Reklama

Reklama

G.I. Joe 2: Odveta

  • USA G.I. Joe: Retaliation (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

V demilitarizované zóně mezi Jižní a Severní Koreou hledá jednotka G. I. Joe pod velením kapitána Dukea Housera dezertéra. Najdou ho a dopraví bezpečně do Jižní Koreje. Agenti Kobry Stormshadow a Zartan jsou stále na svobodě a aktivní, a i Commander a Dextro, kteří jsou momentálně ve vězení, přísahali pomstu…  V Pákistánu je po atentátu na prezidenta zmatek. Pákistán je spojencem USA a panuje tam naprostý chaos, na jeho území jsou i jaderné hlavice. Generálové navrhují okamžitou vojenskou akci, prezident povolá G. I. Joe. Ve vrtulníku si procházejí plán – hlavice jsou v montážní hale a nejdou přenášet, musejí se zlikvidovat na místě. Na místě zabijí ochranku a odvezou hlavici na vojenskou základnu USA. Nahlásí prezidentovi a generálům, že mise byla splněna a že plánují cestu zpět. Odpověď je, že plán evakuace je třeba pozměnit, ať zůstanou na místě. Prezident jde do tajného krytu a tam se zjistí, že to není prezident. Skutečný prezident je v krytu držen jako vězeň. Prezidentem je Zartan, jehož podobu změnili nanomiti. Zartan sdělí skutečnému prezidentovi, že i jednotka G. I. Joe bude co nevidět zničena. Chce, aby mu prozradil, ve kterém vězení jsou Komandér a Dextro. Duke a Roadblock na základně tuší, že něco není v pořádku. Vrtulníky, které je mají odvézt, na ně zničehonic zaútočí. Duke zachrání jednoho muže, ale sám je odhozen výbuchem. Zbytek jednotky naskáče do studny. Slyší, jak nahoře někdo mluví. Ponoří se pod hladinu, a tím se zachrání. Prezident mezitím oznamuje národu, že se jednotka G. I. Joe zpronevěřila službě vlasti. Pákistánského prezidenta prý zabil SnakeEyes a jednotka chtěla hlavice pro sebe. Místo ní bude vlasti sloužit jednotka Cobra… (TV Prima)

(více)

Videa (30)

Trailer 2

Recenze (758)

choze 

všechny recenze uživatele

Stejná blockbusterová zívačka jako jednička, kterou nespasí ani sympaťák Rock, který nahradil bezkrevného Tatuma, ani Willis, kteří zaskočí jen na pár minut. Akce je dost, ale často se odehrává v noci, což nemám rád, a stejně jako minule (honička k Eiffelovce) i tady stojí za zmínku jen jedna, ninja akce v horách. Plus tu a tam padne nějaká fajn hláška. ()

Kaka 

všechny recenze uživatele

Je to sice hloupý film, ale trikově velmi odvážný a některé nápady jsou skutečně interesantní. Za všechny hovoří asi scéna na skále, která je výborně natočená. Jinak po všech stránkách standartní věc. Trikově solidní, se spoustou hračiček a fidlátek, což je přesně to co se čekalo a důvod, přoč si tahle ptákovina zaslouží alespoň ty dvě hvězdy. Protože dramaturgicky a dějově se to snad ani nedá hodnotit. ()

Reklama

kulyk 

všechny recenze uživatele

Huh huh huh, šusty šusty šusty.... no ne, prostě ne, u tohohle se nedodrcnu! Připomíná to krásnou, vystajlovanou bloncku s dudama od nejlepšího výrobce protetiky, která - jsa napasována jen v upnutém korzetu a podvazkových páscích - smyslně špulí rty vaším směrem, vilně se prohýbá v bocích a viditelně se rosí v oblasti podbřišku. Spustíte proto bermudy, přišupajdíte k ní stylem tučňačím a hodláte započít životní výkon. V tom inkriminovaném okamžiku pootevře naducané rtíky, ukáže mordu plnou vyhnilých tesáků a infantilním hlasem zažvatlá: já žrovna kakánkuju! Prostě další trikově vynikající debilita. Třetí házím jen proto, že Brůs řekl vtip. ()

Shakers 

všechny recenze uživatele

Jednotka sa mi viac páčila. Sommers mal svoj štýl a predstavu. Mám pocit, že Jon Chu len kopíruje scenár a s ničím zaujímavým nepríde. Príbeh je klasická šablóna pomsty, ktorá ničím neprekvapí. Akcie nie sú zle, ale chýbajú im nápady a navyše toto je jeden s tých filmov kde uvidíme všetky akcie už v traileri. Ani po vizuálnej stránke G.I. Joe: Retaliation nenadchnú a nezáujmu moc diváka. Čo sa týka postav a hereckého obsadenia, tak to je jedna s tých svetlých stránok filmu. Dwayne Johnson sa sem hodil a zvyšná parta je tiež fajn, či už záporná (Stevenson) alebo kladná (Willis). Čo sa týka hudby, tak ta je v celku fajn, k filmu sa hodí a je rovnako drsná ako pohlaď The Rocka. Oproti jednotke o chlp slabšie, ale ako celok to funguje dobre a v niektorých momentoch prvý diel aj prevyšuje. Obľúbený soundtrack: Get Me the GI Joes, Exile, Storm Shadow, Honor Restored. 70% - 3* ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Figurky Hasbro do každé domácnosti. Druhý díl v mnoha ohledech překonává jedničku. Myslel jsem si, že ho zrežíroval akční specialista a nikoliv režisér, co má na kontě jen naivní taneční filmy. Jon Chu překonal nepěkný termín "zaškatulkování" a vrhl se do víru akce, jak se patří. Příběh je skloubením inovací spolu s vděčným tématem o ovládnutí světa padouchem. Kapitán Duke Hauser s respektem velí své elitní vojenské jednotce G.I.Joe, až dokud mu ji při jedné z akcí nerozpráší, až z ní zbude jen hrstka, a on sám zahyne v boji. Z jeho jednotky přežije jen silná trojice: sympatický Flint, sexy Lady Jaye a hromotluk RoadBlock. Šlo o plánovaný útok s cílem vyhladit jednotku z povrchu zemského a zpovzdálí tahal za nitky zloduch Zartan, který mezitím unesl amerického prezidenta a vzal na sebe jeho podobu. Coby agent hlavního vůdce zloduchů jménem Cobra Commander ho chce i s dalšími kumpány vysvobodit z vězení, a tak ovládnout povrch zemský jadernými hlavicemi. Přeživší "giajoeové" to těmhle vykukům nedarují zadarmo a budou bojovat až do poslední kapky potu než krve, protože film je cílen na náctileté publikum, a tak se krev neprolévá a nekonají se ani žádné erotické scény. Sice film ostýchavě pokukuje po možném dekadentním rozměru, ale vždy se včas rychle vzpamatuje a stáhne se zpět. To film sám o sobě vypadá sexy. A aby taky ne, když nasadil ženský kalibr v podobě Adrianne Palicki, která svoji kolegyni z předchozího dílu Siennu Miller svojí přirozeností překonala. Dwayne Johnson se pozvolna dostal do role hlavního bijce, kde mu to divák žere, pokud se nesnaží křečovitě hláškovat a hrát si na důležitého, čemuž se za film několikrát nevyhl. Bruce Willis zase nemusí brát každý štěk, přičemž vzniká dojem "přewillisováno". Channing Tatum se moc dlouho neohřál. Ostatní herci, a to včetně záporáků, v pohodě. Nikdo nevyčníval, ale také nikdo se nedá přímo označit za nevýrazného. Největším překvapením byla velmi akční režie. Jon Chu se s ničím nemazal a každou chvíli se řítil do akce, což jsem nečekal. A byl stylovější a akčně preciznější než jeho kolega z jedničky. Co chvíli nějaký výbuch, přestřelka nebo bitka a také občas sympatická hláška. A vše moc pěkně vyvedeno. Horší to bylo s orientací v postavách, kterých se najednou vyrojilo až přespříliš. Ano, je to moje chyba, že mně až do konce filmu dalo práci se v nich orientovat, identifikovat je a nezblbnout z nich. To je jen drobný detail, který nezabrání, abych po vzoru pokřiku z filmu "Sakra jo" nebo "Hu ha", nenapálil plnou palbu. Mé hodnocení: 90% ()

Galerie (93)

Zajímavosti (27)

  • Vedúci špeciálnych efektov Zachary Kinnery označil použité efekty ako "trocha odvážny realizmus". (Greenpeacak)

Související novinky

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

06.06.2014

V roce 2012 to byl G. I. Joe 2: Odveta, loni 300: Vzestup říše a letos Jupiter vychází. O co přesně jde? O velké blockbustery, které byly na poslední chvíli odsunuty z nabitého léta. Rockova parta… (více)

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

20.12.2013

Magazín Forbes uveřejnil tradiční výroční žebříček herců, kteří zajistili Hollywoodu nejvyšší zisky. Na prvním místě poměrně překvapivě trůní Dwayne „The Rock“ Johnson, jehož filmy souhrnně utržily… (více)

G.I. Joe bude trilogie. Minimálně.

G.I. Joe bude trilogie. Minimálně.

02.04.2013

Popravdě, je to docela překvapení. Když studio Paramount loni v létě pouhý měsíc před premiérou odsunulo Odvetu o víc jak 8 měsíců, šířily se fámy o katastrofálním filmu a neodvratném průšvihu.… (více)

Vládcové vesmíru nanovo, možná s Dolphem?

Vládcové vesmíru nanovo, možná s Dolphem?

07.08.2012

Na ten film už si vlastně pamatují jen znalci osmdesátkové tvorby. Jedna z prvních hollywoodských rolí Dolpha Lundgrena byl svalnatý borec s obrovským mečem jménem He-Man. Byl synem krále mystické… (více)

Reklama

Reklama