Asi tou najpozitívnejšou vecou na tomto snímku bolo vidieť hrať slovenské herečky po boku so známymi americkými hercami. Film ako celok ma však veľmi nenadchol. Pointa a celkovo scenár sa mi zdali ploché a nevýrazné, vlastne dokopy nevypovedali nič, z čoho by som mal padnúť na riť. Dramatický náboj je tu tiež neznáma vec. Skôr to často skĺzavalo k nude a šedivej priemernosti. Po technickej stránke nemám námietky. 60/100(19.9.2014)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $100,343Tržby Celosvetovo $4,649,000║ __18.06.2012 Art Film Fest __ __V poradí tretí deň festivalu sa niesol hlavne v rozruchu okolo filmu 360. O premiérovu snímku bol eminentný záujem a len šťastlivci, čo si na film v predstihu rezervovali miesta mali to šťastie ho vzhliadnuť. Pred uvedeným na tomto významnom festivale mal premiéru len na festivaloch v Londýne a Toronte. Na týchto zahraničných festivaloch robili promo aj naše Slovenské herečky, Lucia Siposová a Gabriela Marcinková. Už teraz môžeme povedať, že urobili vo svojich kariérach razantný krok a ich účasť na tomto medzinárodnom projekte je priam ukážková, svoje úlohy zahrali priam excelentne. Vo filme sme mali možnosť počuť aj náš rodný jazyk, dokonca prišlo aj na jednoduchšie dialógy v Slovenčine, doslova taká malá improvizácia ale v rámci danej situácie boli korektné. Na naše milé prekvapenie patril záver filmu Gabriele Marcinkovej a jej súhra s Rusom Vladimirom Vdovičenkovom bola oku lahodiaca. Ich krkolomne sa odvíjajúce dialógy(Angličtino-Slovenčino-Ruština) boli tým pravým sviežim odľahčeným vánkom dodávajúcim iskru ich rozvíjajúcemu priateľskému vzťahu. Suma sumárum záver filmu si proste Gabriela ukradla pre seba, jedným slovom bola roztomilá. Na druhú stranu mala Lucia Siposová viac priamočiarejšiu úlohu, kde nebol priestor na hlbší charakterní rozvin, čo je aj škoda. Svoje kvality, ktoré môžeme brať v rôznych zmysloch musela ale ustáť v komprimujúcich scénach a tie dokázala slušne vykryť a ustáť. __Filmu dosť vypomáha aj vizuálne poňatie, nápaditosť a prechody medzi scénkami. Forma prevedenia je pútavá, režisér sa miestami z divákom zahráva a necháva ho tápať v hádankách nad osudmi viacerých protagonistov, je to o akomsi rázcestí medzi dobrom a zlom, dokonca príde aj na účelové „malé“ zlo vymazávajúce „veľké“ zlo, ide o cestu ktorú si v daný zlomový moment vyberá jednotlivec, v cestu pretavujúcu v relatívne lepšie nasmerovaný život. Plusom je že naše herečky sa nestratili pri menách ako Anthony Hopkins, Jude Law, Rachel Weisz či Ben Foster. __Pred projekciou bolo badať že Lucia Siposová je mierne nervózna a po jej úvodných slovách: „Ako prvý Slováci uvidíte moje prsia!“ bolo pochopiteľné prečo. Po projekcii už bolo všetko v poriadku, publikum film prijalo s potleskom a nadšením. Jej nervozita opadla a opäť bola príjemne spontánna a ústretová. Odpovedala na otázky publika a opísala profesionálny prístup režiséra Meirellesa pri nakrúcaní, kde nerobil medzi obsadeným žiadne rozdiely a pri odvážnych scénach bol nanajvýš diskrétny a nechával na pľaci len potrebný personál v počte asi päť ľudí. Taktiež spomenula príhody s hercom Jude Law, ktorý pri nácviku spoločnej úvodnej scény v bare prišiel v teplákoch a neopomenula ani jej výstup na pódium v Londýne, kde ako prvý vystúpil Jude Law a Lucia prišla na radu hneď po ňom. Vypadá to že tento rok by mal byť v jej kariére zlomový, okrem spomínaného filmu 360, je jej dôvtipný rukopis cítiť na scenári k filmu Tigre v meste, taktiež sa ako herečka účastní na ďalších študentských projektoch, napríklad na krátkometrážnom Do You Love Me? __Po tom čo nám Gabriela Marcinková niečo málo prezradila, môžeme zhodnotiť že jej kariéra z ďaleka nekončí u tohto filmu a môžeme ju veselo aj keď v menšej úlohe očakávať vo filme Byzantium známeho režiséra Neila Jordana(Interview s upírom). Okrem toho príde na rad aj jej účinkovanie v pripravovanom seriály jednej veľkej Slovenskej televízie s premiérou určenou na september, takže sa máme na čo tešiť pokiaľ bude potvrdzovať kvality ponúknuté filmom 360. __/videl v kine: 80%/ (videl na festivale Art Film Fest 2012)(19.6.2012)

Neviem čo povedať. Asi začnem tým, že oceňujem multikulti tohto snímku a aj fakt, že sa tam podarilo dostať slovenským herečkám a nehovorím len o nejakom minútovom výstupe. Film chcel asi poukázať na rozhodnutia, ktoré rôzni ľudia v živote robia a výraznou mierou ovplyvňujú ich životy. Inak na mňa film pôsobil dosť chaoticky a nemám rád keď hudba pôsobí tak rušivo ako tu.(10.8.2013)

Někdy je lepší nespoléhat se na profláklé xichty a jisté úspěchy pouze díky obsazení a postavit na nich chatrný domeček z karet. Role tohoto filmu je čistě prostá. Snímek, který nenudí je pro člověka do jisté míry vždy pokladem a záleží pouze na něm jak jej uchopí a co si z něj odnese. Zde jsem viděla hned několik příběhů, které se hezky a nenásilně prolínají, ale je tu jedno velké ALE - vadilo mi, že nebyl dokončen příběh ženy, která dostala padáka díky tomu, že se do ní šéf zamiloval... Jinak se mi celý film dost líbil. Naše osudy jsou různé...jsou lidé s dopředu napsanými scénáři a striktně je dodržují, ale také existují lidé, kteří scénář nepotřebují a spoléhají se na příležitosti. Herecky mě zaujali: Jude Law, Rachel Weisz a kupodivu Anthony Hopkins mě velmi mile překvapil. Fajn nápad jak dát šanci neznámým tvářím a spojit tak jiné národnosti do jednoho nesourodého avšak jímavého celku.(30.11.2012)

,,ŽIJEME JEN JEDNOU. KOLIK ŠANCÍ MŮŽEME DOSTAT?....“ /// P O M A L U Fernando, hlavně nikam nepospíchej, všichni co se na tvý filmy koukaj, maj času dost. Bratislava, Vídeň, Paříž…..manažer, šlapka, boss….. podivný vzorky lidstva, vztahy bez budoucnosti, rozhodnutí a následky (nebo důsledky? Se z tebe Meirellesi poseru…). Problémy lidí v podivným příběhu, kterej se stane asi tak po hoďce snesitelnějším (díky novejm postavám? Nebo jsem otupěl? Nebo…), ale osoba nemorálně (neMeirellesky) zaměřená si stejně přeje, ať už se protnou (a vypadnou). Festivalovej multikulturní snímek o potřebě žít ,,TEĎ HNED“, kterej mě nepřesvědčí ani vypočítavým a spravedlivým závěrem. Nebo že by jo? /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) V globálním oteplováním mám konečně jasno. Teď je na řadě ,,globální“ film. 2.) Dlouho jsem se s nikým ,,neprotnul“ (…hele, je to jenom slovo, mysli si co chceš…). 3.) Thx za titule ,,maaja“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(11.8.2012)

• Jude Law

• - Filmové scény, odohrávajúce sa v európskych metropolách, sa točili na autentických miestach a scény z väzenia i USA boli natočené v minnesotskom Minneapolise. (MikaelSVK)

• - Původním adeptem pro roli Rocca byl Karl Markovics. Toho kvůli jeho pracovní vytíženosti nahradil Johannes Krisch. (Conspi)

• - Režisér Meirelles trval na tom, aby postavy slovenských sestier boli Slovenky, a tak si na uzavretom kástingu v Prahe vybral práve Luciu Siposovú a Gabrielu Marcinkovú. (Bajonela)