Nově zvolený ředitel školy, Majer (Tomáš Magnusek), je úhlavním nepřítelem pro rodinu mafiána Dostála (Jan Šťastný), Dostála st. (Jiří Krampol) a Dostálové (Gabriela Vránová). Po sérii úmrtí na škole v době, kdy byl ještě Dostál řadovým učitelem, vše nasvědčovalo tomu, že vrahem mladíků, mezi nimiž byl i Dostál jr. A kteří údajně znásilnili učitelku (Majerovu sestru) a poté ji zavraždili, je učitel Majer. Pro neprokazatelnost důkazů však nebyl učitel Majer obviněn. Spolu s nástupem na pozici ředitele školy a místem v představenstvu města, je Majer ještě více trnem v oku rodině mafiána Dostála, který se chystá na pomstu za vraždu svého syna. Nejprve ho chce deptat po psychické stránce a poté připravit plán na pomstu. Zatímco ředitel Majer připravuje divadelní vystoupení v rámci slavností města, radní se obávají, že děti z jeho školy jsou neurvalci a bude s nimi problém. Ředitel Majer je však ujišťuje, že vše bude v pořádku. V místním policejním sboru dojde k úmrtí vyšetřovatele, který měl na starosti případ týkající se vražd učitelky a následně pak žáků, včetně mladého Dostála. Na jeho místo nastupuje policista Karas (Martin Dejdar). Ten dostane i stůl po zesnulém policistovi a v něm najde dokumentaci ohledně případu vražd ve škole. Po prozkoumání určitých detailů mu ihned vyvstane spousta nejasností, včetně nalezeného DNA u mrtvol chlapců ze školy. Poté, co zavolá do laboratoře, zjišťuje, že tam nikdo vzorky neposlal a nechal je uzamčené ve stole. Policista Karas neváhá a posílá vzorky do laboratoře, po dlouhém čekání se mu potvrdí jeho domněnka, vrahem všech chlapců včetně mladého Dostála je ředitel školy Majer. Ten je, jak se ukázalo, bratr znásilněné a zavražděné učitelky, tudíž se z jeho strany jedná o pomstu za svou zavražděnou sestru. Mafián Dostál chce na nátlak svého otce, Dostála st., odvetu uspíšit. Nejvhodnější okamžik, jak mu zjistila jeho milenka, učitelka Lamrová (Eva Čížkovská), bude v den vystoupení, kdy bude ředitel Majer sám ve škole, jen se školníkem Málkem (Jan Přeučil)... (TV Prima)

Michalowic

Po shlédnutí prvního dílu jsem netrpělivě vyčkával na díl druhý. Bohužel už po prvních minutách filmu bylo jasné, že se jedná jen o nepovedený odvar jendičky. Nekvalitní scénář, žádný spád, tiché dialogy kombinované s nepříjemně hlasitou hudbou, věčně pohybující se kamera a to vše završeno nekvalitními hereckými výkony. Celý film tedy bohužel působí spíše jako amtérské video a rozhodně nesplnil moje očekávání. ()

Prothean odpad!

Co to mělo znamenat? Asi chtěl Tomáš Magnusek ukázat že i Češi z Průhonic dokážou být gangsteři a přitom vše natáčet na kameru akorát namísto youtube se to objeví v českých kinech. Upřímně lituji těch kteří si na film koupily lístek, protože sedět u tohohle hodinu a 40 minut je jako kdybych byl nesmrtelný a čekal na smrt. Tomuto filmu chybí jakákoliv náplň, střih a soundtrack a po celé té dlouhé době kdy čekáte že film v něco vyústí, to skončí na úplně stejném místě kde to začalo a vy jen můžete litovat toho promarněného času nebo utracených peněz. ()

Peči

Na to jak slušně obsazené je to herecky, je dvojka rozhodně slabší než první díl. Ubylo scének ze školy a celé je to spíš o mafii kontra ředitel školy. Na druhou stranu je tam několik výborných scének, ale víc jak jednu hvězdu si to nezaslouží. ()

Hanz_knife

Hvězdičku dávám za to, že znám lokace kde se to natáčelo. Jinak to je fakt fušeřina, i scénu se skinheadem režisér podělal a z postavy nic nevytěžil, takže zůstanu u té jedné hvězdy, jsou tu horší filmy ;) ()

Scaevola

Oproti jedničce se kamsi do nenávratna ztratila trýznivost sociální situace a zbyl jen pocit, že všem zůčastněným postavám nelze jejich osud než přát - vždyť si za to můžou sami. Jen mne trochu zneklidňuje ta "mýtotvorba" kolem rodiny Dostálových a to, v co by se mohla zvrtnout. ()

Trinculo odpad!

V prvním díle se jen tak lehce šťouralo do stereotypů a teď už se na nich začíná pořádně jezdit. Tohle už jde jasnou a zřetelnou cestou a není to dobré. Navíc se to celé zvrhlo do rádoby mafiánského filmu s finální scénou katastrofy při aleluja. Magnusek jako producent, režisér a hlavní herec pravděpodobně nemá ani gram sebekritiky a sebereflexe, nebo je naopak geniální propagandista ... ()

saddamczech

Nízkou úroveň scénáře ještě dokládají tyto absurdity: postava pana Krampola si plete zastupitelstvo s radou, na pozici starosty se nevypisuje výběrové řízení a nová radní měla být schválena zastupitelstvem a ne libovolně dosazena (vzhledem k jejím vzhledu a nezanedbatelným zkušenostem:-). ()

Stuck

Stále hodnotím dle aktuálnosti tématu, ale ubírám hvězdu za ještě horší herecké výkony.. Doporučuji jako povinný film pro mládež a jejich rodiče.. ()

blekekeke

Ze zvědavosti, když už se to tedy točilo tady u nás. Děj v celku dobrý, jen to herectví je precizně odfláknutý. Snad jen Přeučil, Magnusek a pár dalších. Jinak příběh jak ušitej na místní poměry, asi někdo věděl proč, točit tady... ()

kokofek

Téma dědictví totality, které naši poznamenalo je dobře zvoleno,ale samotný film mi připadá jako trafika pro herce, kteří si už dlouho nezahráli.Škoda. ()

SuzieS odpad!

priserny scenar, jeste horsi -vysolarkovani- herci, pribeh nezaujme, nevzdela, nepritahne, nepobavi, neprinese nic noveho... tak k cemu to vzniklo? ()

flipx odpad!

Bastardi 2: totální průjem. Kompletní absence scénáře, dramaturgie, režie, kamery, rytmu, zvuku, soudnosti... Obsazeno slušně. Film je, stejně jako jeho hudební linka, pokračující průšvih. ()

Delmondo odpad!

Po prvním díle jsem si myslel že horší film už u nás vzniknout nemůže, bohužel může. Dokud tady bude tlustokožec Magnusek (dále už jen pan M.). On je buď kouzelník, nebo zloděj, jinak si nedokážu vysvětlit kde bere prachy na financování takových paskvilů. Během obsazování filmu zřejmě pan M. zúročil léta praxe ve školství a pod pohrůžkou tělesných trestů a důtek, do filmu násilně nahnal snad všechny natáčeníschopné osobnosti českého šoubyznisu. Herecky je to tedy ještě větší průser než jednička, která byla alespoň v něčem vtipná dokud tam cikáni fakovali, ale zde jich je poskrovnu. Jedinej kdo tu obstarává trochu nechtěného humoru je superzlej caporegime Krampol, kterej zřejmě dostal místo scénáře slovník sprostejch slov a v jednom kuse nadává všem a do všeho. Též nesmím zapomenout na další kvalitní, vysoce civilní výkon pana M. jenž při každé možné příležitosti sklápí hlavu a čumí do země, opravdu grandiozní výkon. Na závěr stačí jen říct, horší je jednině trojka! ()

Wencza

Jé, to je tak parádně stupidní film. Jediný, co tenhle film táhne, jsou nadávky mezi etniky. A jediný, k čemu je to všechno dobrý, je aby se čeští autoři v letech budoucích naučili jak se filmy točit nemaj. ()

Esinti odpad!

Je to neuvěřitelné, Bastardi dali prvním dílem laťku tak nízko, že bylo téměř nemožné ji podlézt. Nakonec se to, ale někomu povedlo a víte komu? Bastardům 2. Jak toho docílili? Vzali stejnou zápletku jako v prvním díle, odebrali sexuální scénu s napůl nahou a posléze úplně mrtvou Leichtovou a místo toho přidali brutální automobilovou honičku, ve které mafián s audi nedokáže dohnat na plný plyn uhánějícího favorita. Sláva a čest jednomu z nejnabušenějších sporťáků totalitní ČR. ()