Věznice Fortress

Väznica Fortress

Akční / Sci-Fi / Thriller

USA / Lucembursko, 1999, 89 min

• W_Parmalee

Proboha, vytrpěl jsem to celý, ale opravdu se na to nedalo koukat ani s vypnutým mozkem. Všechny dialogy jsou těžce dementní, děj absolutně nelogický a ten výlet v teplákách v otevřeném vesmíru mě dorazil. A bych nezapomněl na triky. Ty by byly průměrné tak na konci 60-tých let... Tenhle film je absolutní odpad!!!(6.3.2009)

• SOLOM.

Rozhodně slabší než první díl a to téměř po všech stránkách. Přibyla sice nahota, ale ta v tomto případě moc na kvalitě nepřidala. Celý příběh byl defakto slabý jak sviňa – ono rádoby vesmírné vězení jakbysmet a co se týká hereckých výkonů – tak ani v tomto případě jsem nebyl spokojený. Lambert se sice snažil utáhnout celý film, ale moc mu to nešlo a ostatní mu moc nepomohli. Dle mého je tohle klasický případ naprosto zbytečného pokračování…(18.8.2018)

Film přesně podle mého gusta. Mohl jsem vypnout mozek a jen se bavit jednoduchou a celkem hloupou zápletkou, která nepostrádá zaběhlá klišé vězeňských filmů (sadistický tvrďácký dozorce, zákeřný mocichtivý ředitel, nepřátelský spoluvězeň, bitky na "férovku", sprchové scény tak typické pro filmy z ženského vězeňského prostředí), toporné herecké výkony a několik nelogičností. Dost mě pobavil zejména plán hlavního hrdiny zničit celou věznici, aby mohla zdrhnout jeho partička, aniž by bral zřetel na to, že je věznice plná ještě dalších vězňů.(3.7.2006)

Jedničku si nepamatuju, ale určitě si seženu. Dvojka je totiž mimořádně zábavné ultrabéčko, ve kterém nechybí nic, co patří do vězeňského filmu (sadistický bachař, ředitel hrající si na boha, blázen ze zvířátkem, scéna ve sprše, nahý baby atd...) Díky neustálému přívalu skvělých hlášek a obrovskému nadhledu to ani chvíli nenudí a dají se přehlédnout i obrovské nesmysly (plachtění vesmírem například).(29.4.2010)

Prima oddychové béčko se spoustou logických chyb. Nejzajímavější záběry pocházejí ze smíšených sprch... Jak to, že v antiutopisticky laděných sci-fi (v Hvězdné pěchotě to bylo přece taky) se tenhle moment objevuje celkem často? Záporáci jsou správně odporní, herečky pěkně vyvinuté, Lambert je sympaťák a ani nějaký ten vtípek semtam nechybí. Až ten přeslazený konec mi trochu vadí, je takový moc cukrkandlový.(6.3.2009)

• - V momentě, kdy Marcus (Anthony C. Hall) přepne televizi na cele na kanál, kde běží fotbal, jsou za brankou reklamy na pivo Radegast a Českou pojišťovnu a vlajky Lucemburska. (KM Phoenix)