Historické drama podle stejnojmenného románu Chantal Thomasové. Fiktivní vyprávění o posledních dnech Marie Antoinetty při moci očima její mladé služebnice Sidonie Labordeové... V červenci 1789, kdy vypukla Velká francouzská revoluce, je král Ludvík XVI., královna Marie-Antoinette a jejich dvůr ve Versaillles, daleko od starostí každodenního života. Když se k nim dostane zpráva o dobytí Bastilly, nastane mezi dvořany panika a většina šlechty i se svým služebnictvem opouští potápějící se loď. Nechávají královskou rodinu takřka samotnou. Jenom mladá Sidonie Labordeová, královnina společnice, která jí nahlas předčítává a je jí celou duší oddaná, neodejde za žádných okolností. Neví ale, že právě plynou poslední tři dny, které stráví ve společnosti své milované královny... (JOJ Cinema)

dave91

Hodnota filmu spočívá hlavně v zobrazení historických událostí té doby.Podobně jako u biografických snímků.Nebylo to nijak velké drama.Rozhodně se z toho dalo vyždímat daleko víc. ()

Pythonator

Doporučuju všem, kdo touží stáhnout peřinu ze spící nahé Virginie Ledoyen. Její tělo je to nejlepší, co může film nabídnout. Na historický film je zde nepatrný problém s koncem. Chybí zde jakýkoliv závěr, který by shrnul osudy krále, královny a celé revoluce vůbec. Oni hrdí Frantíci zřejmě nepovažovali tu informaci za důležitou, protože to přece každý ví, jak to skončilo. Ne každý je ovšem Francouz a nebylo by naškodu alespoň v pár větičkách zmínit, jak královna dopadla. Už jen pro zopakování historie, aby si to lidi nemuseli googlovat. ()

Unrealik

Místo lesbických vsuvek by to chtělo více napětí, akčnosti. Si myslím, že by na toto téma šel natočit mnoohem zajímavější film. Za promrhaný potenciál jen jedna hvězdička, jinak by si film vysloužil lepší hodnocení. ()

Constanza

Historie mne zajimá a o Marii Antoinette jsem přečetla několik knih. Ve filmu jsou historické nepřesnosti a i charakter M.A. se mi zda v rozporu s tím, co jsem o ní četla. Nikdy nebylo prokázáno, že by měla lesbické sklony, naopak se hodně hovořilo o jejím vztahu se švédskym aristokratem Axelem Fersenem. K verzi, že M.A. měla s A.Fersenem poměr se přiklonil S. Zweig v biografii M.A. Potěšilo mne krásné prostředí Versailles, dobové kostýmy, ale děj filmu mne nezaujal. Zdálo se mi to chaotické, neuspořádané a nic neříkající. ()

katikka

Samé o sebe je to vizuálne pekne natočený film, pri ktorom sa mi však strácala schopnosť rozlišovať realitu a sen. _60% ()

damokles

Zajímavý pohled na dění ve Versailes během prvních dnů francouzské revoluce 1789. Naznačené lesbické vztahy mezi královnou a vévodkyní kontrastují s možnou lesbickou motivací hlavní hrdinky, kterou je služebná. Stává se královninou předčítačkou a díky své lásce ke královně se jí nechá využívat ve prospěch své pomyslné sokyně. Její chování kontrastuje s bezohledně prospěchářskými dvořany, kteří se jen třesou na to, aby po krůčkách vylepšovali své postavení. Z lásky poslouží své paní a propadá se do stejně marginálního prostředí, ze kterého vzešla...Film syrově zachycuje soužití vznešené šlechty a služebnictva (komáři, občas mrtvá krysa, opilý známý, letmé sexuální vztahy). Prostředí, kde většina šplhá vzhůru upnutá na budoucí prospěch se z nadhledu zdá stejně ubohé jako konzumní společnost naší doby. Jen divák ví již na počátku, že jejich společenství je odsouzeno ke zkáze. Připomíná to dění na potápějícím se Titaniku... ()

eexDon

Für mich - 60%, - /milostná linka mezi královnou a dvorní dámou přiblblá, hodně výplňových dialogů o ničem, zbytečně natahované, Léa jen slušná a ctnostná - dost nepravděpodobné/, + /atmosféra - ukázka každodenní rutiny i toho chaosu po dobytí Bastily, Diane hrála slušně - její královna byla opravdu dost mimo/, hodnocení - průměrná historická sonda do toho, jak to vypadalo ve Versailles po dobytí Bastily, dobrá výprava/atmosféra, jinak průměrné ()