John (Mark Wahlberg) byl jako malý velmi opuštěný, i proto pronesl to pošetilé přání, aby jeho plyšový vánoční dárek začal mluvit. Stal se zázrak a mluvící medvěd se stal mediální hvězdou a miláčkem davů. Jak roky ubíhaly, chlupatému Tedovi zůstal jediný fanoušek – John. Ti dva si náramně notují v pohledu na život (maximální pohoda), na holky (divošky mají přednost), na práci (jen když není zbytí) a John i díky tomu velkoryse přehlíží, že okolí se na jeho soužití s méďou dívá čím dál rozpačitěji. Sežrat mu to dává především jeho holka Lori (Mila Kunis), která je sice nadmíru tolerantní, ale i u ní platí přísloví o chození se džbánem pro vodu. Takže když se ucho utrhne, dostává John nekompromisní ultimátum. Buď Lori, nebo plyšák. A tak se John ocitá na zásadní životní křižovatce, ze které vede jen jedna cesta. Nebo to tak aspoň vypadá. (oficiální text distributora)

VerenaLord

Když člověk pomine svůj odpor ke sprostým výrazům (které mi ve filmech přijdou hrozivé, ale vzhledem k celkovému ději to zde docela sedělo), docela dobře jsem se celou dobu bavila. Neustále sjetý Méďa s jeho neustálými rýpavými poznámkami, hloupými nápady byl prostě geniálním námětem na hlavního hrdinu. Plus za vtipné vysvětlení, jak končí jedna hvězda Twilight, stejně vtipné je i Méďovo harašení na pokladně. Prostě pro mě jednoznačně bomba;) ()

Plechpetr

Fajnovej filmek na odpoledne. Ze začátku to vypadá jako pohádka. Ale z toho to vyroste na vtipy chrlící pecku. Jen škoda, že u vtipu dlouho nezůstane a stane se z toho viceméně romantická éra. Za to bod dolu . ()

Charlie84

Medvěd je boží a za celý film nemá snad jedinou trapnou hlášku, což se bohužel nedá říct o zbytku osazenstva. Tvůrcům se IMHO daří využívat potenciálu, který zkouřený plyšák má, trapným scénám se nevyhneme, ale celkově je to debilní poměrně roztomilým způsobem. Přinejmenším do poloviny až dvou třetin, kdy si pravděpodobně s medvědem šňupl i scénárista a místo rozvinutí něčeho na způsob zápletky přichází s komiksovým vyvrcholením ve stylu Carryho zběsilostí ("Rada nešťastných příhod"). Podle mě je to škoda, protože možností, kudy vést story dál byl nezpočet, takhle z toho zbytečně udělali úplně jiný film. Nikoli lepší. První půlka za čtyři, pak to z mého pohledu jde do kytek...ale to asi záleží na vkusu... ()

Gabretta

Ani omámení vínem mi nepomohlo k tomu, abych našla ve filmu pasáž, která by mě bavila. Světlejší okamžiky se sice objevily, ale vzápětí to převálcoval proud trapnosti. Své udělal i český dabing - brrr. Asi jsem se pro maximální prožitek měla ještě totálně ožrat, zhulit a pořádně si zapíchat... Medvěd byl hroznej, Mark Wahlberg ještě horší - medvěd z toho ale vychází líp - NENÍ SKUTEČNEJ. ()

pepa3rd

Vzhledem k originálnímu nápadu jsem se na tenhle film dost těšil, ale i přes vynikající námět mě svým dějem tenhle fetující, klející a šu****cí bručoun příliš nepobavil. Odmyslete si medvěda a zůstane jen "moderní" sprostá teen komedie. Za tu promarněnou šanci, jen průměrných 50 %. ()

Petyas

Příjemná komedie pro dospělé, s hromadou sexuálních narážek a fekálního humoru. Moc pobavilo. Dávám 70%. ()

Kingjiri

Do Teda jsem po pozitivních recenzích a ohlasech vkládal velký naděje už jenom proto, že Rkovejch komedií moc neni. Jenomže opět jde spíš o hype než nějakou královskou zábavu a nebo možná musim jít většinou podvědomě proti proudu. Souhlasim s názorem, že se mělo ještě víc přitvrdit a že Ted ve svý podstatě nijak nevybočuje z komediálního průměru - dějová linka John a Lori byla naprosto typická a předvídatelná romanťárna, příběh John a Ted už jsme taky spoustukrát viděli. OK, pár scének se povedlo, ale stejně jsem čekal, že mi nadrženej, hulící a vulgární plyšovej medvídek přinese mnohem víc záchvatů smíchu. Víc než tři silnější hvězdy dát fakt nemůžu. ()

Rockerman

O tomto filmu by se dalo napsat to, že je to tak blbé až je to dobré. Nenáročnou komedii, která většinou neuráží, povyššuje na dobrou zábavu spousta trefných a povedených hlášek. Pravda, některé scény tu být nemusely. Například rozptylování prdů v restauraci rozhodně vtipné není. Naštěstí těchto přešlapů tu není tolik, aby to poškodilo celkový dojem z filmu. Jedna z nejlepších scén je bezesporu rvačka mezi Johnem a jeho plyšovým kamarádem. Takže jsem se bavil velmi dobře a viděl jsem to tak na 3 a půl *. Čtvrtou přidávám za nápad zfilmovat tuto šílenou absurditu. ()

Castielo

Příjemná pohádka o hulícím medvídkovi, která funguje a baví. Je to místy trochu pubertální a já možná při hodnocení až moc přivírám oči, ale to nemění nic na to, že se to prostě povedlo. 4* slabší ()

barcisz

Předem upozorňuji,že hodnotím verzi s dabingem,který se opět ukázal jako strašný,ale myslím,že ani originální verze s titulky by to nezachránila. Za prvé nechápu,jak to může mít hodnocení 75%,protože bych to hledala někde pod 50%,za druhé nechápu co na tom mělo být vtipného,protože tyto laciné americké vtipy už jsou zkrátka "out" a za třetí jsem se asi tak 3x přemlouvala,abych to dokoukala dokonce a pochopila,co je na tom tak kladně komediálního. Děj skoro o ničem,zdlouhavě se to táhlo,takže místo 106 minut mi přišlo,že jsem to musela trpět tak 2 hodiny. Opravdu po dlouhý době zase dobrá americká sračka. ()

Sgt.Cliffer

Po slabším začátku se to pořádně rozjelo a takhle sprostýho plyšáka jsem opravdu ještě neviděl :-) Já bych ocenil trochu větší dávkování vtipu/vtipů, protože vtipy založený na sprosťárnách (ať jsou jakkoliv trefný) jsem po půlce filmu předvídal se 100% přesností. Ovšem Méďův kariérní postup v obchoďáku je geniální! ()

PEZ

Jedna z najlepsich komedii roka, ak nie najlepsia. Odvazna, drza, nekorektna a VTIPNA. Pribeh bol sice obycajny, to vsak vobec nevadi, pretoze islo len o mostik, ako natocit tolke dobre napady z hlavy tvorcu Family Guy-a. Uz teraz sa mozme tesit na Oscary, kedze ich bude uvadzat prave Seth MacFarlane. :) Jo a Mark Wahlberg moze oslavovat. Mal cuch na najuspesnejiu komediu tohoto roka. Rozpocet 50 mil. USD, celosvetovy prijem viac ako desatnasobok. Ted je hviezda. :) ()

PlutisMovie

Na tuhle komedii jsem se měl asi hodně vypálit, jinak si nedovedu představit těch 75% !! Dávám 45% a to je proto, že Mila Kunis je kunda a protože jsem se zasmál asi 3 vtipům. Klasická americká romantická komedie + mluvící plyšový medvěd, aby to bylo zajímavější ()

Dimo

Nečekaně dobrá zábava, naprosto vzorová oddechovka a naštěstí minimum samoúčelných sprosťáren. No a plyšák nonšalantně stírá všechny okolo. Takže, příjemné překvapení, protože jsem čekal samostatně stojící fóry a ono to fungovalo docela dobře jako kompaktní celek. A Marka, toho já mám rád, takže další plus. ()

Mayers

Svěží komedie, která mi hodně sedla. Wahlberg se sem překvapivě dobře hodil a s roztomilou Kunisovou vytvořili dobrou dvojku. Ale nejlepší je na filmu určitě přisprostlý méďa Ted. Každý by chtěl určitě mít podobnýho plyšáka, s kterým by pravidelně hulil, kecal o holkách a koukal na bednu. Méďa byl vůbec fantasticky "opravdový" (a proto je to vážně komedie pro dospělé, ne pohádka). Nejvíc ze všeho mě pobavila scéna, kdy jde TED poprvé na pracovní pohovor do supermarketu. To mi vždycky zlepší náladu! ()

dalziel

Pre mňa absolútna jednotka medzi filmami za rok 2012.Konečne film ktorý si pomenovanie komedia naozaj zaslúži.Film vyvoláva nostaligiu na 80-te a 90-te roky keď sa takéto dobré komédie točili vo väčšom množstve ako dnes ,keď ich je ako šafránu. ()

GlamourCat odpad!

Na šest minut vtipného videa ano. Na dlouhý, (po roce a čtvrt kultovní!!!) film ne. Někdo to může považovat za odvážný kus. Když se ale podíváte kousek za tu "odvahu", uvidíte jen špínu a propagandu. Vlastně si nedovolí proti nikomu a ničemu nic říct. (Hmmm, Katy Perry není dobrá zpěvačka...hmm.. ale to se všeobecně říkat může). Medvídek sám o sobě mi byl odporný, vůbec ne vtipný a drzý, ale spíš jako nějaký blb z krčmy, který ale NEMÁ žádný svůj vlastní názor na věci. Chápala bych ( a ocenila) film o plyšákovi, který si o všem a všech myslí svoje, ale tenhle méďa je jen obyčejný sprosťák. ()

Kadas97

Jedinečná komédia, humor typu Family Guy, len namiesto Peta Griffina je tu TED! Trefné vtipy a super hlášky. Nikdy v živote som si nedokázal predstaviť Wahlberga v takejto komédii, po tom čo bol Max Payne, jeden zo osirelých 4 bratov, alebo prenasledovaný ostreľovač. Táto rola mu padla ako uliata. Asi na žiadnej komédii som sa takto schuti nezasmial, po zhliadnutí tohoto išli Prci, prci, prcičky 3 do úzadia. Komédia je rovnomerne vyvážene zaplnená vtipmi o sexe, násilí, chlaste, drogách, hovnách a je plná takého svojského, "macfarlanovského" absurdného humoru, ktorý mi je veľmi blízky. Hodnotenie je 10 z 10. P.S: "Strč mi prst do cedulky!" ()

Sprostý méďa Ted se dočká seriálu

Sprostý méďa Ted se dočká seriálu

11.06.2021

Nová česká komedie Kapitán Říp se představuje

Nová česká komedie Kapitán Říp se představuje

05.05.2020

Už tuto neděli 10. května startuje nový český projekt od tvůrců Petra Cífky, Daniela Zemana a Filipa Brouka. Seriál Kapitán Říp bude vyprávět bláznivý příběh comicsového superhrdiny, který drží… (více)

Hvězdy ve dvojce Médi

Hvězdy ve dvojce Médi

25.09.2014

Berg, Wahlberg a sága o drogovém králi

Berg, Wahlberg a sága o drogovém králi

02.07.2013

Mark Wahlberg a Peter Berg právě dotočili válečný thriller Lone Survivor o Talibánem obklíčené a zlikvidované jednotce amerických mariňáků, a už si brousí zuby na další skutečný příběh. American… (více)