Bankovní lupič uteče z vězení, aby se pokusil vypátrat bývalého spoluvězně, který se na něho snaží svalit vinu z několika sériových vražd. Policie zahájí pátrání po uprchlíkovi, který se brzy stane veřejným nepřítelem č. 1. Pokud tři hlavní protagonisté zajdou jak nejdál dokážou, kdo z nich nakonec bude lovec a kdo kořist? (oficiální text distributora)

Dale

Máme tu dobráckeho postaršieho zločinca, utekajúceho ako srnka so svojim batôžkom pred tuctami policajtov (aj postrelený), bývalého poliša, ktorý preňho aj život položí, typického psychouša a jeho ženu, ktorá jeho úchylku vo vraždení mladých dievčat podporuje a banálny príbeh prekypujúci naivitou... Ešte že tu je aj sympatická policajtka a ženská intuícia, takže sa na to dá ako tak pozerať. ()

MartinezZ

Standard, u kterého mi vadilo příliš mnoho nereálného štěstí, náhod a abnormálně nelogické neschopnosti policistů (v některých, do očí bijících případech). Navíc, ten námět, děj a zvraty mi přišly nějaké povědomé, ačkoliv si nemohu vzpomenout odkud, takže jsem měl místy lehké Déjà vu. ~~~ V každém případě, spíše než film, mi to přišlo jako dlouhá epizoda nějakého krimi seriálu, pilot nějakého seriálu, v hlavní roli s ex-pařížskou policistkou, jejím šéfem, do ní zblblým kolegou a pár parťáky, kteří se čas od času v seriálu obmění (povýší, zemřou, propustí je...). Pilot seriálu nebo alespoň jedna z epizod třeba desetidílné minisérie rozhodně za ****, protože by se tady lehce načrtnuté mohlo dál rozvíjet. Ale protože jde o samotný film, na víc než *** to nevytáhnu a to i když se mi líbily a hezky poslouchaly závěrečné titulky. ()

agentmiky

Ty tři hvězdy,které jsem filmu dal,neznamenají,že by byl film špatný,ale nic světoborného to taky nebylo.Výborně našlapaný akčňák,který se dobře rozjede,to je,ale něco mi tomu chybělo.Možná takový okoukaný příběh,ale to se nemůžeme v dnešní době ani divit.Hlavní herec byl dobře vybraný.Pak tvůrci udělali tu chybu,že si neohlídali jazyk bilbardů při jedné honičce,která se natáčela v Praze.Takže si v té honičce můžete všimnut bilboardů s českými nápisy.Hodnocení:70% ()

kaylin

Další film o tom, jak je to těžké bojovat za pravdu, když jste jediní, kdo za ni bojuje, jste vy sami. Nemluvě o tom, že v případě, že tu pravdu neodhalíte, může vás to stát život. Velmi dobře nadupaný francouzský thriller, který se odehrává v rychlém tempu a má dobře rozvržené a zahrané postavy. Jízda mě strhla. ()

slord

Veľmi fajn francúzsky thriler, film nezastavoval a stále sa hnal dopredu. Hlavnému hrdinovi človek fandí a v celku je to dosť dobré. Škoda je len záporáka, ktorý mi prišiel odlfáknutý, ale inak ma to bavilo. 7/10 ()

kinderman

Dynamická variace na Uprchlíka, ve které štvaný hrdina není tak úplně bez viny, po stopě mu jde sympatická policajtka a oběma jim motá hlavu mazaný sériový vrah. První půlhodina je navíc dost drsným vězeňským dramatem. Nejvyšší známku (jako například u Nevinné) nasadit nemůžu, protože je to chvílemi poněkud přitažené za vlasy (postava S.Lopeze se v jednom okamžiku zjeví jako deus ex machina), ale to divoké prase na hřbitově mě dostalo. Že by ozvuk kojota v Mannově Collateralu? ()

Caminzind

V podstatě bezduchá akční kriminálka s Tarzanem protkaná reklamními klipy na vozy nižší střední třídy. Měli z toho udělat giallo a byl klid, takhle to trochu připomínalo rvačku Petera Griffina s tím žlutým kohoutem. Stačí to takto? ()

kaposlav

Keď si odmyslím tu nadludskú odolnosť Alberta Dupontela tak film je od začiatku až do konca napínavy a plný akcie. ()

bourec

Francouzi uměj točit, a i tímhle to dokázali. Jsou snad jedinou destinací v Evropě, která se dokáže postavit kvalitou Americe. Snímek na začátku nabídne poměrně drsnou scenérii věznice, ve který se seznámíme s dvojicí hlavních představitelů, shlídneme nesmírně drsně našlapaný dvě bitky, a útěk hlavního hrdiny. Pak se film vydá ve stopách krimi-thriller, a to s hodně vysokou úrovní, a já si vzpomněl, že kvalitou je to hodně blízko Purpurovejm řekám. Fakt pecka. Jen mě zaráží, že film neviděl nikdo z mý oblíbený dvacky. Spíte? 80%. ()

mortak

Zdá se, že polar od dob Belmondových a Delonových docela vyčpěl. Ne, že by La Proie nebyla natočena zručně. Dupontelovi role sedne, v kaskaderských scénách nepotřebuje dubléra stejně jako Belmondo, jenže by snad přežil i výbuch atomové bomby těsně vedle něho. I když obal DVD mluví o základě ve skutečném příběhu, film se akčními scénami spíše podobá ptákovině Salt s Angelinou Jolie. A to není pro francouzský polar dobré vysvědčení. Nehledě na to, že v oddychovém filmu nechci sledovat do detailu vrahovu práci, hlavně pokud se týká malých dětí. Z akčního filmu mi nemá byt blbě. Tři hvězdičky za propagaci Českých drah. Českým filmařům by měla být hanba, že modro-bílo-červený pantograf vyjíždějící z Masarykova nádraži plně využili až francouzští filmaři. ()

sator

Snad nejreálnější honička co jsem kdy viděl žádný střih naprosto nechápu (jízda na vlaku).Dupontel má za sebou zkušenosti s Judem i gymnastikou a přišlo mi že fakt nemá kaskadéra. ()

dr.fish

Nedávám tentokrát pět hvězdiček pro nezapomenutelný zážitek, nebo snad umělecký dojem. Dávám za řemeslo. Kvalitně odvedená práce na průměrném scénáři zvedla tenhle film o třídu. Perfektní oddychovka, nijak originální, avšak tak francouzská, jak má být. Hrdina je sice trochu nadčlověk, policistka nadčmuchalka a padouch nadpaduch, je to trochu nereálné, ale proč se taky jednou nenechat trochu houpat, že? Mně to sedlo skvěle. 90% ()

URBAN

Kdyby první a druhá polovina nevypadala jak dva odlišné filmy , tak by to bylo senzační . Nevím proč , ale opravdu mi to tak připadalo . Po útěku z vězení se to celé jaksi změnilo . Neříkám že to bylo něják špatné , ale záporák , mi něják moc nesedl . Moc mi totiž psychopata nepřipomínal . Ano choval se trochu divně a podezřele , ale nebylo to chování psychopata . Vypadalo to spíš že se k své roli stavěl chladně . Navíc nebylo moc objasněné proč to dělá . Sice jsem se nenudil , jenže taky mě to nijak neohromilo ( 15.6.14/MAC ) ()

ecceHOMMO

Ide o akúsi klasickú francúzsku variáciu na trojuholník: dobrý väzeň, zlý väzeň a polícia.....francúzi túto krimi zamiešali veľmi vyvážene a pomerne akčne, takže ikeď s originalitou sa moc film nestretol a občas je hlavný hrdina akoby nadčlovek ( nezastaví ho nič, ani guľka v tele) dokáže navodiť dobré krimi-akčné pozeranie. ()