G.I. Joe 2: Odveta

• Austrálie

• Irsko

• Kanada

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 2013, 110 min (Director's cut: 123 min)

Nebít Dwayna a Willise tak nevím. Také jsem nepochopil roli lamače femina publika Tatuma… jednička na něm postavena a v pokračovaní senilní vojín ve výslužbě, hotovo. Každopádně G.I. Joe je minimálně průměrným pokračováním, kde se dle mého pseudomasturbalního úsudku dá pokračovat na pokračovaní (ej), které zlomí vaz, to je víc než předpověď na fatální biják a méně než předpověď počasí na zítra... forever. (jsem se naučil par výrazu od mích vzdělanějších kolegu tady i v práci heč). I když daný comics nemusím, protože prostě mně daná éra obešla, tak jako hodně věci mé generace (veliký pláč, ale zase vím co je pohyb vy tlustoprdní usmrkanci) to mne trošičku jakože nadchlo, víc než obyčejně. 5/10(14.4.2013)

Zatímco dvojky tematicky podobných blockbusterů o šílencích, co chtějí ovládnout svět a do cesty se jim postaví hrstka posledních hrdinů, většinou bývají větší, hlučnější a nabubřelejší ve všech ohledech, Retaliation jde paradoxně cestou skromnosti a uměřenosti, která byla po Sommersově „over the top“ šílenosti evidentně jedinou rozumnou volbou, což sice není na škodu, ale i 4 roky od premiéry potřebuju obě ruce, abych vyjmenoval památné momenty, navíc Chu to nemá úplně v ruce jako celek, takže poslední půlhodinu už člověk trochu zívá, přičemž nad vodou to drží především fakt, že jednu sympatickou hereckou bandu vystřídala druhá, jen tady je někdo zapomněl lépe vyprofilovat.(18.7.2013)

Pokračování G.I. Joe přineslo opět velkou porci zábavy, akce, ale i méně Sci-Fi. Parádní dvojice Bruce Willis a Dwayne Johnson ukazují to nejlepší, co umí. Film je plný CGI efektů a úplně našlapaný akcí, a tak to má být. Pro mě naprosto bezkonkureční guilty pleasure...100%... [28.03.2013_Kino Šumava_Klatovy](29.3.2013)

Je to samozřejmě strašná blbost, ale dostatečně zábavná a v podstatě neškodná - se spoustou efektní akce (je příjemně rozmanitá a hlavně nezabitá rozklepanou kamerou, přehnaně detailními záběry nebo vyloženě nepřehledným střihem), zbraní a hi-tech hračiček (vybuchující motorka, ehm), neboli snad vším, co cílové publikum požaduje. Postav je snad ještě víc než v jedničce, bohužel prostor má většina z nich minimální (poměrně zásadní "charaktery" jako Cobra Commander, Firefly i Willisův Joe tu jsou spíš do počtu). Největší devizou oproti předchůdci je podle očekávání angažování Dwaynea Johnsona (přestože Jon Chu z jeho přítomnosti nedokázal vytěžit ani zdaleka tolik jako například Peter Berg a Justin Lin), naopak jsem tu trochu postrádal ubersexy Siennu Miller (Adrianne Palicki je "jen" velmi sexy ;-)). Btw Připadá mi velmi vtipné, jak se tu úplně ignoruje, co se stalo na konci předchozího dílu bílému ninjovi... :-) 60 %(29.3.2013)

Mám pocit, že z Bruca Willisa sa stáva najlepšie zarábajúci dôchodca, ktorému možno raz postavia na počesť aj sochu. V posledných dvoch rokoch sa na filmovom plátne objavuje takmer pravidelne a naozaj v dobrej forme, to musím uznať. Jeho duet s Dwaynom Johnsonom nebol, až tak náročný, ale zviezol sa po jeho boku ako skutočný, vojenský veterán a znalec munície. Jednoduchý motív "vojna a boj" filmom síce efektívne disponuje(výbuchy, prestrelky a súboje - bežia ako na páse), ale jeho akčné prezentovanie nestačí hviezdnemu obsadeniu. Ak vám srdce bije pre D. Johnsona tak si prídete na svoje, jeho svaly a odvaha vrhať sa do nebezpečenstva vás v akčných momentoch príjemne poteší. Občasné spomalenie akcie je fajn, ale tiež len do istej miery. Tak ako už písali aj iný užívatelia najlepšou scénou sa stal boj v objatí hôr, ktorú si minimálne ešte raz pozriem. Nápaditosť, dynamika a priehľadnosť bola skvele prepracovaná, čo sa však nedá povedať o akčných scénach zobrazujúcich vzájomnú paľbu, kde miestami nastali až nepriehľadné situácie. Takže dej podpriemer, akcia tiež nič moc, ale Johnsona mám rád a tak dávam 50%.(4.8.2013)

• - Vedúci špeciálnych efektov Zachary Kinnery označil použité efekty ako "trocha odvážny realizmus". (Greenpeacak)

• - Jinx (Elodie Yung) trénuje se Snake-Eyes (Ray Park) ve stejném červeném oblečení jako ve filmu G.I. Joe: The Movie (1987). Později je k vidění na hoře v jejím černožlutém oblečku, stejném jako měla v seriálu G.I. Joe: Sigma 6 (od r. 2005). (Geriel)

• - Když zadává Joseph Colton (Bruce Willis) kód k přístupnění zbraní ve svém domě, zadá číslo 1776. V roce 1776 zástupci třinácti kolonií jednomyslně odhlasovali přijetí Deklarace nezávislosti Spojených států, kterou byla vyhlášena nezávislost Spojených států na britské koruně. (-VINCE-)