Orel Eddie

• Velká Británie Eddie the Eagle (více)

Touha splnit si životní sen je motorem snad každého z nás. Ale takový motor, jaký v sobě skrývá už od dětství Michael Edwards (Taron Egerton), nemá jen tak někdo. Jeho touha je zdánlivě prostá a přímočará: Stát se olympionikem a reprezentovat Velkou Británii na některých olympijských hrách v nějakém sportu, celkem jedno ve kterém. A tak malý Michael vyzkouší mnoho různých atletických disciplín, aby sebe i své okolí ujistil o nedostatku jakéhokoliv sportovního talentu ve sportech, které by mu umožnily účast na letních olympijských hrách. Proto se soustředí na hry zimní. Ale ani ve sjezdovém lyžování nemá zrovna moc štěstí a ani talentu. Většina lidí by to už dávno vzdala, ale Michael takovým měkkotou není. Jeho poslední šancí jsou skoky na lyžích, a to především díky tomu, že v Británii není moc skokanů s olympijskými ambicemi. Vlastně tu nejsou žádní. Rozhodne se učit od nejlepších, a tak opustí rodnou zemi a na vlastní pěst vyrazí do Alp. Chvíli pozoruje skokany v akci, pak si vleze na můstek a rozjede se. Po několika bolestivých pádech si uvědomí, že to bez trenéra asi nepůjde. Tedy pokud bude chtít na olympiádu a také pokud bude chtít zůstat naživu. Na scénu tedy vstupuje Bronson Peary (Hugh Jackman), údržbář zimního střediska, rváč a pijan, ale i bývalý skokan na lyžích, kterého kdysi vyloučili z amerického olympijského týmu. Bronson urputného a neodbytného skokana-samouka vezme pod svá ochranná křídla a začne jej učit nejen skákat na lyžích, ale také jak skákání přežít. Postupně poznává Michaelovo odhodlání a nezničitelnou vůli, díky nimž si pak společně dokáží splnit velký sen. Michael v roce 1988 v Calgary vstoupí do olympijských dějin jako nezapomenutelný „Orel Eddie." (CinemArt)

Franki69

Odhodlání a nezlomná vůle v touze jít za svým snem. Urputnost Michaela Edwardse, který chce jet na olympiádu a z tělocviku přitom sbíral přinejlepším trojky, pokud vůbec mohl přes svá zranění na hřiště…je inspirativní a ve filmu je zaznamenána naprosto dechberoucím způsobem. Okřídlenému rčení „Sláva vítězům a čest poraženým“ vzdali filmaři jednu z nejryzejších poct, jaké mohly být vysloveny. Naprosto fantastické jsou záběry ze samotného skákání a z dění kolem závodů a Taron Egerton s Hughem Jackmanem předvádějí takovou parádu, že zamrzí každá minuta, v které na plátně nejsou. A to naštěstí moc často není. A jestli filmu věnujete svůj čas, můžete se těšit i na naprosto vynikající výkony herců, hrajících Eddieho rodiče. Dávám Eddiemu 100%, nemůžu jinak, příběh sám i jeho zpracování si jiné než nejlepší hodnocení nezaslouží. ()

taibrek

Pri tomto filme som si musel moje hodnotenie nechat prejst hlavou, pretoze podla mojej stupnice hodnotenia sa nachadza niekde medzi 4-5 hviezdickami. Tento sportovec ma zaujal a musel som si o nom aj nieco vygooglit. Chcel som zistit ci bol aj v skustocnosti taky, ako ho opisuje film. No po precitni jeho zivotopisu som zistil, ze daleko od skutocnosti nie. Svoju popularitu Eddie Edwards nakoniec vyuzil a naspieval aj piesen vo finstine Mun nimeni on Eetu (neovladal tento jazyk). Hugh Jackman sa predviedol pre neho netipickej roli. Musím sa sám seba pýtať prečo si ho viem predstavit iba v roli Wolvereina??? Pritom svoju rolu zahral v pohode. Hodnotim ho celkovo ako pohodovy film. ()

jose77

Tenhle typ filmu mám rád, skutečně se stali a týkají se sportu. Výborně natočeno, až na pár drobností. Když Eddie úspěšně skočil a ustál dopad na devadesátce ukápla mi slza. Respect. ()

brasek

Príbeh vo svojej podstate vyvoláva emócie. Inak však je to nuda. Moje hodnotenie je priamo úmerné dojatiu zo snímku. ()

Teachman

Námět a zápletka: 9/10 ... Vizuální stránka: 9/10 ... Soundtrack: 7/10 ... Didaktický potenciál: 7/10 ... Celkový dojem: 9/10. Film, který předčil má očekávání. Vřele ho doporučuji. ()

PTuranyi

Veľmi dobré spracovanie výborného príbehu Michaela Edwardsa, večného chlapca posadnutého túžbou zúčastniť sa olympiády. Taron Egerton a Hugh Jackman sú v svojich roliach uveriteľný. Vďaka povahe samotného hlavného hrdinu je príbeh príjemne komický. ()

Mrsina

Jeden z nejsilnějších filmových zážitků roku 2016. Tenhle film (a vlastně i skutečny příběh) je jasným příkladem motta: i když ti všichni říkají, že jsi nula a ničeho nedosáhneš, běž si za svým cílem a dokážeš vše, co chceš. Opravdu dojemné a vtipné. ()

navel

Poprvé v životě bych si přál, aby se tématu ujali v Hollywoodu, protože tam by alespoň přesně věděli, jestli chtějí točit komedii, nebo drama a dokázali by pospat víc, než jen že Eddie Edwards skočil z můstku. ()

bigmatko

ťažko uveriť že toto sa niekomu stalo v jeho živote a práve to robí film pútavým a humorné situácie dostavajú reálny efekt. Hugh Jackman milo prekvapil a jeho komedialnu podobu by som si veru ešte pozrel aj v iných filmoch. príbeh ma silnú myšlienku a s hlavným hrdinom sa rýchlo zosobníte a budete chcieť aby sa mu to všetko podarilo. zaraďujem to medzi tie lepšie filmy roka 2016 ()

Red_Head

Pro mě poměrně velké zklamání. Je to film, který se bezesporu nevyhne srovnání s Kokosy na sněhu. Ty oproti Eddiemu opěvují vtipnými hlášky a nadupaným soudntrackem. Orel Eddie je předvídatelný příběh. Krok po kroku přesně víte, co se bude dít, ještě než se tak stane. To není mínus ale fakt. V zásadě mi to nevadí, kdyby to mělo jistou nadstavbu a ta mi zde chybí. Ten ostrovtip, který byl součástí kokosů, zde prostě není (když pominu opravdu jen pár vtipných scén). Byť je fim nabitý poztitivní energií a vy to prostě Eddimu přejete, tak se může stát, že se budete v některých pasážích nudit. Nechci od toho nikoho odrazovat. Je to milý film, který Vás může dobít energií a nebo taky můžete být zklamáni, že jste čekali víc. Kdo má rád sladké emociálně našlapané finále, tak zde skutečně zklamaný asi nebude. ()

Aussigman

Kokosy na sněhu 2. Těžko vymyslet jiný a trefnější popis v libovolném rozsahu textu. Pokud by autoři trochu omezili patos, počítačově upravované pády by tak nebily do očí a, ksakru, neskákalo by se tam véčkem, s klidným svědomím bych šel na ****. Takhle jsou to silné tři hvězdy, bohužel vyjmenované věci mě až příliš tahaly za oči. ()

Adelka123

Pohlazení po duši. Příběh člověka, který si jde za svým snem v oboru, ve kterém by vzhledem ke svému věku neměl mít šanci. Běžte na to do kina, rozhodně vám ro zvedne náladu! A dámy, Hugh Jackman je k sežrání :-) Nevím, jak moc to má společného s realitou, ale pro ten film to vůbec není podstatné :-) Prostě nádhera :-) Podle traileru jsem čekala míň, milé překvapení :-) ()

retro_

Parádní, pozitivní film o síle lidského ducha a víře v sebe sama. Taron Egerton se do Eddieho snad převtělil, alespoň podle urputnosti jeho výrazu v každé scéně. Hugh Jackman vypadá jako by svou roli vůbec nemusel hrát, je stejně skvělý, ne-li ještě lepší než Egerton. Je jasné, že film se pouze inspiroval Eddieho příběhem, některé momenty jsou vyloženě na efekt, ale to se dá lehce odpustit, protože celkové vyznění filmu je příjemné a pozitivní. Soundtrack je skvěle vybraný, dobový, k filmu se skvěle hodí (kdo má rád osmdesátky, tak si pošmákne). Přesně ten typ "cheer-up" filmu, co vám zvedne náladu, anebo prostě jen potěší, i když to zrovna nepotřebujete. ()

durdos

Keď sme v 88-om sledovali olympiádu z Calgary, tak sme sa mu smiali... teraz som sa usmieval... a to je oveľa viac. ()

Bohemian Rhapsody má nového režiséra

Bohemian Rhapsody má nového režiséra

09.12.2017

Kdy dorazí nový Robin Hood?

Kdy dorazí nový Robin Hood?

18.11.2016

Možná si to ani neuvědomujete, ale od poslední (velké) adaptace Robina Hooda uplynulo celých šest let. Ridley Scott a Russell Crowe s ní vydělali 321 milionů dolarů, značka tedy očividně žije a není… (více)