Nově zvolený ředitel školy, Majer (Tomáš Magnusek), je úhlavním nepřítelem pro rodinu mafiána Dostála (Jan Šťastný), Dostála st. (Jiří Krampol) a Dostálové (Gabriela Vránová). Po sérii úmrtí na škole v době, kdy byl ještě Dostál řadovým učitelem, vše nasvědčovalo tomu, že vrahem mladíků, mezi nimiž byl i Dostál jr. A kteří údajně znásilnili učitelku (Majerovu sestru) a poté ji zavraždili, je učitel Majer. Pro neprokazatelnost důkazů však nebyl učitel Majer obviněn. Spolu s nástupem na pozici ředitele školy a místem v představenstvu města, je Majer ještě více trnem v oku rodině mafiána Dostála, který se chystá na pomstu za vraždu svého syna. Nejprve ho chce deptat po psychické stránce a poté připravit plán na pomstu. Zatímco ředitel Majer připravuje divadelní vystoupení v rámci slavností města, radní se obávají, že děti z jeho školy jsou neurvalci a bude s nimi problém. Ředitel Majer je však ujišťuje, že vše bude v pořádku. V místním policejním sboru dojde k úmrtí vyšetřovatele, který měl na starosti případ týkající se vražd učitelky a následně pak žáků, včetně mladého Dostála. Na jeho místo nastupuje policista Karas (Martin Dejdar). Ten dostane i stůl po zesnulém policistovi a v něm najde dokumentaci ohledně případu vražd ve škole. Po prozkoumání určitých detailů mu ihned vyvstane spousta nejasností, včetně nalezeného DNA u mrtvol chlapců ze školy. Poté, co zavolá do laboratoře, zjišťuje, že tam nikdo vzorky neposlal a nechal je uzamčené ve stole. Policista Karas neváhá a posílá vzorky do laboratoře, po dlouhém čekání se mu potvrdí jeho domněnka, vrahem všech chlapců včetně mladého Dostála je ředitel školy Majer. Ten je, jak se ukázalo, bratr znásilněné a zavražděné učitelky, tudíž se z jeho strany jedná o pomstu za svou zavražděnou sestru. Mafián Dostál chce na nátlak svého otce, Dostála st., odvetu uspíšit. Nejvhodnější okamžik, jak mu zjistila jeho milenka, učitelka Lamrová (Eva Čížkovská), bude v den vystoupení, kdy bude ředitel Majer sám ve škole, jen se školníkem Málkem (Jan Přeučil)... (TV Prima)

Kecman odpad!

Vyumělkovaný scénař,naprostá absence herctví.Jen pánové Hryc,Přeučil,Vlach a kupodivu Magnusek působili přirozeně.Pardon,jěště jsem zapomněl na dámu-Ilona Svobodová.S hrůzou očekávám blížíci se premiéru třetího dílu. ()

mcamino

O hodně horší než první díl, celý film se tak nějak natahuje, v pohodě by se to vešlo do takových 30 minut, ale třetí díl prý bude zase lepší, tak uvidíme, dávám 3* za to, že je to pokračování filmu, který mě hodně bavil. ()

Severus007 odpad!

Já to viděl až do konce. A větší průser jsem snad ještě neviděl. Nemyslel jsem si, že to kdy řeknu, ale zlatý Kameňák... ()

montel

Mafián Dostál (Jan Šťastný), jehož syn nedávno zemřel při konfliktu se svým učitelem Majerem (Tomáš Magnusek), je připraven se pomstít a dostat Majera pod kytičky. Majer je nyní už ředitel školy a brzy vycítí, že je ohrožen na životě. Všemu zamezit se snaží policejní vyšetřovat Karas (Martin Dejdar), ale cesta k důkazům je složitá...Tak první díl nebyl žádná sláva a ani o tomto přímém pokračování se nedá říct, že by udělala díru do světa. Navíc nechápu proč musí ve filmu neustále figurovat cikáni. Nevím co si od toho tvůrci slibovali. Stejně jako u dílu prvního převládají tedy výrazně negativa a já film dokoukal jen čistě ze zvědavosti, co že to ty české hlavičky vymysleli. No ve skutečnosti nevymysleli skoro nic a tak bych vyzdvihl asi pouze odvahu tvůrců natočit takovouto trilogii o ničem a šikovnou postavu Kateřiny Brožové. 35% ()

zekon

Tož toto už se tak nepovedlo, a chtít ždímat něco víc ze slušné 1 by chtěl každý že? Akčnost vyznívá trapně, spousta naprosto zbytečných postav a hlavně scén, ten začátek tam byl proč???!!! Nejzajímavější je opět ukázka cikánského problému a jejich mentality. Jediný kdo mi tam vyčníval byl asi mistr Přeučil, ten zahraje cokoli :) a Štastný svého Trpišovského taky nehrál až tak špatně. Ostatní vyzněli v porovnání s cikány spíš amatérsky trapně. ()

sona.1990

Trošku slabší, ale přesto dech beroucí pokračování mě uchvátilo. Závěr s upálením mě samozřejmě vytočil do vrtule! No uvidíme, co přinese další díl. ()

Naby

Celkem to pobavilo, ale kvalita sla oproti prvnimu dilu dolu. Napeti taky ubylo. Porad to dosahne na 3*. Celkem 2,7* ()

Perineum odpad!

Přechod na kriminální notu filmu rozhodně neprospěl, vlastně tento film vůbec neměl být natočen! Měla zůstat jednička, jakožto příšerný film, který aspoň trochu znepokojuje, ale nemělo vzniknout tohle, tohle je totiž nic! Příšerná herecká sestava, kde i zkušení herci hrají naprosto příšerně, neexistující režie, strašná kamera, prostě vše. Já se prostě musím smát, když vidím Jirku Krampola jako mafiánského (!) bosse, no a zase se směju:D ale to vlastně nebylo nic, proti tomu co má přijít!! Chraň nás Bože... ()

beel odpad!

Česko - cigánské akční drama ... Jiří Krampol jako kmotr s pasáckou šálou kolem krku je snad ještě horší než tunový Magnusek a Štasný co si hraje na Bruce Willise. Jednička byla film "o něčem" dvojka je na tom asi tak, že hercům řekli kdo přežije do třetího dílu a ... "hrajte" ()

solver

Vzhledem ke zbytečnosti díla, jsem se zaměřil na role - jak jen mohl na takový film ukecat takové áčkové herce, zůstane záhadou: Vynikající Přeučil, na 3 se tudíž moc netěším. Líbili se mi Kepka, Hanušová a Hryc (a ta miss pochopitelně, nevím jméno: Válková? :-) Dejdar jako policajt takový Columbo, s pistolí mu to moc nejde. Mno a to divadlo, které tam hráli ti žáci, tomu chyběla určitá procítěnost, bylo to vážně slabé. Chápu že od nich nelže čekat nic moc, ale než tohle, ať raději šmrdlají jen ten florbal. ()

jizvoun odpad!

Tak tohle si snad ani nezaslouží komentář. Ale jo - scénář je naprosto imbecilní a nezajímavý. Všechno se točí kolem událostí z už tak zprzněného prvního dílu. Postavy vůbec nejsou uvěřitelné, herecké výkony jsou tragické. Jednoduše vyžranej Magnusek se dostává do hledáčku mafiána, fotra jednoho mrtvýho bastarda, a do toho je vecpáno pár sprostých hlášek cikánů ve škole. Kde na tyhle kokotiny bere peníze? ()

M.Pazzina odpad!

Tomáš Magnusek, neumětel všeho druhu. Stále nechápu, jak se může takový brak dostat do kin a televize, já jsem se musel přemlouvat asi 2 roky aby si pustil alespoň jeden díl. Když opomenu příběh, který se rozpadá tak po prvních deseti minutách filmu, můžu říct,že to není jen scénář,co tady pokulhává nebo se spíše zmítá na podlaze v křečích. Kamera -hrůza, zvuk - tragédie a chybí tam občas ruchy, hudba - ta je snad dělaná na 8bitový kartě,střih - hlavně snová pasáž je tragická, režie - škoda mluvit, Ve filmu je chyb jak máku a pan Magnusek akorát dělá ostudu a nejen sám sobě. ()

Caesius S.

Na jedničce si vážím alespoň toho, že se snažila o realistické ztvárnění dnešní problémové mládeže, tohle už byl pouze chabý pokus o krimi thriller. ()

Jay.P.j.

Film je pitomý. Dá se na to z recese koukat. Magnusek nemá soudnost. Mohl být jen špatný režisér,ale on se obsadil i do hlavní role. Slušní herci nějak hrají ( jak se dá - v rámci možností scénáře ) a přijde on a celé to degraduje :-) . Působí tam jak pěst na oko . Ať žije český Clint Eastwood . ()

soukyd33

Zde začíná na příběh působit Mafie. Jinak je to ale podobné, jako první díl. Poznámka: Závěr filmu je zajímavý a nečekaný. Hvězdiček 2 ()