Vo svojej jednotke je Timo Harjunpää jeden z najlepších, avšak dva roky po tom, čo bola jeho dcéra brutálne zavraždená, to s ním ide z kopca. Zanedbáva povinnosti, manželstvo sa mu rozpadá a v metre besní sériový vrah. Jedinou skutočnou oporou je mu kolegyňa Onerva Nykänen, ktorá pri ňom stojí za všetkých okolností. Podarí sa mu pozviechať, dolapiť chlapa, ktorý zhadzuje ľudí pod vlak, a zachrániť svoje biedne manželstvo? (sochoking)

DannyBoy80

Dosti drsná finská kriminálka, která je více zaměřená na pocity než na nějaké rafinované kontrukce kriminálního činu a spletité vazby. Vynikající kamera a zajímaví herci. Je vidět, že Fini točí trochu jiným stylem než zbylé skandinávské země. Některé záběry na vyhřezlý mozek a podobně byly už docela zbytečné. Jako krimi doporučuju. ()

Illy

Seversky mrazivá kriminálka, kde poldové vypadají hůř jak grázlové a metro se stává vražednou zbraní. Super. ()

Rockerman

Finské drama trochu kulhá. Dobrý příběh s četnými flashbacky a poněkud chaoticky vyprávěným dějem, kde leckdo bere spravedlnost do vlastních rukou. Některé otázky nezodpovězeny, ale dívat se na to dá. ()

sigf07

Po technické stránce je to povedený kousek, ale na můj příliš rozvleklý. Měl jsem až dojem, že režisér Saarela by v budování atmosféry a rozvíjení psychologie svých postav klidně pokračoval dál a dál nebýt někoho, kdo za ním přišel a nařídil "a tady už to konečně utni!". Z kněze, který se do té doby dal považovat za jakéhosi anděla pomsty a obránce obětí domácího násilí, se v mžiku stává někdo úplně jiný, jeho chladnokrevnost a dosavadní přesvědčení jsou tytam. Vždyť přece zbývá posledních pár minut a někdo musí být prohlášen za toho zlého. Tento obrat o sto osmdesát stupňů filmu podráží nohy, tím spíše, že se netýká jen kněze, ale i jeho protějšku, policisty, kterému smrt dcery pořádně otřásla žebříčkem hodnot a on začal pochybovat o tom, co je správné. Z psychicky narušeného poldy je najednou chrabrý hrdina, který pro dosažení spravedlivého potrestání neváhá riskovat život... ()

ER

Severská kinematografie nám nabízí čím dál více koukatelné snímky. I tento, laděný jako psychologické krimi, má velmi poutavou většinu stopáže a to i díky výborně nastříhaným sekvencím, doprovázenou tomu přizpůsobenou "dusně laděnou" hudbou. To vše je navíc podpořeno neokoukanými tvářemi, kdy především skvěle vyznívá hlavní postava kriminalisty Tima, který trpí depresivními myšlenkami po tragické ztrátě dcery. Bohužel v další části se děj více přesune na postavu sériového vraha, z kterého se vyklube psychopat se "spasitelskými" sklony a nejednoznačnou vírou v Boha a jeho "příběh" trochu bortí původní dějovou linii. Konec je pak zbytečně až hollywoodsky akční (opět scéna,kdy hromada zakuklených policistů vtrhne do domu a náhle všichni někde "zmiznou"-ach jo). I tak,pokud máte náladu na takový film, si jej užijete. ()

markotter

Výborný film. Od počátku dusivá atmosféta podpořená skvělou muzikou a výborní severští herci nevypadající jak panáci z katalogu. Akorát mi trochu vadilo, že minimálně dva policajti jezdili v Lexusu...Zpočátku jsem se bál, že děj nepoberu díky četným střihům, ale nakonec se to nějak ustálilo, já začal chápat a film nabíral na obrátkách a napětí. A finále taky nezklamalo. Prostě typická severská "oddychovka" jak má být. ()

DeathRock

Me osobne tam vadi spatny strih. Neni dynamicky a obcas to pusobi lehce jako serial na pokracovani. A konec je bohuzel trochu predvidatelny. ()

DJ Kritik

Vyrovnávanie sa policajta s osobnými problémami na pozadí vyšetrovania prípadov. Výsledok je celkom slušný tv krimi film so severskom atmosférou. Poteší, ale neprekvapí. ()

bezprezdivky

Ukrutně drsná a termná (z)finská krimi. Normálně mě popis osobního života policajta v detektivkách obtěžuje, ale do tohohle příběhu to patří. Nebál bych se srovnání s filmem Sedm (ale Sedm pořád vede ...). Mrzelo mně pouze, že na konci se policajt zachová tzv. správně, což se už skoro blíží happy endu, který by tenhle film mohl pokazit. ()

Taarg

U filmu vás po chvíli zajímá jenom konec. Motivace hlavního "padoucha"? Nezájem. Motivace hlavního hrdiny? Známá od začátku. Nuda s křesťanskou tématikou, občas ulítlý, ale jinak dosti slabé. ()

DJether

Povedený finský thriller, ve kterém se kromě hlavní dějové linie objevuje také vedlejší děj, týkající se hlavního hrdiny a jeho rodinných problémů, které byly způsobeny nedávných úmrtím jeho dcery. Zpočátku je pozornost věnována právě na vedlejší děj, postupně však přibývá vražd a děj se posouvá do přítomnosti. Tradičně skandinávská atmosféra, hudba také zvolena pro Finsko dost typicky metalová. Nerad bych prozrazoval celý děj, k tomuto účelu doporučuji komentář uživatele Orvokki. Film je celkově kvalitně natočen, některé záběry jsou skutečně lahůdkou, avšak občas mi některé záběry připomínaly německý seriál Kobra 11 (stejně jako uživateli kajda.l). Celkové hodnocení: 80% ()

draxxi

Tak ja nevim. Nejak tem finum nemuzu prijit na chut. Rec je to odporna, vsichni vypadaji jak z nejakyho gangu a o liceni te pubertalni dcery se radsi ani nebudu vyjadrovat. Nicmene to jsou vyhrady, ktery jsou jen mym problem. Pribeh dobrej, druha pulka i celkem napinava...zkratka dobrej thriler... 14/2/2020 68% ()

lineker

Typická chladná severská krimi s příměsí rodinného dramatu. Začátek možná trošku na chaos, ale časem se vše srovná, postavy se vyjasní a můžeme tak sledovat klasickou hru s časem a sériovým vrahem. Nikdy nevěř lidem, kteří mají plnou hubu boha. Ve skutečnosti jsou posedlý ďáblem. Proč? Protože je to vůle boží. ()