Zdá se, že Roger Brown má všechno, co si člověk může přát. Je nejúspěšnějším lovcem hlav (vyhledávačem talentů) v Norsku, za manželku má překrásnou galeristku a vlastní úchvatný dům. Zároveň si ale žije nad poměry a potají krade umělecká díla. Na slavnostním otevření galerie mu žena představí muže jménem Clas Greve. Nejen že je Greve ideálním kandidátem na pozici, o kterou Roger usiluje, je i majitelem Rubensova Lovu na kance, jednoho z nejžádanějších obrazů v historii moderního umění. Roger vycítí příležitost stát se finančně nezávislým a začne plánovat svou vůbec největší krádež. Brzy ovšem narazí na problém a tentokrát to nejsou peníze, které by ho mohly poslat ke dnu... (oficiální text distributora)

dr.horrible

Medzi európskou produkciou niečo naozaj ojedinelé. Je to dielko hodne štylizované a atmosfericky, žánrovo, aj príbehovo coenovsky-tarantinovské, miestami brutálne, a nápadmi a ich originalitou maximálne zábavné. Má to aj slabšie miesta (pár nelogickostí a prílišného vysvetlovania, a obsadenie Waldaua, ktorý pre mňa navždy zostane Jaime Lannisterom a každá jeho ďalšia postava bude už navždy ochudobnená o meč v rukách kráľokata...). Ale niektoré dramatické, akčné, či čiernohumorné (žumpa) scény, radia Hodejegerne k tomu najlepšiemu, čo bolo v žánri za posledné roky natočené. O to viac som prekvapený končinami, z ktorých tento film prišiel. 90% a traktor rulez. Guy Ritchie by pozeral so sklonenou hlavou. ()

Šakal

Tak dlouho se chodí se džbánem pro…(Rubense) a pokouší štěstěna, až se …..vykoupete ve sračkách a to doslova. Precizní v DETAILECH jak skalpel v rukách plastického chirurga, chladné a nepředvídatelné jak ruská modelka na koksu a s novým druhem humoru, tak černým, že dál už snad ani nelze zajít (nebo ano?) pracovně ho nazvěme černokrvavý. Upřímně, v prvních 2/3 (alá D. Fincher, ano takovouto našlapanou jízdu (včetně hudby) jsem zažíval naposledy u The Social Network) to bylo snad i na hvězdiček 6, to by ale nesměl SPOILER (cca 20min před koncem) přijít zvrat v ději (v kterém podstatnou úlohu hraje Rogerova manželka a který měl (možná) za cíl diváka (z)mást), místo toho však pohřbívá minuty předcházející a vůbec nekoresponduje s předchozím vyzněním snímku (zejména jeho syrovostí a koneckonců i logikou). Když bych napsal, že mě jemně rozladil, byl bych ještě HODNĚ jemný v ú(roz)sudku. To je podruhé (v relativně krátkém časovém odstupu), kdy mě severský snímek podle knižní předlohy (tím prvním nebyl(i) nikdo jiný než-li „Muži, kteří nenávidí ženy“ (podle S. Larssona) notně zkazil výsledný dojem až samotný závěr, byť zde se to snažili tvůrci zahrát na odlehčenou strunu s nadhledem, což se (alespoň v mém případě) nesetkalo s pochopením (resp. porozuměním). Na konečný ortel si počkám až po přečtení předlohy a utvrzení se, zda šlo o spisovatelův záměr nebo se chybička vloudila až při samotném (nešťastném) zkratkovitém filmovém převedení, avšak s dovětkem, že Morten Tyldum je kurva TALENT! Poprosil bych o „alternativní konec“ a měním topku. Na závěr s (osobní) poznámkou: Jestliže jsem před časem napsal, že Danny Green měl tuhej kořínek, tak Aksel Hennie (coby Roger Brown) mně přesvědčil, jak daleko jsem byl od pravdy. Takhle vypadá „totální nezmar“! p.s. snímek rozhodně nedoporučuji M. Kubišové, Zdendovi Srstkovi a všem přátelům nevinných psích tváří (a byť se mezi ně taky počítám), musím (si) přiznat jedno. Po scéně, kdy si SPOILER hlavní hrdina „připnul“ na traktor netradiční ozdobu, jsem byl p(r)o následujících 5 min totálně odvařen a nemohl zastavit záchvat(y) smíchu, které se mi ještě jednou vrátili v podobě „tak trochu“ jiných (lehce vyžraných) detektivů (policajtů) připomenuvších mi Kadlece a Tkadlece. Pouze dodávám (tímto zdravím třetí řadu vpravo), že jsem nebyl rozhodně sám! p.p.s. do své lednice (vedle plzínek) hned od zítřka, rovnám karton(y) mléka. ()

Sobis87

Heist, drama o manželské krizi, krimi thriller, exploatace nejhrubšího ražení, černá komedie - prostě jeden zběsile hnaný žánrový cyklus, který překvapivě drží dobře pohromadě. Jo Nesbo to celé proklatě dobře promyslel, ať už se jedná o samotnou zápletku s několika twisty, či o konkrétní postavy (zakomplexovaný slizoun vs. elegantní a pohledný "supervoják")...a Morten Tyldum to bez jakýchkoliv exhibic zdárně převedl na plátno. Aksel Hennie jako titulní (anti)hrdina je doslova boží a jeho razantní přerod v půlce filmu opravdu stojí zato. ()

IQ Tiqe

Film jsem odkládal víc než rok, chtěl jsem si napřed přešíst Nesba, což nevyšlo, o ději jsem nic nevěděl. # Čekal jsem chladný, syrový thriller, ale od začátku jsem mi byl servírován pohodový film skoro až s komediálním nádechem. Moc dobrý zážitek. Nechyběl dobrý děj, překvapení, zábava, napětí. Hereci na role seděli. Obzvlášť oceňuju věruhodnost – např. dojemné polibky (nejen ty) vypadají fakt něžně a opravdově; stejně tak některé drsnější scény jsou prostě realistické, žádná americká měkota nebo naopak přehnaný krvák. # Kromě toho mě film utvrdil v tom, že nepoznám, kdy se dá ženským věřit. # Můžu doporučit! # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 8 | hudba 6 | humor 2 | akce 5 | napětí 3 | pustil bych si znovu 8 ()

HoneyBunny

Popravdě by Lovcům hlav víc slušela televizní obrazovka. Místy je to brutální, místy nechutné, místy šokující a občas i trochu levné (hlavně ta rodinná/manželská část). Zápletka je ale promyšlená hezky a příběhové twisty potěší. Já se bavila. Tenhle film s příchutí Skandinávie (ten nábytek ala Ikea jsem žrala) a zoufálství člověka, který zjistí, že hraje nebezpečnou hru, na kterou nemá a která se mu sype pod rukama, slupnete jako malinu. Ráda bych viděla Tsunamim zmiňovaný remake se Stevem Buscemim a Aaronem Eckhartem. ()

Kudly4

Podle hodnocení, jsem film viděl 07.12.2011 a dodnes si ho plně vybavuji. Hlavně scény jako kadibudka, nesmím mrknout a oholená hlava. Každému, komu jsem Lovce hlav doporučil, se to líbilo. Parádní film s překrásnou Synnøve Macody Lund. Určitě se na něj podívám někdy znovu. (Jeden z filmů, který jsem měl v TOP 10) ()

Anderton

Čiernohumorná kvázi bomba, ktorá presne vie, ako upútať dnešnú cool mládež. Lenže tá čiernohumornosť nie je až tak vtipná a ten dej je jeden veľký chaos (ale aspoň organizovaný) s toľkými logickými dierami, ako ich nájdete vo všetkých mŕtvolách po guľkách. Škandinávska komercia je pre nás dosť neznámym pojmom, okrem Milénia tu máme samé skôr artové malé snímky, takže Lovcov hláv treba brať ako vzorku toho, čo sa točí pre širšiu divácku obec na severe. Snáď nenapadne Tarantina alebo Rodrigueza natočiť v Amerike remake, to by som vážne nerozchodil. Solídna, svižne ubiehajúca zábava, keď chcete trochu vypnúť. Paradoxne čím viac je hrdina v koncoch a na nervy, tým viac sa my cítime uvoľnene. To je asi charakterizácia filmovej zábavy. ()

Frajer42

Spoilery! Již úvodní minuty byly velmi kvalitní a myslím si, že se nenašel nikdo, koho by dostatečně nenavnadily na další průběh. Postavy byly brutálně sympatické. Od prudce ambiciozního prcka, přes krásnou bloncku, až po šíleného Krasoně. Dost se mi líbil přechod snímku z roviny elegance do roviny syrovosti, který odstartovala krádež padělku. Zde bych si dovolil pochválit sám sebe, neboť jsem správně vydedukoval, že jde o padělek. Když už má člověk tolik nakoukáno, tak už zkrátka myslí jako tvůrci. Na druhou stranu mě překvapilo, že blonďatá kurva od pohledu žádnou kurvou nebyla. Následný lov hlavního hrdiny byla skutečně impozantní záležitost. Scénka, kdy se ponořil do plné toalety velmi kvalitních hoven a dýchal pouze prázdnou ruličkou, se mi na hodně dlouho zaryje do paměti. Slabší 4 hvězdy. Viděno v rámci Filmové výzvy 2017. Film mi vybral uživatel kulyk. ()

boshke

Jestli takhle vypadají současné bestsellery... Příběh moc rozumu nepobral a byl hlavně silně přitažený za vlasy. Řada vtipných scén, z kterých však zřejmě řada vtipných být vůbec neměla. Spousta věcí nedomyšlených nebo zjednodušených. Výsledný dojem - mdlý... 60% ()

Dzeyna

Super! Vážně zbožňuji thrillery, které pochází ze severu, mají šmrnc, člověk se u nich nenudí, mají zajímavý děj a samozřejmě nějakou tu nechutnost. Zaujalo mě časté zmiňování výšky - 168 cm, nejprve to bylo málo a později až moc. Roger Brown byl skvělý, vžil se do role na 100%. Nejprve vypadal jako podnikatel pro mě s homosexuálními sklony, kdyby neměl manželku a potom, co si oholil hlavu vypadal jako nácek a v nemocnici jako starý muž po rakovině, opravdu dokonale zahrané. Zajímavá podívaná. ()

StevenW.

Napínavý thriller u kterého budete napnuti od začáku až do konce.Je milé vidět v kině dobrý film který nepochází z Ameriky ale z Norska. ()

swamp

Severské státy jedou! Už několik let - co je shora, šlape, nebojí se, umí rozesmát i zazdít. Emoce jsou emoce, brutalita není účelová. Aksel Hennie alias Roger Brown dostal pořádně na prdel. ()

teutates

Prvně na mně Noří vybafli s Trollem a teď tohle. Docela nevím co si mám myslet. No k filmu, Roger na oko malý, nevýrazný synek, v davu by si ho jen málokdo všiml, no v reálu? Borec, personalista, lovec obrazu, bohém a v neposlední řadě vrah. Koneckonců to není jeho chyba, žije si svůj poklidní život na okraji města, no v tom přijde Clas. Tenhle namachrovaný debílek z Holandska se mu snaží sbalit jeho krásnou dlouhonohou blonďatou přítelkyni, a aby toho nebylo málo, chce ho nejenom osobně, karierne ale i fyzicky zničit. Roger zachová chladnou hlavu a dá Clasovi co proto, haa! 100 min nórské renesančně práce, která tak jako Troll ve mne zachovala své chladneée čaro, ehm. 8/10 ()

Slartibarkfast

[ČSFD projekce] Velmi zábavné krimi s prvky komedie. Zdá se mi, že je to takový mix všech možných detektivních příběhů posledních let. Ač se to může zdát jako nevkusná slátanina, já se docela bavil. Hlavní hrdina byl vcelku sympatický, i když působil zprvu jako slizoun. Celkový dojem mi nezkazilo ani pár nesmyslných scén, které opravdu volaly do nebe. Norové se tedy předvedli v dobrém světle. 80% ()

predators

Severský důkaz toho, že né všechny filmy musí být napěchovány extrémními 3-dé efekty, hereckými megastar a to vše podpořené několika set milionovým rozpočtem. Na severu se totiž točí především efektivně a kvalitativně, a jak je vidět, stačí k tomu dobrý námět, neokoukané tváře a...a přesný opak toho, co jsem popsal v první větě. 78% ()

nascendi

Lovec talentov Roger Brown má okrem tváre Christophera Walkena (súhlas s Marigoldom) a dostatočnej výšky pre získanie urastenej manželky, ešte aj ďalšie tváre a odbornosti, ktoré mu zaisťujú pohodlný život, ale súčasne mu nedovoľujú v bočných aktivitách prestať. Chcelo by to veľkú rybu. Lenže veľká ryba mu prinesie veľké trable, s ktorými ani vo sne nepočítal. Od tej chvíle to prestal mať scenárista pevne v rukách, čím mi dal najavo, že nemám rozmýšľať nad uveriteľnosťou jednotlivých scén, ale obdivovať ako presne boli nakrútené. Súčasne mi dal najavo, že na päť hviezdičiek tento film nedosiahol, aj keď ide o veľmi kvalitné dielo z mnohých stránok. Len tak ďalej, Nóri. ()

PetrPan

Efektní a nadupaný thriller. "Byl jsem na vlně" a prosvištěl dějem jako střela. Precizně vymyšlený scénář, který tam, kde si tvůrce řekl, sedí v logické rovině ( a setsakramentsky efektně:) jako prdel na hrnec, horší je to samosebou v "drobných detailech", ale na to zvysoka kašlu, já se bavil a přesně to jsem od Lovců očekával. ()

Ratemus

Prvních pár minut se nejspíš budete nudit, ale pak přijde jízda, že vás to nenechá klidným. Naprosto skvěle zvládnuté filmařské a herecké řemeslo, žádná hluchá místa, jsem opravdu moc rád, že jsem se k tomuto snímku dostal. ()

Slarque

Kriminální thriller s tak nesmyslně absurdním dějem, až se z něj po rozjezdu v podstatě stane hodně černá komedie. Je natočený zcela profesionálně (ostatně Morten Tyldum si filmem řekl o angažmá v Hollywoodu), obsahuje scény, které divákovi nějakou dobu vydrží v hlavě a zábavný je prakticky až do konce. ()

Claw

Na jednu stranu dobré, zajímavé a zábavné, na druhou stranu tak nepředvídatelné, až to někdy bolí, "kostrbaté" a v mnoha zásadních detailech nedodělané a neuhlazené... Začátek něco napoví, aby se film pak rázem několikrát úplně dějově přehoupl. Finále super, ale třeba ta scéna se psem a traktorem mi přišla jako špatný vtip a do tohoto filmu naprosto nepatřící. Kromě těch několika žánrů je to chvílemi také komedie. Krásná příroda je již standard. O žádnou pecku se nejedná, ale je to v pohodě... /60%/ ()

Jamie Lannister a kalifornské gangy

01.05.2014

Rockův Herkules verbuje krvelačnou družinu

Rockův Herkules verbuje krvelačnou družinu

23.02.2013

Dwayne Johnson nedávno tvrdil, že jako dítě měl rád italské „sword and sandals“ eposy s kulturistou Stevem Reevesem a snil o tom, že si jednou taktéž zahraje Herkula (nebo Hérakla, chcete-li).… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011