G.I. Joe 2: Odveta

• USA G.I. Joe: Retaliation (více)

V demilitarizované zóně mezi Jižní a Severní Koreou hledá jednotka G. I. Joe pod velením kapitána Dukea Housera dezertéra. Najdou ho a dopraví bezpečně do Jižní Koreje. Agenti Kobry Stormshadow a Zartan jsou stále na svobodě a aktivní, a i Commander a Dextro, kteří jsou momentálně ve vězení, přísahali pomstu…  V Pákistánu je po atentátu na prezidenta zmatek. Pákistán je spojencem USA a panuje tam naprostý chaos, na jeho území jsou i jaderné hlavice. Generálové navrhují okamžitou vojenskou akci, prezident povolá G. I. Joe. Ve vrtulníku si procházejí plán – hlavice jsou v montážní hale a nejdou přenášet, musejí se zlikvidovat na místě. Na místě zabijí ochranku a odvezou hlavici na vojenskou základnu USA. Nahlásí prezidentovi a generálům, že mise byla splněna a že plánují cestu zpět. Odpověď je, že plán evakuace je třeba pozměnit, ať zůstanou na místě. Prezident jde do tajného krytu a tam se zjistí, že to není prezident. Skutečný prezident je v krytu držen jako vězeň. Prezidentem je Zartan, jehož podobu změnili nanomiti. Zartan sdělí skutečnému prezidentovi, že i jednotka G. I. Joe bude co nevidět zničena. Chce, aby mu prozradil, ve kterém vězení jsou Komandér a Dextro. Duke a Roadblock na základně tuší, že něco není v pořádku. Vrtulníky, které je mají odvézt, na ně zničehonic zaútočí. Duke zachrání jednoho muže, ale sám je odhozen výbuchem. Zbytek jednotky naskáče do studny. Slyší, jak nahoře někdo mluví. Ponoří se pod hladinu, a tím se zachrání. Prezident mezitím oznamuje národu, že se jednotka G. I. Joe zpronevěřila službě vlasti. Pákistánského prezidenta prý zabil SnakeEyes a jednotka chtěla hlavice pro sebe. Místo ní bude vlasti sloužit jednotka Cobra… (TV Prima)

bobin85

Po delší době si i já napíšu komentář k tomuto filmu.G.I.Joe odveta je o proti jedničce dva kroky zpět čekalo se tak dlouho než něco přetočí dotočí ustřihnou a nevím co ještě ale ve finále se to vůbec ale vůbec nepovedlo.Ten bílej ninja poskakuje mezi dějem jak kobylka na kupce sena a šéfum cobra klanu s tak super plánem to vůbec nepříjde divný kde furt lítá a ve finále to zabije.No abych to nějak ukončil dvě hvězdy jedna za asi tři hlášky Rocka a druhá za scénku kde hrajou Rock s Tatumem asi call of duty. Nic víc nic mín ()

Falker[4N]

Tenhle film je zábavný a nic víc, ale zábavný je víc než dost. :-) Sice se nedozvíte nic převratného, ani Vám film nezmění život, ale nudit se rozhodně nebudete. Pokud je tohle to, co od filmu očekáváte, potom rozhodně nebudete zklamaní - pokud spíše vyhledáváte filosofické podtexty či reálně zkomponovaný děj se smysluplnými dialogy, potom to asi není nejlepší volba. ()

Bednobuch

Hódně slabé pokračování. Jedna hvězda je jen za obsazení. Bez těch pár hvězd by to bylo sotva na jednu hvězdu. Příběh jen čerpá z volného konce jedničky. Zkrátka se toto nepovedlo. Pár hlášek, akce ještě méně uvěřitelná než v jedničce. Ještě počkám na dabing. Někdy to dabing posune z dostatečné na dobrou. Tedy posun o jednu hvězdu. Uvidíme, zatím nic moc ()

Bladesip

Neskutečná splácanina. Akční scény nudné, stejně tak jako ty neakční, navíc, kamera při těch akčních scénách je naprosto na facku. Jestli si potřebujete nechat něčím vypláchnout mozek, tak tohle je film pro vás, ale pokud patříte mezi ty, kdo mají v oblibě akční scény, kterými se rádi kocháte, tak tenhle film ani nezapínejte. Nebýt tam jedna sexy G.I. Joyovka a Bruce Willis s jeho skutečně "bombastickou" kuchyní, tak se ani není pořádně na co dívat. Jedna hvězda za herecké obsazení a jedna hvězda za efekty, víc si to nezaslouží. ()

Crtcus odpad!

GI Joe Rise of a cobra byla skvělá akční blbost z hromadou vtipných scén a chytlavých hlášek. I když to bylo hloupé, mělo to své kouzlo. A konec nahrál na smeč ještě lepší dvojce.... Která smeč chytila, zakopla a spadla i s míčem mimo hřistě. Co mělo tohle společného s prvním dílem?? NIC. Příběh začíná tam, kde skončila jednička, jenom aby v tomtéž místě skončil. Jeden jedinný herec je stejný (dobře dva, ale jednoho hned na začátku vyhodí), filmu chybí jakákliv stopa humoru, nejsou tady žádné superzbraně (tank vypůjčený z Battlemachine brothers, vážně?), postavy, už tak ploché, jsou ještě více zploštěny (hrozné slovo, existuje vůbec? :-) ). Zkrátka a dobře, jedno velké zklamání. Nejhorší bylo, že vše postrádalo jakoukoliv logiku. Akční film s logikou může nakládat volně, ale nemůže ji takto zahodit. Pokud jste fanoušky "Everything wrong with... " série na Youtube, nemusíte čekat na další díl - můžete se podívat rovnou na tohle! ()

R.O.B.I.N007

Podle mne si myslím že ti reziseri tocej jednu rychlokvasku za druhoou.. Ahoj dwayne hele pod nam zahrat film. Proste to nema tu hloubku jako mela jednicka. ()

Jerod

Docela jsem se těšil na pokračování, ale vzalo to rychle za svě když Chalid Tutam začal prdět do hlíny, ten negr z jedničky se taky někam zdekoval.SuperMegaCoolHustý obleky taky už nejspíš museli vratit zpět do pujčovny a sexy holky nahradily zhruba 3x mihnoucí se poloasijka, a vlastním otcem nedoceněna nějaká vojanda.Nuda a šed nic co by zaujmulo.Trošku mi přišlo že rozpočet na pokračovaní byl zkrácen o všechny nuly...Rock ten už hraje je pro zásoby steroidu-není možný aby se mu ty svaly fakt jen zvětšovaly.Jooo a ještě tu je senilní Bruce ...NŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮDA. ()

Wilko70161

Tak cakal som viac ako uz tu bolo povedane jedine co zaujme je cast v tych horach to je skvele ale ostatok mierne sileny miestami az zufaly pocin tatum vela nezahral skor iba reklamny tah a od rocka som cakal tiez viac akcie takze iba tri a to som dufal ze tu budem davat celych pet ale ked vsetko naj z filmu uvidite v trailery tak to nasere poriadne ()

Foltin

Nic moc jsem od toho nečekal, však po prvním dost průměrným díle se čekat nedalo nic moc velkého. Neříkám, že z filmu je něco velkolepého, ale není to absolutní propadák. Scény jsou svižné, zábavné a sympatické. Trhák roku z toho nebude, ale film je to dobrý. ()

palino1118

Totálne nudné a trápne...bože keď už sú tam herci ako Bruce a Dwayne tak tí feťáci v Hollywoode mohli aspoň prísť s nejakým záživnejším scenárom a nie s touto zlátaninou plnou počítačových efektov. ()

onevoice

Nemalo to už takú šťavu ako prvá časť. Aj keď o akciu nebolo núdza vôbec ma to nenadchlo jedno pozretie akurát. ()

Baerdeller

Poslední čtvrtina se závěrečnou akcí stahuje tenhle film strašlivě dolů. V průběhu filmu jsem si i říkal, jak dobře funguje výměna Tatuma za Rocka a jak dobře válí v těch momentkách Willis a Stevenson, že jsem klidně skousnul i zbytečný postavy (například Číňanka s mečem nebo ten naprosto zbytečnej JOE, kterej přežil s kočkou Palicky a drsňáckým Rockem). Poslední čtvrtina mi ale zanechala opravdovou pachuť v ústech. Souboj s kufříkama je jedna z nejtrapnějších věcí, které jsem viděl. Mimo toho ten konec ani ke zbytku filmu nějak nesedí... a když už jsem začal rejpat v těch scénách, tak ještě jedna drobnost. Vždyť na sebe ani pořádně nenavazují! Hlavní postavy jsou tady, pak najednou tady, pak pro změnu tam... Fujky. To byl ten scénář tak mizernej? Nebo to pan režisér, který má za sebou jenom dva filmy ze série Liga mimořádných tanečníků a dva Lets Dance neudržel pohromadě? Horkotěžko 2** s poznámkou, že si radši nechám vytrhnout zdravý zub, než abych to musel vidět znovu. ()

luukaas

Dostal jsem přesně co jsem chtěl. Dějově a dramaticky dosti ujeté bez trošičku hlubší reality, ale pro cílovou skupinu je to to trhák. Líbili se mě efekty a docela slušné akční scény ( hlavně v horách) okořeněné prohlídkou kuchyně Bruce Willise :-) Jednoduchá záležitost na odpoledne, ale nic víc v tom nehledejte. ()

mufy001

Mě se osobně film líbil víc než jednička. Projekt Zeus, zajímvý nápad... D. Johnson skvělý výkon, B. Willis ve vedlejší roli také. Dobré efekty, perfektní prostředí... Film, jak to ale u akčních filmů bejvá, bohužel o ničem, ale moc se za to nezlobím, moje očekávání to předčilo! 7/10 ()

1normalny

Podarena akcia. Cakat od tohoto snimku viac sa hadam ani nedalo...Zaujimalo by ma, kedy stiha Dwayne fitko pri tohtorocnej produkcii filmov :) ()

tomuleee

Osobně mě moc mrzí že tento paskvil který kromě jedné nadprůměrné akční scény nenabízí vůbec ale vůbec nic. Triky tak odporné že je mi z toho od breku. 30 % a i to je si myslím moc. Zlatá jednička ()

cien

solidní odreagovačka, ale střih u některých scén byl místy k nevydržení...a ještě k obsazení... super, ale místo Adriane Palicki bych radši viděl Rachel Nichols :-) ()

klukcz

barevné, akční, naprosto bezduché a přestože to stálo určitě hromadu peněz - i docela "laciné". sice se u to h odá vydržet, ale pokud bych měl na výběr cokoliv jiného, neváhal bych to vypnout a nedokoukat. ()

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

06.06.2014

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

20.12.2013

G.I. Joe bude trilogie. Minimálně.

G.I. Joe bude trilogie. Minimálně.

02.04.2013

Popravdě, je to docela překvapení. Když studio Paramount loni v létě pouhý měsíc před premiérou odsunulo Odvetu o víc jak 8 měsíců, šířily se fámy o katastrofálním filmu a neodvratném průšvihu.… (více)

Vládcové vesmíru nanovo, možná s Dolphem?

Vládcové vesmíru nanovo, možná s Dolphem?

07.08.2012

Na ten film už si vlastně pamatují jen znalci osmdesátkové tvorby. Jedna z prvních hollywoodských rolí Dolpha Lundgrena byl svalnatý borec s obrovským mečem jménem He-Man. Byl synem krále mystické… (více)