Wallace & Gromit: Prokletí králíkodlaka

• Velká Británie Wallace & Gromit in The Curse of the Were-Rabbit (více)

Wallace, roztržitý vynálezce milující sýr, a jeho věrný pes Gromit. Plastelínoví hrdinové mimořádně úspěšné a Oscarem oceněné série krátkých animovaných grotesek se dočkali celovečerního příběhu. Ocitají se v první obranné linii, která má chránit výstavní zeleninu obyvatel městečka před králíky a jinými škůdci. Jako Hlodobrana si vedou velmi zdatně a s úspěchem brání výstavní kousky, s nimiž se mají pyšní pěstitelé zanedlouho zúčastnit tradiční výstavy Obří zeleniny. Mimo jiné i svým vynálezem nazvaným Norocuc, kterým vycucnou králíky z nor a odvezou si je domů, kde je zavírají do sklepa a obětavě se o ně starají. Wallace současně dokončuje nový vynález, který dokáže vysát z hlavy všechny nežádoucí tužby. Doufá, že s jeho pomocí zbaví králíky touhy po zelenině, a pak je bude moci pustit na svobodu... (TV Nova)

Oonika

Tuhle animaci nemám moc ráda, ale bylo v tom něco zvláštního. Chvílema jsem se smála jako blázen a pak jsem se zase klepala jako u hororu. Bylo to nad moje očekávání! Ale pořád mám své oblíbenější animáky :) ()

czroman2

Wallace a Gromitte v novém. Trochu jsem se bál podívat na tenhle film, protože si vzpomínám, že když jsem byl malý tak na mě W.aG. působili trochu strašidelně :D Ale toto bylo rozhodně o něčem jiném.. Pro děti je to lehký (opravdu hodně dětský) horror plný dobrodružství a pro dospělé je to opravdu zábava, animák u kterého se můžou taky nasmát. 5* za skvělou kombinaci fikce, zkušeností ze života a roztomilých králíčků :) ()

josieaddms

Nesmělý vynálezce, nafoukaný lord, až příliš hodná lady, ironický pes (s naprosto perfektní mimikou), hromada zeleniny, Anglické maloměsto, a strašlivý králíkodlak! Můj nejmladší bráška to sleduje někdy i dvakrát denně a myslím že má dobrý vkus. Je to animák s vkusem a humorem. ()

haWranka

Zábava je to skvělá, animace naprosto úžasná, přesto se nemůžu ubránit dojmu, že ta douhá stopáž W. ani G. zrovna neprospěla. ()

Brinkley

Ke spokojenosti by mi stačilo zavřít oči a jen poslouchat hlas Heleny B. Carter, nicméně tento bunny horor měl říz od začátku do konce (možná by stálo za to zkrátit závěrečnou pasáž na zeleninové soutěži, ale i přesto dávám plný počet). ()

s1r1us

Naprostá perla animovaných filmů. Pokud máte navíc rádi suchý britský humor, tak tohle je prostě nutno vidět. ()

Rudyamon odpad!

No, vůbec jsem se nebavil, usínal jsem a trpěl. Příšerná králíkárna... pardon, volovina... První hodnocení jsem dal za dvě hvězdičky, asi z lítosti k tvůrcům. Pak jsem to po úvaze změnil na jednu, spal jsem u toho děsu dost špatně. Nakonec jsem ale dospěl k poznání, že jsem shlédnutím toho pseudodíla utrpěl psychickou ránu, takže sice nebudu očekávat odškodnění, ale ten paskvil patří do odpadu! ()

KillerZeli

Ve filmu je neuvěřitelné množství gagů, z kterých není ani jeden špatný a Gromit je ta nejcharismatičtější animovaná postavička a ještě k tomu je přehršel odkazů na hororové filmy, ale bohužel jsem měl po filmu docela prázdný pocit - škoda. ()

Lokran

jak natocili a udelali nektere sceny, mi asi zustane navzdy krasnym tajemstvim:) misty naprosto genialni! a je videt, ze panove sou opravdovi hracickove:)) ()

D.awi.d

Prvních asi 15 minut jsem se připravoval na to,že budu asi jediná osoba na světě,co nechápe W&G,protože se kino smálo a já nechápal co se kde děje k smíchu.V průběhu dalších minut se to ale zlepšilo a dalo se na to moc dobře koukat. ()

Tygy

Králici...jediný, kteří mě dokázali rozesmát, jinak bída a utrpení.Děj se dá lehce předpokládat, ale i přesto, že jsem se během filmu často nudil mě něco nutilo se koukat dál.Animace je na výbornou, ale ten děj... I přesto hodnotím celkem kladně a to 3* (doporučuji spíše menšímu publiku) ()

Izz

Nehorázně zábavné,nacpané vtipy až k prasknutí a především strašně stylové,stejně jako všechno od Aardmanů.Ale wallace a Gromit jsou prostě nenahraditelní,ani skvělý Slepičí úlet nemá na jejich první celovečerní dobrodružství,které je esencí všeho,co na této úžasné plastelínové dvojici miluju.Láska k filmům,k animaci,k hrdinům,vše je tu přítomno v míře nevídané a já bych dala nevím co za to,aby nám Nick Park a spol. co nejdříve dodali druhý díl. ()

Gromit

Je třeba to komentovat? Moje přezdívka na ČSFD je Gromit. A určitě to není žádná náhoda. Tenhle plastelínový pejsek z boudy studia Aardman si získal mé srdce hned napoprvé. Se svým pánem Wallacem se objevil ve čtyřech báječných krátkých filmech (dodnes nevím, zda se mi víc líbily Nesprávné kalhoty nebo O chloupek) a několika epizodách miniseriálu Úžasné vynálezy. Ale celovečerní formát jim sluší ještě víc! Snad se k němu ještě někdy vrátí... ()

Al Majda

Tak na tohle jsme všichni čekali!!! Konečně dobrej sekec mazec filmec animovec :-) . Tučňáci na začátku rozehřáli a určitě se také budeme mít na co těšit. Něco na tom bude, když si někdo dá tu práci a hraje si s modelínou pět let :-))) ()

Arccos

Po zazitcich z kratkych filmecku s W&G jsem byl asi nateseny vic, nez by byvalo bylo potreba. Film je malinko infantilnejsi a roztahanejsi. Presto skvela vysoce nadprumerna zalezitost, kterou by si nikdo nemel nechat ujit. Smal jsem se i nahlas, to se mi veru casto nestava. A co se tyka animace a provedeni, tak plastelina nezna hranic, ale co jineho jsme od Nicka Parka ocekavali, ze? :) Takze celkove 4 a pul. (Pred samotnym filmem sel kratky predfilm s tucnaky z Madagaskaru. Tem davam sest. Ano, z peti.) ()

Aardman to rozjíždí

Aardman to rozjíždí