Útok na věžák

• Velká Británie Attack the Block (více)

Producenti filmu Soumrak mrtvých uvádějí Útok na věžák, strhující, zábavné a strašidelné akční dobrodružství, ve kterém se pouliční gang mladistvých utká s invazí brutálních monster z vesmíru. Londýnské sídliště se tu mění na sci-fi bitevní pole, byty pro lidi s nízkým příjmem se stávají pevností v obležení a z bandy výrostků jsou nezastavitelní hrdinové. Centrum města se utká s vesmírem a bude to bomba. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Brain-D

Banda malech flákačů, co okradají po nocích lidi zabijí mimozemšťana a tím na sebe upoutají mimozemskou invazi. S pár opravdu trapnými nápady až jsou někdy dost vtipný kosí jednoho monstra za druhým. Hudba je taky gut. Takovej svěží gore film.) ()

zdenny

V každém člověku je něco dobrého. I v takovém zmrdovi, co přepadá bezbranné ženské, aby jim s nožem v ruce (a s partou za zády) ukradl vše, co lze alespoň trochu zpeněžit. Nevím, co tímto filmem chtěl režisér říct. Mám ale takové podezření, že o sci-fi zde jít v žádném případě nemělo. Prostě chtěl potvrdit první větu mého komentáře. A proto, že udělal ze zmrda hrdinu proto, že ten rychleji než policie zlikvidoval mimozemské potvory v paneláku, dal nechtěně punc neuvěřitelnosti i té jeho dobré stránce. Něco jiného by bylo, kdyby ten zmrd potkal onu ženu v další nějaké skutečné situaci. Děj by se rozvinul tak, že by si tento zmrd uvědomil, že opravdu žije špatným životem. Atd. atd. Jenže kdo by se na to díval? Puberťáky byste na takový film nenalákali. Takže se musel vymyslet takový děj a takové prostředí, aby to bylo chytlavé hlavně pro teenagerské publikum. Nic proti tomu nemám. Dokonce mám rád filmy, kde jsou všední situace řešeny v nevšedním prostředí. Toto ale jasně nahrává mladým v tom, aby si mysleli, že přepadat lidi je naprosto v pohodě. Protože vlastně v jádru zase tak zlý nejsem. A já přece ty prachy tak nutně potřebuji. Myslím si, že to není ten správný příklad. A rodiče těch smradů bych hlavně hnal k odpovědnosti. Vždyť je ani pořádně nezajímalo, kde se ty jejich ratolesti neustále flákají. ()

Danny F.

Docela solidní horor. Některé hlášky se povedly: ''Smrdí to, jako by se hovno posralo.'' To jsem se neudržel smíchy. Děti vs černé, chlupaté cosi? Proč ne? Krvavé scénky byly dobré, ty však hodnocení nezvednou. 65% ()

VasaX

Bristký sci-fi streetgang-alien-úlet. Očekával jsem nějakou ujetou slátaninu, ale příběh o pouliční bandě, která si hlídá "ten svůj blok", a jeden večer se musí potýkat s animální hrozbou vetřelců z vesmíru všemi dostupnými prostředky, má pekelný spád, dobré akční momenty a dost humoru a hlášek, aby to bylo vtipné, ale ne otravné a odvádělo to směrem k parodii. Kromě Nicka Frosta snad žádná známá tvář, ale všichni se stejně snaží jak o život. Určitý amatérismus (v rámci profesionální filmové úrovně) zde je, jinak se jedná o překvapivě dobrý, přívětivě dlouhý a kupodivu zábaný kousek. ()

VanTom

Partička mladistvých sígrů ze sídliště se musí vypořádat nejenom s následky přepadení mladé sousedky (tzn. policií), ale zejména s invazí žravých "gorilovlků" z vesmíru, kteří napadli jejich špinavý panelák. Povedená britská žánrovka zabaví spřízněné publikum slušným (zhuleneckým) humorem, akcí, šlapavými elektronickými rytmy i vcelku sympatickými charaktery (jimž jsem ovšem na začátku přál rychlou smrt). ()

MI-380

Útok na Mosese, ale Moses si o něj na rozdíl od věžáku řekl. Za svižným a vtipným SF obsahem říznutým světem západních předměstských multikulturních misfits komunit vidím ostrý a srozumitelný pohled do zdánlivě nepochopitelných duší teens. A pozor: Londýn není tak daleko. 80%. ()

Killda

Takhle si představuji kvalitní a stylové béčko, které si na nic nehraje, prostě baví. Řemeslně na úrovni, švihle vtipné a skvěle zahrané od herecké omladiny. Tohle zkrátka nakopává zadek i většinové áčkové produkci. 7.5/10 ()

jefff

Slušná parody/horor/komedie o chlupatých vetřelcích z kosmu co chtěj zlikvidovat jednoho místního černošského gangstera. Chvilkami vtipné, chvilkami trapné ale koukatelné. ()

Hollohlaway

Originální, originální, originální. To je největší deviza tohohle filmu. Potvory z vesmíru přistanou zrovna uprostřed bloku plným černochů v Londýně? A parta po ulici se flákajícich výrostků s nima bojuje? To nevymyslíte. Nijak ohromující výprava, ale reálný Londýn a reálné nebezpečí, dvorky, paneláky se spoustou pater...mohlo by to být kdekoliv. K tomu přičtěte hláškující teenagery bránící se zbraněmi "co dům dal" a máte překvapivě zábavnou záležitost. Zabavilo mě to výborně, to jsem fakt nečekal. Sympatické postavy a svižný děj, co chtít vic. ()

P1tr

Příjemný a svižný snímek, který zaujme sympatickou partou zlodějíčků, kteří se nebojácně zhostili role ochránců svého věžáku před chlupatými nestvůrami z vesmíru. Ve filmu se těžce hledá nějaká slabina. Kde je třeba humor, je veselo a kde je potřeba cool akce a napětí, tam se také dostaví. Jenže Attack the Block vedle naplnění diváckých očekávání o příjemně odsýpající oddychovce nenabízí nic moc navíc. Zkrátka ideální snímek na jedno shlédnutí, při kterém se nebudete nudit. ()

BuryGol

Že já blbec si vyberu takovouhle komediální sci-fárnu na noční směně, když je všude tma a ticho. Děsiví emzáci pobíhaj po nočním Londýně a masakrujou lidi, zatímco parta místních "Chavs" se snaží zachránit si zadek, protože jednoho z emzáků zabili. Párkrát jsem se dost pobavil a párkrát jsem si na druhou stranu málem nadělal do trenek. Nick Frost měl míň prostoru než jsem doufal, ale bylo to jinak moc dobře natočený. A hudba ve filmu dobře vybraná. Pokud jste fandové bristkejch komedií, tohle se vám bude líbit...i když..na takovej Shaun of the Dead to nemá. ()

Hanzisko

Občas se povedou filmy, od kterých se to nečeká. A tohle tím přesně myslim. Trochu mi to připomíná seriál Misfits. Parádně využitých 88 minut + Nick Frost jako dealer taky boduje ! ()

zolo23

Keď som prvýkrát uvidel filmový poster ani vo sne by mi nenapadlo, že by mohlo ísť o niečo do čoho by som sa s nadšením vrhol. Obsah som si neprečítal a popravde som bol v tom, že ide o tínedžérsku komédiu o bande skejťákov, ktorí sa radi zhúlia a zažívajú prosté veci na prostom sídlisku. Mýlil som sa a zmýlil som sa rád. Perfektný, zábavný filmík s nadupanou hudbou a so sympatickým mladým obsadenstvom. V priebehu filmu by mi ani nenapadlo, že sa niekomu môže niečo stať, ale.....a to je ďaľšie pozitívum tejto skvelej odychovky. Kto Útok na věžák nevidel, radím nebojte sa toho a uisťujem Vás, že nebudete sklamaný. P.S. Pozrite si to radšej v pôvodnom znení s titulkami, tá britská angličtina v ústach mladých grázloch je totálne frajerská :)....Po druhom zhliadnutý dvíham hodnotenie na plný počet. Fakt kvalitný počin. ()

manonfire

Hlavním hrdinou filmu je zuřivá zprasenina gorily(Ne, teď nemyslím útočníka z vesmíru, nýbrž ztělesnitele kladné strany Johna Boyegu.) Že jste jeho jméno dosud neslyšeli? Tak si ho koukejte zapamatovat! Tento britskou filmovou scénou zcela jistě uměle nenastrčený afroop, si na stříbrném plátně jistě nevystřihl svou poslední roli ...člověka. Sudičky mu tenkrát u klece vyvěštily krom ostrých rysů tuposti Mike Tysona, taktéž jeho válečnickou zavylost a k tomu příhodné klima Evropy zesrané ze všeho multikulurního. Tvůrci se tváří, jak jsou vlastně ti kluci z gangu mladistvých, okrádajících pocestné s nožem v ruce....jaký jsou to vlastně čupr rošťáci, s cool slovníkem, dýlující maximálně trávu a hlavně s koulema postavit se zuřivým zpraseninám goril(Ano, teď už mluvím o těch zlých mimozemských.), kteřé napadly jejich věžák. Film není vtipný, není srašidelný, a nekončí ani happyendem, jelikož to by věžák se vším tím početným segmentem neschopných rodičů vychovávajících další generaci svoloče, musel lehnout popelem. 20% EDIT....no co jsem říkal, už Honza Boyega válí v nových Star Wars...Holywoodský filmový průmysl je tak trapný a průhledný, až to bolí a "elitní" ekipa zdejších hodnotitelů rovněž. Hlavně ať jsem trendy. Ubohé. ()

Cejny

Povedená oddychovka se sympatickou bandou "mladých gangsterů", kteří si chrání své území v poměrně netradičním, ale o to zajímavějším a zábavnějším kabátě. Dobře vyporfilovaná skupinka proti nejčernějším černým plyšákům z vesmíru se svítícíma zubama svádí souboj ve věžáku. Nápad na film nepochopový, ale zase pod tím můžeme vidět úplně jiný podtext a význam. Problémová mládež a gangy na londýnských předměstích a jejich trable s okolím i sebou samými. 80 % ()

ZkuKol

Velmi povedená a vtipná pocta béčkovým scifi a zároveň povedená žánrovka. Boyega má charisma a věřím, že by z něj mohla být v budoucnu nová britská hvězda. Cornish účině míchá humor a akci. A hlavně si film na nic nehraje, drží si styl, tón i tempo vyprávění, jednoduše graduje a má rozumnou stopáž. Něco se dalo udělat lépe, něco mohlo být kratší, vzhledem k žánru tomu chybí milostná linie a trochu sexu, na druhou stranu, málokdy se dnes takhle nebojácné béčko podaří nepřepálit, že z toho vznikne nudná konina. Party film určitě, ale kdo má rád pokleslejší žánry, taksi to vychutná v jakékoli společnosti, včetně tchýně, která chce koukat na Nemocnici na kraji města. Přiletěli šmejdi z vesmíru a chtějí dostat jejich blok, ale oni svůj blok nikomu nevydají, rozhodně ne zadarmo... 70% ()

Útok na věžák se oficiálně dočká dvojky

Útok na věžák se oficiálně dočká dvojky

19.05.2021

Před deseti lety přišel britský režisér a scenárista Joe Cornish s žánrovým mixem o gangu mladistvých delikventů, který musí čelit invazi brutálních monster z vesmíru v prostředí londýnského sídliště… (více)

Jak vznikla britská tajná služba?

Jak vznikla britská tajná služba?

29.03.2014

Špiónů není nikdy dost. Prakticky v každém druhém blockbusteru se představí někdo od CIA nebo FBI, nejslavnější filmový ostrostřelec má ale domov jinde. James Bond je (samozřejmě fiktivním) agentem… (více)

Černošské kladivo na Hitlera

Černošské kladivo na Hitlera

16.03.2014

Když se před třemi lety objevil v hlavní roli malé britské sci-fi Útok na věžák, nikdo ho neznal. Za svou roli byl nominován na několik britských ocenění pro hereckého nováčka roku, od té doby se… (více)

Hledá se režisér pro Star Trek 3

Hledá se režisér pro Star Trek 3

04.11.2013

A vypadá to, že studio Paramount a produkční společnost Skydance mají favorita. Ještě nedávno padala jména typu Jon M. Chu a Rupert Wyatt. První se ale zřejmě vrhne na G.I. Joe 3 a druhý, ačkoli zněl… (více)