• Xmilden

Začínám mít vážné problémy když vidím ve filmu Bruce Willise. Tady se objeví za celý film v 5 scénách a myslím že kdyby tady nebyl, tak se vůbec nic nestane. Ostatně tenhle pocit mám v G.I.Joe 2 u každého. Pochválit můžu jen horskou akrobatickou scénu na lanech, která je natočená opravdu zajímavě. Zbylé akční scény jsou neskutečně tuctové. Příští díl pravděpodobně jen tak nevznikne. Je to malinko škoda, protože Jednička byla hodně zábavná pitominka. 45%(19.7.2013)

Jednotka sa mi viac páčila. Sommers mal svoj štýl a predstavu. Mám pocit, že Jon Chu len kopíruje scenár a s ničím zaujímavým nepríde. Príbeh je klasická šablóna pomsty, ktorá ničím neprekvapí. Akcie nie sú zle, ale chýbajú im nápady a navyše toto je jeden s tých filmov kde uvidíme všetky akcie už v traileri. Ani po vizuálnej stránke G.I. Joe: Retaliation nenadchnú a nezáujmu moc diváka. Čo sa týka postav a hereckého obsadenia, tak to je s tých svetlých stránok filmu. Dwayne Johnson sa sem hodil a zvyšná parta je tiež fajn, či už záporná alebo kladná. Čo sa týka hudby, tak ta je v celku fajn, k filmu sa hodí a je rovnako drsná ako pohlaď The Rocka. No aj tak dávam prednosť Silvestrimu. Oproti jednotke slabšie, ale ako celok to funguje (aspoň na prvý krát) dobre. Obľúbený soundtrack: Get Me the GI Joes, Exile, Storm Shadow, Honor Restored. 65% - 3*(8.4.2013)

Když člověk dostal hračky vojáčků, co udělal? Hrál si. A bylo to super. Prováděli jsme spolu užasné věci. Běhali po kolmých skalních stěnách (po zdi dětského pokoje), skákali ze skály na skálu (ze stolku na postel), bojovali s ultrapadouchy (sádroví kovbojové), kterým jsme samozřejmě vždycky nakopali jejich sádrové zadky, pronikali do tajných nepřátelských sídel (do kuchyně), kradli jaderné bomby teroristům (řízky co měly být k obědu), zachraňovali prezidenty (méďa) a svět před zkázou (dětský pokoj před úklidem). Do akce se zapojily tanky na klíček, autíčka na baterky i modely letadel od firmy Směr a moji hrdinové pronášeli hlášky jako "Letecká hrozba" nebo "Hrozba odvrácena". Když člověk dostane hračky vojáčků na DVD co udělá? Hraje si. A bylo to super. Stejně velké, dobrodružné a ulítlé jako kdysi v dětském pokoji. Takže navzdory všem škarohlídům a jejich odsudkům jsem si to všechno užíval naplno, skvěle se bavil a znovu se vracel do dávno časem zavátých let klukovských her.(26.9.2013)

• Jara.Cimrman.jr

Bez nanotechnologických módních doplňků se poměrně zábavná akce supervojáků proměnila v celkem tupou akci standardního vojenského komanda a to mě nepotěšilo. Samozřejmě ani já je svým hodnocením nepotěším a pokud ještě někdy dostanou šanci zachránit svět, tak je dost pravděpodobné, že už jim nebudu ládovat kanóny, leštit metály ani brousit katany.(18.4.2014)

Figurky Hasbro do každé domácnosti. Druhý díl v mnoha ohledech překonává jedničku. Myslel jsem si, že ho zrežíroval akční specialista a nikoliv režisér, co má na kontě jen naivní taneční filmy. Jon Chu překonal nepěkný termín "zaškatulkování" a vrhl se do víru akce, jak se patří. Příběh je skloubením inovací spolu s vděčným tématem o ovládnutí světa padouchem. Kapitán Duke Hauser s respektem velí své elitní vojenské jednotce G.I.Joe, až dokud mu ji při jedné z akcí nerozpráší, až z ní zbude jen hrstka, a on sám zahyne v boji. Z jeho jednotky přežije jen silná trojice: sympatický Flint, sexy Lady Jaye a hromotluk RoadBlock. Šlo o plánovaný útok s cílem vyhladit jednotku z povrchu zemského a zpovzdálí tahal za nitky zloduch Zartan, který mezitím unesl amerického prezidenta a vzal na sebe jeho podobu. Coby agent hlavního vůdce zloduchů jménem Cobra Commander ho chce i s dalšími kumpány vysvobodit z vězení, a tak ovládnout povrch zemský jadernými hlavicemi. Přeživší "giajoeové" to těmhle vykukům nedarují zadarmo a budou bojovat až do poslední kapky potu než krve, protože film je cílen na náctileté publikum, a tak se krev neprolévá a nekonají se ani žádné erotické scény. Sice film ostýchavě pokukuje po možném dekadentním rozměru, ale vždy se včas rychle vzpamatuje a stáhne se zpět. To film sám o sobě vypadá sexy. A aby taky ne, když nasadil ženský kalibr v podobě Adrianne Palicki, která svoji kolegyni z předchozího dílu Siennu Miller svojí přirozeností překonala. Dwayne Johnson se pozvolna dostal do role hlavního bijce, kde mu to divák žere, pokud se nesnaží křečovitě hláškovat a hrát si na důležitého, čemuž se za film několikrát nevyhl. Bruce Willis zase nemusí brát každý štěk, přičemž vzniká dojem "přewillisováno". Channing Tatum se moc dlouho neohřál. Ostatní herci, a to včetně záporáků, v pohodě. Nikdo nevyčníval, ale také nikdo se nedá přímo označit za nevýrazného. Největším překvapením byla velmi akční režie. Jon Chu se s ničím nemazal a každou chvíli se řítil do akce, což jsem nečekal. A byl stylovější a akčně preciznější než jeho kolega z jedničky. Co chvíli nějaký výbuch, přestřelka nebo bitka a také občas sympatická hláška. A vše moc pěkně vyvedeno. Horší to bylo s orientací v postavách, kterých se najednou vyrojilo až přespříliš. Ano, je to moje chyba, že mně až do konce filmu dalo práci se v nich orientovat, identifikovat je a nezblbnout z nich. To je jen drobný detail, který nezabrání, abych po vzoru pokřiku z filmu "Sakra jo" nebo "Hu ha", nenapálil plnou palbu. Mé hodnocení: 90%(9.5.2013)

• - Roadblock (Dwayne Johnson) a Duke (Channing Tatum) hrají ve filmu hru "Call of Duty: Modern Warfare 3". (dc125)

• - Nejznámější hláškou Dwayna "The Rock" Johnsona z dob jeho wrestlingové kariéry byla: "Cítíš, co The Rock vaří?" Postava Roadblocka, kterou zde The Rock ztvárnil, je v originálním komiksu příznačně šéfkuchařem. (spiderpig)

• - Vedúci špeciálnych efektov Zachary Kinnery označil použité efekty ako "trocha odvážny realizmus". (Greenpeacak)