G.I. Joe 2: Odveta

• Nový Zéland

• Austrálie

• Kanada

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 2013, 110 min (Director's cut: 123 min)

Huh huh huh, šusty šusty šusty.... no ne, prostě ne, u tohohle se nedodrcnu! Připomíná to krásnou, vystajlovanou bloncku s dudama od nejlepšího výrobce protetiky, která - jsa napasována jen v upnutém korzetu a podvazkových páscích - smyslně špulí rty vaším směrem, vilně se prohýbá v bocích a viditelně se rosí v oblasti podbřišku. Spustíte proto bermudy, přišupajdíte k ní stylem tučňačím a hodláte započít životní výkon. V tom inkriminovaném okamžiku pootevře naducané rtíky, ukáže mordu plnou vyhnilých tesáků a infantilním hlasem zažvatlá: já žrovna kakánkuju! Prostě další trikově vynikající debilita. Třetí házím jen proto, že Brůs řekl vtip.(25.7.2013)

Tak musim rict ze po katastrofalnim prvnim dilu jsem do toho sel z nulovym ocekavanim a muzu prohlasit ze dvojka je minimalne o tridu vejs prvni polovina mne hodne bavila az jsem byl prekvapenej naopak v druhy pulce mne ty unrealnosti zacali trochu srat ale slusna finalni akce to zachranila Rock sice neni muj kdovijakej oblibenec ale narozdil od toho teplouse Tatuma ma aspon parametry akcniho hrdiny co se Willise tyce tak u nej se jedna spis o takovy vetsi cameo jeho role dela vsehovsudy takovych 15 minut coz neni uplne na skodu protoze po jeho poslednich filmech k nemu zacinam mit lehkou averzi no jinak akcni sceny jsou tu taky mistama kapku prestreleny ale neni to takovej extrem jako v jednicce akce je prehledneji natocena i ten pribeh mne o neco vic zaujal takze resume je to slusnej film o dost lepsi nez proserovej prvni dil a i kdyz z toho do kolen urcite nepujdu tak o zklamani bych nemluvil jak sem napsal ocekavani byla nulova finalni vysledek nakonec pomerne slusnej(1.4.2013)

• pan Hnědý

G.I. JOE 2 nabízí bombastické prostředí panorama hor v perfektní akci na lanech, výborné souboje Storma Shadowa, a výborné vizuální efekty za které by se nestyděl ani Michael Bay (vesmírné satelity!). Hlavní postavu dokážu překousnout, i když se Dwayne Johnson tváří pořád stejně. Další obsazení je skvělé Adrianne Palicki je zatraceně sexy (nová Hollywoodská kráska po Megan Fox!), Jonathan Pryce je výborný záporák a malá rolička Waltona Gogginse taky super. Bruce Willis není tak moc vidět jak by chtěl (čekal jsem lepší nástup). G.I. JOE 2 je akční našláplá podívaná s výborným zvukem, a skvělými nápady (kufřík, podzemní vězení, nebo motorkový nájezd na vězení), ale přes všechny tyhle motivy a vizuální efekty se skrývá špatný scénář, a tenhle námět měl dostat do rukou někdo jiný, třeba můj oblíbený akční tvůrce Simon West. Pro teens diváky akční pecka roku, já se dnes více těším na NEVĚDOMÍ.(19.4.2013)

"Yo, Joe?" "No, Joe?" "SO-SO, JOE!" Výborná reklama na hračky, hodně průměrný hi-tech akční biják, který se sice naoko vzdává sommersovské přepálenosti, ale ve skrytu duše by se jí chtěl přinejmenším dorovnat. Výsledek je přitom suchý jako Willisovy herecké štace v poslední pětiletce a nic na tom nezmění nekorektnost některých scén (tolik urážek na Severní Koreu nikde jinde neuslyšíte!), fajnoví Jonathan Pryce a Dwayne Johnson, ani pár povedených akčních střípků. Chuovi se musí nechat, že má cit pro dynamiku a hezky snímá budoucí figurky a vozítka, z nichž všichni dostanou svůj ikonizující záběr. Samotná akce je ale čas od času nepřehledná (klasika střihu z detailu na detail, kvůli čemuž nevynikne ani choreografie), vzhledem k rozpočtu i dost malá (úvodní akce je epičtější než finále!) a celé je to tak nějak na půl huby, kdy se sice nenudíte, ale nic vás pořádně nestrhne ani když si to opravdu hodně přejete. Scénář je paradoxně ještě horší než u jedničky (ninja stuff tady už vůbec nefunguje, dvakrát rozehraný buddy-motiv se vždycky stupidně utne), Cobra Commander je spíš srandovní (resp. proč tohohle vocasa v masce, co za celý film nic neudělá, někdo poslouchá?), a soundtrack je dokonalá směs random vaty, při jejímž poslechu ani nevěříte, že je za ni zodpovědný zrovna Jackman. Trojku už asi ne. Anebo v over-the-top podobě, konečně ustáleným týmem a ideálně se Sommersem.(28.3.2013)

G. I. Joe: Odveta na jednu stranu přímo navazuje na původní Sommersův film a dále rozvíjí v něm započaté konflikty (byť z hlediska dějové kontinuity nesmyslně odstraňuje z dění Destra a Dukea) - a to dokonce takovým způsobem, že se vůbec neobtěžuje alespoň zběžně seznámit se svým fikčním světem a postavami ty diváky, kteří první film neviděli nebo si ho už nepamatují. Na druhou stranu paradoxně právě tato divácká skupina zřejmě ocení snímek Jona Chu nejvíc, neboť je jako jednorázový a v mysli rychle rozpustný blockbuster snesitelný; ovšem ve srovnání se Sommersovým dílem působí jako slabý odvar. _________ Tam kde první díl brnkal na struny dětské imaginace a zapojoval do akce hrdiny s rozličnými schopnostmi a gadgety (kteří navíc operovali na zemi, ve vzduchu i pod vodou), přichází dvojka s omletou a nezajímavou zápletkou o skupince pronásledovaných psanců, která k podobné rozmáchlosti nemotivuje. Úžasně dynamické akční sekvence, jejichž působivost byla založena na dravé kinetice postav (aut, letadel...) i kamery zase nahradily scény tak nepřehledné a překotně rychle nastříhané, že si je v podstatě není možné vychutnat (ninjové na lanech jsou ovšem zajímaví, to ano). _________ Zajímavý posun ovšem nastal v ideologickém rozměru - zatímco u Sommerse fungovali Joeové jako elitářský "světový policajt", který na vlády jednotlivých zemí a jejich rozkazy víceméně kašle, Chuův film naopak šťourá do přehnaného amerického sebevědomí, jestřábí politiky a intervencionalismu. Dokonce si šťouchne i do stanice Fox News, známé poklonkováním fundamentalistickému křídlu Republikánů. Na druhou stranu ovšem jiné národy - záměrně a snad i nezáměrně - zesměšňuje (kvákající kufřík francouzského prezidenta, Pákistánci odění jak nějací beduíni ze Sahary). Podobně rozpačitě se staví i k otázce ženské emancipace - vojanda Jaye se sice dozví, že by na ni byl její šovinistický otec hrdý, ale přitom týmu nejvíc nepomůže svými bojovými schopnostmi, ale jednoduše tím, že svede státního úředníka svým poodhaleným tělem.___ Nerozhodných 50%(30.3.2013)

• - Při setkání se zbylými členy G. I. Joe recituje Roadblock (Dwayne Johnson) slova "Don't Let Me Die" od interpreta Jay-Z. (Geriel)

• - Zničenie Londýna mala na starosti spoločnosti ILM. (Greenpeacak)

• - V Pakistane bol film zakázaný. Dôvodom bola úvodná scéna, kde je Pakistan zobrazovaný ako nestabilná krajina, kde vládnu teroristi a hrozí na prezidenta atentát. (Greenpeacak)