Nově zvolený ředitel školy, Majer (Tomáš Magnusek), je úhlavním nepřítelem pro rodinu mafiána Dostála (Jan Šťastný), Dostála st. (Jiří Krampol) a Dostálové (Gabriela Vránová). Po sérii úmrtí na škole v době, kdy byl ještě Dostál řadovým učitelem, vše nasvědčovalo tomu, že vrahem mladíků, mezi nimiž byl i Dostál jr. A kteří údajně znásilnili učitelku (Majerovu sestru) a poté ji zavraždili, je učitel Majer. Pro neprokazatelnost důkazů však nebyl učitel Majer obviněn. Spolu s nástupem na pozici ředitele školy a místem v představenstvu města, je Majer ještě více trnem v oku rodině mafiána Dostála, který se chystá na pomstu za vraždu svého syna. Nejprve ho chce deptat po psychické stránce a poté připravit plán na pomstu. Zatímco ředitel Majer připravuje divadelní vystoupení v rámci slavností města, radní se obávají, že děti z jeho školy jsou neurvalci a bude s nimi problém. Ředitel Majer je však ujišťuje, že vše bude v pořádku. V místním policejním sboru dojde k úmrtí vyšetřovatele, který měl na starosti případ týkající se vražd učitelky a následně pak žáků, včetně mladého Dostála. Na jeho místo nastupuje policista Karas (Martin Dejdar). Ten dostane i stůl po zesnulém policistovi a v něm najde dokumentaci ohledně případu vražd ve škole. Po prozkoumání určitých detailů mu ihned vyvstane spousta nejasností, včetně nalezeného DNA u mrtvol chlapců ze školy. Poté, co zavolá do laboratoře, zjišťuje, že tam nikdo vzorky neposlal a nechal je uzamčené ve stole. Policista Karas neváhá a posílá vzorky do laboratoře, po dlouhém čekání se mu potvrdí jeho domněnka, vrahem všech chlapců včetně mladého Dostála je ředitel školy Majer. Ten je, jak se ukázalo, bratr znásilněné a zavražděné učitelky, tudíž se z jeho strany jedná o pomstu za svou zavražděnou sestru. Mafián Dostál chce na nátlak svého otce, Dostála st., odvetu uspíšit. Nejvhodnější okamžik, jak mu zjistila jeho milenka, učitelka Lamrová (Eva Čížkovská), bude v den vystoupení, kdy bude ředitel Majer sám ve škole, jen se školníkem Málkem (Jan Přeučil)... (TV Prima)

cerbygerby

Tak tohle už né a to se chystá ještě třetí díl... k čemu proboha!!! Vždyt kdyby tam nebylo takové peckové herecké obsazení a ti herci to netahali svýma výkonama hoooodně nahoru, dal bych snad i odpad! a to je u mě co říct, fakt film o ničem... a jen za ty herce jsem šel s těma hvězdama takhle nahoru - 2* a jen 25% ()

B.e.n.Q

Slabší pokračování, ale pořád vcelku dobrý. Líbí se mi Jan Štastný, jako velkej mafián :) občas padly i docela dobré hlášky. 3 hvězdy. Víc si nezaslouží. ()

PlutisMovie odpad!

Hrůza! První díl se dal, bylo to spíš taková komedie, ale v druhém díle přestává veškerá legrace! Magnusek a jeho akce, honička v náchodě kolem Penny Marketu je k smíchu. Bullshit! ()

RobLord

Této trilogii dávám 100%. Nehodnotím filmařské řemeslo, nýbrž děj, který nastavuje zrcadlo této společnosti. Víc takových filmů by Čechům rozhodně neuškodilo. ()

IrisHelenka

Dalo by se to udělat i líp. Každopádně nápad ukázat, jak to chodí dneska ve školství, není vůbec špatný a navíc... Já vím svoje. Vím, jaké to je na základkách a to bylo svým způsobem vyjeveno dobře. Jedničku jsem neviděla a ani vidět nechci, protože natolik mě film nezaujal, ale něco na něm bylo. V dnešní době se tady bojím rozpitvávat téma, které by se k tomuto filmu dalo rozpitvávat v nějakém dlouhém, duchaplném komentáři, ale snad všichni vědí jak to je... ()

Ryšty

Jedinej kdo něco hrál a líbil se mi byl Krampol. Jinak celej příběh nic moc. Přišlo mi to celý takový roztrhaný. Konec se snažili zahrát podle ameriky, ale to jim absolutně nevyšlo. ()

TomStrom odpad!

Minutu po zhlédnutí se mi hlavou rojí hejno neodbytných otázek: Tolik známých českých herců a výsledkem je takový blivajz? Jak je možné, že z tolika herců nevypadl ani jeden dobrý herecký výkon? Jak to, že film s takovými ambicemi vypadá tak amatérsky a směšně? Nasadil Tomáš Magnusek bigmacovou dietu? Bude scénář třetího dílu obdobně povedený? Zhlédne se hlavní hrdina v Cherlesi Bronsonovi a bude třetí díl Bastardů remakem Bronsonova Přání smrti? Přišel snad tento film ze samé jámy pekelné? A konečně: Stane se z Magnusfilmu česká obdoba americké produkční společnosti Asylum Pictures? ()

bakeero odpad!

Jednička byla tak špatná, až mě bavila. Dvojka je peklo, na který se nedá dívat. Ale klobouček před Magnuskem, že dokáže na takovouhle "věc" sehnat prachy a ještě do toho uvrtat poměrně známý xichty českých herců. ()

Wyrdas

Pokračování skvělého prvního dílu neurazí a žel Bohu na druhou stranu ničím novým nepřekvapí. Opět se děj točí kolem dětí ze zvláštní školy, učitele Majera, gangstera Dostála a nového vyšetřovatele Karase v podání Martina Dejdara. Děj druhého dílu se stal více detektivním a určitě to ničemu neublížilo. Nebyl to už takový nářez jako jednička, ale pořád se to dá s klidem na duši zařadit mezi špičku české kinematografie. Kdyby nebyl film tak nesmyslně podhodnocený, dal bych o hvězdu méně, než jedničce, ale takhle uděluji plných pět. ()

rublik05

První díl Bastardů nebyl žádná extra kvalitní podívaná, měl však fungující atmosféru a relativně svižné tempo. Druhý díl hned od začátku zaujme především tím, jak amatérsky je natočený. Většina záběrů je totiž vyloženě odpudivá, už dlouho jsem neviděl tak divné záběry a nehezký střih. Příběh se snaží určitým způsobem rozvíjet, přibydou nové postavy, většina herců však absolutně nemá co hrát, některé postavy jsou vyloženě úsměvné až trapné. Děj působí velice neuceleně, návaznost jednotlivých scén je zde založena spíše na principu náhodného výběru, scénář je opět plný nelogičností a až do očí bijících hloupostí, zvláštní hudba totálně zabíjí jakoukoli snahu o atmosféru. Bastardi 2 jsou skrz na skrz čistý amatérismus, nuda v Brně, oproti jedničce totální propadák. 1/10. ()

Psycho.R

Tady uz se dějí do očí bijící hlouposti. Viz. učitelé si jen tak odejdou ze sborovny, ale nechaji tam policajta, který tam náhodou najde důkaz. Konec uz je čistě z prdele. ()

donkocicak

První díl byl samostatný film s koncem k zamyšlení. Bastardi II neobstojí samy o sobě a to je chyba! Bez dalšího pokračování, které se údajně chystá, snímek působí jen jako epizoda vytržená ze seriálu. Opět je tu spousta dějových linií, které nejsou dotaženy. ()

hero_bk odpad!

Jednička o něčem byla, dvojka už jenom příšerná srágora, kterou přesně vystihuje "výběrové řízení na starostu". Ne, to ne. A ta nehoda na konci? Nejhůř natočená nehoda ever. Příšerný. Fakt. ()