někdo plní svůj velký sen. Jediné co mi vadilo byl škleb Tarona Egertona - nevím z jakého důvodu se polovinu filmu tvářil jako kdyby neuměl do pěti počítat. Silně mi to vadilo. ()

fafejt001

OPRAVDU velmi VYDAŘENÁ podívaná . A navíc ze života . Rovněž SKVĚLÝ výkon Tarona , zasel pochybnost , že on to snad dělá závodně . Prostě výýýborné !! JO , a v jednoduchosti je síííla . TO teda jo . Bravooo . ()

Popinodan

Skvělí film o žádném sportovním talentu,ale obrovskou vůlí něco ve sportu dokázat.Film co pobaví a dojme celou rodinu. ()

oSiSko

Je to úžasný príbeh človeka, ktorý inšpiroval mnohých. Keď to ale porovnám s inými životopisnými filmami, ktoré som videl, tak Eddie The Eagle ťahá za kratší povraz. Niečo tomu chýbalo a dalo sa z toho vyťažiť omnoho viac. Záver bol krásny. ()

rEooo

Film možno nebol na 5* ale svojim postojom k životu nejde nedať plnú palbu, film ktorý chytí za srdce v dobrom slova zmysle, a do konečného skoku ho prežívate sním. ()

LencaN

Škoda, jestli film kopíruje jen 5% skutečnosti, jak údajně naznal skutečný Eddie Edwards. Musí se tedy hodnotit ne jako životopisný snímek, ale jako chuťovka pro pobavení. Má to takovou zvláštně sluníčkovou a zarputilou atmosféru. Eddie se nikdy nevzdával. Pořád si šel za svým cílem závodit na olympiádě v jakékoli kategorii, až nakonec našel tu, v které by se mu to mohlo podařit - skoky na lyžích. Bylo mi celou dobu záhadou, že se někdo takový mohl vůbec kvalifikovat, ale jak jsem četla na netu, tak po účinkování Edwardse na OH 1988 dost zpřísnili pravidla a nedivím se jim. Nesportovec s nadváhou, se silnými okuláry, který dost dlouho netrénoval a nemohl se proto měřit s ostatními olympioniky, takže spíš hrozilo, že se může kdykoliv zranit či zabít. Ale ten film je tak neodbytný jako Eddie sám. Jako buldok se zakousnul, potkal toho správného chlapa, který byl schopen mu v jeho situaci dát alespoň základní rady z oblasti skokanských můstků. Taron Egerton se stal mým oblíbencem od svého účinkování v Kingsmenech, takže klobouk dolů, jak dokázal přibrat, fingovat předkus a prý opravdový Eddieho přízvuk. Zase se předvedl. Hugh Jackmanovi to taky moc sedlo. Takový švihák, co zamlada skákal, ale pití, nedisciplína a vlastní arogance ho připravili o nějakou kariéru. Má ale dobré jádro a brýlatého nadšeného chlapce se mu zželelo. Hughovi to slušelo, byl nějaký štíhlejší a víc ostříhaný. Jeho skok byl nejzábavnějším momentem filmu. Celkově to bylo úsměvné, bylo i pár momentů, kdy jsem se hlasitě smála, občas to bylo opravdu moc fajn. A konec se taky povedl. Ono se to nezdálo, ale celou dobu se tam potají rozehrávala linie zklamaný trenér-litující žák, která byla hezky ukončená a já u toho nemohla jinak než brečet. Sice na 5* to bylo málo, nebyla to zase taková palba vtipů a všeho, ale rozhodně mě to bavilo. ()

hony23

Příběh orla Edieho Edwardse je natolik úchvatný a na hranici kýče, že si vyloženě říkal o filmové plátno. Tato populární figurka a zřejmě nejhorší skokan na lyžích v olympijské historii přímo zosobňuje onu myšlenku, že není důležité zvítězit, ale zúčastnit se a je motivací pro všechny amatérské sportovce, že jen s enormní vůlí se dají sny uskutečnit ()

Tuty

Takovej nevtíravej film, kde exceluje výborná Jackmanova bunda alias placatka tvrdýho. Role mu ušitá na míru. Ačkoliv se filmy tohoto typu obvykle nevyvarují různých klišé a hlavní postava je tak trochu exot, blb, místy působící až příliš komicky, zde se to celkem daří a Eddiemu (respektive Michaelovi) nelze jinak, než tak nějak přát a vytvořit si během sledování filmu (a i po jeho konci) pozitivní náladu. ()

belinko

Nemám extra rád filmy podľa skutočných udalostí, hlavne nie nejakých športovcov, ktorí "dokázali nemožné" (Rivali a pod.), lebo ten film je vlastne úspešný príbehom, ktorý napísal niekto iný a to mi príde ako nejaká revival kapela, ktorým nefandím (lebo sa chvália cudzím perím). Ale na tomto filme bolo zaujímavé, že Eddie vôbec nebol úspešný športovec, bol len jednoduchý človek, ktorý mal sen. Takže dávam hodnotenie lepšie ako Rivalom. No i tak, slabota, pre mňa. Hugh Jackman, akoby ho už nebavilo točiť filmy o ňom, tak všade sa pchá ako "tréner", "záchranca", "pravá ruka", "učiteľ" (Ocelová päsť napr.). Hej a ešte niečo - najviac mi bolo ľúto jeho otca, mať za ženu takú, ako mal on, už si to dávno hodím. ()

BlackAdder87

Těžko uvěřit, že se dá natočit zábavný, vtipný a dojemný film o skocích na lyžích, navíc podle skutečné události, ale jak se říká "když se chce, všechno jde", což vlastně vystihuje i hlavní myšlenku celého příběhu. Hodnotím 5*, protože filmů se sportovní tematikou, které dokáží zaujmout i antisportovce je opravdu pomálu :-) ()

paradoxman

Při sledování kousku přibarvené olympijské historie letěl čas tak rychle, jako Eddie po odrazu z 90m můstku. Jsem překvapen a to velice příjemně! ()

burton-ka

Některý věci, lidi a vzpomínky zůstavají v hlavě aniž by jste věděli, že v tý hlavě po celou dobu jsou. Orel Eddie mě sice nic neříkalo ale záběry z olympiády jako bych už někdy viděla a taky, že jo! Když jsem se ptala táty jestli zná někoho jako Orel Eddie, řekl suše: " jo! Kde si k tomu jménu přišla?" já: "Mám o něm film a je naprosto skvělej" táta: "Hm! díky nemusim vidět všechno!" Když jsem si pak vyhledala všechno o "Eddiem" musí se nechat, že na tu dobu, kdy někteří naši sportovci nemohli ani reprezentovat naší zem a takový "blb" to dal, mě vlastně rozesmívá. Ono jde hlavně o to, že ten film je strašně dobře udělaný a Vy to tomu Michealovi strašně věříte a co si budem Hugh Jackman tomu dodává tu druhou dívatelnou polohu :) Michael Edward žádný hezoun, talent, intelektuál nebyl ale jedno se mu nedá odepřít - touha! Ta touha ho tak strašně hnala ku předu až se dostal sám tam, kam jednoduše chtěl . Co si vysnil už od mala. Být na Olympiských hrách! Sny se mají plnit a " Orel Eddie" to dal a za to mu patří hodně velký big up a respekt! Enjoy ! ()

ZetDaElO

Hrdina s ktorým divák prežíva každý jeho vzostup a pád (a že tých pádov je požehnane). Film, ktorý je navyše nesilene zábavný počas celej dĺžky. To sa v dnešnej dobe len tak nevidí. Kiež by ich bolo viac! 8/10 ()

Bohemian Rhapsody má nového režiséra

Bohemian Rhapsody má nového režiséra

09.12.2017

Kdy dorazí nový Robin Hood?

Kdy dorazí nový Robin Hood?

18.11.2016

Možná si to ani neuvědomujete, ale od poslední (velké) adaptace Robina Hooda uplynulo celých šest let. Ridley Scott a Russell Crowe s ní vydělali 321 milionů dolarů, značka tedy očividně žije a není… (více)