G.I. Joe 2: Odveta

• Nový Zéland

• Austrálie

• Kanada

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 2013, 110 min (Director's cut: 123 min)

Plastoví vojáčci číslo 2, tentokrát ochuzeni o mladíčka Tatuma, který kapituloval na pozici rychlého odchozího, zato posíleni charismatickou mlátičkou Dwaynem "Rockem" Johnsonem a zkušeným Brucem Willisem. Právě čachry s obsazením jsou asi největší výhodou dvojky, díky čemuž i tak ploché postavy, jako Firefly a "ta sexy agentka v červených šatech" stojí aspoň za zmíku. Akce je adekvátní, i když režisér nezapře své taneční kořeny, efekty takové, jaké se na blockbuster sluší, 3D nerušivé, humor, když už nic, aspoň neurážející a z mrtvých tu krev neteče. Willis je v těch pár čestných minutách, jež mu filmaři dopřáli, víc McClane, než v celé páté Smrtonosné pasti a záporáci jsou zábavní, díky čemuž si nakonec většina diváků nejspíš odnese z filmu o něco lepší pocit, než z jedničky (a to i přesto, že to byla podobná blbina).(1.4.2013)

Let´s Dance 3D: Odveta. Je hodina po projekci, já už vůbec nevím, o čem to bylo, pamatuju si ale, že choreografie akce připomínala choreografii tance, že tam zařvaly miliony lidí, ale nikoho jsem neviděl umírat, že to bylo hrozně barevný a hloupý, ale že jsem se nenudil, protože tam furt něco hloupě vybuchovalo. Kvůli 3D akci v horách s gumovejma nesmrtelnejma nindžama to má cenu vidět. SPOILER: Channinga zabijou po dvou akcích, dotáčky nechápu. 60%(27.3.2013)

Na to ako to je trubkovina, ide o celkom zábavný film. Takto nejako si predstavujem znesiteľný americký ačkný vojenský film bez jednoznačného hlavného hrdinu. Willisove takmer cameo dodalo aj napriek svojmu občasnému pátosu šmrnc. Odhliadnuc od logiky príbehu, je druhý Joe fajn akčňák s pôsobivým vizuálom šliapajúci na päty Marvelovkám...(16.5.2015)

• castor

Na souši, na vodě, ve vzduchu, v osmitisícových horách, ve vesmíru. Tahle ptákovinka si chce zařádit snad skutečně všude, jenže tvůrci absolutně netuší, čím akční sekvence vyzdvihnout, vyztužit, opepřit. Ahlavně naše oči moc nešetří. Akce je roztěkaná, až zbrklá. Všechno do sebe navíc splývá. Nebavila mě stejně jako v případě pitomé Bitevní lodě nebo série Transformers. Ač se v obou případech sypaly dálnice a tvůrci předvedli impozantní přestřelky, vše mi připadalo neuvěřitelně prázdné. Tady zase běží klaďas, střílí, vyhýbá se protivníkovi, udělá salto a do toho proběhne patnáct střihů. A to je, přiznejme si, kapánek moc. Díky bohu alespoň za vizuálně povedený ninjovský duel v horách, který je alespoň jiný, než všechno to poblázněné střílení kolem. Ještě, že tu otěže převzal Dwayne Johnson.. 55%(5.8.2013)

Nadhled, vtip a švih Sommersovy jedničky je ten tam, pokračování G. I. Joe se místy dokonce snaží brát vážně, a to nemůže dobře dopadnout. Každopádně až takový průšvih to není hlavně díky akčním scénám (obzvlášť díky té v horách, která se jediná vyrovná čemukoliv z prvního dílu) a Jonathanu Prycovi. Dwayne Johnson se zřejmě pěkně popral s Rayem Stevensonem, jenže z té rvačky jsme kvůli zmatené kameře moc neviděli, Bruce Willis byl pouhá ozdoba a příliš toho nepředvedl, návrat a přerod jedné postavy mě vyloženě naštval... Úplně špatné to ale nebylo.(24.9.2014)

• - Filmování hlavního i vedlejších štábů zabralo dohromady 163 dní. (Spiker01)

• - Roadblock (Dwayne Johnson) střílí na konci filmu ze zbraně Browning M2 ráže .50 cal. (dc125)

• - Pri nakrúcaní zomrel po páde nožnicovej plošiny na pľaci v New Orleans kaskadér Mike Huber. (HOMERjeALIEN)