Věznice Fortress

• Česko Návrat na pevnost (více)

V nedaleké budoucnosti je Zemí kontrolovaná organizací jménem Men-Tel. John Brennick právě uprchl ze supertajného vězení s maximální ostrahou, známého jako Fortress. Zanedlouho je ale opět zatčen a deportován na místo zvané Skycell . Nejdokonalejší vězení budoucnosti. Pevnost krouží 26000 mil od Země a je domovem nejhrůznějších kriminálních živlů, na nichž jsou prováděny děsivé pokusy a výzkumy. Brennick je držen v žaláři s nejmodernější technikou, obklopen promyšleným počítačovým systémem, včetně kamery, kterou má zabudovanou sám ve svém těle. Za těchto podmínek je prakticky nemožné z vězení uniknout, ale i přesto se pokouší o útěk. Myšlenka, která by doposud nikoho ani nenapadla... (oficiální text distributora)

Phobia

Klasický sci-fi akční (bl)béčkový film s hlavním hrdinou, kterého věk obalil vrstvou slizu, takže je skutečně obtížné držet mu palce. Motivace ke sledování nulová, takže jsem si při prvním reklamním bloku zadeklamovala oblíbenou větu Starého Smrdi Ruma: "Vyprdnout se na to!" Hvězdička za kvality filmu (tedy jeho první třetiny), hvězdička ze soucitu. 35% ()

Djkoma

Nebylo to tak strašné, jak to strašné být mohlo. Christopher Lambert už dávno není Ačkový herec a tak se není co divit, že "vzal práci" na vesmírné věznici. Celkový princip obou Fortress -ů je jednoduchý, dostat se ven. Bohužel toto téma potřebuje nějaký větší náboj a trochu toho koření než je vesmírná věznice. Škoda, ale snad to nebudou zkoušet potřetí pod vodu nechci :) ()

Paldini

Film přesně podle mého gusta. Mohl jsem vypnout mozek a jen se bavit jednoduchou a celkem hloupou zápletkou, která nepostrádá zaběhlá klišé vězeňských filmů (sadistický tvrďácký dozorce, zákeřný mocichtivý ředitel, nepřátelský spoluvězeň, bitky na "férovku", sprchové scény tak typické pro filmy z ženského vězeňského prostředí), toporné herecké výkony a několik nelogičností. Dost mě pobavil zejména plán hlavního hrdiny zničit celou věznici, aby mohla zdrhnout jeho partička, aniž by bral zřetel na to, že je věznice plná ještě dalších vězňů. ()

MM_Ramone

Christopher Lambert mal na začiatku svojej kariery silnú charizmu, ktorá najviac zažiarila vo filme "Highlander". Postupne však začala pohasínať až úplne zmizla a stal sa z neho totálne béčkový herec, ktorý sa objavuje v takmer až odpadových tituloch. Na prelome milénia to s ním však nebolo ešte až tak zlé. Ešte ma dokázal svojim herectvom ako tak zaujať. Takže aj za futuristický väzenský sci-fi film "Väznica Fortress", kde stvárnil hlavnú úlohu, mu tie dve hviezdičky dám. ** ()

Gemini

První díl z dvaadevadesátého roku měl své kouzlo - a kupodivu taky tolik nevypadal jako televizní záležitost. Pokračování se nijak netají tím, že žije z atmosféry žánrových filmů, jaké se točily o deset a více let dříve. V případě zde hojně využívané nahoty v "ženských věznicích" se dokonce vydáváme ještě o dost dále proti proudu času a inspirace. Hudba od Christophera Frankeho taky evokuje "poctivé osmdesátky", a kdo měl zálibu v Babylonu 5, bude se v tomto ohledu cítit jako doma. Jenže co naplat, když je to celé tak evidentně laciné, a i nedávný Lockout s Guyem Pearcem se s odkazem Snakea Pliskena vypořádával mnohem důstojněji (a navíc má krom úvodní honičky velmi povedenou vizuální stránku). Ale jelikož je poslední dvacetiminutovka i díky Pam Grierové taková v podstatě čistá komedie, dám stejně jako prvnímu dílu 50%. ()

• V momentě, kdy Marcus (Anthony C. Hall) přepne televizi na cele na kanál, kde běží fotbal, jsou za brankou reklamy na pivo Radegast a Českou pojišťovnu a vlajky Lucemburska. (KM Phoenix)