• Česko

Stokerovci

Mysteriózní / Thriller / Drama / Psychologický

USA / Velká Británie / Jižní Korea, 2013, 99 min

• verbal

Ach jo! Už jen čekám, až tu jednou artoví hnědopichové procpou do červených čísel dvouhodinový hraný dokument o tvrdnutí chleba! Jasně, je to přeci ten profláknutý, masturbující, pomatený ťaman, a tak se budeme tahat za šulínky a předhánět se v tom, kdo viděl více barviček, režisérských finesek, a kdo četl tlustší žbryndy tlučhubovských filmových teoretiků, i když je to iritující, bestiální nuda k posrání! Takže, pokud jste se ještě taky nestali obětí té mimozemské invaze vyššího vědomí, které se, než se začalo esotericky rozpínat na Zemi, bavilo tím, že čumělo někde na Aldebaranu do červí díry, vřele doporučuji, nalakovat si raději každý nehet na rukách jinou, nejlépe teplou, reflexní barvou a poté sto minut upřeně sledovat jak rostou. Užijete si alespoň trochu zábavy, ne jako s tou, jak naprosto geniálně determinovala uživatelka Kiddo, "zpruzenou emo pičou", co by přivodila strnutí šíje snad i baktérii tetanu. Býval jsem k tomu vcelku indiferentní, ale po tomhle mě dnes opravdu poprvé zamrzelo, že se ti Korejci ještě vzájemně jaderně nevybombardovali! Nikdy bych si nepomyslel, že tohle někdy řeknu, ale zlatá Natálka a její plijé!(8.6.2013)

Slyšel jsem sice, že je to vynikající film, ale že se z toho vyklube jeden z nejlepších, které jsem vůbec viděl, to bylo teda překvápko. Každý obraz a detail tu má svoje místo, naprosto dokonale přesní herci a nepředvídaný směr, který celá ta nádhera nabere. Amélie z Montmartru potkává Alfreda Hitchcocka. 6/5 a jednoznačně film roku 2013. PS.: Vynikající scénáristický debut známé tvářičky.(12.1.2014)

• Ms.Iris

Nemastné, neslané, odrádzajúce vyhúkané výrazy tváre každej postavy, zaujatie žiadne, o napätí ani nevravím ... v polke filmu som to vypla! Pre mňa bezduchý, vláčny film, pre ktorý nemám pochopenie! 1* "zo súcitu" !(27.1.2014)

pri filme som mal pocit ze rezier nebol typickym americanom a ze toto nebude druhe the Others. prave pozeram, ze tvorcom filmu bol Chan-wook Park a uz mi je zrazu vsetko jasne, ako ked si pozriete adresu odosielatela na obalke.film je skvely a uz aj nieco tusime. ze nebude sediet, len ako to cele rozuzlit...(28.1.2014)

Hehe, parádní úchylárna. Určeno taky asi pro úchyláky. Zezačátku nuda, až jsem si říkal proč jsem jako náctiletý intelektuál měl tyhle korejský kokotiny rád. Ale pak se to pěkně rozhrábne, India přestává byt "zpruzelou emo píčou" a má to všechno. Každopádně kdybych si měl vybrat, pořád by vyhrála India Summer.(6.3.2014)

80% Pocity u tohoto filmu ani nevím, jak bych popsala... Skvělá kamera a neméně dobré herecké výkony.(17.4.2014)

Film jako takový určitě zajímavý, lehce mysteriózní, dobře natočený i zahraný. Jen mi příběh připadal jako kopie z několika jiných ( i tv ) filmů a poskládaný nějak dohromady i s tím že je vlastně na konci všechno vysvětleno, což mi přišlo docela škoda. Příjemný pokoukání ano, jinak nic, tak musím opět konstatovat, lepší průměr 65%(7.5.2014)

• Agia

Je to psycho. Ale asi jinak, než tvůrci zamýšleli. Všichni jsou blázni, jen já jsem letadlo. Plnej film psychopatů, kde ne že by někdo měl jen malej problém, kterej máme asi v hlavě z nějakejch zkušeností všichni, ale jsou to zkrátka VŠECHNO psychopati s mega úchylkama, několika poruchama najednou od hysterie po naprostý magorství s vražednými sklony. Nejde se vžít do žádné postavy, maximálně tak do matky (Nicole Kidman), která ovšem působí, že je nejenom psychicky v háji, ale ještě má inteligenci na bodu mrazu. V anglickém popisu k filmu je strýček popsán jako "charming uncle". Pardon, ale ten není charming ani na vzdálenost dráždidla na opice. Je slizkej od prvního momentu, kdy vstoupí na scénu a jestli měl alespoň na dvě minuty někoho oblafnout, tak teda netuším koho. Eric Roberts se mihne asi na pět minut ve flashbacku, nepředvede nic a zase zmizí. Nepůsobilo to ani mrazivě, ani děsivě, ani dramaticky. Nuda, šeď, psychopati, vraždy, úchylky, sociální problémy psychopatů, nějaká ta trocha erotiky, další psychopati......výsledek bohužel nula. Scénář napsal W. Miller, kterýho asi všichni známe hlavně jako herce z Prison Breaku. Nevím, jestli se chtěl za každou cenu odškatulkovat nebo předvést, ale takhle prosím ne. Jedna hvězda za kameru a hudbu, která se snažila dodat drama tam, kde asi mělo být jaksi samo od sebe, druhá pro možnost, že někdo v tom možná najde nějakou skrytou vrstvu, která se mi pod tou tunou magorství ztratila. A za to, že ve svý podstatě to neni tak blbej nápad, akorát to provedení je zlo.(11.2.2015)

POZOR přátelé, zdá se, že tady jsem usnul u nesprávného filmu a mohlo by se jednat o zfilmování mých creepy představ.. O to divnější je, že scénář sepsal právě on. Týpek, kterej mě strašně ovlivnil a sice bukvice Wentworth Miller. Takže v budoucnosti určitě chci vidět znova, prozatím nechávám 4 hvězdy který by to měly podle mého úsudku být. Uvidíme pak.(9.2.2016)

• subic

Film s velmi zvláštní potemnělou atmosférou a velmi blátivým dějem. To se tak někdy stane a proto stačí vidět jednou.(10.2.2016)

Jak je možné, že to má tak nízké hodnocení?!?!(5.3.2016)

Pro mě naprosto dokonalé. Pravda, scénař není hlavní devizou filmu a pouze dává vyniknout režii, kameře, hercům, hudbě. Nicméně, že by film táhl dolů si nemyslím.(8.6.2013)

• srncek

.........tzv. umelá snaha o psychologický skvost....20%(9.6.2013)

Na začátku jsem si říkal, že to bude materiál na čtyři hvězdy. Ale pak jsem si přistihl jak jsem předkloněný k obrazovce a skoro nedýchám. Neuvěřitelně precizní režie Chan-wook Parka dodává každému momentu filmu takové napětí a atmosféru, že to snad není vůbec možné, dále skvělý scénář naprosto úžasní herci, zvláště pak Mia Wasikowska. Nemůžu si pomoct a musím dát plný počet.(9.6.2013)

Nevím co si myslet. Již od začátku vás ten film napínal a nakonec jste se z toho filmu nic nedozvěděli. Je to film, kterému bych 5 hvězdiček určitě nedal. Za to má ale film chladnou atmosféru a dobré, herecké obsazení.Čtyři hvězdičky si zaslouží za herečku Nicole Kidman, jejíž role matky byla dobře zahraná.(9.6.2013)

Artovka jak prase. Ten vizuál mě líbezně hladil u srdce takovým způsobem jako moje arytmie nidky nedělala. Jo no možná kdyby Kidmanka ukázala něco víc mohlo by to být zajímavější, pořád to je kus. Ale i přes ten vizuál, přes to podle mě skvělé obsazení se nemůžu zbavit pocitu, že je to nějaké pusté. Bez sebemenší myšlenky nebo nějakého momentu, který by udávál nějakou zapamatovatelnou atmosféru. Mluvě o atmosféře celou dobu tam byla cítit nadrženost jak sviňa. Ale kromě nějakých těch hrátek ve sprše se tam neMialovalo pořádným tvrdým zvířecím způsobem. No za mě smutných 75%(10.6.2013)

Preciznost díla nepopírám, ani neotřelé nápady/záběry a kvalitni výběr herců, ale nevyvolalo to ve mě žádné emoce, napětí nebo strach. Dobrá podívaná bez toho "vyvrcholení", které je tu níže zmíněno.(10.6.2013)

• a0001

Príšerne nudné, nezaujímavo predstavené postavy, slabý príbeh, ktorý je zbytočne a nasilu nafúknutý komornou nudou.(11.6.2013)

Za prvé, souhlas s komentářem Qitka. Ale pouze v jeho začátku, trošku prostředku a taky v konci ;) Filmařský génius a výtvarné poetické cítění Parka mě rozhodně nenudilo. Hrátky s drobnými časovými posuny, drobné krátké etudy, které pro někoho narušovaly už tak chatrný děj, mne vyloženě bavily. Velký respekt má u mě Nicol Kidman, ta precizní a přitom pokorně zahranou zcela vedlejší roli matky. Její výrazová skromnost připravila zázemí pro excelující Wasikovskou, která ještě sice hledá své zakotvení, ale to je jen dobře, protože je naprosto uvěřitelná. Reálná. Pravdivá ve své nejistotě, mladé ženskosti, osamění i krutosti. A proto mi ani tak nevadil mnohými zakopaný "hlavní padouch", protože tam vlastně žádný padouch nebyl (možná ten otec, co to vždycky docela pos*al, jak svou bratrskou, tak otcovskou roli, v dceři pěstoval to, čeho se bál, a navíc se nechal stupidně zabít). Místo ZLA tam byl jen frustrovaný, deprivovaný psychotik, a ti prostě bývají bez výrazu, ploší jak mladé gymnastiky, s očima prázdnýma jak peněženka před výplatou. Celkový dojem: celou dobu jsem měl pocit, že to byl ASIJSKÝ, korejský film. Už jen oblékání a účes Indie, její pohledy, sklápění hlavy, pohyby rukou. Bylo toho tam víc. A já tu asijskou šílenost prostě miluju. Takže doporučuju jako pěkný film o transgeneračních přenosech, nebo chcete-li, o rodinných kletbách. jenom mě zajímá, kam až Indie dojede... že by do Stoker II?(12.6.2013)

Docela zajímavej snímek, akorát mi to kazila moje antioblíbenkyně Nykol Kydmen - špatné rozhodnutí pro nadějný film...(12.6.2013)

Prostoduchý príbeh podaný prostredníctvom úžasných detailov, našťastie to neskĺzlo do roviny umeleckej onanie sebastredného režiséra, raz za čas je takýto kúsok treba kuknúť, ale keby sa začali častejšie klonovať, zapadli by prachom nudy a nepozerateľnosti, takže 65%.(12.6.2013)