Nově zvolený ředitel školy, Majer (Tomáš Magnusek), je úhlavním nepřítelem pro rodinu mafiána Dostála (Jan Šťastný), Dostála st. (Jiří Krampol) a Dostálové (Gabriela Vránová). Po sérii úmrtí na škole v době, kdy byl ještě Dostál řadovým učitelem, vše nasvědčovalo tomu, že vrahem mladíků, mezi nimiž byl i Dostál jr. A kteří údajně znásilnili učitelku (Majerovu sestru) a poté ji zavraždili, je učitel Majer. Pro neprokazatelnost důkazů však nebyl učitel Majer obviněn. Spolu s nástupem na pozici ředitele školy a místem v představenstvu města, je Majer ještě více trnem v oku rodině mafiána Dostála, který se chystá na pomstu za vraždu svého syna. Nejprve ho chce deptat po psychické stránce a poté připravit plán na pomstu. Zatímco ředitel Majer připravuje divadelní vystoupení v rámci slavností města, radní se obávají, že děti z jeho školy jsou neurvalci a bude s nimi problém. Ředitel Majer je však ujišťuje, že vše bude v pořádku. V místním policejním sboru dojde k úmrtí vyšetřovatele, který měl na starosti případ týkající se vražd učitelky a následně pak žáků, včetně mladého Dostála. Na jeho místo nastupuje policista Karas (Martin Dejdar). Ten dostane i stůl po zesnulém policistovi a v něm najde dokumentaci ohledně případu vražd ve škole. Po prozkoumání určitých detailů mu ihned vyvstane spousta nejasností, včetně nalezeného DNA u mrtvol chlapců ze školy. Poté, co zavolá do laboratoře, zjišťuje, že tam nikdo vzorky neposlal a nechal je uzamčené ve stole. Policista Karas neváhá a posílá vzorky do laboratoře, po dlouhém čekání se mu potvrdí jeho domněnka, vrahem všech chlapců včetně mladého Dostála je ředitel školy Majer. Ten je, jak se ukázalo, bratr znásilněné a zavražděné učitelky, tudíž se z jeho strany jedná o pomstu za svou zavražděnou sestru. Mafián Dostál chce na nátlak svého otce, Dostála st., odvetu uspíšit. Nejvhodnější okamžik, jak mu zjistila jeho milenka, učitelka Lamrová (Eva Čížkovská), bude v den vystoupení, kdy bude ředitel Majer sám ve škole, jen se školníkem Málkem (Jan Přeučil)... (TV Prima)

Pyth

O něco větší hovadina než první díl, ale veze se to na té stejné vlně. Já dostal to co jsem čekal + famózní honičku ve favoritu :D ()

klukluka

Sám tomu nemůžu věřit, ale i Bastardy dvojku beru pořád vážně a snažím se k nim přistupovat bez předsudků. Když to shrnu, došlo tady v porovnání s jedničkou k citelnému kvalitativnímu propadu. Přičítám to změně režiséra, která pro mě v případě ucelené série není zcela pochopitelná. Výrazně se zhoršila i kamera a slabší byl, jak už to u dvojek často (ne vždy) bývá, námět i scénář. Každopádně jsem ale schopen uvěřit, že na maloměstech mohou vládnout podobné poměry (rodina, která má město desítky let "pod palcem", potřeba usedat k jednomu stolu s lidmi, s nimiž k sobě navzájem chováme čistou nenávist, ...). Z toho důvodu nemůžu Bastardy 2 pasovat na odpad. Nechci nikomu sahat do svědomí, ale tohle hodnocení je opravdu příliš příkré. Přece jenom mám pocit, že i tenhle film (stejně jako jednička) nastavuje naší společnosti to pověstné zrcadlo. Ano, ten pohled není moc libý, ale vyskytují se tady lidé z masa a kostí (neurotičtí, psychicky vyčerpaní učitelé, agresivní malí cigáni, nenávistní dospělí cigáni, policajti, co nějak zvlášť nepřipomínají supermany...). Filmaři se to pochopitelně snažili vyšperkovat (divoký policejní zátah na začátku filmu) a někdy záměrně přehánějí, aby film odlišili od obyčejné reality, ale úplnou sci-fi nám, obávám se, nepředvádějí. Skutečně mám pocit, že ty nuly dávají lidé, kteří tím říkají - "ne, takhle to tady přece nefunguje". Ale mají pravdu? Všechna hodnocení si procházet nebudu, ale relevantní by pro mě byla ta od učitelů, a nejlépe odněkud z Ostravska nebo ze severních Čech. Filmařsky jistě nejde o žádný klenot, ale jako sociologickou studii bych Bastardy 2 skutečně nezatracoval. ()

patrikus

Velkolepá smršť (pro někoho) oblíbených herců. Hodina a půl akce a napětí . Divák nemá ani prostor si oddychnout. Nesouhlasím s tím, že by kamera byla "vedle! Naopak se mi líbí ten neklid. Ano, ten neklid, který celým filmem prochází. Technicky zdatnější, než díl první. Zajímavé propojení akčního filmu, politicko-sociálního dramatu a české kriminálky. Na můj vkus až moc rozstříhané, krátké scény, stručné dialogy, ale tomuto snímku to jistě prospívá. ()

Corpsegrinder

Další přehlídka hnusáků tentokrát s nádechem kriminálky. Krampol jako českej Godfather nepřekonatelnej. Opět je to vtipný tak nějak nechtěně. Herci nabraný někde v ústavu pro retardy. Jo a ty malý samozřejmě taky :)) ()

Hanys_

Po zkušenosti s prvním dílem jsem naštěstí věděl do čeho jdu, a tak jsem si to doslova vychutnával, protože ta zábavnost druhých Bastardů je prostě nezměřitelná (Kdo nedostal u "střelby v lese" v závěru filmu záchvat smíchu, ať hodí kamenem). Smutnou skutečností ale je, že den po zhlédnutí Posledního zápasu Pepika Hnátka mi Magnusek a spol ukázali, že česká kina ještě musí ujít velký kus cesty, než v nich bude opravdu bezpečno. ()

beba789

Bastardi 2 je mnohem horší než první díl,který je sám o sobě taky hrozný.Problém cikánů se převezl na nějakého trapného Dostála,který je mafián a samozřejmě chce pomstít smrt svého syna,kterého v hodně věcech a průserech kryl a podplácel policii.Magnusek opět děs a při těch akčních scénách vypadá fakt ironicky,protože mi přišlo že se hodně špatně pohybuje.Soundtrack celekm ušel o proti dvojce a trojce.22%. ()

Paity odpad!

Jen natahovaná kaše z prvního dílu, který ještě snesl jakž takž nějaké to měřítko. Ale jen to, že je to o problémových dětech, z toho nedělá super biják roku. ()

Knowho

Bohužel, jeden z vrcholů ubohosti novodobých Českých filmů. Magnuskovi to očividně nesvědčí jak na postu scénáristy, tak herce. Překvapivě jediní 2 herci, kteří něco předvedli byl Dejdar a Šťastný, na kterém bylo i v prvním filmu vidět, že si roli záporného gangstera užívá. Ale Dejdar a Šťastný je fakt málo... 1/10 ()

blues

Zdaleka ne tak dobré jako jednička, ale už je to film o něčem jiném, než o pubescentních dětech z romských rodin. Ty už jsou na druhé koleji. Teď je to psychologické drama, které ve mě osobně nechalo divný pocit úzkosti, který musel cítit i hlavní představitel... Proto alespoň ty tři hvězdy. ()

Foxhound#1

Nějaký náznak děje to má, ale angažování spousty cameo roliček ten film nezachrání. Krampol jako papa mafian je spíš k smíchu a vůbec celé je to nudnější než jednička. Snad to třetí pokračování bude opravdu konečné. ()

peetriss

Jiný režisér, jiný pohled... Posun od žánru dramatu s nechtěnými komediálními účinky k amatérskému pokusu o thriller, ale především pořád stejně nepovedené vyprávění jako první Bastardi. Díky vyššímu rozpočtu je obsazení mnohem zvučnější, ale kvůli špatnému tvůrčímu zázemí je to k ničemu. "Problémové" děti již nemají tolik prostoru, ale stále v jejich přednesu přetrvává styl točení - klapka, řekni před kamerou nějakou stupidní hlášku a jdi! Tomáš Magnusek pokračuje ve svém uculování se před kamerou, kterému říká hraní, já tomu říkám trapas a již nyní se bojím, jaký výplod bude do třetice. 30% ()

Xavi6 odpad!

Dvojka strašné jednička byla ještě horší, než to co se dělo ve dvojce. Nejenom, že Magnusek by měl radši dělat jen reklamu na GE, ale ještě k tomu psát scénář? No, to je fakt konec všeho. To, čemu jsem se smál v jedničce, zde skoro není a tak to ztrácí opět smysl. ()

Prochy38

Z prvního dílu jsem byl nadšený! Tohle už se moc nepovedlo. Málo prostředí ze školy. Už je z toho akční B-čko... A dost amatérsky natočené. T. Magnuska respektuji, ale doufám, že ve 3. díle sklouzne zpět do starých kolejí.... Tady už se i našlo dost věcí, které nejsou možné a v reálu.... Škoda role M. Dejdara. Byl dobrej, ale takto trapně skončit.... Lehké zklamání! ()

J*A*M*A*L odpad!

Pokračování Bastardů už byla jen debilní nepovedená česká kriminálka.Herci byli v pohodě ty mě nevadili vadil mě film debilně natočenej a to mi stačí.V první části byla alespoň trošku zábava jak pro koho, ale byla v tomhle už nebyla ani zábava takže už mě nic nezbývá já osobně jsem byl zvědav co pokračování přinese nakonec jsem byl, ale sklamán.Jeden z nejhorších českých filmů co jsem viděl.Vážně nechápu proč tam museli jít jedni z mých nejoblíbenějších herců a hereček české kinematografie bylo jich tam jak much a film stál za doslova velký hovno.5% ()