Pokud jsem měl k jedničce výhrady ohledně absence smysluplného děje, tak dvojka je v tomhle ohledu ještě o něco horší. Aspoň mám důkaz, že to jde;) Ale počet obtažených dívčích body armorů je stejný jako v prvním díle, a navíc se tu ukážou i plesové šaty (jak jinak než rudé, že), takže v tomhle ohledu proč ne:) Navíc Čenda Tatum atakuje letitý rekord Stevena Seagala z Boeingu 747 V Ohrožení v minimálním počtu minut na hvězdnost "herce" před okamžikem, kdy se "to" pro ostatní hrdiny stane "osobní":) Jinak nám od Sommerse zůstal zvyk věšet lidi na digitální provazy tisíce metrů nad digitálními propastmi, ale slyšel jsem, že ve 3D je to docela odvaz - a jelikož Jon M. Chu má velký cit pro vizuální zážitek, nemám o tom moc důvod pochybovat. Ono se musí uznat, že to celé má ten G.I.Joeovský drajv, jaký mají klučičí hry s plastovými vojáčky. Ti vaši přece taky slaňovali pár set metrů a stíhali při tom střílet na všechny strany, ne? Že ne? Tak moji teda jo, a ještě mnohem víc:) Tak víc, že na to už nestačí Drederick, pardon, Channing Tatum (kterému navíc přibyla "chlapácká" jizva, teda spíš jizvička), ale je na to potřeba übersval jako Rock, takže v tomhle je to taky v pořádku. Určité plus je i "ývl" Jonathan Pryce, který přesně pochopil, co musí udělat, a evidentně se tím víc než jen trochu bavil:) Docela sranda je i s Rayem Stevensonem, který je tu za "tu zlou" horu svalů. S druhým G.I.Joem se to má tak, že po stránce herecké chemie funguje líp než jednička, protože se tu přesně vědělo, co se má udělat, a jaké přísady musí ten koktejl mít. Bohužel po stránce alespoň základní logiky příběhu je to o dost horší než v prvním díle, takže výsledek je bodově v podstatě stejný. A je to naprostý výplach, o tom žádná. Berte to v potaz při úvahách, jestli (nebo kdy) se budete dívat;) Tu šedesátku dám, až mi někdo vysvětlí, kde se uprostřed pouště vzala střelnice, na kterou se Čenda s Rockem, odstrojení z armorů, vydají zastřílet si (a chlapácky pokecat o službě a rodině, hetero as hell) během čekání na nenápadnou evakuaci pár set vojáků s pár náklaďáky pákistánských jaderných hlavic:) Do té doby 50%, protože i žánr výplachu musí mít nějaké meze.(1.8.2013)

Pokračování G.I. Joe přineslo opět velkou porci zábavy, akce, ale i méně Sci-Fi. Parádní dvojice Bruce Willis a Dwayne Johnson ukazují to nejlepší, co umí. Film je plný CGI efektů a úplně našlapaný akcí, a tak to má být. Pro mě naprosto bezkonkureční guilty pleasure...100%... [28.03.2013_Kino Šumava_Klatovy](29.3.2013)

Opät je tu ten pripad, ze ak by som tento film videl doma, asi by som dal len 3 hviezdicky, ale v kine zo zvukovym a vizualnym 3D zazitkom je to u mna o hviezdicku navyse. Takze z mojho pohladu to bolo podobne, ako jednotka a pritomnost Dwaynea Johnsona a Brucea Willisa ma len potesila, ako aj lanove lietanie v skalnatych horach a ine dalsie akcne sceny. Je to proste akcny spektakel, na ktory sa o par tyzdnov mozno rychlo zabudne, ale v kine splnil svoj popcornovy ucel :-) Pre mna bolo nepochopitelne, ako tento film mohol byt v Nemecku pristupny az od 16 rokov, pretoze tam neboli ziadne brutalne krvave sceny, tym padom "inteligenti" stratili trzby za film, na ktory by prave skupina divakov od 12-tich rokov rada do kina sla, avsak ja som svojho 12-rocneho synovca aj tak prepasoval, pretoze to tak strasne chcel vidiet a bol samozrejme nadseny. Ja v jeho veku by som bol tiez. :-) ___________ Dwayne Johnson - (Roadblock) +++ Jonathan Pryce - (Prezident) +++Bruce Willis - (Generál Joe Colton) +++ Byung-hun Lee - (Storm Shadow) +++ Elodie Yung - (Jinx) +++ Ray Stevenson - (Firefly) +++ D.J. Cotrona - (Flint) +++ Adrianne Palicki - (Jaye) +++ Channing Tatum - (Duke) +++ Ray Park - (Snake Eyes) +++ Luke Bracey - (Cobra Commander) +++ Arnold Vosloo - (Zartan) +++ Joseph Mazzello - (Mouse) +++ RZA - (Blind Master) +++ Produkcia: Lorenzo di Bonaventura, Stephen Sommers +++ (Videl v nemeckom v 3D kine 07.04.13) +++(10.4.2013)

G. I. Joe: Odveta na jednu stranu přímo navazuje na původní Sommersův film a dále rozvíjí v něm započaté konflikty (byť z hlediska dějové kontinuity nesmyslně odstraňuje z dění Destra a Dukea) - a to dokonce takovým způsobem, že se vůbec neobtěžuje alespoň zběžně seznámit se svým fikčním světem a postavami ty diváky, kteří první film neviděli nebo si ho už nepamatují. Na druhou stranu paradoxně právě tato divácká skupina zřejmě ocení snímek Jona Chu nejvíc, neboť je jako jednorázový a v mysli rychle rozpustný blockbuster snesitelný; ovšem ve srovnání se Sommersovým dílem působí jako slabý odvar. _________ Tam kde první díl brnkal na struny dětské imaginace a zapojoval do akce hrdiny s rozličnými schopnostmi a gadgety (kteří navíc operovali na zemi, ve vzduchu i pod vodou), přichází dvojka s omletou a nezajímavou zápletkou o skupince pronásledovaných psanců, která k podobné rozmáchlosti nemotivuje. Úžasně dynamické akční sekvence, jejichž působivost byla založena na dravé kinetice postav (aut, letadel...) i kamery zase nahradily scény tak nepřehledné a překotně rychle nastříhané, že si je v podstatě není možné vychutnat (ninjové na lanech jsou ovšem zajímaví, to ano). _________ Zajímavý posun ovšem nastal v ideologickém rozměru - zatímco u Sommerse fungovali Joeové jako elitářský "světový policajt", který na vlády jednotlivých zemí a jejich rozkazy víceméně kašle, Chuův film naopak šťourá do přehnaného amerického sebevědomí, jestřábí politiky a intervencionalismu. Dokonce si šťouchne i do stanice Fox News, známé poklonkováním fundamentalistickému křídlu Republikánů. Na druhou stranu ovšem jiné národy - záměrně a snad i nezáměrně - zesměšňuje (kvákající kufřík francouzského prezidenta, Pákistánci odění jak nějací beduíni ze Sahary). Podobně rozpačitě se staví i k otázce ženské emancipace - vojanda Jaye se sice dozví, že by na ni byl její šovinistický otec hrdý, ale přitom týmu nejvíc nepomůže svými bojovými schopnostmi, ale jednoduše tím, že svede státního úředníka svým poodhaleným tělem.___ Nerozhodných 50%(30.3.2013)

Takže, prezmenu som sa rozhodla si dať nejakú poriadnu (aspoň som dúfala) akčnú vecičku. Priemernosť z celého filmu priam srší, ale to by som nepovažovala za taký veľký problém. Problémová je skôr produkcia, lebo polovicu filmu som chcela aby sa jednalo o film o ninjoch. Okrem jednej/dvoch bojových scén bez našich ninjov boli ostatné na jedno kopyto. Nevidela som žiadnu invenciu, okrem asi počiatočnej strely čo zachránila Duka (spoiler: aj keď iba nachvíľu). Hlavný hrdinovia nie sú natoľko zapamätateľní ako v predchádzajúcej časti. Jasné, že si budete pamätať, že tu hral Dwayne Johnson a Bruce Willis, ale chýba mi to podstatné, niečo čo by ich v týme charakterizovalo.V podstate zvyšní dvaja preživší členovia týmu mi neutkveli v pamäti skoro vôbec. Na druhú stranu, tých pomenej poriadne vypeckovaných momentov bolo absolutne skvostných. Spomenuté behanie a boj v skalách, úvodný boj neuveriteľného Storm-Shadow-a, či dokonca kruté odpálenie malej nálože v tvare včielky. Čo sa týka hercov, v podstate nemám, čo vyčítať (robili to, čo mali napísané) a považujem za geniálny nápad pridať Brucea a Mr. Johnsona aby väčšina ľudí zabudla na fakt, že jedna z najväčších hviezd z filmu, zomrela. Pre mňa ale naďalej zostáva hviezdičkou (severkou) tohto filmu Lee Byeong-heon, či už to je charizmou, jeho úlohou, či očami, nevedela som sa vynadívať. 55%(3.1.2015)

• - Nejznámější hláškou Dwayna "The Rock" Johnsona z dob jeho wrestlingové kariéry byla: "Cítíš, co The Rock vaří?" Postava Roadblocka, kterou zde The Rock ztvárnil, je v originálním komiksu příznačně šéfkuchařem. (spiderpig)

• - Natáčení probíhalo vedle skutečných lokací také v ateliérech v New Orleans a v prostorách vesmírného střediska NASA. (Spiker01)

• - Americký prezident (Jonathan Pryce) si počas záverečného summitu zahral na svojom mobilnom telefóne známu hru "Angry Birds". (MikaelSVK)