Wallace & Gromit: Prokletí králíkodlaka

• Velká Británie Wallace & Gromit in The Curse of the Were-Rabbit (více)

Wallace, roztržitý vynálezce milující sýr, a jeho věrný pes Gromit. Plastelínoví hrdinové mimořádně úspěšné a Oscarem oceněné série krátkých animovaných grotesek se dočkali celovečerního příběhu. Ocitají se v první obranné linii, která má chránit výstavní zeleninu obyvatel městečka před králíky a jinými škůdci. Jako Hlodobrana si vedou velmi zdatně a s úspěchem brání výstavní kousky, s nimiž se mají pyšní pěstitelé zanedlouho zúčastnit tradiční výstavy Obří zeleniny. Mimo jiné i svým vynálezem nazvaným Norocuc, kterým vycucnou králíky z nor a odvezou si je domů, kde je zavírají do sklepa a obětavě se o ně starají. Wallace současně dokončuje nový vynález, který dokáže vysát z hlavy všechny nežádoucí tužby. Doufá, že s jeho pomocí zbaví králíky touhy po zelenině, a pak je bude moci pustit na svobodu... (TV Nova)

Adman

__Tento snímek je dotažen do samé dokonalosti.__ Do kina chodím občas, ale na Králíkodlaka jsem musel. A udělal jsem sakra dobře! Nikdy v životě jsem se v kině nenasmál tak, jako u tohoto filmu.. a nejsem si jistý zda se to ještě někdy bude opakovat. Je zde využíváno setrvačnosti lidského smíchu a tak na sebe další gag po ukončení jednoho nenechá dlouho čekat a tak se často stávalo, že jsem pro samé slzy smíchu na plátně nic neviděl. ()

Asgy

Tak tohle pro mě bylo moc příjemné překvapení. Spousta veselých postaviček, akorátní dávka humoru a k tomu povedený příběh spolu s výbornou hudbou. Už se těším, jak se na dvojku z Hlodobrany podívám znovu :). ()

Laxik

Nejsem z těch, co by Ardmanům automaticky dávali plnou palbu, kolikrát se u jejich dílek spíš nudím a jen občas se zasměju. Tady jsem se ale rozřehtal tolikrát, že nemůžu jinak. Na toho Oscara to tehdy asi nebylo, ale ostudu si Angláni taky neudělali. ()

Vojcl

Neuvěřitelně inteligentní a přitom tak jednoduchá zábava pro každého!!!!! Skvělá animace a geniální zpracování.. Nebojím se označení nejlepší film roku!!!!! ()

numi

Pane Wallaci, milý Gromite a mistře Parku, nemějte mi to za zlé, ale Prokletí králíkodlaka žádným zázrakem není. Po celou dobu jsem se nemohl zbavit pocitu, že tenhleten celovečerák trpí jakýmsi syndromem "pixar-tě-strčí-do-kapsy-s-jakoukoli-blbostí". Na rozdíl od každého filmu, který přišel z Pixaru, je totiž tím nejlepším na tomhle filmu jeho vizuální stránka. Nikoli příběh. A v tom je zakopaný pes. Je to právě scénář, který je sice prošpikovaný humornými hláškami a narážkami na velkofilmy posledních let, jenže bez Wallace a Gromita v hlavní roli by ho nezfilmoval ani pan "natočím cokoli" Troška. A to je špatně. Prokletí králíkodlaka není špatný film, je roztomilý a vtipný, ale na konci si z kina jen těžko odnesete něco víc, než že támhle se roztomile zašklebil králíček a že támhle hodil kultovní grimasu Gromit. U příběhů Wallace a Gromita platí - čím kratší, tím lepší. Stačí zavzpomínat na geniální Cracking Contraptions. [červenec 2006] ()

Tirion

Nebýt možná trochu trapného příběhu, dal bych těmto mým oblíbencům 5*. Takhle trošku uberu, ale kvalita to prostě je. Supr (nejen) animátorská práce a nedivím se, že dvojka W&G vyhráli Oscara před Corpse Bride! ()

kaylin

Tohle je další krásná ukázka toho, jak stop motion animace prostě není mrtvé. Ale co navíc, je to parádní ukázka toho, že je možné podobné filmy natáčet se zajímavým příběhem, který je pěkně ujetý a navíc má výborný britský humor, a to jak slovní, tak i ten, co vychází z dění. Tohle bude bavit jak děti, tak i rodiče. ()

anniehall

Tak pane Park, dnes to máme za tři. Ale je to taková pěkná trojka... To, co funguje na ploše půlhodinových snímků, přestává fungovat v rámci celovečerního filmu. A protože jste tentokrát nenabídnul ani žádný přesah, narozdíl třeba od Slepičího úletu, nemohlo to dopadnout jinak. Ale Gromit je sympaťák. Neštěká, nemluví - jen koná! A k tomu je ještě pohledný a roztomilý. V kterémpak Zverimexu se dá sehnat a co je vlastně za rasu? ()

dr.Orlok

"What's up, Dog?"____ Gromit i jeho pán Wallace jsou i v nejnovějším filmu úžasní. Styl tří kraťasů je roztažen do celovečerního filmu a vše dokonale funguje. Už od prvních okamžiků, kdy se rozezní chytlavá melodie je jasné , že to je na 100 %. Jednotlivým scénám nechybí vtip, odkazy na filmy, nesmírná hravost i v nepatrných detailech (nápisy na knihách) . ()

Damiel

94 % - Nejdřív jsem viděl Mrtvou nevěstu a trochu mě mrzelo, že jí W&G vypařili Oscara za animáč. Pak jsem si dal tuhle porci a už mi to nevadilo. Tohle je totální crazy jízda, která si označení pecka jistě zaslouží. ()

Toshiro

Slušná animárna. Posledních cca 15 minut hodně dobrý. Paroduje obstojně spousty filmů. Ale i přes dost krátkou stopáž to má docela dost hluchých míst. Plusem byl kratkej animovanej předfilm o tučnácích z Madagaskaru. ()

togaf

To nejlepší z W&G prodloužené na 85 minut. Opět unikátní zápletka, šokující rozuzlení, láska, sýr a zelenina. Wallace je opět většinu filmu naprosto mimo a Gromit úžasně obrací oči v sloup a zachraňuje, co se dá. A drobné vtípky v pozadí už jen dochucují jednu z nejlepších lahůdek animovaného filmu. ()

Aleee89

O filmu se hodně mluvilo. Musím říct, že mezi tou záplavou animáků, které jsou jako přes kopírák, když vidíte něco takového, začnete se těšit. Asi jsem si toho představovala ale hodně. Tenhle filmík, i když dostal Oscara, mě zkrátka nebavil tolik, jak jsem si původně myslela, že mě bavit bude. Jinak ale tleskám a chválím animaci. Líbí se mi, že Aardmanovci se drží svého stylu a nejedou jako ostatní. Byla opravdu radost dívat se na tu precizně udělanou zeleninu, typické obličeje postaviček a podobně. Příběh byl taky fajn, něco, co se naopak u animáků nevidí. Možná trochu více vtipu by to chtělo. Jinak to ale samozřejmě byl moc miloučký film. ()

Fanucci

Občas jsem se dost zasmál, ale taky místy dost nudil. Myslím, že je to délkou. Kdyby měl film okolo 60 - 70 minut, tak jsem spokojenější. Nejlepší postavou byl zlý pes toho chlapíka s parukou. Ten se mi líbil moc:-)... 70% (ty tučňáci, které v kinech pouští před filmem, jsou dokonalí. Jednoznačně 5 hvězdiček) ()

Aardman to rozjíždí

Aardman to rozjíždí