Nově zvolený ředitel školy, Majer (Tomáš Magnusek), je úhlavním nepřítelem pro rodinu mafiána Dostála (Jan Šťastný), Dostála st. (Jiří Krampol) a Dostálové (Gabriela Vránová). Po sérii úmrtí na škole v době, kdy byl ještě Dostál řadovým učitelem, vše nasvědčovalo tomu, že vrahem mladíků, mezi nimiž byl i Dostál jr. A kteří údajně znásilnili učitelku (Majerovu sestru) a poté ji zavraždili, je učitel Majer. Pro neprokazatelnost důkazů však nebyl učitel Majer obviněn. Spolu s nástupem na pozici ředitele školy a místem v představenstvu města, je Majer ještě více trnem v oku rodině mafiána Dostála, který se chystá na pomstu za vraždu svého syna. Nejprve ho chce deptat po psychické stránce a poté připravit plán na pomstu. Zatímco ředitel Majer připravuje divadelní vystoupení v rámci slavností města, radní se obávají, že děti z jeho školy jsou neurvalci a bude s nimi problém. Ředitel Majer je však ujišťuje, že vše bude v pořádku. V místním policejním sboru dojde k úmrtí vyšetřovatele, který měl na starosti případ týkající se vražd učitelky a následně pak žáků, včetně mladého Dostála. Na jeho místo nastupuje policista Karas (Martin Dejdar). Ten dostane i stůl po zesnulém policistovi a v něm najde dokumentaci ohledně případu vražd ve škole. Po prozkoumání určitých detailů mu ihned vyvstane spousta nejasností, včetně nalezeného DNA u mrtvol chlapců ze školy. Poté, co zavolá do laboratoře, zjišťuje, že tam nikdo vzorky neposlal a nechal je uzamčené ve stole. Policista Karas neváhá a posílá vzorky do laboratoře, po dlouhém čekání se mu potvrdí jeho domněnka, vrahem všech chlapců včetně mladého Dostála je ředitel školy Majer. Ten je, jak se ukázalo, bratr znásilněné a zavražděné učitelky, tudíž se z jeho strany jedná o pomstu za svou zavražděnou sestru. Mafián Dostál chce na nátlak svého otce, Dostála st., odvetu uspíšit. Nejvhodnější okamžik, jak mu zjistila jeho milenka, učitelka Lamrová (Eva Čížkovská), bude v den vystoupení, kdy bude ředitel Majer sám ve škole, jen se školníkem Málkem (Jan Přeučil)... (TV Prima)

JesseJames37

První díl si nemohl vybratm jstly je komedie, nebo drama. I přez to že události v něm kromě vraždy K. Leichtové se zde udál i útok na učitele hliníkovou pálkou, scény byly na točeny tak, že mnohé vážné scény zlechčovaly. Dvojka je jednozančně tvrdší,, ostřejší a více jde do tuhého. Zase je odsouzena až na dno, ale zase jsete nikdo nepochopily, že tohle není film u kterého dś budete kochat jeho krásou,, tohle je je spíšeněco jako dokument a současně varování, že tady u nás to naškole vypadá ja v base,, a tolik zločinu už nikde jinde nenajdete. Samotný závěr mi připomíná slavní snímek Casíno ( Né v provedení,, Na casíno je většina filmů ktrátksá ) ale na jeho vzled kdy se na samém závěru po dost dlouhém příběhu, odehrje masakr, jaká si čistka nepohodlných lidí,, zůčtování.... Jediné co mi na filmu dost dost vadí je smrt Martina Dejdara né příběhově, ale takhle trapně ho neměly nechat umřít. Mohla jeho smrt alespoň nějak vypadat, ale takhle by senechal zabít jedině debil. To je tak jediný,, Jinak film spíše beru jako poslání a podmět k zamyšlení,, To by ale měly udělat naši nechopní zákodárci,,, aby s tím něco udělaly a spravedlnost nebyla tak slepá. 65 % ()

altumm

Možná by to mohl být i dobrý film, ale nesměl by mít vagón vad na kvalitě.. To že Magnusek přibral a vypadá jako by se film odehrával 15 let po jedničce - co už. Ale rozdrobenej a podivně smetenej dej, kamera a střih jak že školního cvičení, zvuk taky nic moc, podivná sestava herců.. Mno neví, nevím.. ()

Lambrija

Ano, z hlediska filmu je toho kupa, co by se dalo vytknout, ale skutečného je toho ve filmu mnohem více, než si tu jsou mnozí pisatelé schopni připustit. Ti, kteří se pohybují v prostředí bývalých zvláštních škol, vědí, o co autorům šlo a co je pálí. ()

Miba1 odpad!

Po vcelku povedeném a napaditém úvodním dílu, který ukázal potenciál podobné tématiky (trochu ukázal :D), samozřejmě zkouší tlustej Magnusek dále natáčet a vydělat co to dá. Úvodní díl alespoň disponoval trochou úrovně, díl druhý je čistá prasárna plná vulgarismů. Lituju do dneška, že jsem za podobný film platil v kině, asi nejhůže vyhozené kilo v životě. ()

stargate17

O dost horší než jednička. Tam se alespoň dal najít nějaký nadhled a místy to bylo i vtipné. Mám pocit, že pan Magnusek se pokouší vyrovnat Hollywoodu, ale vyšlo z toho akorát podřadné filmové utrpení. A proč ta jedna hvězda? Protože díky tomuto snímku jsem konečně přišel o veškeré iluze, co se týká výkonů českých herců. Repliky Krampola a spol. by snad lépe odříkaly i vesnické báby ze Slunce, seno. ()

quiz

Více amatérských, spíše diletantských výkonů herců/ NEherců POHROMADĚ se už těžko bude někde jinde hledat. A ti ověření a ostřílení ( Brzobohatý, Dejdar, Přeučil, Krampol atd.), to snad už jenom dobrovolně sabotovali, aby z toho příliš nevyčuhovali a to všechno ve prospěch placatosti věci. Jistě, jde o závažné sociálně-spol. téma a proto ten film nehodnotím nijak zvlášť negativně (3 hvězdičky), ale aby mi prakticky jako nejkvalitnější herec z celého filmu potom vycházel Tomáš Magnusek, tak to je přece jenom trochu málo a to ještě nehledě na "rodinný podnik", kdy si partneři museli alespoň "štěknout"...Magnusek-Magnusková, Přeučil-Hrušková, Vydra-Boušková, Brzobohatý-Gregorová, Vránová-Kepka. ()

DavidAAAA

Nemůžu si pomoct, ale tohle není tak hroznej film, jak tu většina píše. Jako pokračování jedničky to má hlavu a patu, děj je docela solidně zpracovaný. Jasně, ze všeho je vidět, že rozpočet byl minimální, ale i za málo peněz dokáže Magnusek udělat docela solidní muziku. Jak se mu daří přemlouvat do svých filmů všechny ty známé tváře, netuším, ale jde mu to a někteří z nich i dobře hrajou. Z filmu čiší amatérština, ale je zábavný a hodně dobře koukatelný. Dost scén je zbytečných a je tím natažená dost zbytečně stopáž, ale je tu i pár hodně hutných chvil. Zajímalo by mne, kdyby se námětu jedničky i dvojky chytil nějaký opravdu dobrý profesionál a měl slušný rozpočet, jaká pecka by asi vznikla.. ()

NikoKovac

Druhý díl trilogie je takový spíš natahování, ale zase chápu, že první díl skončil tak nějak neutrálně, otevřeně. Opět, realita je tomuto filmu na hony vzdálená. Že by policajt, byť starej a na pokraji smrti, kryl vraždu tří děcek? No tak... Celkově je mi koncepce rodinnýho klanu Dostálů, co ovládá celé město, dost protivná, protože ano, Berdychův gang sice zasahoval i do policie a Krejčíř asi taky neutekl nedopatřením, ale tohle je hodně přitažený za vlasy. Ale když se na to člověk koukne jako na něco neutrálního, smyšlenej příběh od reality naprosto odlišný, proč ne... ()

aneta105

Toto dokonale ukazují scody, co vedou dolů, jo přesně tak. První díl byl mnohem lepší, nebyl tak moc přehnaný jak tenhle, je mi líto, ale 30%. ()

Mylan_ek

Na české standardy si myslím ,že je to povedené. Ano to co se odehrává ve filmu ve škole se děje i normálně ve školách a to i bez kamer... ()

andy60

Vše podstatné už bylo řečeno, takže dodám jen to, že konec mě fakt odrovnal. (Magnusek ujíždí z civilizace do pustých lesů, pronásledován partou těch zlých, místo aby se snažil zůstat mezi lidmi) ()

Fidgi_Vole

Takový hezký to mohlo bejt. Tenhle film měl potenciál oproti prvnímu dílu trochu zvážnět a řešit morální stránku vražd z pomsty, kdyby se to vzalo šikovně do ruky, mohlo to být fakt zajímavý. Ale ne, narvěte tam místo toho víc scén dětí, jak si nadávají, to je teprve vrchol komedie. ()