Organický chemik z Los Angeles Andrew Brewster (Seth Rogen) vrazil své životní úspory do vývoje a nyní uvádí na trh ekologický, účinný a pro životní prostředí bezpečný domácí čisticí produkt. Přes tyto atributy má problémy s jeho prodejem distributorům a maloobchodníkům. Naplánoval si obchodní cestu přes celou zemi s cílem vytvořit prodejní místa pro různé společnosti, počínaje New Yorkem a končíc Las Vegas. Během svého pobytu v New Yorku se Andy chce zastavit  v New Jersey u své matky Joyce (Barbra Streisand), se kterou se moc často nevídají. Nechce jí říkat o svých prodejních neúspěších, protože ví, že se to neobejde  bez připomínek. Joyce zaměří pozornost na to, že Andy nemá přítelkyni a že jeho život postrádá romantiku. Joyce ovdověla, když mu  bylo osm a nikdy se už nevdala, ani nikoho neměla. To zase trápí Andyho. Rozhodne se nakonec matku vzít na cestu s sebou. Osm dní, tři tisíce mil a jedna matka - to udělá s  výletem divy. Čím dál jedou, tím víc se sbližují... (JOJ Cinema)

VasaX

Roadmovie s Rogenem, co se drží při zemi a Streisand, co se snaží být relativně snesitelná. Koukat se na to dá, zařadil bych to někam mezi oddychové věci co si člověk pustí k sobotním domácím pracím. Ale jako samostatný snímek to kulhá. Proč? Protože je to slabé, nemastné, neslané, tak nějak... obyčejné. Nejde o to, že by to byla nějaká blbost, šáhlý až za hranici pochopení. Naopak, Guilt Trip je takový... všední, normální, obyčejný a na nic moc víc si nehraje. Na jednu stranu škoda, protože je to takhle průměrné, na druhou stranu toho potenciálu tam opravdu moc není, takže je fajn, že to dopadlo alespoň takhle - pokud se k tomu člověk nějak nachomýtne, nebude trpět tak, jak tomu bývá v mnoha jiných případech podobného ražení. ()

Ceres

Není to typická americká komedie kupodivu, i když občas se tu a tam vtípky vyskytnou. Film je o vztahu syna a matky, který doplňuje celý film takový lehký podtón. Vyznění filmu bude pro mnoho lidí jiné, protože čekali srandu, kdy se neustále budou popadat za břicho. To, co je pod tou vrstvou skryto, mi strašně vyhovovalo, tak civilně podáno s lehkým nadhledem, tento film je lahůdka. ()

VanTom

Není to tragédie, herci si přiměřeně sedli a důvod, proč se starostlivá matka vydala na cestu s dospělým synátorem, byl vymyšlen dobře (a hezky dotažen ve finále). Samozřejmě se jednalo o plytkou předvídatelnou limonádu s improvizovaným humorem (hovory v autě) na hraně nudy a trapnosti, aspoň že "usmíření" netrvalo přehnaně dlouho. Čistý 49% průměr. ()

V.Silver

Asi by mi nevadilo, že je to tak strašně předvídatelný, kdybych hlavním dvěma protagonistům skutečně věřil, že jsou příbuzní. Tohle nebyl výlet s mámou, tohle byl výlet s divnou tetou z třetího kolena. A po cestě se stalo určitě spousta zajímavých věcí, z nichž nejlepší bylo asi pouštění audioknihy "Hermafrodit". Mno, přežil jsem to, ale nikdy si to znova nepustím :) 45%. ()

sedm.1

Nebavilo. Prostě a jednoduše mě to nebavilo. Výlet s mámou mě totiž vůbec ničím nezaujal. Humoru se zde příliš nevyskytuje, a pokud už přeci jen k nějakému tomu momentu dojde, buď nezafunguje, anebo se jedná o vtipnost jen velmi lehounkou a nesmělou. Těch dramatických scén je tu pak sice daleko více, ovšem ani je nelze považovat za kdovíjak působivé, na to je to totiž zase až moc velká tajtrlíkárna, než aby všechny ty emočnější a vypjatější momenty šli považovat za jakkoliv přesvědčivé. Zápletka je jinak úplně primitivní, či méně hanlivěji řečeno, velice nenáročná, moc zásadních událostí se tam v podstatě ani nestane, zkrátka máma se synem žvatlají a žvatlají, většinou docela o hovně, sem tam vystoupí, prožijí nějaké to zcela bezpředmětné a nezáživné dobrodružství a jede se dál, až do místa cíle, kdo to pak vyšumí zcela do prázdna, jen aby se prostě mohli na konci matka se synem obejmout a říci si, jak moc se mají rádi, no finále jako kráva, fakt bída. A tak nějak přežít se to dá v podstatě vlastně jen díky ústřední herecké dvojici, respektive tedy spíš především díky sympatickému a přirozenému výkonu Setha Rogena, ale i ta Streisand se dala kousnout, jinak je to ale vážně velká nuda, bez čehokoliv výraznějšího, či zajímavějšího. ()

DavidS.

Seth je otravný již z podstaty, Barbra zase trapná hlavně díky scénáři...A všichni víme, že menopausu má už dvacet let za sebou... ()

Pavlík

30. 11. 2013 (292.); vypít čistící prostředek, sice svůj, to musí být nedobré pro žaludek, paní Streisand vypadá skutečně dobře ()

Scevola

Tak toto bolo skutocne mile prekvapenie. Podla hodnotenia som necakal ziadne zazraky, ale bola to velmi prijemna, miestami vtipna road movie komedia. Velmi sympaticky vykon Barbry Streisand, asi to najprijemnejsie co som od nej videl. 7/10 ()

Hanys_

Nevýrazný Rogen vezme na výlet nesympatickou Streisandku, kterou přitom nesnáší a stráví spolu celý dlouhý týden, na jehož konci nezůstane jedno oko suché. Zručného Fogelmana bych pod tímhle podepsaného fakt nečekal. Ale co, každý má nárok na slabší chvilku. 2.5/10 ()

F.W.Colqhoun

Seth Rogen představuje záruku jistého druhu kvality. Člověk je zaskočen, když film s Rogenem tyto kvality postrádá. Prdící, hulící a slovní humor se rdí úctou k monumentu nejošklivější ženy na světě, Barbry Streisand. Její sklon k nesnesitelnému patosu kalí každý opatrně se nasouvající pokus o sic těžkotonážní, ale ne vždy hloupou komiku, a může ve výsledku za film, který se neobstojí ani v zasmrádlém chlívku post-pubertální komedie. Kdyby kdokoliv soudný stál o sondu do problematiky komplikovaných vztahů mezi matkami a syny, nevolil by ani Rogena, ani Streisand, jejíž pokusy o hloubku dosahují v nejlepších okamžicích úrovně jednostránkového článku v časopisu Psychologie (Pán přílivu se mi v osmé třídě ZŠ docela líbil - ano, takoví jsme byli), a dost možná bych se úplně vyhnul americké kinematografii vůbec. Těch několika dobrých fórů je ovšem škoda: [Na matku konzumující v posteli M&M] What are you chewing? A marbel? ()

lucijelucije

Jak už bylo řečeno v jiných komentářích, tento film je opravdu nevýrazný, ale na druhou stranu je takový miý, a i vtipný. Taková nedělní odpolední příjemnost. 5/10 ()

filipvrbik

Docela povedená road movie, trošku se né úplně povedl konec, ale to nebylo tak důležité- protože tady obzvláště platí, že cesta je cíl.... 60% (komu to nepřipomnělo jeho mamku je divnej) ()

Mimomisu

Mám podezření, že nízké hodnocení pochází od zklamaných fanoušků Rogena, což je škoda, protože v téhle komedii jde o jiný humor a předpojatost v hodnocení je docela nefér. Občas připomene "Lepší už to nebude", jen scény a dialogy nejsou tolik vypiplané. Tady se sází spíš na improvizaci a chemii ústřední dvojice (která funguje více, než dobře). Nenáročný, úsměvný film, který ve vás možná nechá pocit, že byste měli vzít svoji mámu na dovolenou, dokud to ještě jde. 4* ()

Phorbo

váhám mezi hodnocením 2 a 3. je to takove zradne. ona ta komedie není vcelku špatná, ale nemá čím zaujmout. barbara hraje hystericky závislou maminku ktera nenechá synáčka na pokoji a furt neco resi. proste taková ta klasika kdy zenska nemá partnera a tak se "naváží" do nejblizsího muze co má. kdyz se pak teda prehoupne prvni polovina, koukat se na to dá, jsou tam i takove ty "ooooooh" momenty obcas... no vlastne je tam jeden. takze co jinak tak jeste rict. rogen skvelej, streissandovou nemusim ale kupodivu nevadila...4/10 ()

sona123

Já vím, byla to blbost, ale miluji Setha a přišlo mi to vtipné a Barbra zde byla skvělá a celé to mělo švih a tempo a bylo tolik ze života. Nenechte se odradit hloupým obrázkem a nízkým hodnocením, Výlet s mámou je docela slušná komedie, která zabaví a neurazí. ()

X@triX

Keď znenávidím postavu, moja poklona ide hercovi. Joffrey z GoT by bol najžiarivejší príklad. No aj v príklade tohto filmu sa to Barbare podarilo, pretože istú dobu som Joyce priam nenávidel, užíval som si Andyho peklo skrz obrazovku. Nakoniec to ale dopadlo oveľa lepšie, než som čakal. Jedná veľka škoda je to, že sa Yvonne nezdržala dlhšie. Zato jej "Dexterovský Travis" ma trochu vystrašil. ()

zahadum

Chýbala tomu iskra.....Seth to hral nejak trucovito a ako keby to hral nasilu....nudný nezáživný film bez nejakého momentu ktorý by si človek pamätal. ()