Historické drama podle stejnojmenného románu Chantal Thomasové. Fiktivní vyprávění o posledních dnech Marie Antoinetty při moci očima její mladé služebnice Sidonie Labordeové... V červenci 1789, kdy vypukla Velká francouzská revoluce, je král Ludvík XVI., královna Marie-Antoinette a jejich dvůr ve Versaillles, daleko od starostí každodenního života. Když se k nim dostane zpráva o dobytí Bastilly, nastane mezi dvořany panika a většina šlechty i se svým služebnictvem opouští potápějící se loď. Nechávají královskou rodinu takřka samotnou. Jenom mladá Sidonie Labordeová, královnina společnice, která jí nahlas předčítává a je jí celou duší oddaná, neodejde za žádných okolností. Neví ale, že právě plynou poslední tři dny, které stráví ve společnosti své milované královny... (JOJ Cinema)

Pevek2

Mrazive ctyri dny ve Versailles, kdy je skrze hroutici se kazdodennost luxusniho silda konec sveta hmatatelnejsi dokonce nez v Padu treti rise. A taky je to vlastne divci ekvivalent vyborne danske Kralovske afery. I ta se vyjadruje k soucasne realite a ani ta nikoho nesetri. Sbohem kralovno je ale silnejsi i proto, ze je o krok a pozici dal. A zajimava je i loajalita hlavni postavy, to je neco nad cim se stoji za to zamyslet. ()

sedlo03

Velmi dobré herečky v hlavní roli, ale to je asi tak vše. Chemie fungovala, ale jinak tento film byl tak trochu bez štávy. ()

ellegrey

Sama vlastně ani nevím, co si o tomto filmu myslet, co tímto chtěl režisér říci. Popravdě, nápad příběhu je zajímavý a přináší do kategorie historických dramat něco svým způsobem nového, ojedinělého, co jen tak u těchto snímků nenajdeme. Ale to je tak asi vše. Snad jen, velká škoda, že Diane Kruger nedostala více prostoru, její podání této rozporuplné královny je velmi povedené a řadí se mezi její dosavadní nejlepší herecké výkony. ()

MaxSchreck

Film určitě není historickou rekonstrukcí a nelze ho tak brát. Spíše staví na jejích základech a snaží se zaměřit na poměrně krátké časové údobí, kde se historické souvislosti ani nemají šanci jaksepatří rozběhnout. Drama se zde naopak odehrává na jiné rovině, a to na vztahu mladé služebné a francouzské královny. Právě pohled mladé dívky, nezasvěcené zcela do nastalého všeobecného chaosu, koresponduje s pohledem diváka vrženého do dění právě se blížících revolučních událostí. Nepatrná gesta a náznaky nám zde umožňují postupně odkrývat svět ne ženy, která je středem zájmu celého Versailles, ale dívky, která prožívá své pocity stejně silně jako nejmocnější a neznámější lidé své doby, i když přeci jen poněkud méně výstředně. Ale žel, nic netrvá věčně a doba změn se nezadržitelně blíží. Uznání si zaslouží i herecký výkon hlavní představitelky (Léa Seydoux). ()

BOURQUE

Z môjho pohľadu veľmi slabo natočený film, ktorý v sebe mal určite väčší potenciál. Ako by sa režisér stratil medzi riadkami scenáru. PS: D. Kruger a L. Seydoux sa aspoň snažili! Osobné hodnotenie: 58% (*) ()

Hpatrik

Naprosto se ztotožnuju s komentářem uživatele T2. Herečky jsou krásné, a o jejich hereckých kvalitách nelze pochybovat, kostýmy i lokace jsou na úrovni, jenom ten příběh se příliš pomalu vleče a jako takový neuspokojí. ()

mira.l

Co to bylo? Co se nám autoři snažili říct? Já si dlooouho nemoh o tom filmu udělat dojem, a když jsem si ho udělal, jaký byl? Že Marie Antoinetta byla tak trochu lesba, která svoje touhy musela potlačit kvůli dobytí Bastily? No to snad ne, takový dojem to snad vyvolat nemělo... Dvě * za kostýmy, interiéry a táááákhle malinko za zbytek, protože to byl takový nevýrazný guláš téměř bez děje, který mi přišel jako sekvence vytržená z nějakého seriálu. ()

bearmeedek

A taky sbohem filme, pakuj se z mé filmotéky a táhni pryč! Kostýmní nuda natočená ve stylu mizerné televizní inscenace. Jeden bod těsně před odpadovým hospodářstvím zachraňuje pouze Versailles. A styl té hudby se podle mého taky podepsal na záživnosti. ()

Gertruda.W

Představte si, jak se bude chovat naše „smetánka“ když půjde do tuhého. Jak budou balit, jak se budou chovat ti služebníci kolem. Pokud to chcete vidět v barvách, podívejte se na Sbohem, královno. Přesně vystižené charaktery a vztahy mezi lidmi vládnoucími, uzavřenými v pocitu neomezených možností, věčné moci, bohatství a slávy a jejich přisluhovačů, lokajů (kolik z nich si svých pánů váží či mají odvahu jim ukázat jejich omylnost?). Zasazeno do povedeného dobového kostýmního dramatu. Vidíte nějaké podstatné rozdíly se světem kolem vás? Já ne. Za pozornost stojí dvě hlavní postavy - komorná Léa Seydoux a královna Diana Kruger. Jsou výborné. Na Gabrielle de Polignac v podání Virginie Ledoyen raději zapomenu. Toto se režiséru Jacquotovi povedlo. ()

Sharleen

V poslednej dobe mám pocit, že pomaly do každého druhého filmu nasilu tlačia nejakú tú lesbickú story. Nie že by mi to nejak extra vadilo, pokiaľ to nie je robené prvoplánovo. Či mala alebo nemala Mária Antoinetta viac než priateľský vzťah s Gabrielle de Polignac sa už aj tak nedozvieme, takže dajme tomu, že mala, ale v tom prípade mohli tento príbeh vo filme aspoň rozvinúť. Takto to nebola ani ryba ani rak. A len taká perlička k tomu, že Mária Antionetta hovorí Gabrielle de Polignac aká je mladá a krásna..to síce sedí vo filme, ale v skutočnosti bola Gabrielle de Polignac od kráľovnej staršia o 6 rokov. Aspoň že tu boli krásne dámy s hereckým výkonom v (mojom osobnom) poradí Diane Kruger, Léa Seydoux, Virginie Ledoyen. ()

karnifex

Nádhera - civilně natočený příběh o posledních dnech Versailles z pohledu mladé královniny předčítačky. Skvělé herectví Ley Seydoux i dalších představitelů (nebo spíš představitelek) hlavních rolí. Velmi na mě působilo střídání denních scén plných barev s těmi nočními. Také hudba mi v tomto snímku sedla. ()

Kozlowski8

Film zachycuje období francouzské historie těsně před vypuknutím Velké francouzské revoluce a v jejích prvních dnech a dotýká se především osoby královny Francie - Marie Antoinetty. Hlavní hrdinkou a vypravěčkou příběhu je však mladá královnina služebná, která je své paní velice oddaná a je ochotna pro ni udělat cokoliv... Vcelku hezký film o vztazích ve Versailles v pro královskou rodinu těžké době. Příběhu dominují dvě ženy, kolem nichž se příběh točí a které s maximální přirozeností ztvárňují Diane Kruger a Léa Seydoux. 65%. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 6/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

frantad

Vítejte ve svĕtĕ, kde byl Alexandr Veliký homosexuál, Marie Antoinetta lesba, Hanibal černoch a Oskar Schindler židomil. Už se moc tĕším, co bude příštĕ. ()

Mates Hradecky

Pro mne zklamání roku. Na tento film jsem se velmi těšil, ale nabízí po většinu času jen neustálé pobíhání zámkem sem a tam. Celý film táhne talentovaná Léa Seydoux, která je ovšem dokonalá ve filmu Příběh Adéle. ()