Teena Brandonová, děvče z malého městečka, utíká po krádeži auta před spravedlností. Při té příležitosti si změní jméno na Brandon Teena a spolu s tím kompletně změní svou osobnost. Teena má totiž už dlouho pocit, že se narodila ve špatném těle. V obrovských zmatcích, které provázejí její přeměnu se seznamuje s dívkou jménem Lana, která fatálně vstoupí do jejího života. Po krátké romantické známosti se Lena doví celou pravdu - policie totiž zatkne "Brandona" a uvězní ho v ženském oddělení. Vyjevit těžkou pravdu milované osobě je pro Teenu nadlidský úkol, ale ukáže se že pravda její vztah s Lanou neohrozí. Bohužel do situace zasáhne Lanina rodina - která vyrovná účty za "zrazenou Lanu" po svém... Film vznikl na základě skutečných událostí a neskutečně věrohodný herecký výkon vynesl představitelce hlavní role Oscara v roce kdy Cenám Akademie dominovala Americká Krása. (oficiální text distributora)

willow666

Píšu to v podstatě hned po zhlédnutí filmu, a proto je mé hodnocení možná příliš vysoké, možná příliš patetické. Ale mě ten snímek dostal. Naprostá beznaděj a zároveň něha, mrazení v zádech a hlavně slzy - ty často u titulků neprolévám. Mám předsudky vůči ženám na postu režiséra, tentokrát jsou však naprosto neoprávněné. ()

kajas

Velmi sugestivně podaný pohled na život mladého muže uvězněného v ženském těle. Poslední půlhodina filmu je opravdu silná a drsná. Hilary si sošku odnesla zaslouženě, jen nechápu nominaci představitelky Lany. A pořád mi vrtá hlavou, proč Lana Teenino pohlaví odhalila až tak pozdě. Asi ji musela hodně milovat, když jí to ani po odhalení nevadilo. Film je ovšem podle skutečných událostí, takže se v tom dál šťourat nebudu. ()

Aleee89

Tohle jsem chtěla vidět už dlouho, ale pořád se k filmu ne a ne dostat, až jsem ho uviděla v televizním programu, moje srdce zaplesalo. Vydržela jsem, film mě dokázal přibít do sedačky a neusla jsem, což se většinou takhle pozdě večer u mě stane. Když se tak dívám, trochu mě mrzí, že si tak báječný snímek vybralo dneska jen málo lidí a namísto toho se dívali na nějakou pitomou komedii na Nově (soudím podle přidaných názorů). Tohle je moc drsné a opravdové a nejhorší (nebo pro film nejlepší?) je na tom ta věc, že točili podle skutečnosti. Prostě příběh, který vás dostane, někoho asi i rozbrečí, tohle se u mě ale nepodařilo. Ale zaujalo mě to maximálně, s napětím jsem sledovala další osudy, další střípky příběhu. Film, který si na nic nehraje, nic neschovává. A herci? Naprosto skvělí: Hillary, Chloe, Peter a všichni ostatní hráli přesvědčivě, Obě děvčata si dozajisté zaslouží své ceny... Opravdu nutno vidět, má to své drsné kouzlo. ()

Skip

Jeden z filmů, které se zadřou pod kůži. Drama o lidské tolerantnosti, stupiditě, lásce, porozumění/neporozumění. Skvěle zahrané jak na kladné, tak na záporné straně. Režie na vysoké úrovni, kdy se nikdo nepřiklání na tu či onu stranu onoho dramatu. Režisérka jako by jen nezúčastněně sledovala celý ten příběh, z jehož katarze mrazí. ()

Eldrick

Docela drsné i pro mě. Myslím tím to znásilnění. Ale jinak velmi realisticky působící snímek. Zasloužený Oscar pro Hilary Swank. ()

GILLWANDER

Výkon Hilary Swank ma bude fascinovať asi naveky vekov. To čo predviedla v tomto filme nebol výkon vyžadujúci Oscara ale nomináciu na výkon storočia. Dnes bohužiaľ nie sú taký herci a herečky, ktorý by aspoň do polovice podali taký hereoicky výkon ako podala ona. A som po pravde rád, že je jediná vo svojom obore, ktorá rolu nehrá ale žije. Samotný film je skvelý, emotívny a svojím posolstvom aj zdrvujúci. Dokonalosť. 95% ()

Violeta

Nechce se mi ohlížet na to, kolik společného to mělo s reálnou story. Pro mě byla realita to co jsem viděla a cítila. Tzn.ochromující bezmoc vůči lidské demenci, ať už je vyvolaná dobou, neinformovaností či nevzdělaností. Měřítko normálnosti je v naší společnosti bohužel nastaveno velice přesně, s nulovou odchylkou - a, ouvej! Zase ta demence. Další svý názory si pro jistotu nechám pro sebe, aby nám to měřítko neprasklo. ()

easaque

-4* krize jakékoliv identity je vždy problém a tento snímek naturalisticky ukazuje k čemu dochází, jak u dotčeného, tak u okolí. Většinová společnost je nastavená na určitá pravidla a pokud to není černé či bílé, tak hned je s tím v konfliktu. Je dobře, že pohled se mění a pokud tím neobtěžuje a neubližuje okolí, tak proč někomu vrtat do soukromí. Myslím, že se o tom v poslední době dost mluví, což je taky občas kontraproduktivní, tak by měl být v obraze každý vnímavý člověk. V době vzniku byl film důležitý a dobře zpracovaný- jak po režirní, tak i herecké, a to je důležitý. Z mého pohledu mi dnes nepřinesl nic nového a depresivní snímky moc rád nemám, navíc když tuším k jakým koncům vše spěje. A proto je to u mě na hranici 3-4 hvězdiček, ale z důvodu jeho smysluplnosti a když je ještě na základě skutečného příběhu, tak dávám vyšší známku. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 3 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 0 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Jufonka

Tak já nevim, všichni mi řikali, jak mě tenhle film rozbrečí, že je to hrozně na city a podobně. A já fakt u každýho druhýho filmu brečim, tak jsem čekala kdo ví co.. no a najednou jsou závěrečný titulky a mě vůbec nepřišlo líto, jak to skončilo... Jako zahraný to je dobře, to jo, a některý scény jsou fakt hustý. Ale na čtyři hvězdičky to asi neni. Prostě mě to nijak nedostalo. ()

Martin741

Vyborny, surovy a mrazivy film natoceny podla skutocnych udalosti. A tej Hillary Swank som fakt zozral premenu v chlapca, bola vyborna. 88 % ()

Figu

Kluci nepláčou? Dobrá, slzy jsem držel co to šlo, i přesto, že film k pláči byl! No, film za to ani vlastně nemůže, ale příběh "Brandona" v plné míře! Teena byla svině, tohle se nedělá. Tak si a všem okolo přeci přiznám, že jsem tak či onak orientovaná, los lezbo nebo klučík od Teplic. Tohle chování neberu. Závěrečný masakr dopadl dle očekávání, jen mi přišlo líto zabití Brandona. Měl si stejně, jako kluci pěkně za ty jeho lživý sračky posedět na doživotí v chládku... Hilary mě absolutně nenadchla! 35% ()

deepend

Co chtěl Brandon Teena ? Najít si holku, nějakou práci, mít spokojený život ? Možná...Každopádně měl smůlu, protože byl jako magnet na problémy a taky proto, že se ve skutečnosti jmenoval Teena Brandon......A aby toho nebylo málo zakotvil v balíkově zvaném Falls City, ve kterém místní balíci neměli pochopení pro takové jako byl on.......Kluci nepláčou je nesmírně syrový film, jeden z nejlepších na tohle téma, i když při jeho sledování jsem měl zhruba stejné pocity, jako u filmu Requiem za sen. Hillary Swank ve své životní roli !!!!!! Nepřikládám Oscarům bůhví jakou váhu, ale v tomto případě putoval do správných rukou. ()

bogomira

Těžko uvěřit, že tohle natočila ženská...Druhá půlka filmu je tak brutální ve všech směrech, že by se leckterej drsňák za kamerou neodvážil. Bravo. ()

shyster

Kluci nepláčou mě nechali chladným. Celých 110 minut vidíme takovou nudnější výplň, ve které trochu září Hilary Swank. No a pak přijde očekáváný závěr a trochu toho vydírání. Bohužel mě to nedostalo a na mnoha místech mi to připomělo Ples příšer. Oba mají podle mě společné to, že jsou nadhodnocovány. ()

C0r0ner

Excelentní Hilary Swank se zaslouženým Oscarem, banda vidláckých dementů ze Středozápadu a neobvyklý příběh, který mě kdovíjak po celou dobu neoslovil, nicméně velmi solidní závěr to nakonec vytáhl na čtvrtou hvězdičku. 70% ()

lakikaki

Boys Don't Cry je dobrým filmom, ktorý vyniká niekoľkými naozaj silnými momentmi, keď som dianie na obrazovka takmer cítil a najmä vynikajúcimi hereckými výkonmi - Hilary Swank si Oscara za svoj výkon stopercentne zaslúžila, výborne jej však sekunduje aj Chloë Sevigny. Škoda len, že moje očakávania boli privysoké a tak ma film trochu sklamal. Ktovie, ako by bol býval skončil, ak by sa ho bol chopil nejaký režisér mužského pohlavia... ()

danecek24

57. Zlatý Glóbus za rok 1999 - cena (1) - *Nejlepší herečka (drama) - Hilary Swank + nomnace (1) - Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Chloë Sevigny ()

Juto

Chlapci neplačú nie je najlepší film, aký bol kedy natočený, ale určite je jedným z najstrašidelnejších a najmrazivejších. Myslím si, že prvých 70 minút filmu je mimoriadne dobre akčných a dobre zrežírovaných, ale tiež si nemyslím, že by v nich bolo niečo prehnane originálne alebo kreatívne. Film skutočne naberá na obrátkach v druhej polovici, keď je odhalené Brandonovo tajomstvo a sú nám zobrazené všetky druhy grafického násilia vrátane pomerne brutálnej sekvencie znásilnenia. Tieto scény sú určite najsilnejšie vo filme, pretože človek skutočne uvidí, akí sú niektorí ľudia hlúpi a ako sa násilie môže stať bez akéhokoľvek dôvodu. 8/10 ()

Chloe Moretz krví zbrocená

Chloe Moretz krví zbrocená

31.03.2012

Dětská hvězdička, která vlastně v dětských filmech nikdy moc nehrála, nám rychle dospívá. V upoutávkách na Temné stíny jí Johnny Depp doporučuje, aby „ta rodidla nenechala více zahálet“. S dospíváním… (více)

Smysl života v dopisech

Smysl života v dopisech