Ano, takhle vypadá zfilmovaný comics. A stále mi uniká proč ti, co se spálili u jedničky, šli do toho znovu a opět jsou nakrknutý. Jasně, pár ukecaných scének bych vystřihnul, jinak očekávaná akce dopadla nadmíru dobře. Nejlepší souboj v horách na lanech (asi inspirace filmy wuxia, kde ale ta lana nejsou vidět) a pak samozřejmě výbuchy, destrukce, padouši, honičky a rozličná udělátka. Vše je zas nádherně bondovské, hravé, barevné, jen ta krev chybí (nojo, nemohly by na to do kina děti). A podzemní vězení jak z Demolition Man! (pokud tedy ve válcích nevidíte vetřelce...). A co je na G.I.Joe nejlepší? Když víte, že vše dobře dopadne! Těším se na trojku a rozhodně neočekávám něco jiného. Bude to opět hravá akce s megapadouchem toužícím zničit svět s obří destrukcí na závěr a záchranou na poslední chvíli.(24.7.2013)

Jednička mě nenadchla, ale trailer k tomuhle jo. Ale následné informace o nekvalitě scén, dotáčení apod. dost znejistily. Přesto nemůžu říct, že by se mi výsledek nelíbil, protože akci mám rád a tenhle blockbuster má vče, co byste od něj očekávali – akční kousky co mají koule (jízda tankem skoro jak ve sporťáku), hlášky, kila munice, sexy holky a superrychlý střih – jak z pera Michaela Baye. Ale žádný bonus navíc, ve který tajně doufáte, nepřinese. Je to spíš jen bezduchá akce připomínající Battleship a navíc je motiv záporáků podobně prostoduchý jako v posledním Batmanovi. Trochu víc „komplikovanosti“ by neškodilo. Jinak ale palec nahoru za akční kousky, Johnsona a Willise. # příběh 5 | hudba 8 | humor 1 | akce 9 | napětí 0 | pustil bych si znovu 6(8.4.2013)

• AppleCore

Myslel jsem a očekával, že film bude při nejmenším odpolední jednohubka na zabití nudy. A protože ta se v jednu chvíli stala nesnesitelnou, vrhnul jsem se na tuhle "strhující" palbu, kde logika prchá před všemi těmi hy-tech udělátky, který zcela nesmyslně nahrazují docela obyčejný kleštičky, kterými bych se skrze drátěný plot proštípal asi za minutu, aniž by se u toho roztavil. Ale OK, nad tím přece nebudu ohrnovat rypák, vždyť je to sci-fi! Když se ale začne střílet, mlátit nebo dělat cokoli akčního, držka se divákovi vším tím úžasem ohrne až na zem, že zří, jak je možný tak strašně zkurvit film za 130 Mega tak samoúčelnou, nudnou, neoriginální, špatně sestříhanou a naprosto trapnou akcí. Tam kam jednička sázela alespoň padající Eiffelovky, tam se dvojka tasí lacinou explozí z prskavek při který máte dojem, že by vás maximálně polechtala na zádech. Akční vložka je teda věru velký fail! Jenom škoda, že v tomhle divadle je fail úplně všechno. Příběh/scénář napsalo dítě kolem dvanácti let se zálibou ve zbytečnejch h(s)račkách, který z vědeckýho hlediska nedávají smysl a který by průměrnej logik smet jedinou myšlenkou (asi jako nekonečnou ranvej ve Fast & Furious 6). Taky soundtrack nezní vůbec dobře, ten navíc na pozadí dost zaniká vším, co se na plátně odehrává (v tomhle filmu by mohlo hrát cokoli a stejně by ho to ze sraček nevytáhlo). G.I. Joe: Retaliation je největší akční tragédií, která šla za posledních pět let do kin (jeden pohled Muže z oceli a celej tenhle biják se v prach obrací).(11.7.2013)

"Yo, Joe?" "No, Joe?" "SO-SO, JOE!" Výborná reklama na hračky, hodně průměrný hi-tech akční biják, který se sice naoko vzdává sommersovské přepálenosti, ale ve skrytu duše by se jí chtěl přinejmenším dorovnat. Výsledek je přitom suchý jako Willisovy herecké štace v poslední pětiletce a nic na tom nezmění nekorektnost některých scén (tolik urážek na Severní Koreu nikde jinde neuslyšíte!), fajnoví Jonathan Pryce a Dwayne Johnson, ani pár povedených akčních střípků. Chuovi se musí nechat, že má cit pro dynamiku a hezky snímá budoucí figurky a vozítka, z nichž všichni dostanou svůj ikonizující záběr. Samotná akce je ale čas od času nepřehledná (klasika střihu z detailu na detail, kvůli čemuž nevynikne ani choreografie), vzhledem k rozpočtu i dost malá (úvodní akce je epičtější než finále!) a celé je to tak nějak na půl huby, kdy se sice nenudíte, ale nic vás pořádně nestrhne ani když si to opravdu hodně přejete. Scénář je paradoxně ještě horší než u jedničky (ninja stuff tady už vůbec nefunguje, dvakrát rozehraný buddy-motiv se vždycky stupidně utne), Cobra Commander je spíš srandovní (resp. proč tohohle vocasa v masce, co za celý film nic neudělá, někdo poslouchá?), a soundtrack je dokonalá směs random vaty, při jejímž poslechu ani nevěříte, že je za ni zodpovědný zrovna Jackman. Trojku už asi ne. Anebo v over-the-top podobě, konečně ustáleným týmem a ideálně se Sommersem.(28.3.2013)

V prvním díle jsme zničili Eiffelovku... čím to překonat?! Což takhle Londýn? Klasický druhý díl - větší, akčnější (bohužel bez těch cool obleků z jedničky), přehnanější a blbější. Mám ale pro podobně stupidní filmy slabost, takže jsem byl docela spokojený. Jsem zvědavý, s čím přijde trojka, pokud ji někdo schválí...(14.8.2013)

• - Film se měl původně jmenovat G.I. Joe: Cobra Strikes.

• - Při setkání se zbylými členy G. I. Joe recituje Roadblock (Dwayne Johnson) slova "Don't Let Me Die" od interpreta Jay-Z. (Geriel)

• - Původně měl mít film premiéru v srpnu 2012. V květnu téhož roku však studio Paramount vydalo prohlášení, že se film přesouvá na březen 2013 kvůli převedení do 3D formátu. Náhle se však internetem začaly šířit informace, že hlavním důvodem jsou masivní přetáčky, jelikož bylo studio po testovací projekci velice nespokojeno s finálním sestřihem filmu. (S.U.E.S.)