Pan Peabody je geniální jako Einstein, vtipný jako Oscar Wilde, odvážný jako Indiana Jones, má deduktivní schopnosti Sherlocka Holmese, styl oblékání Jamese Bonda a kulinářské dovednosti Zdeňka Pohlreicha. Je také světově proslulou celebritou, držitelem Nobelovy ceny, olympijským vítězem ve skoku a desetiboji. A navíc je pes. Díky svým schopnostem a navzdory tomu, že je šelma, adoptoval pan Peabody malého kluka Shermana, kterého od plenek vychovává tak, jak nejlépe umí. Přesto si občas musí přiznat, že je to snad jediná věc, která mu tak úplně nejde a že má co dělat, aby se Shermanem vůbec udržel krok. Sherman je totiž velmi zvědavý a upřímný, díky čemuž se často dostává do různě velkých průšvihů... I proto, aby ukojil synkovu touhu po poznání historie, vynalezl pan Peabody úžasný přístroj jménem Časomat. A díky tomu mají přístup kamkoliv do minulosti. Společně tak zažívají neskutečná dobrodružství, která si člověk nebo pes dokáže sotva představit, poznávají slavné postavy i okamžiky dějin. Na cestách časem musí dodržovat pár zásadních pravidel jako „nikdy se nesetkat sám se sebou", nebo „jen minimálně ovlivňovat minulost nebo raději vůbec", což se jim daří do chvíle, než Sherman potajmu vezme na divokou projížďku Časomatem svou spolužačku Penny, na kterou chce udělat dojem. Nechtěně zamíchají několika nejdůležitějšími událostmi světových dějin a nakonec jim pan Peabody musí přispěchat na pomoc a zachránit je, než se navždy změní minulost, přítomnost i budoucnost. Můžete se těšit na velkou legraci a pár zábavných setkání s velikány světových dějin, při kterých občas může tuhnout krev. Komu by neztuhl úsměv, kdyby se ocitl před branami Tróje ve finální fázi dobývání tohoto města, nebo v Paříži v době Velké francouzské revoluce? (Cinemart)

danca044

Čekala jsem cokoli, ale tohle předčilo všechna moje očekávání. Objevila jsem další animák, který si určitě ráda ještě několikrát pustím. Když si kluk může adoptovat psa, proč by si pes nemohl adoptovat kluka? :) Prostě velice nápaditý a zábavný film, kde má divák možnost podívat se i do minulosti a poznat tak lépe některé historické postavy. Například se mi moc líbila Marie Antoinetta, která byla závislá na dortech. Velice hezký rodinný film. ()

kenkaku

Pro mě první a celkem příjemné setkáním s panem Peabodym. Pan Peabody totiž ovládá humor který mám rád. Sem tam sice klouže trapnosti (vidět 1x vylétnout/vylézt cosi z análu čehosi je vtipné, podruhé už trapné, atd.). "Řitní humor" byl prostě využit, kde to šlo a někomu to určitě přišlo vtipné. To bude asi cílením na specifické obecenstvo. Jaké asi? No to jsem moc nepobral. Filmeček obsahuje větší než malé množství dvojsmyslných vtipů a slovních hříček (které pochybuji že někdo bude umět transformovat do CZ jazyka). "booby-trap" vs "boobs" je jeden za všechny. Také narážky na stavné osobnosti a situace vyžadují alespoň minimální hladinu inteligence a znalosti. Takže inteligentní a vřelý humor vs pubertální lehce přízemní vtípky. Tak jsme to vnímal. Nutno přiznat, že Dobrodružství pana Peabodyho je celkem jízda a díky chytrému námětu se nudit nestihnete. Poprvé po dlouhé době vidím na celkem konzistentní hodnocení. Drtivá většina 4 hvězdy. Sem tam i 5 a sem tam i 3. Záleží na tom jak moc tu balanci hladiny humoru poberete :) ()

Sdoom

Vynikající rozjezd, spousta skvělých nápadů a odkazů, ale mrzí mě, že v poslední třetině tvůrci sklouzli ke klasickým klišé většiny pohádek. Z toho důvodu hodnocení nakonec padá na lepší 3 hvězdičky. (Blu-ray, orig.) ()

HiddenDragon

Velmi slusny "dospelejsi" animak, od ktereho jsem mozna prece jen cekal vic, alespon po precteni popisku na CSFD. Predem - nic z Sherlocka nebo Bonda, ani stylove, ani sceny, jsem tu nenasel. Misty to ale opravdu pripominalo Indiana Jonese. Coz neni spatne, jen to zminuji. Cely film tezi z premisy, ze vyjimecny hafan Peabody adoptuje lidskeho nalezence Shermana. Pan Peabody, jak si (pro me nepochopitelne) nechava celou dobu rikat, ma mozek genia a jeho nejvetsim vynalezem (krome Zumby :) je Casomat, neboli stroj casu (ktery asi navrhoval Apple, dle tvaru :) Na tom stoji cely pribeh, a tak se podivame do obdobi Fr. revoluce, starovekeho Egypta nebo Trojske valky. Uz tady je asi dobre rict, ze velkou cast toho, co zazni (cizi terminy) nebo co je videt, male deti vubec nepochopi - uz treba kvuli tomu, ze se dane udalosti jeste ani neucili ve skole. A nejen deti, mozna i dospeli - jedna se o velmi amer. animak, takze kdo nezna Washingtona, Franklina nebo aspon Clintona, at radsi na tento film nechodi :) O svacinove krabicce se Stephenem Hawkingem radsi pomlcim, at nevypadam jak nerd z Big Bang Theory :) Chci jen rict, ze je tu hodne inteligentnich scen, ktere se tvurci nevimproc snazi kompenzovat pomerne trapnymi detskymi hlaskami typu "hehehe, tohle nechapu". Navic mi moc nesedl styl animace. Snaha o "komiksovost" tu u me narazila, protoze tenhle styl velikanskych hlav a malych telicek moc nemusim. A napr. automobily jsou zde primo odpudive - ale asi je to subjektivni. Taky mi chybela nejaka rytmicka skladba od znamych "jmen", napr. jako podklad akcnich scen (podobne jako ve "Shrekovi"), i kdyz hudba v pozadi neni spatna. A vlastne i samotny Peabody mi cely film pripominal spis Milouse z belg. "Tintina" nebo Idefixe z fr. "Asterixe". Otcovska myslenka tu je znatelna a v te jedne scene velmi dojemna, ale opet - kdo (i z dospelych) pochopi, ze se jedna o narazku na "Spartaka" (1960)? Mozna proto ho tam i opravdu do sceny dali. Jako animak pro fandy dejepisu je to super. Pro "masy" to ale neni. ()

DavidS.

"Einstein na pláži"...Někdy z obyčejného příběhu udělá fantastickou jízdu drobnost...V tomto případě pes, který si může adoptovat kluka...Mr. Peabody & Sherman nevsázejí na promakanou a detailní animinaci, ale na nápady a originalitu... ()

wooozie

Opravdu po dlouhé době konečně přišel animák, který má luxusní hlášky, je zábavný, chytrý a to nejenom pro menší, ale hlavně i pro dospělé. Nevím jestli to časem nevyšumí, ale teď mi sedlo víc než cokoliv jiného za poslední dobu a ano, je to o něco lepší než Lego příběh. PS: Nejlepší "cameo" Billa Clintona v historii. ()

Seti

Hravý exkurz do historie určený nejen pro nejmenší, který dnešním dětem a spoustě dalších lidí vštípí alespoň základní povědomí o tom, že faraon není voják z počítačové střílečky, Da Vinci není druh pizzy nebo fotbalista, gilotina není nějaký drink, a že v Troji se nejezdí jen skate závody. Pan Peabody je sice občas svým superpsovstvím až úsměvný a konec je možná také trochu přetažený, ale každopádně se jedná o výborný film pro celou rodinu. ()

KoRner

Pekný a zábavný animák s hyperinteligentným psom a jeho neposlušným synom s hromadou historických mien, ktoré malým deťom môžu poslúžiť ako základný kameň vzdelania. Až také vtipné mi to neprišlo, ale animácia je veľmi milá a postavy sa neudierajú každú chvíľu do hlavy, čo je dnes celkom vzácne. Pozorní diváci si všimnú odkazy na iné filmy a deti budú zaujaté zaujímavým dobrodružstvom, takže z filmu odíde spokojný každý. ()

Corpsegrinder

Nejzábavnější animák poslední doby. Rychlý tempo a hlavně hodně dobrý vtipy. NECHTĚJTE TRÁVIT PRÁZDNINY TADY U OIDIPA. JE TO FAKT DIVNÝ. ()

Hanys_

Stejné jako u Lego Movie je tady vidět pokus o trochu jiný humor, ale upřímně doufám, že se z toho nestane trend. Protože ani na Peabodym (ikdyž psík osobně je dost stylový) mě ten příběh moc nebral. 5/10 ()

Stružák

Vcelku zábavnej animák, příjemný překvapení pro mě. Najde se tam několik vtipnejch momentů, graficky tomu není co vytknout (ale to málokterýmu současnýmu animáku). Snad jenom jedna výtka: všechno se to děje hrozně, ale fakt HROZNĚ rychle. Myslím, že děcka z toho mít moc nebudou. ()

Ripley

CGI celovečerní animák,který na první pohled vypadá jako další dětský tucťák,ale není tomu naštěstí tak.Jde o inteligentní zábavný filmeček,který ocení spíše dospělí orientující se alespoň průměrně v historii než jejich ratolesti,ale i ti si tam najdou momenty pro sebe.Obě hlavní postavy jsem si zamiloval.Nechybí vtipné momenty hlášky ani emoce.Je to technicky bezchybné,scénář je výborný a společné s výraznou hudbou Dannyho Elfmana žene film vysokou rychlostí vpřed.Malinko mě to připomínalo mix Návratu do budoucnosti a celovečerního Tintina.Rob Minkoff příjemně překvapil podobně jako u Lvího krále a prvního Stuarta Littla.Vzhledem k námětu-stroj času-neomezené scénáristické možnosti,dokaži si představit ještě několik pokračování a pokud by si zachovávaly kvalitu,byl bych za ně rád.Jde jednoznačně o jeden z nejlepších animáků roku. ()

bloodline

Mr. Peabody & Sherman patrí do kategórie veselých a sviežich animákov, ktoré potešia hravými detailami, vtipnými narážkami a celému kolosu kryje chrbát prvotriedna technická stránka veci. Zároveň, ale nedisponuje atraktívnejším oparom geniality. Okrem sociologicky-historického podtextu nevidím bližšie dôvody na resuscitáciu. Vďaka tomu poslúži zvieraco-ľudské duo iba na povinnú detskú jazdu každoročným animovaným repertoárom a po nej zabuchnú dvere dejiny s hordou podobne ladených rozprávok. ()

Startuje BEST FILM FEST

Startuje BEST FILM FEST