poster

Atlas mraků

 • Německo

  Cloud Atlas - Alles ist verbunden

 • Německo

  Cloud Atlas - Der Wolkenatlas

 • USA

  Cloud Atlas

 • Slovensko

  Atlas mrakov

 • Velká Británie

  Cloud Atlas

Drama / Mysteriózní / Sci-Fi / Psychologický

Německo / USA / Hong Kong / Singapur, 2012, 165 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • POMO
  ****

  Prvotné dojmy trpkosti z neustáleho skákania medzi príbehmi (niekedy i po pár sekundách) a miešania nezlúčiteľných žánrových prvkov, kde vedľa seba stoja Amistad a startrekovské masky, sa postupne zmenili v úžas nad možno výnimočným dielom. Rozprávačsky komplikovaným, duchovne hlbokým, filmársky novátorským, produkčne odvážnym. V záplave životných myšlienok a nadčasových útrap ľudstva, podaných rozprávkovou poetikou, sa tu strieľajú psy, podrezávajú krky a cumľajú prsty na nohách. A ženy hrajú mužov a muži ženy. Epický oceán úchvatných emocionálnych momentiek, ktoré sa na prvé zhliadnutie proste nedajú vo všetkých súvislostiach vstrebať. Krásna Halle Berry, démonický Weaving. Veľké investorské riziko. Druhé a tretie zhliadnutie nevyhnutné, hodnotenie preto iba predbežné.(13.11.2012)

 • KarelR
  ****

  Napínavé tříhodinové čekaní na pointu… které rozhodně stojí za to! Atlas mraků sice není zásadně objevný, v každé vteřině strhující ani příliš blockbusterově vstřícný. Přízvisko „velký“ k němu ale sedí jako k málokterému letošnímu filmu. Šest více či méně propojených příběhu tu totiž tvoří nebojácný a pasující obraz lidského všehomíra, nad nímž se nedá ohrnovat nos, i kdybyste se snažili sebevíc. Wachowští a Tykwer navíc svou fresku malují s nebývalou grácií a za pomoci správně roztodivných žánrových barviček, aniž by se byť na vteřinku snažili tvářit jako světaznalí umělci, kteří vědí víc než my. Pod nevypočitatelným zevnějškem se tak skrývá přehledná a skoro až hladivá pohádka, v níž zároveň není nouze o řadu scén, kvůli kterým si brzy začnete plánovat druhé zhlédnutí. Marketing Atlas mraků bohužel neprodal. Takže je to zase jednou na divácích.(12.11.2012)

 • EvilPhoEniX
  ****

  Hmm.. Co dodat? Film dosahuje velmi Vysokých Kvalit,které jsou Revoluční! Film utíká jako Švýcarské Hodinky a o zábavu je postaráno nevídaným způsobem.. Kombinuje se to krásně s Humorem, Akcí,Brutalitou.. + Filozofické Kecy.. Celé je to tak neuvěřitelně krásně odvyprávěno! Na Scifi příběhu se vyloženě Wachowští vyřádili a líbilo se mi nejvíce ze všech! Nechybí Emoce, Skvělé Efekty! Z Kina jsem tedy odcházel nadšený, ale polámaný z nepohodlných sedaček.. Přece jen 3 Hodiny jsou 3 Hodiny... Přesto, že film byl Super, už si ho po druhé nejspíš nepustím :)(28.11.2012)

 • pan Hnědý
  ****

  Úchvatné dílo plný myšlenek, které se stane nadčasovou klasikou. ATLAS MRAKŮ směřuje ke hvězdám k vrcholným prvkům kinematografie. Stylisticky epické, obrazově úchvatné a skvěle vytvořené ( Tykwer - Wachowski). V celém rozsahu směřující v jednolitý obraz, který je v konečném výsledku trochu nesouměrný, ale působivě rozmanitý. ATLAS MRAKŮ bude divácky rozdělen jako Kubrickova VESMÍRNÁ ODYSEA.(16.12.2012)

 • Shushika
  *****

  Hodnocení nedávám ani tak za naprostou dokonalost zážitku (ačkoliv přestřihávání ze 70´ přestřelky do finále eskapády několika důchodců bez ztráty emocí rozhodně geniální je), jako spíš za uvědomění si, jak dlouhé a těžké bylo/je osvobozování lidského ducha a jak jednoduché by bylo/je znovu ho spoutat ...(6.12.2012)

 • - Spoiler: V titulcích filmu je uvedeno, že ona druhá budoucnost, ve které Zachry (Tom Hanks) zachraňuje Meronym (Halle Berry), se odehrává v roce 2321. Během filmu je tento rok uveden jako "106 zim od Pádu". Sice zde není zmíněno o jaký pád se jednalo, ale došlo k němu v roce 2215. Pokud jeho spouštěcím mechanismem byla Somni 45, trvalo tak ještě dalších 77 let, než došlo na její slova. (Dinsberg)

 • - Autor knihy David Mitchell se nechal v některých aspektech režisérskou trojicí inspirovat a využil některých nápadů v jeho další nové knize, v níž bude skutečně postava Timothyho Cavendishe (Jim Broadbent) žít se svou láskou Uršulou (Susan Sarandon), což v původní knize rozvedeno nebylo. (Brousitch)

 • - Jedná se o první anglicky mluvený film korejské herečky Du-ny Bae. Ta neměla v době konkurzů manažera, a tak jí byl scénář zaslán přes režiséra Pil-Sung Yima. Du-na byla Wachovskými vybrána na základě její role ve filmu Nafukovací panna (2009), kde její postava taktéž prochází polidštěním. (Brousitch)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace