G.I. Joe 2: Odveta

• Austrálie

• Irsko

• Kanada

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 2013, 110 min (Director's cut: 123 min)

O fúz slabšie, ale v podstate kvalitovo zrovnateľné s jedničkou. Dwayne je super, prekvapilo ma obsadenie Stevensona, ktorého v úlohách drsňákov docela žeriem a... na konci mi prišlo, že bol ten film nejaký krátky, ale ja som chcel ešte viac! Scény ako súboj na zasneženej hore, prestrelka pásových vozidiel na pobreží atď. ma skoro prinútili dať 4*. A navrch je tu Willis niekoľkonásobne lepší ako v poslednej Smrtonosnej pasci - no neberte to! 68%(12.8.2013)

Jsou chvíle, kdy si říkám, že Bruce Willis už by měl brát jenom camea, v nichž bude hrát největšího drsnáka od Kamčatky po Havaj. Na ploše pěti minut je totiž pořád zatraceně přesvědčivý. A má nejlépe vybavenou kuchyni všech dob. Jinak si z G.I. Joea budu pamatovat jen zábavný béčkový souboj jaderných kufříků, něco málo asijské himalájské akrobacie a samozřejmě poznatek, že ve vysoké politice je hluboký ženský výstřih účinnější zbraní než tank a kalašnikov dohromady. :)(29.3.2013)

Když člověk dostal hračky vojáčků, co udělal? Hrál si. A bylo to super. Prováděli jsme spolu užasné věci. Běhali po kolmých skalních stěnách (po zdi dětského pokoje), skákali ze skály na skálu (ze stolku na postel), bojovali s ultrapadouchy (sádroví kovbojové), kterým jsme samozřejmě vždycky nakopali jejich sádrové zadky, pronikali do tajných nepřátelských sídel (do kuchyně), kradli jaderné bomby teroristům (řízky co měly být k obědu), zachraňovali prezidenty (méďa) a svět před zkázou (dětský pokoj před úklidem). Do akce se zapojily tanky na klíček, autíčka na baterky i modely letadel od firmy Směr a moji hrdinové pronášeli hlášky jako "Letecká hrozba" nebo "Hrozba odvrácena". Když člověk dostane hračky vojáčků na DVD co udělá? Hraje si. A bylo to super. Stejně velké, dobrodružné a ulítlé jako kdysi v dětském pokoji. Takže navzdory všem škarohlídům a jejich odsudkům jsem si to všechno užíval naplno, skvěle se bavil a znovu se vracel do dávno časem zavátých let klukovských her.(26.9.2013)

Mám pocit, že z Bruca Willisa sa stáva najlepšie zarábajúci dôchodca, ktorému možno raz postavia na počesť aj sochu. V posledných dvoch rokoch sa na filmovom plátne objavuje takmer pravidelne a naozaj v dobrej forme, to musím uznať. Jeho duet s Dwaynom Johnsonom nebol, až tak náročný, ale zviezol sa po jeho boku ako skutočný, vojenský veterán a znalec munície. Jednoduchý motív "vojna a boj" filmom síce efektívne disponuje(výbuchy, prestrelky a súboje - bežia ako na páse), ale jeho akčné prezentovanie nestačí hviezdnemu obsadeniu. Ak vám srdce bije pre D. Johnsona tak si prídete na svoje, jeho svaly a odvaha vrhať sa do nebezpečenstva vás v akčných momentoch príjemne poteší. Občasné spomalenie akcie je fajn, ale tiež len do istej miery. Tak ako už písali aj iný užívatelia najlepšou scénou sa stal boj v objatí hôr, ktorú si minimálne ešte raz pozriem. Nápaditosť, dynamika a priehľadnosť bola skvele prepracovaná, čo sa však nedá povedať o akčných scénach zobrazujúcich vzájomnú paľbu, kde miestami nastali až nepriehľadné situácie. Takže dej podpriemer, akcia tiež nič moc, ale Johnsona mám rád a tak dávam 50%.(4.8.2013)

Shlédnuto v kině ve 2D. Neměl jsem nějak chuť na 3D, ikdyž pár dobrých efektů jsem uznal i ve 2D. Vyhrál jsem lístek zdarma, což bylo hlavním důvodem, že jsem na to dnes šel. Nějak jsem se na to netěšil, neboť jednička mi přišla dost podprůměrná. Tohle mě teda opravdu uzemnilo. Jsem překvapen, čekal jsem mnohem horší podívanou. Avšak, bylo mi jasné, že toto dle hodnocení, ohlasů atd by mělo být o něco lepší než jednička, ale, že to bude taková BOMBA, to jsem nečekal. Příběh je klasický, dobře podanný, chybí tomu akorát tak velkolepost či lepší dovysvětlení příběhu, což je ale jen a jen malá chyba. Film má velmi dobré herecké obsazení. Dwayne Johnson coby můj oblíbený Rock zahrál opravdu skvěle, drsňáka jak se sluší a patří. Channing Tatum zde předvedl svůj standart jako v jedničce a neměl zde tolik prostoru (asi tak prvních 15 minut slabých zde hrál) což ale nevadí. Zbytek hereckého obsazení v pořádku, všichni bavili. Bruce Willis ve vedlejší roli rozhodně potěší, také nemám nějak extra hodně prostoru, ale potěší především pár jeho dobrých hlášek. Akčních scén je zde dost a jsem nadšen. Jsou perfektně natočeny, ke konci obrněné vozy, spousta přestřelek a i taky nějaký ten souboj, třeba Rock ke konci se hezky pral. Akce je rozložena po celém filmu a má neuvěřitelné množství nápadů. Akční scény nejsou tak přehnané jako v jedničce. Akorát jedna dlouhá akční sekvence ve skalách je dost přehnaná, ale zase na druhou stránku luxusně natočená. Kamera, střih, technická stránka filmu a ostatní režijní aspekty jsou na vysoké úrovni - nemám žádný problém. Ještě jednou zdůraznuji, že akční scény jsou úderné, rychlé a dynamické, opravdu stojí za to. Takže akorát ještě krom vylepšení příběhu bych zrenovoval finále, které bylo trošku jednodušší, ale zase velkolepé. Nějaká ta přehnanost atd se tu taky najde, ale film má opravdu minimum záporů. Hudba je dost dobrá. A výsledek ? Na rozmezí mezi 4 a 5 hvězdou. Ale vzhledem k tomu, že mě to překvapilo a bavilo po celý čas filmu, tak dávám plný počet. Už se těším na DVD. Hodnotím celkově na zasloužených a pevných 90% = *****(30.3.2013)

• - Nejznámější hláškou Dwayna "The Rock" Johnsona z dob jeho wrestlingové kariéry byla: "Cítíš, co The Rock vaří?" Postava Roadblocka, kterou zde The Rock ztvárnil, je v originálním komiksu příznačně šéfkuchařem. (spiderpig)

• - V Pakistane bol film zakázaný. Dôvodom bola úvodná scéna, kde je Pakistan zobrazovaný ako nestabilná krajina, kde vládnu teroristi a hrozí na prezidenta atentát. (Greenpeacak)

• - Vedúci špeciálnych efektov Zachary Kinnery označil použité efekty ako "trocha odvážny realizmus". (Greenpeacak)