Útok na věžák

• Velká Británie Attack the Block (více)

Producenti filmu Soumrak mrtvých uvádějí Útok na věžák, strhující, zábavné a strašidelné akční dobrodružství, ve kterém se pouliční gang mladistvých utká s invazí brutálních monster z vesmíru. Londýnské sídliště se tu mění na sci-fi bitevní pole, byty pro lidi s nízkým příjmem se stávají pevností v obležení a z bandy výrostků jsou nezastavitelní hrdinové. Centrum města se utká s vesmírem a bude to bomba. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

klukluka

Londýn je patrně město, kde mají lidi bez výjimky hlavu imrvere zastrčenou do vlastní p.dele. Jak by se jinak mohlo stát, že si nikdo kromě partičky výrostků nevšimne invaze mimozemšťanů, díky čemuž budou moct kluci zhruba 2/3 filmu touhle informací bavit další a další postavy a znovu a znovu tím unavovat otrávenýho Míšu (mě). :( Chyběla tomu invence, tenhle moment "jsou tady mimozemšťani!" "no, jasně, vy magoři!" se opakoval furt, furt, furt dokola. Taky mi ale asi není úplně jedno, že tu byl za hrdinu kluk, kterej po nocích loupil a působil přitom dojmem, že se nezastaví před ničím včetně násilí, možná i vraždy. Neberu to na lehkou váhu. Jinak to ale bylo celkem zábavný, neříkám, že ne. ()

Han22

Spíše akčnější horor než sci-fi. Jsou tu ufoni, kteří ale vypadají a chovají se jako přerostlé Criters se svítícíma zubama. No a proti nim stojí výkvět brněnského Bronxu, pardon londýnského ghetta. Pouliční dětský gang, dvě rádobyhustý děcka, zhulenej Nick Frost a jeho kámoš a jeden ultranasranej negr. A ještě jedna uťáplá, leč sprostá sestřička, která má tu smůlu, že v tomhle bydlí. Je to rychlý, vtipný, akční, občas ukápne trochu krve, ale problém jsou postavy, které se přehoupnou z "ať chcípnou co nejhůř" do "no dobře, dají se přežít". Zkrátka hororové béčko, nic víc, nic míň. ()

iXtr3m3

Slušný multimix žánrov, kde sa ukázal John Boyega ešte ako totálne ucho, ale v dobrom spracovaní a relatívne originálnom námete. Urobiť drsných hrdinov z deciek z nižšej vrstvy, nebáť sa ich nechať umierať, to bolo fajn. Ale dnes by som si to už asi nezvládol pozrieť. ()

Wally

To i Critters z roku 1986 byli zábavnější a děsivější...až na pár povedených hlášek zhulených puberťáků nic moc.. ()

borec999

Produkcia Edgar Wright... A čo by to bolo za film Edgara Wrighta keby v ňom nehral Nick Frost. Avšak on, humorné hlášky i krvavosť sú docela umiernené. Spracovanie remeselne obstojné, ale na vyššie hodnotenie (spokojnosť) mi chýbala jasnejšia štylizácia. Takto to bola uvoľnená béčková blbinka s fajn príšerkami, občas pár vtipnými hláškami, troškou krvi a sprvu nesympatickými postavami, z ktorých sa v priebehu deja stali postavy aspoň znesiteľné, keď už nie sympatické. Priemer na 1 pozretie. 55-60% ()

Junglista

Je to v podstatě žánrovej mišmaš, ale jako celek to funguje. Neni to na záchvaty smíchu, ani na okusování nehtů strachy, ale tempo to má a nepovažuju to za promarněnej čas. Čekal sem trochu větší roli pro Nicka Frosta, ale kucí vopálený to spolehlivě utáhli i bez něj. Zábavná hovadina, která opravdu zábavná je. ()

legatio

Gorilla-wolf-motherfucker :-) ... Kdo neviděl v originále s trochou znalostí angličtiny, měl poloviční zážitek. ()

Holina

Má to spád, je to sranda, má to vynikající kulisy i atmosféru. Má to jediný vztyčený prst. Film je totiž dalším aspirantem na modlu pro nedomrlé hip-hopery. A to nemůžeme přece potřebovat. ()

bloodline

English people, voodoo people! Efektívne zúžitkovanie prostriedkov a výsledkom je krásne vztýčený britský prostredník americkej produkcii, hrdo sa týčiaci ako sovietska vlajka nad východnou Európou. Stačilo tak málo (jednoducho vyzerajúci marťankovia, jednoduché charaktery a dej a britský pohľad na svet s typicky suchým, ale oduševneným humorom) a z podpriemerne vyzerajúcej podpásovky vznikla slušná sci-fi férovka (z časti) pre silnejšie povahy, ktorá hravo premočí americké vyblýskané sci-fi limuzíny s čínskym interiérom. ()

kery-

To byla teda síla. Pokud je celý film o tom, jak má skupina malých černých (nesympatických!) delikventů něco zachránit, je to prostě v pr**li..Jediné co stojí za dobré zhodnocení na této britské kravině v americkém stylu je zpracování "monster". Při vzpomínce na to, jak 15letý "Fiftycent" visel z balkonu za anglickou vlajku, mám co dělat abych dal alespoň ty 2 hvězdy... ()

Corpsegrinder

Jak zde bylo řečeno, neni to ani horor a ani komedie. Hned první malej mimozemšťan byl napínavější než celá banda velkejch. Banda negrů otravná jak svině, aby se neřeklo hodili tam jednoho bílýho, u kterýho bylo od začátku jasný že neumře protože jako jedinej tady vyvažoval rasy. Soundtrack ale dobrej a to tuhle hudbu nějak extra nemusim. ()

dopita

Bavil jsem se u filmu královsky. Ona je to dost volovina o partě patnáctiletých gaunerů, který jezděj maximálně na bicyklu, v báglu tahaj tak akorát petardy a přitom velkohubě vykřikujou, že jim patří čtvrť. Pravda, občas někoho přepadnou a okradou, ale já jsem z nich měl akorát prdel. Pak ovšem frajeři sejmou ňákou opici s velkejma zubama a tím si zadělaj na pořádný trable. A i když začne jít o život (a někteří fakt zhebnou), pořád je to prdel. Leccos by se dalo kritizovat, třeba akční scény jsou jen průměrný a triky taky žádná sláva, ovšem pravda, rozpočet byl jen bídnejch 13 milionů, takže to zas takovej průšvih není. Ale to nic nemění na tom, že zábava je to nadprůměrná a Jodie Whittakerovou sice vůbec neznám, ale dám si na ní do budoucna velkej pozor. ()

F.W.Colqhoun

Kdybych byl teenager ze sídláku v jižním Londýně, chtěl bych se na takový film koukat každej den. Nebo bych se chtěl na takový filmy koukat, být kluk z předměstí, každej večer proto, že kluk z předměstí nejsem? Spíš tak. Sociální podtext, chvályhodný a v autentickém pojetí nanejvýš potřebný, jak dokazují komenty myslitelů typu verbal, je do příběhu o emzácích, kteří jsou „černější než bratranec Femi“, vepsán slohem a poučeností slabikáře, což většinou spíš škodí. Naštěstí je filmu vlastní i určitá nevinnost – ten druh, díky němuž odpustíte čemukoliv cokoliv – a jde konzumovat na více způsobů, z nichž [jak vysvítá ze zjevně záměrně naivního vizuálního zpracování monster] mimozemská vyvražďovačka je jen jeden z těch dalších. Když si vzpomenu, jak jsem byl jako dítě poprděnej z gaunerů ze „Třetího patra“... ()

noby

Vždycky mě potěší, když najdu film, který je přímočarý, a zkrátka poctivě natočený. Ano, v tomhle najdete dokonce i hlubší otázky a svědectví, ale díky bohu jsou tam jen tak mimochodem a nezruší sebe ani zbytek filmu. ()

Litvicek odpad!

Bylo by mi milejší, kdyby ta malá černá imitace 50 Centa byla zatčená v 25 minutě a film by skončil. Absurdně imbecilně natočené se skupinou děcek, děcek tak kurevsky odporně vychovaných, až to bolí. Co mi mělo být předvedeno? Obrovské hovno, které je hodinu a půl rozmazáváno? Díky, nechci. Bože, negr s debilní zbraní a ještě s debilnějším proslovem. Snad 40 minuta, konec, vypínám, na tohle nemám žaludek. Který kokot tohle natočil, musel být určitě psychicky nevyvážený, protože takovouhle sračku do světa může vypustit jen mentál. Ne, nedávám to, film nedoporučuji nikomu a dávám tomu odpad. ()

POciSEM odpad!

Zase ty drsný dětičky.Ne stačí minuta a už se mi otevírá kudla v kapse.Celkem dobrej nápad to má ale to jak furt ten 30ti kilovej Kunta Kinte a jeho o něco méně tvrdší tlupa pořád hází drsňácký xichty do kamery a emzáky mají těžce v paži pro mě dělá z tohohle filmu nekoukatelnou záležitost. ()

SpaceOdyseus

Vypada to jako strasne originalni spin na monster zanr. Ale krome toho, ze se hlavni postavy oslovuji bruv, blood a man, to je uplne bezny a prumerny prispevek, do celkem nudneho zanru. Neskodilo by tomu vic pritlacit na humor, lepsi prace s postavama (kolik vlastne z hlavni bandy zemrelo postav?) a klidne i vic slapnout na napeti. ()

Adramelech

Odpudiví mimozemšťané přistáli na špatném místě naší planety a utkali se s neméně odpudivou sortou pozemšťanů. Zábavný žánrový mix se stále aktuálnějším myšlenkovým přesahem. ()

ondrula

Mám rád britský filmy a říkal jsem si, že když v tomhle hraje Nick Frost, tak to bude určitě legrace. Legrace to nebyla, spíš taková nízkorozpočtová fantasmagorie, kde banda dětí běhá v noci kolem baráku a vřeští. Nechápu, proč se takovýhle filmy točí, absolutní ztráta času. ()

Útok na věžák se oficiálně dočká dvojky

Útok na věžák se oficiálně dočká dvojky

19.05.2021

Před deseti lety přišel britský režisér a scenárista Joe Cornish s žánrovým mixem o gangu mladistvých delikventů, který musí čelit invazi brutálních monster z vesmíru v prostředí londýnského sídliště… (více)

Jak vznikla britská tajná služba?

Jak vznikla britská tajná služba?

29.03.2014

Špiónů není nikdy dost. Prakticky v každém druhém blockbusteru se představí někdo od CIA nebo FBI, nejslavnější filmový ostrostřelec má ale domov jinde. James Bond je (samozřejmě fiktivním) agentem… (více)

Černošské kladivo na Hitlera

Černošské kladivo na Hitlera

16.03.2014

Když se před třemi lety objevil v hlavní roli malé britské sci-fi Útok na věžák, nikdo ho neznal. Za svou roli byl nominován na několik britských ocenění pro hereckého nováčka roku, od té doby se… (více)

Hledá se režisér pro Star Trek 3

Hledá se režisér pro Star Trek 3

04.11.2013

A vypadá to, že studio Paramount a produkční společnost Skydance mají favorita. Ještě nedávno padala jména typu Jon M. Chu a Rupert Wyatt. První se ale zřejmě vrhne na G.I. Joe 3 a druhý, ačkoli zněl… (více)