Teena Brandonová, děvče z malého městečka, utíká po krádeži auta před spravedlností. Při té příležitosti si změní jméno na Brandon Teena a spolu s tím kompletně změní svou osobnost. Teena má totiž už dlouho pocit, že se narodila ve špatném těle. V obrovských zmatcích, které provázejí její přeměnu se seznamuje s dívkou jménem Lana, která fatálně vstoupí do jejího života. Po krátké romantické známosti se Lena doví celou pravdu - policie totiž zatkne "Brandona" a uvězní ho v ženském oddělení. Vyjevit těžkou pravdu milované osobě je pro Teenu nadlidský úkol, ale ukáže se že pravda její vztah s Lanou neohrozí. Bohužel do situace zasáhne Lanina rodina - která vyrovná účty za "zrazenou Lanu" po svém... Film vznikl na základě skutečných událostí a neskutečně věrohodný herecký výkon vynesl představitelce hlavní role Oscara v roce kdy Cenám Akademie dominovala Americká Krása. (oficiální text distributora)

otík

Hodně drsné, ale výborně natočené drama se skvělou Hilary Svank. Při sledování toho filmu určitě na konci přeběhne mráz po zádech. ()

tomeek

Megadrsné drama s perfektně hrající Hilary Swank. Zaloužený Oscar za hlavní roli. Co se proboha Brandonovi/Teeně muselo odehrávat v mozku během znásilnění? Naprosté vyvrácení potlačované sexuální orientace. Hrozný hnus. Silný film. ()

eisha3

Tématika identity, transsexuality, rozporů a lidské surovosti. Jeden z nejsilnějších filmů, co jsem viděla. To vše umocněné dokonalou oscarovou Hilary Swank (Kluci nepláčou považuji za její životní roli) a neméně skvělou skorooscarovou Chloë Sevigny. ()

Radiq

Nevim co na tom filmu je tak nadhodnoceny, protože nechápu, jak si někdo může splist Hillary Swank s chlapem, nebo spíš s kloučkem. Neřikám - ten příběh je docela zajímavej, ale jak to bylo natočený, to mě nebralo - hned mě napadlo, že to určitě natočila nějaká ženská. Sex kdesi na louce jsem navic nepochopil, protože ženská bez falu přece nemuže druhou ženskou ošukat stylem chlapa, aby to ta baba nepoznala. Taky jsem nejdřiv vubec nevěděl, co je ona vlastně zač - jestli teda hermafrodit nebo fakt jenom baba, co chce byt chlap. Prostě jsem se u toho docela nudil, i když to bylo skoro podle pravdy... ()

hans500

Herecký výkon Hilary Swank v hlavní roli je dokonalý, je to jeden z nejlepších hereckých výkonů vůbec, a i její fyzická proměna je neuvěřitelná. Nikdo jiný by Brandona/Teenu nedokázal zahrát tak jako ona a naprosto zaslouženě za tuto toli získala Oscara, Zlatý Glóbus a spoustu dalších ocenění. I ostatní herci hrají skvěle, především Chloë Sevigny. Příběh a scénář je vynikající, což platí i pro režii (Kimberly Peirce), vše je perfektně natočeno, výborná kamera, vhodně zvolené tempo. Velmi silné drama bez sebemenších chybek (některé scény jsou opravdu velmi drsné), nemluvě o ohromujícím a působivém závěru. Film je podle skutečné události (to je na tom to nejhorší a nejhrůznější), je skoro neuvěřitelné jak hnusní můžou někteří lidé (John a Tom) být. Celý film má výbornou, velmi syrovou atmosféru, která je podkreslena úžasným soundtrackem. Tento film rozhodně patří k absolutní špičce. ()

Copacabana

Casting sa výborne podaril, H. Swank, ktorú mimochodom moc nemusím, mi pripadá celkovo dosť asexuálna, takže na túto úlohu sa hodila dokonale a hrala tiež slušne. Hudobný doprovod, hlavne rovnomenná pesnička od skupiny The Cure (akurát myslím, že vo filme ju niekto iný spieval), herecké výkony, celkový pocit drsnosti a zároveň krehkosti a škandalóznosti, ktorý sa tiahol od prvej do poslednej minúty prispeli k mojej spokojnosti. Bolo to dojemné, hlboké, myslím, že tento film by mal každý vidieť, je veľmi významný. Názorná ukážka toho, že tí, ktorý sa nám zdajú na prvý pohľad iný, sú častokrát omnoho viac normálny ako tí, ktorý sú na prvý pohľad normálny, ale sú plný nenávisti, diskriminácie a netolerancie. A môj osobný pocit je ten, že to nebolo myslené nijako feministicky, ale čisto ako apel. ()

Hebča

Výjimečnost Boys Don't Cry stojí na omračujícím výkonu Hilary Swank, všechno ostatní je tak nějak vedlejší. Dokonce i fakt, že je film "based on true story", i kdyby nebyl podle pravdy, to, co Hilary Swank předvádí, se prostě dostane pod kůži. 17.2.2007 ()

adams89

Na tenhle film jsem byl dost zvědavý už kvůli tomu kontroverznímu tématu a také Hilary Swank, ověnčenou Oscarem za svůj herecký výstup. Začátek vypadal na slušně našláplou road movie, navíc Swank v mužské roli vypadala zajímavě... nějakých těch prvních deset minut jsem se bavil. Pak ale najednou, jako když utne! Příběh na mně začal působit moc stereotypně a já se překvapivě nudil. Z diváckého polospánku mě dostalo možná až přehnaně drsné zakončení, které na mně tedy dvakrát dojem neudělalo. Jediné, co tak vlastně na filmu můžu ocenit, je ústřední dvojka hereček a ty jejich milostné scény. Je vidět, že v nich hráli naplno a vůbec, takhle procítěně mají přesně oscarové herecké výkony vypadat. Kluci nepláčou se tématikou hodně podobají Zkrocené hoře, na tu bych se podruhé podíval spíše než na tohle.60% ()

Leni-cka

Hilary Swank právem obdržela Oskara za výkon, který předvedla. Něco tak realisticky zahraného jsem snad ještě neviděla. Hilary, tleskám! 5* právem patří za scénář i herecké výkony. Konec je opravdu drastický. ()

marv.

Dobrý film. _ Ale hlavně mě nadchl výkon Hilary Swank. _Kvůli této herečce stojí za to tento film skouknout. ()

Lachtaan

Hutné drama o ožehavé problematice s naprosto přesvědčivou Hilary Swank, jíž šel Oscar zcela zaslouženě. Poselství s drsným koncem o tom, jak bylo, je a snad ne navždy bude těžké být tak odlišný od ostatních. [viděno na Disney+ 6.4.2023] ()

_DAVE_

Hodne zajimavy nezavisly film, a to jak nametem, tak zpracovanim. Hilary Swank zde postupuje do prvni herecke ligy, a da se rict, ze je to jeji zivotni role. ()

Endyis

Dobrý a působivý film s perfetkní muzikou z prostředí amerických vidláků. Fuj! Zlatý naše vidlákovi! Tam alespoň nemá každej Lojza doma pušku! ()

uiu

Příběh o nelehkém období života, kdy si mladá dívka uvědomí, že i když má tělo ženy, v hlavě je muž. Bohužel se dostane do party lidí, kteří jsou netolerantní, agresivní a maloměstsky uzavření a jak to všechno skončí je asi jasné, když takoví lidé zjistí, že jste transsexuál. Opravdu silný příběh a jeden z mála filmů, který mě na konci donutil k slzám. Jelikož znám lidi, kteří se narodili ve špatném těle a velkou část života věnovali nelehké fyzické změně, o to víc jsem Brandonův osud prožívala. Hilary Swank předvedla neuvěřitelný výkon a nevěřím, že ten "chlap" je "ženská" :) ()

Chloe Moretz krví zbrocená

Chloe Moretz krví zbrocená

31.03.2012

Dětská hvězdička, která vlastně v dětských filmech nikdy moc nehrála, nám rychle dospívá. V upoutávkách na Temné stíny jí Johnny Depp doporučuje, aby „ta rodidla nenechala více zahálet“. S dospíváním… (více)

Smysl života v dopisech

Smysl života v dopisech