John (Mark Wahlberg) byl jako malý velmi opuštěný, i proto pronesl to pošetilé přání, aby jeho plyšový vánoční dárek začal mluvit. Stal se zázrak a mluvící medvěd se stal mediální hvězdou a miláčkem davů. Jak roky ubíhaly, chlupatému Tedovi zůstal jediný fanoušek – John. Ti dva si náramně notují v pohledu na život (maximální pohoda), na holky (divošky mají přednost), na práci (jen když není zbytí) a John i díky tomu velkoryse přehlíží, že okolí se na jeho soužití s méďou dívá čím dál rozpačitěji. Sežrat mu to dává především jeho holka Lori (Mila Kunis), která je sice nadmíru tolerantní, ale i u ní platí přísloví o chození se džbánem pro vodu. Takže když se ucho utrhne, dostává John nekompromisní ultimátum. Buď Lori, nebo plyšák. A tak se John ocitá na zásadní životní křižovatce, ze které vede jen jedna cesta. Nebo to tak aspoň vypadá. (oficiální text distributora)

LoLaa

Tyyjo, tak takhle jsem ještě nikdy neprosmála v kině většinu filmu :D Opravdu výborná, vtipná a zábavná komedie. Jsem ráda, že jsem to mohla vidět v kině. Navíc výborné výkony herců, Médi a nesouhlasím s komentáři, že "všechny vtipy byly vyzrazeny už v trailerech". Celý snímek se sice musí brát trochu s rezervou, ale já prostě nemohu jinak a uděluji Méďovi 5*, zatím nejlepší komedie roku 2012. ()

Rocky62

Zásadním negativem této ujetosti je fakt, že ty skutečně vtipné vložky se střídají s těmi poměrně trapnými, což je ve výsledku rušivým elementem, který zásadně ovlivňuje moje hodnocení. Ted začíná jako pohádka pro děti, po pár minutách spadá do kategorie filmů pro vulgární pubescenty. Poté film přichází s ideou o lásce, která je tím nejdůležitějším na světě. (Jednoznačně zde chybí nálepka "romantický") Následně však tuto myšlenku vyvrací a vnucuje divákovi, že to jediné, za to stojí žít, je chlast, drogy a soulož. Jako by režisér nevěděl, co chce vlastně točit. Film zkrátka jednoduše sází na svojí bizarnost, která v pravdě potvrzuje jistou autorovu invenci, protože není moc filmů, ve kterých by oživlý plyšový medvěd uspokojoval prodavačku pastiňákem. ()

Happens

Trochu za trest, ještě méně za odměnu. Takový trend dnešních komedií - sklouznout do jednoduššího humoru více méně založeném na vulgarismech a hulení. Nic proti tomu, ale jako základ pro solidní bydlení? Hm, ne. ()

dopitak

Kolega Cervenak to v podstatě vystihl. Pro mě veliké zklamání, takže si buďto: A) nepouštějte trailer B) pusťte jenom trailer protože všechno veselé je v něm. Méďa měl obsahovat mnohem víc nekorektního humoru, za předpokladu že by nepřekročil určitou mez (což "shit on the floor" už skoro je přes), protože tohle "na půl cesty" ho hrozně sráží do kategorie filmů, jako jsou Kamarád taky rád či Hlavně nezávazně. Medvídek někoho ojel, načež povýšil, das ist gut, ale ty romanticko utrápený slinty si mohl seriálák MacFarlane odpustit. ()

Chrustyn

Pokud si divák přečte o čem film je, určitě si bude udržovat odstup ale byla by to rozhodně škoda, protože se jedná snad o první komedii, kde vyroste nejen hlavní hrdina ale i jeho plyšový kamarád, (který ožil po vyřčení tajného přání) který jde samozřejmě s dobou a tak kouří, kleje, pije a souloží (ano je to tak). Jedná se o překvapivě zábavnou a řádně vulgární komedii, která však nikdy nesklouzává k trapnosti a naopak má řadu svižných a originálních dialogů. Největší problém tak zůstává v tom, že je celý film založený právě na úvodním "Méďovi" (který naštěstí prakticky nesleze z plátna) a všichni herečtí představitelné jen přitakávají. Což převážně u Wahlberga docela zamrzí. Pokud vám však není cizí tvorba Judda Apatowa nebo Kevina Smithe, "Méďa" vás potěší. ()

MiiRA

Asi jsem od toho čekal více, takže jsem hodně váhal mezi 3-4*, ale zhulenej Ted měl celkem dobré hlášky, Mila a Mark taky dobrý, ale následující dny se mi to rozleželo a pokud bych se na to podíval znovu, tak by se mi nechtělo. Na to že to je komedie, tak zázračné to nebylo. 3* ()

klerik

Len trochu vulgárnejšia verzia ALVINA A CHIPMUNKOV... Scenár je príliš klasický (voľba medzi ženou a najlepšímm kamarátom - nebolo to isté v MUPPETS?) a nerdovské vtípky tam nie sú až tak často. Zápletka s únosom mala príbeh rozšíriť, ale okrem šialeného tanca Giovanniho Ribisiho moc zaujímavého ani vtipného nepriniesla. Prestrihať, skrátiť, pridať fóry a bude to pecka... ()

SeBig

Parádní komedie.. po dlouhé době něco fakt originálního. Dost vtipných scén a Markuv měnící se účes každym střihem. ()

LaciLC

Na Maca som sa veľmi tešil. Výsledok je fajn, ale nie až tak fajn, ako mohol byť. Niekoľko scén je hluchých a nedotiahnutých, niektoré vtipy mi nesadli, ale ako celok, aj vďaka výborným hercom a pár pamätným scénam, to stojí zato. Prudko pozerateľné. ()

korbitch22

Rutinní romantická komedie okořeněná o fantasy prvek v podobě hláškujícího plyšového medvídka, ve výsledku neuvěřitelně rozbíjející pohádka pro dospělé.Filmařsky se o žádný zázrak nekoná, myšlenkově ani příběhově to nevybočuje z hollywoodského továrního kýče na romantické komedie, vše je postavené na skvělých hláškách vyhuleného medvídka, asi nejsympatičtější roli v kariéře Markyho Marka, tuně popkulturních odkazů a čistého faktu, že si MacFarlen dělá ze všeho a hlavně ze sebe prdel.Dlouho jsem neviděl tak nabitou komedii, nemapatuji si kdy jsem se naposled u filmu takhle tlemil, některé hlášky a scény jsou naprosto dokonalé, i když se o 85% vtipu samozřejmě stará Ted a jejich hlavní síla tkví v sexuálních narážkách. fekálu a drogách.... no a co kurva?V dnešním vyčpělém světě filmové komedie je MacFarlanovo smíchání fekálního humoru s jistou grácií a profesionalitou neskutečným osvěžením.Scénáristický podtext a satira mě dokonale uzemnila, hluchých míst je málo a i když předešlý námrd hlášek, teplého Reynoldse a Flashe Gordona ( při scéně na párty sem se smíchem pochcal ) srazí dolů předvídatelný a romantický konečník, celkový výsledek je po právu považovaný za svěží vítr v zahnilé komediální tvorbě svatýho lesa.Už jen proto, že já se sám u komedií moc nebavím a tady jsem se tlemil snad 70% stopáže, což se naposled povedlo Cohenovi se stejně nekorektním Diktátorem.MacFarlane udělal prostě dokonalý artový fekál a já u hlášky ,,včera jsem jí šukal pastyňákem a ten sem pak prodal 4člený rodině s dětma´´ vyfrkal popcorn nosem.80%. ()

mcb

Hodně prvoplánová zábava. V podstatě jde o dalšího zástupce trendu vulgárních komedií s morálním poselstvím prošpikovaných popkulturními narážkami (tudíž i "falešnou" nostalgií, kterou indikuje hlavně zvuková stránka - filmová vyzvánění mobilu, Indyho hudební motiv, Queeni...) tentokrát jen s tím rozdílem, že v jedné z hlavních rolí vystupuje plyšový medvídek. Z toho bohužel pramení většina vtipů, která spočívá v tom, že Ted začne nevysvětlitelně uprostřed věty fuckovat a dělat oplzlosti a diváci se z toho nejspíš mají potrhat smíchy. Až na pár výborných scén (Flash, závěr s Lautnerem) mi tady navíc chyběla typická "macfarlenovská" absurdita a nekorektnost, jaká je známá z jeho seriálových počinů jako Griffinovi nebo American Dad, které rozhodně šli dále než na pole téhle v celku přízemní frašky. Medvídek tedy proplouvá sledem více či méně navazujících epizodek, které dohromady dávají jen velmi málo kompaktní příběh o dospívání (byť 35letého muže), jenž mohl být s trochou nadsázky novým E.T. mimozemšťanem dnešní generace. Nezbývá než uvažovat nad tím, jak by se s Tedem vypořádal takový Kevin Smith nebo Judd Apatow. ()

mat.ilda

Když přemýšlím nad klady, kterými bych obhájila jedinou hvězdu, kterou jsem ochotná udělit, moc mně jich nevychází... snad pokus o originalitu (i když trapný) a výkon G. Ribisiho. Proč medvěd? Hollywoodu došli herci ochotní chrlit na kameru obsah sborníku pro úchyláky? Nebo už to všichni dělali? Proč Mark Wahlberg? Věřili jste jeho tvarohovému výrazu zhuleného dětinu? Proč komedie? Zasmála jsem se jednou, a to až skoro na konci, v zájmu možnosti výběru bych přidala ke komediím tohoto druhu podžánr, třebáááá ...mám to! Vulgárně - vyměšovací? Když si laskavý divák ještě dosadí mluvícího medvěda, bude mít hned jasno. Obecně mně vulgarity ve filmech nevadí, musí se však umět použít, aby sedly jak do koncepce, tak hercům, a hlavně - musí okořenit humornou složku snímku, to medvěd bez genitálií, co přefiknul Norah Jones, rozhodně nesplňuje.... A nic na tom nemůže změnit ani Flesh Gordon, i když má pěšinku ve vlasech stále uprostřed. ()

FTP

Za Teda jednoznačně 5*. Každá věta, kterou vypustí ze svých plyšových úst, mě neskutečně rozesmála, ale samozřejmě vím, že kdyby touto postavou byl člověk, nesmál bych se ani z poloviny tak. Film stojí jen na plyšovém méďovi (kdo by to byl podle názvu řekl:)) a jinak nemá co nabídnout. Pro mě zcela průměrná "romantická" komedie. ()

Stanislaus

Snímek Méďa je tradičně natočená americká komedie s netradiční hlavní postavou v podobě na první pohled roztomilého plyšového medvídka Teda, který ale nemá problém vyfuckovat kdekoho na potkání. Je to oplzlý, nechutný, místy i celkem dost zábavný, nicméně hodně předvídatelný a nic extra nového nepřinášející film, který vyniká snad jen díky oné fantaskní linii okolo obživlé hračky. Scénář byl vskutku peprný, rovněž nechyběly všelijaké narážky a camea různých známých tváří. Zkrátka pro mě osobně to komedie roku nebyla ani náhodou, ale chápu, že mnohé diváky tento film zaujal, pobavil a hnul jim řádně bránicí. ()

heyda

Pro mě je to jedna z největších blbostí, co jsem za poslední 3 měsíce viděl. Navíc film, který je o méďovi, vybízí k tomu, aby ho rodiče pustili svým ratolestím. To bych ale fakt nedělal, pokud nechtějí, aby z nich vyrostli huliči, vošoustníci a vulgární hovada. Jsem fakt zklamaný a velmi udivený, že je Méďa tak vychvalován. I kdyby tam bylo sebehvězdnější obsazení a dvakrát tolik narážek na současný mainstream v různých sférách kultury, tak to se mnou nehne. Mé hodnocení je 25%. ()

Flego

Sethova filmová réžijná prvotina má všetko, čo má mať bláznivá komédia s množstvom nekorektného humoru, narážkami na nespočet filmov a seriálov, ich hrdinov ale i skutočných hercov. Niekedy vyznieva ako sebaparodizujúca fraška, ale zväčša ide o veľmi zábavnú záležitosť. Aspoň ja som sa bavil. Príbeh v podstate neexistuje, ale o ten tu nejde. Režisér ( producent aj spoluscenárista ) stvoril macíka Teda, ktorý je dostatočne opĺzly hláškoidný kurevník, aby ponúkol neviazanú zábavu, a hoci sa to niekedy preháňa, dokáže si udržať určitú úroveň. ()

sharky

dobrá komedie, která je vtipná, sprostá i romantická, človek se nahlas zasměje a ten titulkový doslov, ten me uplne rozsekal:) ()

Roman.Ticka

Zhruba jsem věděla do čeho jdu, ale skutečnost několikrát předčila moje očekávání. Nevím z kterého trapného konce to vzít, z obou se mi chce zvracet. Seč jsem svou nezměrnou toleranci napínala jak strunu, nakonec bez mého přičinění praskla. Fekální vtipy nemám ráda obecně, ale tady byly přímo infantilní, bulvárně laděné, trefující se trapně do již dávno ztrapňovaného. Smála jsem se určitě těsně vedle, zřejmě šlo o ukázku, jak to chodí v Hollywoodu, jak se buduje herecká kariéra, nebo jen tak, aby jeden neumřel nudou. A jako by to nestačilo, série vtipů nejhoršího kalibru o tom, jak funguje mechanismus povýšení, mě vhodila tvrdě zpět do reality, protože tak nějak to fuckt je. Mark mě zklamal, napadá mě v souvislosti s ním a jeho rolí slogan - Komu zvoní hrana, aneb horší to snad ani být nemůže. Taková stupidita, že ani nemůžu napsat seriózní sofistikovaný koment. Ještě teď mám v hubě pocit Tedova orgánu, který naštěstí neměl. Bullshit. ()

rikitiki

Dobrá, mezi námi dospělými, vystačí jediný vtípek - mluvící plyšový medvídek chovající se jako sprostý zhulený puberťák - na celý film? Nevystačí. Kouzlo je rychle pryč a místo medvídka by mohl v klidu zaskočit zastydle trapný kamarád, kterého máme už od dětství, už jsme ho přerostli a jsme dál, jenomže nějak pořád nejde se ho zbavit. ____ Nebyl by to vůbec marný film, kdyby medvídek vystupoval jako metafora věčného dětinství, nedospělosti v dospělosti, strachu před tím, že člověk vyroste. Jenomže s tímhle motivem si film pohrává jen zlehka. Ve snaze zalíbit se zůstává v trapnopuberální poloze s pšoukáním a rádobytvrďáckými hláškami. Asi i scénáristovi bylo jasno, že z toho nic moc neuvaří, tak najednou přidal nepřesvědčivý přelom charakteru nezodpovědného medvídka do náhle procitnuvšího kamaráda do nepohody, který zachrání situaci. A protože i tak už nebylo o čem hrát, tak to natáhl jeden nepovedený únos. ____ Anekdotka na 5 minut se prostě nedá roztáhnout na celovečerák. /18. 7. 13./ ()

poz3n

Méďa je opravdu celkem silná sprcha nekorektního (čti převelice urážlivého) humoru a hodněkrát jsem se smál až jsem se za břicho popadal. Méďa je ale zároveň dost průměrně, spíše podprůměrně natočený film s dost chabým příběhem, který jen a pouze stojí na základní podstatě celého příběhu, že vulgárně mluvící plyšový medvídek je vtipný medvídek a že to je celé dost divné. Což je, ale postavit na tom celý film je prostě slabé. 5/10 ()

Sprostý méďa Ted se dočká seriálu

Sprostý méďa Ted se dočká seriálu

11.06.2021

Nová česká komedie Kapitán Říp se představuje

Nová česká komedie Kapitán Říp se představuje

05.05.2020

Už tuto neděli 10. května startuje nový český projekt od tvůrců Petra Cífky, Daniela Zemana a Filipa Brouka. Seriál Kapitán Říp bude vyprávět bláznivý příběh comicsového superhrdiny, který drží… (více)

Hvězdy ve dvojce Médi

Hvězdy ve dvojce Médi

25.09.2014

Berg, Wahlberg a sága o drogovém králi

Berg, Wahlberg a sága o drogovém králi

02.07.2013

Mark Wahlberg a Peter Berg právě dotočili válečný thriller Lone Survivor o Talibánem obklíčené a zlikvidované jednotce amerických mariňáků, a už si brousí zuby na další skutečný příběh. American… (více)