Rozpočet $130miliónovTržby USA $122,523,060Tržby Celosvetovo $375,740,705Tržby za predaj Blu-ray v USA $17,863,674Tržby za predaj DVD v USA $16,720,890║ banalný príbeh ale stráviteľnejšie než predchodca, akcia újde, ako oddychovka sa to dá /60%/(14.7.2013)

|| Scenár: Rhett Reese, Pail Wernick / Predloha: Hasbro | Hudba: Henry Jackman | Produkcia: Lorenzo Di Bonaventura, Brian Goldner | Distribúcia: Paramount, MGM | Štúdio: Skydance, Di Bonaventura Pictures, Hasbro | Rozpočet: 130 miliónov $ | Tržby: 371,923,060 $ || Rozbehnuté to bolo veľmi sľubne, jak tomu bolo aj u jedničky. Vykreslenie postáv, dokonca aj morálne otázky... Ku koncu ale z toho zostala znovu len smršť akčných scén bez štipky duše. Na jedno videnie výborná závava, ale po 3 mesiacoch si človek už len ťažko vybaví viac, než tri pamätihodné scény. Táto kategória filmov však asi nie je ani na nič iné... 60% | Blu-Ray, DD, HU DTS |(14.9.2013)

Je mi záhadou, proč mi to tak rychle uteklo, když jsem se vlastně ani (vůbec) nebavil. Historky, kolující v souvislosti s filmem na adresu chaotického střihu pak schvaluji, jelikož jsem ani nepostřehl, jak došlo k zásadnímu úmrtí v první půli... chjo. Jdu si pustit mňamózní jedničku.(3.4.2013)

• LIVINGDEAD

Kung-fu, střílečka, pomsta za kamarády.....film pro malé kluky.... oceňuji hollywoodské efekty.(6.7.2013)

G. I. Joe: Odveta na jednu stranu přímo navazuje na původní Sommersův film a dále rozvíjí v něm započaté konflikty (byť z hlediska dějové kontinuity nesmyslně odstraňuje z dění Destra a Dukea) - a to dokonce takovým způsobem, že se vůbec neobtěžuje alespoň zběžně seznámit se svým fikčním světem a postavami ty diváky, kteří první film neviděli nebo si ho už nepamatují. Na druhou stranu paradoxně právě tato divácká skupina zřejmě ocení snímek Jona Chu nejvíc, neboť je jako jednorázový a v mysli rychle rozpustný blockbuster snesitelný; ovšem ve srovnání se Sommersovým dílem působí jako slabý odvar. _________ Tam kde první díl brnkal na struny dětské imaginace a zapojoval do akce hrdiny s rozličnými schopnostmi a gadgety (kteří navíc operovali na zemi, ve vzduchu i pod vodou), přichází dvojka s omletou a nezajímavou zápletkou o skupince pronásledovaných psanců, která k podobné rozmáchlosti nemotivuje. Úžasně dynamické akční sekvence, jejichž působivost byla založena na dravé kinetice postav (aut, letadel...) i kamery zase nahradily scény tak nepřehledné a překotně rychle nastříhané, že si je v podstatě není možné vychutnat (ninjové na lanech jsou ovšem zajímaví, to ano). _________ Zajímavý posun ovšem nastal v ideologickém rozměru - zatímco u Sommerse fungovali Joeové jako elitářský "světový policajt", který na vlády jednotlivých zemí a jejich rozkazy víceméně kašle, Chuův film naopak šťourá do přehnaného amerického sebevědomí, jestřábí politiky a intervencionalismu. Dokonce si šťouchne i do stanice Fox News, známé poklonkováním fundamentalistickému křídlu Republikánů. Na druhou stranu ovšem jiné národy - záměrně a snad i nezáměrně - zesměšňuje (kvákající kufřík francouzského prezidenta, Pákistánci odění jak nějací beduíni ze Sahary). Podobně rozpačitě se staví i k otázce ženské emancipace - vojanda Jaye se sice dozví, že by na ni byl její šovinistický otec hrdý, ale přitom týmu nejvíc nepomůže svými bojovými schopnostmi, ale jednoduše tím, že svede státního úředníka svým poodhaleným tělem.___ Nerozhodných 50%(30.3.2013)

• - Natáčení probíhalo vedle skutečných lokací také v ateliérech v New Orleans a v prostorách vesmírného střediska NASA. (Spiker01)

• - Filmování hlavního i vedlejších štábů zabralo dohromady 163 dní. (Spiker01)

• - Roadblock (Dwayne "The Rock" Johnson) vo filme viackrát použije slovné spojenie "hell yeah". Vo svojich wrestlingových časoch bol jeho najväčším rivalom Steve Austin, ktorý zakaždým používal práve tieto slová. Na otázku, či si spomína na to, keď ho Austin veľakrát konfrontoval s týmto slovným spojením, The Rock iba s úsmevom prikývol. (AdamesWWE)