G.I. Joe 2: Odveta

• Nový Zéland

• Austrálie

• Kanada

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 2013, 110 min (Director's cut: 123 min)

Jedná se o typický současný americký akční film, který se opírá o digitální efekty a velkolepé akční scény. Nutno říct, že já se poslání tohoto filmu do cesty nějak nestavěl, přijal jsem jeho podmínky a docela jsem se bavil. Hlavně repliky a grimasy Bruce Willise mě dělaly dobře. Zejména hláška, kdy se po přestřelce čmoudlá čičinka zeptá Bruce zda je OK a on s tím svým typickým sarkastickým výrazem odpoví "Ne, mám zvýšenej cholestelor.", byla odměněna mým velevýtlemem.(1.7.2014)

|| Scenár: Rhett Reese, Pail Wernick / Predloha: Hasbro | Hudba: Henry Jackman | Produkcia: Lorenzo Di Bonaventura, Brian Goldner | Distribúcia: Paramount, MGM | Štúdio: Skydance, Di Bonaventura Pictures, Hasbro | Rozpočet: 130 miliónov $ | Tržby: 371,923,060 $ || Rozbehnuté to bolo veľmi sľubne, jak tomu bolo aj u jedničky. Vykreslenie postáv, dokonca aj morálne otázky... Ku koncu ale z toho zostala znovu len smršť akčných scén bez štipky duše. Na jedno videnie výborná závava, ale po 3 mesiacoch si človek už len ťažko vybaví viac, než tri pamätihodné scény. Táto kategória filmov však asi nie je ani na nič iné... 60% | Blu-Ray, DD, HU DTS |(14.9.2013)

• Jordan

americká militantná demencia; posun oproti jednotke sa nekoná - stále je to sledovanie, ako niekto iný hrá akčnú počítačovú hru, akurát do toho bolo naliatych viac peňazí a pridalo sa pár zvučných mien, čím sa to snaží vmyť mozgy širšej verejnosti; prekvapilo ma, že tento film mal až dvoch scenáristov; chcel by som vedieť, v čom spočívalo ťažisko ich práce; napísať sled rámcových udalostí, v ktorých by sa efektne vynímali americké vlajky, prsia rozvarenej kópie denise richards a hovädzie proporcie dwayna johnsona - chlapče, už to nepreháňaj s tými anabolikami, lebo ti o chvíľu nebude stačíť ani širokoúhle plátno;(1.4.2013)

• genetique

Rockov a Willisov ďalší ULTIMATE FAIL a prešľap ako prasa! Borci majú to šťastie, že vždy sa ešte nájde film, ktorý ich vráti späť na výslenie. Tento mal obsadenie ako prasa, rozpočet ako prasa, no režisér a scenáristi bohužiaľ tiež! V prípade rozprávky pre 12ročných faganov by som tomuto naparil plné hodnotenie, ale vodiť za nos diváka, ktorý videl prvú časť a teraz mu naservírovať tento výplach, tak tomu sa hovorí odvaha, ak vezmeme do úvahy, že na základe tržieb by mohla prísť tretia časť. Akcie a hlášky miestami ušli, hi-tech hračky som mal vždy rád, herecké zoskupenie je tiež moja krvná skupina, takže dávam milosrdných 45%.(9.10.2013)

• AppleCore

Myslel jsem a očekával, že film bude při nejmenším odpolední jednohubka na zabití nudy. A protože ta se v jednu chvíli stala nesnesitelnou, vrhnul jsem se na tuhle "strhující" palbu, kde logika prchá před všemi těmi hy-tech udělátky, který zcela nesmyslně nahrazují docela obyčejný kleštičky, kterými bych se skrze drátěný plot proštípal asi za minutu, aniž by se u toho roztavil. Ale OK, nad tím přece nebudu ohrnovat rypák, vždyť je to sci-fi! Když se ale začne střílet, mlátit nebo dělat cokoli akčního, držka se divákovi vším tím úžasem ohrne až na zem, že zří, jak je možný tak strašně zkurvit film za 130 Mega tak samoúčelnou, nudnou, neoriginální, špatně sestříhanou a naprosto trapnou akcí. Tam kam jednička sázela alespoň padající Eiffelovky, tam se dvojka tasí lacinou explozí z prskavek při který máte dojem, že by vás maximálně polechtala na zádech. Akční vložka je teda věru velký fail! Jenom škoda, že v tomhle divadle je fail úplně všechno. Příběh/scénář napsalo dítě kolem dvanácti let se zálibou ve zbytečnejch h(s)račkách, který z vědeckýho hlediska nedávají smysl a který by průměrnej logik smet jedinou myšlenkou (asi jako nekonečnou ranvej ve Fast & Furious 6). Taky soundtrack nezní vůbec dobře, ten navíc na pozadí dost zaniká vším, co se na plátně odehrává (v tomhle filmu by mohlo hrát cokoli a stejně by ho to ze sraček nevytáhlo). G.I. Joe: Retaliation je největší akční tragédií, která šla za posledních pět let do kin (jeden pohled Muže z oceli a celej tenhle biják se v prach obrací).(11.7.2013)

• - Původně měl mít film premiéru v srpnu 2012. V květnu téhož roku však studio Paramount vydalo prohlášení, že se film přesouvá na březen 2013 kvůli převedení do 3D formátu. Náhle se však internetem začaly šířit informace, že hlavním důvodem jsou masivní přetáčky, jelikož bylo studio po testovací projekci velice nespokojeno s finálním sestřihem filmu. (S.U.E.S.)

• - Vo filme sa použilo 700 vizuálnych efektov, ktoré mali na starosti 3 spoločnosti. Z toho Digital Domain vytvorila 227. (Greenpeacak)

• - Roadblock (Dwayne "The Rock" Johnson) vo filme viackrát použije slovné spojenie "hell yeah". Vo svojich wrestlingových časoch bol jeho najväčším rivalom Steve Austin, ktorý zakaždým používal práve tieto slová. Na otázku, či si spomína na to, keď ho Austin veľakrát konfrontoval s týmto slovným spojením, The Rock iba s úsmevom prikývol. (AdamesWWE)