Wachowski natočili síce perfektný Matrix, ale inak to ide s nimi dolu vodou a podobne je na tom aj tento film. Audio-vizuálnu stránku máju zvládnutú na výbornú a príbeh je tiež síce zaujímavý, ale ako celok to nejak nedrží po kope. Je vidno, že túto Space Operu majú perfektne, úchvatne, dokonalo a precízne premakanú, čo sa vizuálu týka. Tak isto aj akcie majú fajn choreografiu a nápady, no aj keď stavili na sympatické duo, ktoré by malo lákať ľudí do kín, zas im to nevyšlo. Oceňujem efektovo- akčný nabitý svet, perfektnú Giacchinovú hudbu a vcelku zaujímavý príbeh, ale filmu chýba väčšia dávka napätia, a lepšie (premakanejšie) postavy, pretože takto je to dosť nezáživné. Obľúbený soundtrack: Jupiter Ascending - 1st Movement, I Hate My Life. 70% - 3*(22.5.2015)

Space opera s důrazem na základní romanci a s velice malou snahou řešit mytologii a vesmír, který nám prezentuje. Získáváme tak dvou hodinovou cestu nevinné okaté "Alenky" do vesmírné říše, kterou provází její pes (pochopíte), všichni ostatní z rodiny proti ní intrikují a je neustále na co se dívat (od akce až po krásný design především interiéru/exteriéru lodí). Koncept není špatný, jen velice povrchní (hloubka malá, mytologie jen tak mimochodem), příběh postupuje plynuje, není čas se příliš nudit (akce střídá cestování a následují další intriky). Dokonce i na oblíbené mechy Wachowských dojde. Bohužel i přes všechnu řemeslnou práci a triky a rozsáhlé epické scény (lodě a planety ala Star wars) nestačí. Do teď je pro mě překvapení, že studio sourozencům dokázalo na takovýhle film dát kolem 180 milionů dolarů, i když je to na filmu vidět, rentabilita je pro mě velkou otázkou... a snad to nebude poslední velkolepý film zmíněné dvojce, protože málokdo jiný umí využít mnoho atraktivních (sci-fi) nápadů a pospojovat je v epický příběh. PS: příjemné sociální pomrkávání o zapomětlivosti dnešních diváků/čtenářů/médií při opravách zničeného mrakodrapu PPS: některé dialogy mezi Kunis a Tutemem dokazují asociální povahu Wachowských:)(12.2.2015)

• akisha

Néééé! Netušila jsem, že Mila Kunis umí zahrát tak mizerně, ale zrovna tady jsem jí celou dobu fakt toužila zabít. Kriste a jak nastoupil chudák Channing a jeho hafík Caine a vysvětlil, že je něco jako futuro vesmírný vlkodlak, aby vysvětlil, proč má špičatý uši, chach! Totálně chaotický a ta digitální změť ubíjející akce v mnohým připomene podobnej digi bordel z novejch Star Wars. Všichni extrémně nesympatický hovádka a do toho popravdě příšernej výkon Eddieho Redmayne, no to si snad dělal prdel! I Jeremy Irons v Dračím Doupěti to uhrál líp, a to taky přehrával o stošest. Ale Eddie je tady jak nějakej nemocnej pošuk sužovanej hroznou šeptantýdou a furt se potací kolem jak retard a brečí a hází jednu dementní grimasu za druhou, no zřejmě se předtím musel sfetovat. Prostě čirá hrůůůůůza! A k tomu nuda jak bič! Blbej Flynn Carsen je zábavnější a svěžejší než tento děsuplný shit!(29.6.2015)

Je-li Země majetkem naivní ruské kosmetičky záchodových mís, tak je vše v pořádku. Pokud jsem však já pouhou surovinou určenou ke sklizni proto, aby ze mě nějaký intergalaktický tajtrlík profitoval, tak to prr! Já se totiž vyznám a své geny nedám zadarmo. Jinak se musím přiznat, že dějiny světa mi byly zmateným dějepisářem vysvětlovány zcela jinak než se vědecky prezentují v tomto snímku, takže do důchodu s ním. Já jsem si tedy užíval každý pohled na přehrávající Jupiter Jonesovou, bavil jsem se při lehce neohrabaných eskapádách vesmírného rychlobruslaře Caina i při krocení intergalaktického úřednického šimla, ale přesto si troufnu tvrdit, že kdyby to mělo o něco míň barviček, výbuchů a ještěrek, tak bych byl o něco spokojenější.(25.8.2015)

• S.Quentin QUALE

Takže abych to shrnul....zálusk na odšťavnění lidstva Andyho Murrayho po těžké odkvykačce se NEsnaží zhatit chlupej Federer, ale chlupatej wolverienoid Tatum, a to nikolivěk na Grand Slamu, ale za pomoci grand slidů. To se děje za otřesného řevu buď Mily Kunis, či katastrofální Giacchinovy devadesátkové hudby, která mi přišla jak někde ze Sám doma. Čekal jsem cokoliv, ale tohle opravdu ne. Sourozenci Wachowští nestydatě kradou jednu filmovou scenérii za druhou, aby z těchto fragmentů sekládali absolutně nepřínosnou hovadinu, o kterou ve výsledku zakopnete na každým rožku. Zlatej Riddick, zlatí Strážci galaxie, zlatej Thor. Kdybych u totálně dementního scénáře vnitřně nenaříkal a neměl jsem zase po dlouhé době seriózní chuť opustit kino s očima na vrch hlavy, dal bych jednu hvězdu za vizuál, druhou za pokus o zakomponování eko problematiky přelidnění planety a jejího vzniku, bohužel ten subjektivní pocit z filmu je tak špatný, že je to za 1,5*. Nedoporučuju! 29%(5.2.2015)