Wallace & Gromit: Prokletí králíkodlaka

• Velká Británie Wallace & Gromit in The Curse of the Were-Rabbit (více)

Wallace, roztržitý vynálezce milující sýr, a jeho věrný pes Gromit. Plastelínoví hrdinové mimořádně úspěšné a Oscarem oceněné série krátkých animovaných grotesek se dočkali celovečerního příběhu. Ocitají se v první obranné linii, která má chránit výstavní zeleninu obyvatel městečka před králíky a jinými škůdci. Jako Hlodobrana si vedou velmi zdatně a s úspěchem brání výstavní kousky, s nimiž se mají pyšní pěstitelé zanedlouho zúčastnit tradiční výstavy Obří zeleniny. Mimo jiné i svým vynálezem nazvaným Norocuc, kterým vycucnou králíky z nor a odvezou si je domů, kde je zavírají do sklepa a obětavě se o ně starají. Wallace současně dokončuje nový vynález, který dokáže vysát z hlavy všechny nežádoucí tužby. Doufá, že s jeho pomocí zbaví králíky touhy po zelenině, a pak je bude moci pustit na svobodu... (TV Nova)

Han22

Hrozně milý a roztomilý animák, který má jednu nevýhodu. Než se pořádně rozjede, uplyne skoro třičtvrtě filmu. Do té doby sledujeme Wallace a jeho psíka jak chytají králíky, jednu lady, zlotřilého lovce a lidičky z města, bojící se o svoji zeleninu. A občas řádění králíkodlaka. Ve finále ovšem film šlápne na pedály, předvede pár skvělých odkazů (Chvění, Forrest Gump, Matrix) a stylové zakončení ala King Kong nemá chybu. Jinak plastelínová animace fajn, vtípky ujdou, jako reklama na králíky výborný :-) Celkem jsem se bavil, ale u Slepičího úletu jsem se bavil více... a Oskara nevím nevím... ()

loydd

Wallace & Gromit RULEZZZ!!! Není radno si pohrávat s měsíčním svitem. To pak má zas Gromit plné tlapky práce, aby vytáhnul svého páníčka z bryndy. A králíkodlak nemá chybu, je naprosto boží. ()

Hopper

Tak toto je mňamka, ktorú si treba vychutnať. Tak ako je Pixar špička v CGI, tak Nick Park a Aardmani sú neprekonateľná jednička s plastelínovou animáciou. Už dlho som sa tak nepobavil, vtípky a odkazy sú skvostné, dej nenudí a proste ak si niekto myslí, že je to zábava pre deti, je úplne mimo. ()

cab

Plastelinove dobrodruzstvi vynalezce Wallace a jeho verneho psa Gromita je povyseno z kratasu na film, ale nikterak nebavi ani jako komedie nebo eskapada neskutecnych napadu, honicek a zmatku. Ardmani meli zustat u kratkych pribehu. 55% ()

wosho

Plastelína dokozála porazit filmy z 1 a 0. Vtipný scénář plný inteligentího humoru (věc co anglánům může závidět celý svět) a hravá režie jasně ukazuje, že né pouze technická stránka věci dokáže stvořit kvalitní animák. Důležité je srdce a talent, rozpočet je až na druhém místě! ()

xmozek

Mě se tenhle humor hrozně líbí. Tahle partička lidí mě dostala už svým Slepičím úletem, a tenhle film jen potvrzuje,že jim animované fimly jdou. ()

Hanys_

Před 5 lety, kdy jsem viděl Králikodlaka poprvé, jsem pro slzy od smíchu místy ani neviděl na obrazovku. Druhé zhlédnutí už takovou sílu (boužel) nemělo, ale i tak jsem se výtečně bavil. 9/10 ()

pipapaja

Wallace & Gromit prostě nezklamali a jsou stejně dobří jako v kraťasech. Bohužel zas až tolik jim nesluší dlouhá stopáž protože pár momentů je docela nudných ale klasicky naivní scénář a spousta bláznivých vtipů jsou plusy které vám vykouzlí úsměv na tváři. Je to prostě skvělí animák který leckteré 3d animované strčí do kapsy. ()

Paity

Skoro se mi chtělo dá dvě hvězdičky, ale nakonec kvůli geniální animátorské práci jsem skončil u třech. Řemeslo proto musím náležitě ocenit. ()

kollis

Po krátkých obavách, které přinesl jen mírně nadprůměrný Slepičí úlet Parker ukázal, kde se cítí nejlépe a že celovečerní formát mu problémy nedělá. Přehršel odkazů (které opravdu působí vtipně) a dokonale vypointovaných gagů, nádherná vizuální stránka, vytříbená a svižná akce a emoce, které by jste nenašli v deseti jiných filmech. Krystalicky čistých pět a největší filmový zážitek tohoto roku. ()

Bafo

Perfektni... No proste suprovy... Nick Park snad neumi zklamat... Asi nejlepsi Wallace & Gromitovka se este lepsimi gagy, este lepsi animaci, este lepsimi nonsensovymi napady... Todle je proste skvost v Animaci a Nick Park se podle me stane legendou animovaneho filmu... Protoze neco tak krasne naivniho s tak skvelym anglickym humorem sem naposled videl v nespravnych kalhotech... BRAVOBRAVO BTW: jednoznacne porazi Burtonovu nevestu... Asi to bude tim ze to je proste anglickej film ()

Drc

Celkem dobrá šílenost. Kreslené postavičky ve stylu plyšových mazlíčků se prohánějí v pohádkově hororovém příběhu. Dost dobrá komedie x parodie, která poslouží jako zkouška zas něčeho jiného ve filmovém repertoáru. Být takových filmů desítky tak bych to bral jako brak, ale na těch pár vlaštovek se semtam rád podívám. ()

Wishkah

Neuvěřitelně brilantně vtipná parodie na klasické horory s plastelínovými hrdiny Wallacem a Gromitem v hlavní roli. Absolutně perfektní atmosféra hororu se táhne celým filmem ale přitom si z ní dělá srandu způsobem obdivným a milovaným. Jeden z nejlepších animovaných filmů všech dob.....P.S:doporučuju zásadně jen originál s titulky ()

Crackonosc

Komediální nářez plný roztomilé animace, odkazů a hlavně povedených a originálních gagů, kterým jsem se smál poprvé, směji se jim podruhé i potřetí a věřim, že se jim vydržím smát i při dalšich příjemných chvílích strávených s touhle príma dvojkou. ()

Schuldiner

Vtipná a nápaditá animovaná záležitost, místy sem se dobře zasmál, ale jako celek mě to přeci jen nedostalo tak, abych mohl hodnotil lépe než dejme tomu nějakých 70%! Nejvtipnější na celé věci byli samozřejmě králíci. Je zde k vidění dokonce několik zparodovaných odkazů na pár filmů. A ´´run, rabbit, run´´ - to jsou Pink Floyd :-) ()

Prochy38

Já ani přesně nevím, co chci napsat. Nejsem moc na animované filmy tohoto typu. Slepičí úlet mě nijak neoslnil. Ale tento příběh byl jiný. Ani jsem se tolik nenasmál, ale prostě si mě to získalo. Gromit je borec jak prase, k tomu se nedá nic dodat a králíci to fakt dávali! Příjemný večer! ()

McFee

Od tohoto filmu jsem čekal hodně a nebyl jsem zklamán. Do nejmenších detailů propracovaný film. Neuvěřitelný mix vynikajícího britského humoru, parodie, hororu, romantiky, který nějakým zvláštním způsobem ladí dohromady to vše zabaleno ve skvělém příběhu, zpracovaném do nejmenších detailů. Chvílemi se mi stávalo, že jsem měl i takoví ten strach, kdy nemáte strach s toho co vidíte, ale s toho co nevidíte, tohle napětí, ale vždy prořízla nějaká skvělá scéna a měl jsem co dělat abych se smíchy udržel na židli. Prostě perfektní zážitek, navíc umocněný výtečnou hudbou Hanse Zimmera. ()

ClimbVibe

Měl jsem obavu, jestli WG budou stejně dobří i v celovečerním formátu. A jsou snad ještě lepší. Výborný animák. ()

Aardman to rozjíždí

Aardman to rozjíždí