Když se pod noční oblohou narodila Jupiter Jones (Kunis), znamení napovídala, že je předurčena k velkým činům. Nyní již dospělá Jupiter sní o hvězdách, ale probouzí se do chladné reality uklízečky toalet a nekonečného sledu neúspěchů. Až když na Zemi dorazí Caine (Tatum), geneticky upravený bývalý armádní lovec, jehož úkolem je Jupiter sledovat, začne si uvědomovat naplnění svého osudu - její genetická výbava ji předurčuje jako dědičnou následnici královny vesmíru. Toto neobvyklé následnictví by však mohlo ovlivnit rovnováhu ve vesmíru. (Warner Bros. CZ)

snupko13

Tak myslím,že Wachowski definitívne potvrdili neschopnosť prekročiť, či len dočiahnúť na svoj tieň v podobe Matrix série. Vizuál nie je všetko a celá akcia postavená na lietajúcom Tatumovi sa rýchlo opozerá. Sklamanie trpké na každom poste. A Kundis je mimo. ()

gael83

Tak především je to fikce a dost dobře nechápu ty negativní reakce a dost špatnou komerční odezvu protože tohle je čistá zábava, jde o to vypnout mozek a nechat se unášet nekonečně nádhernými sekvencemi od průletu skrze prstenec což bylo nejvíc až po vskutku zajimavý a neotřelý desing space ship. Od začátku do konce jízda, žádná vata a mytologie je poměrně hbitě vysvětlena během dvou výdechových sekvencí a pochopit by to měl každý kdo má IQ, alespoň jako pračka se 6.smyslem. S originalitou to jde už hůř, nelze nezachytit, jasné náznaky "Matrixu" a rodná planeta připomíná "roklinku" včetně pocty slonímu muži, jinak je dechberoucí jízda, orbitální sekvence jsou pro milovníky žánru opravdový orgasmus na první dobrou. Za celou partu chci fakt ocenit Eddieho Redmayna, psychedelicky - homosexuální styl dodává jeho lordovi neskutečné charisma, hlas, gesta, chůze on je k sežrání. Mila Kunis nebyla dobrá volba, herecky na tento žánr nemá a jediná emoce za celý film je 3x řečené "Ty, vole"! Je znát každý dolar, tu hru s detaily obrovsky cením protože tohle je ve výsledku poctivě odvedená práce! Otázka zbývá jediná, bude druhý díl?! ()

Slida79

Na tomto filmu je nejvíce vidět, že i když máte výborný vizulál, nemůžete se jako režisér vykašlat na herce. Ch.Tatum vypadal opravdu jako ztracené štěně, a výkon M.Kunis vypadal na scény z nějaké teengerské komedie...Tolik nepropracovaných nápadů, plitké postavy a super klišé scény... Škoda. Dávám 3* za vizuál. Za ostatní by to byly jen 2*.55% ()

Sidenius

Vcelku zdarily pocin sourozencu Vachowskich. Daleko lepsi nez trapna etuda jmenem Interstelar od bratru Coenů. Slusny napad, dejme tomu dej.... A bezva efekty. Vse co jsem cekal :) ()

Archen

Do zajímavého světa umístili sourozenci Wachowski unylou romanci o vesmírné princezně. Bohužel se příliš nadchli pro megalomanské scény plné zvláštních efektů, takže nestihli nastínit motivace pro chování jednotlivých postav, které pak působí dojmem zlehka zfetovaných jedinců, kteří pronášejí otřepané fráze v pauzách mezi konáním hrdinských popř. padoušských činů ()

doogiemus

Na piatkový večer to bolo fajn. Pukkurica a sprajt po ruke, dobré miesto na sedenie, vypnutá inteligentná časť mozgu, to je recept na takéto filmy. Niektoré scény síce boli príliš dlhé a preťahované, ale vizuálne to bolo premakané. Čakal by som trochu iný koniec, no ale nemal som kontakt na režisérov. Za čuníka by šla hviezda dole, ale sympatická Mila to udrží. ()

LegoMan69

Klišé sci-fi opera love story. Za ty peníze to stojí, efekty jsou na úrovni, kostými byli šílené, scifistické jak mají být, nějaký příběh se tam vyvíjel, čekejte průměrnou popcornovou zábavu. PS: Jak Balem zabíjí své důstojníky, nemohl jsem si nevzpomenout na Epizodu V. :D ()

katherine7

Velmi mi to připomíná Strážce galaxie, Divergence a Matrix dohromady. Tomuto filmu zkrátka chybí nápaditost. Pro mě to je jen béčková kravino-akce v galaxii, kde se rod magorů, kteří jsou večně mladí (díky výtažkům z lidí) rozhodnou, že najdou reinkarnaci své matky a zabijí ji, protože jim očividně stojí v cestě. Obyčejná holka čistící záchody, které se má vzdát nároku na planetu Zemi, ikdyž o tomto nároku ani netuší. Prostě snůžka keců a nudných akcí. Do kina jsem na to šla s tím, že zde hraje Mila Kunis a Eddie Redmayne..ale i tak to bylo k ničemu, protože to je ptákovina prvního levelu. Za mě 2*. Jedna za Channingovy křídla na konci filmu a ta druhá za výkon Eddieho v roli zloducha. ()

xrabl

Čo povedať... rozhodne akcia, grafika a všetko čo treba k estetickému zážitku treba tam je... Ale o čom to bolo som hneď zabudol... Mimo toho ten dej bol neprehladný, rozlietaný a v podstate nezmyselný... Nikdy som si nemyslel že toto o sci-fi poviem... Zachránila to fakt len akcia, hlavné postavy a efekty... 11/20 ()

flouny8

Takhle nějak to dopadne, když chlapovi rupne v bedně, nechá si uříznout ptáka a udělá sci-fi remake Titaniku alá Matrix. ()

hesonic

Tento film si rozhodně zaslouží lepší hodnocení než to, co tady předvádí davová psychóza rádoby „znalců“ filmu. V kině jsme byli v 6 lidech (2 kluci, 4 holky) a všem se líbil. Mě osobně zaujalo vizuální pojetí planet a naprosto propracované vesmírné lodě. Města a kostýmy taky nebyly k zahození. Scénář neřešil náboženství ani jinou mystiku. Vše bylo založeno na vědeckých principech, díky čemuž byl vesmír i použité „sci-fi“ technologie, na rozdíl od jiných sci-fi filmů, naprosto uvěřitelný. Sci-fi postavené na reálném základu technologickém, psychologickém i ekonomickém – za to mají tvůrci filmu můj obrovský obdiv. To, v čem je film slabší, jsou emoce. Ale opravdu nás pobavilo sledovat úřednickou mašinerii na jiném konci vesmíru. Zdá se, že úřednicí jsou všude stejně hrozní. :-) ()

pepca72

Viděno v 3D kinu Čas Karlovy Vary. Nutno podotknout, že se jedná o technicky mizerné kino, 3D rozmazané, zvuk slabý a nevýrazný. Jinak k filmu. Jedná se o absolutně průměrný sci-fi film, ala Hvězdné války říznuté Star Trekem. Jako skalní fanoušek Matrix trilogie, jsem asi čekal mnoho. Filozofie příběhu není špatná, a jistě se dočkáme dalšího filmu, ale zpracování příběhu, do dětinské taškařice, neustálých nepřehledných naháněček, je slabá, a infantilní. Jeto ale zábavné, v tom odlehčeném duchu, a stopáž nenudí, pořád se tam něco děje. Co je mi chybělo, byo napětí, drama, nějaký zvrat dějový i nové technické triky či záběry. Zkrátka od Wachowskich jsem čekal mnohem víc, než jsem dostal. Jde o film vhodný tak pro děti 12-15 let, ty se budou bavit náramně. Slabé 3*. ()

koldin

Tomuhle "akčnímu" filmu doporučuji se vyhnout velkým obloukem. Scénář a ostatně celý příběh je dost fádní. Doufal jsem, že alespoň efekty zvednou úroveň - stále jedna a ta samá písnička, ale aspoň za ten pokus dávam 1*, dát tomu odpad by asi nebylo fér. Ikdyž.... takhle protrpěné 2 hodiny jsem už dlouho nezažil. ()

Mukade

Soundtrack v tom filme nestojí ani za deravú bačkoru. ............................ update 14.8.'21: Chcel som, počas sledovania, v prvej tretine, znížiť zo 4 na 3**, ale nakoniec dokonca navyšujem na 5**, lol. Niektoré negatíva mi strašne pili krv, ale zas pozitíva to viac  než len vykompenzovali.  ........................ Mimochodom, toto si vyslovene žiada, žadoní, o 4k a príslušnú uhlopriečku alebo minimálne skutočné BDčko, nie sekundárny "stratový" bídacky rip lebo detaily sú v háji, čo je v tomto prípade určite škoda.(720p rovno hodiť do hajzľu a DVD? It's a blasphemy, že to vôbec vzniklo ! ) ()

A4finity

Epesně nudná a vtíravá podívaná. Wachowští mě ani na chvilku nedokázali vtáhnout do děje - kdyby kterýkoliv hrdina v jakékoliv části filmu zemřel, nejhlubším projevem emocí by asi bylo přidušené "i don't give a fuck'' (tohle je mimochodem klasická ukázka snímku, kdy od první chvíle prostě víte, že se nic takovýho nestane, což už je průser sám o sobě). Ze špatných hereckých výkonů bych ještě vyzdvihl pana Redmayna, který si nejspíš neuvědomil, že už není Stephen Hawking a dál přesvědčivě předstíral ochrnutí nervového systému, trošku okořeněného jakousi esencí lorda Voldemorta. Kdykoliv se dostal před objektiv, měl jsem opravdu silné nutkání zvracet a nikdy nepřestat. ()

numan

Koukám, že většina z místních diskutérů opět viděla úplně jinej film než já. Jak vůbec mohlo nějakého troglodyta napadnout u téhle svěží akční sci-fi pohádky srovnání s pekelnou nekonečnou sračkou Twilight Saga krůty Meyerové mi opravdu hlava nebere - a dalších 50 pablbů to tu po něm papouškuje. To je jako tvrdit, že traktor Zetor a poslední model bavoráka jsou totéž, protože obojí má 4 kola. Wachowských Jupiter má svojí poetikou mnohem blíž ke Hvězdným válkám nebo ještě víc k nepřekonatelnému Pátému elementu. Není to žádné filozofické veledílo, ale solidní, místy dokonce i vtipná a sebeironická zábava s lehkým odérem romantiky a veselou přistěhovaleckou rodinkou, která jakoby vypadla z deníčku naší obludné hospodyňky Haliny GigaMaliny Pawlowské. Děj celkem svižně odsejpá bez zbytečných pětiminutových pohledů z oka do oka a dlouhých sebezpytných dialogů o hovně a vizuál je opravdu hodně vymazlený. Kuní Mílu z Černovic na Ukrajině sice nemusím, ale jinak spokojenost. ()

endymion

Tenhle film je jako dort upečený pejskem a kočičkou - je v něm všechno, co máme rádi, ale dohromady to absolutně nefunguje (ani nedává smysl) a udělá se nám po tom leda špatně. A ani kukuč Mily Kunis to nezachrání. ()

Světová premiéra hudby z Jurského světa

Světová premiéra hudby z Jurského světa