• majo25

Keď si odmyslíte tie agitačné a propagandistické keci, tak je zaujímavý už len z obsadenia hercov - mladý Machata, Pántik, Valach, Huba, Krivosudský st. či Dibarbora alebo už zrelí herci - Záborský, Gregor, Alojz Kramár, Adamčík. Hodnotenie: 45%(4.5.2014)

• rudeboy

"Máme krásnu zásadu - Buduj vlasť - posilníš mier - ale plníme ju len na 70%. Takto veru nezískame červenú zástavu!" - - - "Naháňať plán, to znie ako neplniť plán. Tri mesiace ste plán neplnili, štvrtý mesiac ste ho naháňali. Ale my nesmieme naháňať, doháňať, zaostávať. Komunisti musia byť vždy vpredu!" Film je plný takýchto a podobných agitačných "kecov" a zo smetiska dejín ho nedvíhajú ani atraktívnejšie sa tváriace motívy sabotérstva či chlapského konfliktu (Fedorčák ml. - Ing. Leštiak), pretože sú buď nedotiahnuté alebo trápne zjednodušené. Ak čakáte prepracované ľudské charaktery s uveriteľnou psychológiou, tak tadiaľto cesta nevedie. Film ponúka len neuveriteľné postavy bez súkromných životov, ktorých zmysel života rastie priamoúmerne s množstvom vyťaženej rudy.(16.6.2011)

• ripo

Jsou lidé staří a jsou lidé mladí; ne věkem, ale svým názorem na svět, svou životní aktivitou, schopností žít a pracovat vždy tak, aby to přineslo co největší prospěch všem. Mladá srdce — jak zní název filmu — nejsou tedy jen srdce lidí, jimž není nad pětadvacet let. To jsou všechna srdce, která jsou schopna přijímat nové, to, co je lepší než staré, která jsou ochotna za toto nové bojovat, nové prosazovat, uskutečňovat. V „Mladých srdcích" je to konkrétně ukázáno na postavě Fedorčáka mladšího i na celé skupině kolem něho, která usiluje o nový způsob těžby, jenž přispěje k rovnoměrnému plnění plánu. To je i Fedorčák starší, tajemník strany Grešo, inženýr Barčík, Leštiak i Naďa. Tohle bylo úkolem filmu: ukázat a oslavit práci těch lidí, kteří všemi silami probojovávají nové, pokrokovější v našem životě, v naší práci. Ovšem, toto základní thema je — třeba přiznat — notně zamlžené řadou podružných příhod a episod, majících spíš ráz samostatných genrových obrázků, než zákonitých součástí logického celku. „Mladá srdce", pokud jde o dramatickou stavbu, mají řadu vad. Jednak tu, kterou jsme uvedli; dále nepřehlednost (mnohde i nefunkčnost) postav, špatnou vývojovou linii děje, konfliktu. Celkem film, který nedosahuje průměru, jehož jsme v naší produkci už dosáhli. Filmový přehled 23/1953(29.9.2008)

• Flego

Takto to vyzeralo, ak sa pod film podpísala boľševická agitka. Mladé srdcia sú smutnou epizódkou v československom filme začiatku 50-tych rokov. Celý príbeh je plný hesiel a blábolov, bez štipky snahy vytvoriť zmysluplný dramatický príbeh. Hocijaký motív, ktorý sa ukáže, je vzápätí utopený v trápnych heslovitých dialógoch oslavujúcich budovateľské úsilie. Tu ani herci nemajú čo hrať.(13.12.2011)

• - Iný variant názvu filmu bol Belasé bane.

(Raccoon.city)

• - Film sa natáčal v Bratislave, obci Rudňany a v tom čase ako jediný v obci Mlynky, ktorá leží v Národnom parku Slovenský raj. Interiérové snímky boli z rudných baní. (Raccoon.city)