G.I. Joe 2: Odveta

• Nový Zéland

• Austrálie

• Kanada

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 2013, 110 min (Director's cut: 123 min)

Shlédnuto v kině ve 2D. Neměl jsem nějak chuť na 3D, ikdyž pár dobrých efektů jsem uznal i ve 2D. Vyhrál jsem lístek zdarma, což bylo hlavním důvodem, že jsem na to dnes šel. Nějak jsem se na to netěšil, neboť jednička mi přišla dost podprůměrná. Tohle mě teda opravdu uzemnilo. Jsem překvapen, čekal jsem mnohem horší podívanou. Avšak, bylo mi jasné, že toto dle hodnocení, ohlasů atd by mělo být o něco lepší než jednička, ale, že to bude taková BOMBA, to jsem nečekal. Příběh je klasický, dobře podanný, chybí tomu akorát tak velkolepost či lepší dovysvětlení příběhu, což je ale jen a jen malá chyba. Film má velmi dobré herecké obsazení. Dwayne Johnson coby můj oblíbený Rock zahrál opravdu skvěle, drsňáka jak se sluší a patří. Channing Tatum zde předvedl svůj standart jako v jedničce a neměl zde tolik prostoru (asi tak prvních 15 minut slabých zde hrál) což ale nevadí. Zbytek hereckého obsazení v pořádku, všichni bavili. Bruce Willis ve vedlejší roli rozhodně potěší, také nemám nějak extra hodně prostoru, ale potěší především pár jeho dobrých hlášek. Akčních scén je zde dost a jsem nadšen. Jsou perfektně natočeny, ke konci obrněné vozy, spousta přestřelek a i taky nějaký ten souboj, třeba Rock ke konci se hezky pral. Akce je rozložena po celém filmu a má neuvěřitelné množství nápadů. Akční scény nejsou tak přehnané jako v jedničce. Akorát jedna dlouhá akční sekvence ve skalách je dost přehnaná, ale zase na druhou stránku luxusně natočená. Kamera, střih, technická stránka filmu a ostatní režijní aspekty jsou na vysoké úrovni - nemám žádný problém. Ještě jednou zdůraznuji, že akční scény jsou úderné, rychlé a dynamické, opravdu stojí za to. Takže akorát ještě krom vylepšení příběhu bych zrenovoval finále, které bylo trošku jednodušší, ale zase velkolepé. Nějaká ta přehnanost atd se tu taky najde, ale film má opravdu minimum záporů. Hudba je dost dobrá. A výsledek ? Na rozmezí mezi 4 a 5 hvězdou. Ale vzhledem k tomu, že mě to překvapilo a bavilo po celý čas filmu, tak dávám plný počet. Už se těším na DVD. Hodnotím celkově na zasloužených a pevných 90% = *****(30.3.2013)

• pan Hnědý

G.I. JOE 2 nabízí bombastické prostředí panorama hor v perfektní akci na lanech, výborné souboje Storma Shadowa, a výborné vizuální efekty za které by se nestyděl ani Michael Bay (vesmírné satelity!). Hlavní postavu dokážu překousnout, i když se Dwayne Johnson tváří pořád stejně. Další obsazení je skvělé Adrianne Palicki je zatraceně sexy (nová Hollywoodská kráska po Megan Fox!), Jonathan Pryce je výborný záporák a malá rolička Waltona Gogginse taky super. Bruce Willis není tak moc vidět jak by chtěl (čekal jsem lepší nástup). G.I. JOE 2 je akční našláplá podívaná s výborným zvukem, a skvělými nápady (kufřík, podzemní vězení, nebo motorkový nájezd na vězení), ale přes všechny tyhle motivy a vizuální efekty se skrývá špatný scénář, a tenhle námět měl dostat do rukou někdo jiný, třeba můj oblíbený akční tvůrce Simon West. Pro teens diváky akční pecka roku, já se dnes více těším na NEVĚDOMÍ.(19.4.2013)

No co si budeme povídat. Čekal jsem opravdu víc. Ale to jsem bohužel nedostal. Jednička byla příjemná oddychovka kde se člověk i trošku zasmál. Tady nefungovalo zhola nic. Žádnému herci jsem pořádně nevěřil, a to nemluvím o tom jak fungovaly společně. Přišlo mi to jako kdybytenhle snímek točili pro 11 leté děti. Za mě 55%(29.3.2013)

• S.Quentin QUALE

Až budu velkej, tak bych se taky chtěl umět při spuštění filmu proměnit v prapodivnou entitu s IQ houpacího koně, abych u něčeho podobného nemusel uvnitř srdceryvně naříkat. Ultra sračka s pár dobrýma scénama, za to jsou ty dvě hvězdy. Hodně jsem přemýšlel o jedné, ale něco málo to do sebe má, tak nebudu sprostej, i když k tomu nemám daleko. Pád bílého domu je proti tomuto film roku. Sorry, na tohle se dá dívat jen se sebezapřením. 40%(7.7.2013)

• verbal

Hračkářské komando opět v akci, ale tentokrát to opravdu vypadalo, jako by všichni strachy zdrhli z pokojíčku tlustého, amerického kluka, protože na vlastní oči viděli, jak urval Bamblbýmu hlavu a narouboval ji sekunďákem na ožužlané torzo Pikača. Sommerse vyměnili za poťouchlého ťamana, co švih a vtip jedničky spláchl do hajzlu v obřím domečku pro Barbíny a zůstala jen přiblblá, Transformační akce, určená jen a jen právě pro toho výše zmíněného otylého hošíka, který tímto nepochybně získal další inspiraci, co všechno může svým gumovým hrdinům ještě doma utrhnout, a stopro hned druhý den nahnal fotra do nejbližšího šopinu pro plastový model termonukleární hlavice a ohyzdnou, fenolovou figurku pitvořícího se Wiliše.(9.7.2013)

• - Původně měl mít film premiéru v srpnu 2012. V květnu téhož roku však studio Paramount vydalo prohlášení, že se film přesouvá na březen 2013 kvůli převedení do 3D formátu. Náhle se však internetem začaly šířit informace, že hlavním důvodem jsou masivní přetáčky, jelikož bylo studio po testovací projekci velice nespokojeno s finálním sestřihem filmu. (S.U.E.S.)

• - Při setkání se zbylými členy G. I. Joe recituje Roadblock (Dwayne Johnson) slova "Don't Let Me Die" od interpreta Jay-Z. (Geriel)

• - Nejznámější hláškou Dwayna "The Rock" Johnsona z dob jeho wrestlingové kariéry byla: "Cítíš, co The Rock vaří?" Postava Roadblocka, kterou zde The Rock ztvárnil, je v originálním komiksu příznačně šéfkuchařem. (spiderpig)