G.I. Joe 2: Odveta

• USA G.I. Joe: Retaliation (více)

V demilitarizované zóně mezi Jižní a Severní Koreou hledá jednotka G. I. Joe pod velením kapitána Dukea Housera dezertéra. Najdou ho a dopraví bezpečně do Jižní Koreje. Agenti Kobry Stormshadow a Zartan jsou stále na svobodě a aktivní, a i Commander a Dextro, kteří jsou momentálně ve vězení, přísahali pomstu…  V Pákistánu je po atentátu na prezidenta zmatek. Pákistán je spojencem USA a panuje tam naprostý chaos, na jeho území jsou i jaderné hlavice. Generálové navrhují okamžitou vojenskou akci, prezident povolá G. I. Joe. Ve vrtulníku si procházejí plán – hlavice jsou v montážní hale a nejdou přenášet, musejí se zlikvidovat na místě. Na místě zabijí ochranku a odvezou hlavici na vojenskou základnu USA. Nahlásí prezidentovi a generálům, že mise byla splněna a že plánují cestu zpět. Odpověď je, že plán evakuace je třeba pozměnit, ať zůstanou na místě. Prezident jde do tajného krytu a tam se zjistí, že to není prezident. Skutečný prezident je v krytu držen jako vězeň. Prezidentem je Zartan, jehož podobu změnili nanomiti. Zartan sdělí skutečnému prezidentovi, že i jednotka G. I. Joe bude co nevidět zničena. Chce, aby mu prozradil, ve kterém vězení jsou Komandér a Dextro. Duke a Roadblock na základně tuší, že něco není v pořádku. Vrtulníky, které je mají odvézt, na ně zničehonic zaútočí. Duke zachrání jednoho muže, ale sám je odhozen výbuchem. Zbytek jednotky naskáče do studny. Slyší, jak nahoře někdo mluví. Ponoří se pod hladinu, a tím se zachrání. Prezident mezitím oznamuje národu, že se jednotka G. I. Joe zpronevěřila službě vlasti. Pákistánského prezidenta prý zabil SnakeEyes a jednotka chtěla hlavice pro sebe. Místo ní bude vlasti sloužit jednotka Cobra… (TV Prima)

Gogo333

Viděl jsem včera večér a stejně jako johnn333 už si pořádně nepamatuji o čem že to bylo. 3D opět úplně zbytečné. První půlka filmu rozdělená na dvě příběhové linie mezi kterými se přepíná. Jedna s vojákama ve vedení s Rockem a druhá s ninjama. Ta s ninjama se mi líbila daleko víc. V druhý půlce filmu potom jdou najít pravého prezidenta a porazit Cobra Commandera, který mi hodně připomíná Darth Vadera (černá, helma, dýchání). Z filmu si nejvíc vybavuji hudbu a jakou pěknou výbavu má doma původni Joe (B. Willis). Celkově mi to příjde na stejný úrovni jako první díl. Docela škoda. Aspoň, že Rocka si tento rok užijeme i v něčem lepším (Pain and Gain a Fast and the Furious 6). Já myslel, že ty dotáčky byly hlavně protože se nelíbilo studiu, že Tatum zemře na začátku filmu, když se mu minulý rok v kinech dařilo a že ho chtějí jako tahouna filmu ale asi si to rozmysleli. EDIT: Tak jsem se odhodlal a podíval jsem se na rozšířenou verzi, ale nějak jsem nepoznal, co tam bylo vůbec přidáno. Docela jsem se u toho nudil, ale bitva v horách pořád bavila a aspoň, že ty červený šaty a sportovní úbor maj pěknou výplň :-D 55% ()

AdamesWWE

[8/10] Tak oproti slabej jednotke obrat a obrovský skok dopredu. Začnem asi príbehom, je stavaný na klasickej zápletke typu zrada a pomsta. Funguje to veľmi dobre už od začiatku, film má výborné tempo a príbeh ani na chvíľku nenudí. Je to sci-fi tak tomu sú podriadené aj postavy, akcia a v podstate všetko. Ale vôbec to nepôsobí prehnaným dojmom a je to po celý čas slušná jazda. Jediné čo by som trošku vytkol boli niektoré nudnejšie dialógy, ale inak som spokojný. A akčné scény sú perfektne natočené, Jon Chu je v podstate absolútny nováčik v tomto žánri ale točí solídnu akciu, prehľadne, dravo, bez problémov. A je aj obsahovo zaujímavá, plno výbuchov, streľba, alebo aj súboje. Oproti jednotke pôsobí akcia veľmi dobrým dojmom a vôbec nie umelo. A aj všetky efekty boli perfektné. The Rock v hlavne úlohe pôsobí skvelým dojmom, zahral perfektne a zvyšok postáv je tiež zaujímavých, hodia sa do príbehu. Trošku ma sklamalo že Willis hrá tak málo, ale potešil. A čo sa týka 3D, tak je dobré že to neubližuje kvalite filmu, ale nič na kvalite ani nepridáva. Sem tam niečo hodia do diváka, nič originálne alebo niečo čo by stálo za reč.. Vo výsledku je G.I. Joe 2 príjemné sci-fi, som dosť prekvapený že to dopadlo takto dobre. ()

Corpsegrinder

Výplach plnej sraček kde za to stojí asi jen horská scéna. Většina akčních scén vypadá spíš jako muzikál než jako akční film. Tohle se fakt může líbit jen někomu komu je tak 7 let. ()

Fary

Ale jo - proc ne - oddychovka, kravinka, ale kdyz ji od toho cekate, tak proc ne? :) Ninjove, strilecka a par zloduchu, co nemaji radi USA a planuji prevzit vladu nad svetem... :) ()

fantasmic

Nemyslel som si, že niekedy toto poviem/napíšem, ale Stephen Sommers by to natoči stokrát lepšie. Oproti jednotke neskutočný pokles kvality. V tomto filme nič nefunguje. Tam kde jednotka bola zábavne hlúpa a svižná je G.I. Joe: Retaliation iba hlúpy a nudný. Chýbajú eye candy momenty, chýba chémia medzi postavami. Jedna hviezdička za Willisa. ()

kedl

Ale jo, ta akční lanová scéna to zachraňuje a dá se to přežít bez úhony. :-) P.S. Ten scénář je tak hloupej , že to předčí i jedničku . ()

HArna

G.I.Joe 2 se snaží tvářit dramaticky,ale je to slabý a hloupý film.Tatum umřel-správný krok.Nahradil ho celkem sympatický the Rock,ale i ten tenhle blaf z bahna nevytáhne. 25% ()

Tessie

Páni kluci by se měli vrátit do svých vlastních filmů a nepokoušet se o Avengers či Expendables.. Samotný Stallone v letošním velkém comebacku zářil více, než celá tahle sebranka dohromady. Ani jedna hláška, jedna velká nuda. ()

Ledkodlaq

Tak tohle je TAK ryzí amerika.. Bohužel. Slabé. Poněkud zprzněný kus a až mě mrzí, co z toho udělali. Určitě to šlo lépe. ()

dopita

Opět hromada akce, jako u prvního dílu a ten nebyl žádná bomba. Bohužel tohle je o třídu větší volovina (což by nevadilo) napěchovaná ještě větší nudou (to už vadí). Channing Tatum naštěstí brzo chcípne, jenže film nespasí ani Bruce Willis (kterej se filmem jen mihne a ukradne pro sebe nejlepší hlášku filmu) ani Dwayne Johnson, což je škoda, páč ho mám docela rád. Jalovej a vykastrovanej film, kterej toho věru nemá moc co nabídnout. ()

Hanys_

Tak nějak jsem se těšil na pořádný akční výplach, ale tohle je dost nezáživná nuda (i přes celkem častou akci), která prvnímu dílu nesahá ani po kotníky. ()

Litvicek

Film zapůsobil opravdu stejně jako minulý díl. Humor a hodně divoké akce tam určitě najdete ale furt hledám od filmu takového ražení něco víc, nicméně se člověk u toho nudit nemůže. Škoda, že se v tomto díle neukázal nikdo z těch starších Joe jako Quaid, Wayans, Fraser ale velké + za nestárnoucího Willisem. 3 hvězdy, průměrně nadupaný akční biják. ()

Paity

Už jednička byla královská pitomost a tohle jen podtrhuje zbytečnost celého filmového nesmyslu jménem G.I.Joe. ()

Krabak

Já se bavil jen u Ninjovksých soubojích ve skalách a to je prostě na film sakra málo, i když má jakž takž dobré efekty--->40% ()

Ashar

Byl jsem zklamaný,oproti jedničce slabý odvar.Film jsem dokoukal až napodruhé,už jsem u něj neusnul,ale musel jsem se soustředit.Film nedokáže diváka vtáhnout a předvádí akční jalovou plácanou.Ani Dwayne Johnson nezachránil svou postavou tuto béčkovou podívanou a Bruce Willis už je jen zralý mezi důchodce do Expendables. ()

Ripley

Tak tohle byl průšvih.Proboha proč to režíruje někdo,kdo nemá s akčním žánrem a trikovým filmem žádné zkušenosti!Nevyhnu se srovnáváním s prvním dílem.První G.I.Joe byl akční a trikový nářez,který nenudil ani minutu a měl výborné obsazení.Nechyběli výrazní záporáci a sympatičtí klaďasové.Stephen Sommers(první G.I.Joe)má zkušenosti jak s triky,tak s akcí a zkrátka umí,ikdyž to někdy malinko přežene,např. ve Van Helsingovi.Ve dvojce G.I.Joe chybí vše dobré co bylo v jedničce a co jsem již zmiňoval výše.Nezachránil to ani Dwayne Johnson.A jen kvůli jedné dobré akci na skále nebudu hodnotit lépe.Jon Chu ať si raději spichne Let's dance 3,protože akčňáky mu nejdou...a nevěřím,že by to zvládnul lépe s lepším scénářem. ()

SpaceOdyseus

Je to strasna beckova blbost, ale kdyz tam jsou ninjove, atomovky, The Rock, futuristicke tanky a typek co se jmenuje Sneak Eyes? Guilty pleasure jak hrom! ()

Petr.Kocfeld

G.I.Joe 2 neni spatny film.Je to takovy akni-scifi film.Unesou v nem prezidenta,ktereho musi G.I.Joe zachranit.Misto prezidenta je tu novy falesny prezident.G.I.Joe je tajna jednotka.Hraje zde treba The Rock a davam tomuto filmu 55 procent.Dvojka je plna akce i napeti...The Rock je zde vcelku dobry. ()

Teabag

Neškodná akční blbina, která mě ale nijak zvlášť neohromila. Taková přehršel "superhrdinů" z Tesca. Trochu mě mrzí, že se k něčemu takovému Bruce Willis upsal... O hereckých výkonech ostatních asi ani nemá cenu psát. Nejsou. ()

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

06.06.2014

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

20.12.2013

G.I. Joe bude trilogie. Minimálně.

G.I. Joe bude trilogie. Minimálně.

02.04.2013

Popravdě, je to docela překvapení. Když studio Paramount loni v létě pouhý měsíc před premiérou odsunulo Odvetu o víc jak 8 měsíců, šířily se fámy o katastrofálním filmu a neodvratném průšvihu.… (více)

Vládcové vesmíru nanovo, možná s Dolphem?

Vládcové vesmíru nanovo, možná s Dolphem?

07.08.2012

Na ten film už si vlastně pamatují jen znalci osmdesátkové tvorby. Jedna z prvních hollywoodských rolí Dolpha Lundgrena byl svalnatý borec s obrovským mečem jménem He-Man. Byl synem krále mystické… (více)