Erika je úspěšná kadeřnice, která právě oslavila 44. narozeniny. Erika má kariéru a vypadá dobře, ale i tak jí v životě chybí muž. Ve svém okolí má ale hned několik dobrých přátel: Alice je její švagrová a nejlepší kamarádka, Viktor je manžel, se kterým už 10 let nežije, ale mají skvělý vztah, a další důležitou osobou je Richard, její homosexuální kamarád. Erika také tráví hodně času se svojí matkou. Erika si uvědomila, že by se ráda stala matkou, a protože ve svém životě nemá žádného muže, poprosila Richarda o jeho sperma. Richardovi trvalo dlouho, než si to promyslel, ale jí o Vánocích řekl, že souhlasí. S dárcovstvím souhlasil i Lumír, což je Richardův přítel. Lumír se s Richardem seznámil díky Erice, která ho dostala jako dárek k narozeninám od svojí matky. Lumír měl udělat Erice narozeninový striptýz. Když Erika řeší svoje budoucí mateřství, začne Alice řešit objevení syna, kterého se v pubertě vzdala. Adam našel Alici a začali se scházet. Adam měl dokonce dorazit na Vánoce, ale na poslední chvíli změnil plány, což Alici ranilo. Eriku trápí, že je Alice smutná, takže na Štědrý večer vyrazí do baru, kde Adam pracuje, a začne se s ním bavit. Erika si nakonec vezme Adama k sobě domů, ale on to pochopí tak, že s ním chce spát. Erika na něj ale vybalí to, že ranil Alici, a celý večer skončí fiaskem. Adam odchází velmi naštvaný. Erika se tím ale moc netrápí a začíná s Richardem plánovat jejich umělé oplodnění. Po několika dnech se ale Adam objeví u Eriky v práci a uznává, že udělal chybu a že Erika měla pravdu. Adam a Alice se tedy znovu schází. Erika má radost. Když má Erika první ovulaci, přijde k ní Richard, aby se pokusili o první oplodnění. Richardovi chvíli trvá, než se uvolní, aby mohl masturbovat, ale pak se vše podaří. Příjemný a nadějný večer pokazí hádka Eriky s její matkou. Matka Eriky nedokáže pochopit, proč chce Erika vychovávat dítě sama a navíc ji štve, že použije sperma od gaye. Hádka je to skutečně velká. Erice ten večer od pláče pomůže jen to, že se u ní objeví Adam, se kterým se tu noc dá dohromady. Erika spí s Adamem a s Richardem se snaží otěhotnět. Alice o Adamovi a Erice nic neví, a když se u Eriky náhodou objeví, Erika Adama schová a zapře ho. Adam je velmi naštvaný. Brzy po této události slaví dcera Alice narozeniny a Adam se na oslavě baví s jinou slečnou. Nakonec tam ale přeci jen nejvíc času tráví s Erikou... (TV Prima)

Elyssea

To, že ženy mají své dny, ví úplně všichni. Ale to, že některá začne ve 44 letech dohánět biologické hodiny... no budiž. Jenže se do oplodňování připlete zajíček Adam, a je po ptákách. Přímo se vnucuje srovnání se Ženami v pokušení, kde je vztah (s podobným věkovým rozdílem) načrtnut mnohem lépe. Ovšem nemusím ani porovnávat, abych naznala, že Perfect Days jsou trochu vyčichlé (ale aspoň nesmrdí). Jako reklama na La Fabriku ucházející. ()

Dannysek4U

Par naznaku komedialni geniality v replikach a sympaticka hlavni figura se po celou dobu stretavaj s podbzivou estetikou Sexu ve meste, s katastrofalne nezakomponovanym product placementem a s poulicne klisovitym vnimanim a zobrazovanim stereotypu. A protoze vysledkem plichta, nemuze bejt ani hodnoceni vic nez prumerny. Rozhodne ale kloboucek pro Ivanu Chylkovou, sledovat ji bylo prijemny. ()

necisty

I ženy mají své dny a my muži je asi nikdy nepochopíme, teda alespoň já ne:). Nerad bych kritizoval zpracování, nebo nějaký z hereckých výkonů, teda vlastně jeden jo - Zuzanu Bydžovskou, jindy je to podle mého velmi kvalitní herečka a své ocenění si zaslouží, ale tady mi jako kamarádka Eriky vůbec ale vůbec neseděla. Ostatní mi přišli super a hlavně Ivaně Chýlkové to zde na její věk neskutečně sekne. Kotek parádní, už asi vyrostl:). Sranda to byla. Ani paní režisérka neudělala chybu, ale děj mě neuchvátil, tohle je jednoduše mířené na jiné pohlaví jiného věku - mamince se to líbilo:). ()

Martrix

Že je spousta žen, které touží po dítěti i v pozdním věku a jsou ochotné(upřednostňují) vychovávat ho samy, to není nic nového. Že co se dárování spermatu týče, je lepší gay kamarád v hrsti, než neochotný chlap na střeše, to také není nic originálního. A stejně tak nikoho neohromí fakt, že si starší ženy užívají se zajíčky a starší chlapi pálí za "čerstvým masíčkem". Nu což, karty jsou sice rozdány a pointu hledat netřeba, ale ještě se to dá zajímavě zrežírovat, zahrát...snad to spasí humor... . Nespasí. Nebýt postavy gaye a mé heterosexuální, orientace(tj.na účet 4% - ích dobře se bavící) pobavila by mě snad jen zpráva, že se promítač spletl a pustil nám jiný film. Alice Nelis se tímto snímkem v mých očích stala pouhou rutinérkou, která si navíc vybírá témata určená především pro ženy 30-50 let a ostatním divákům nemá co nabídnout. A nepomohla ani účast vynikajících hereček, jakými bezesporu Chýlková a Bydžovská jsou, ani 100% výkon Ondřeje Sokola, či zajímavý Vojta Kotek. Díky předvídatelnému a primitivnímu scénáři, hrála Chýlková postavu jako vystřiženou ze Sexu ve městě, Bydžovské bylo na tak malou roli vysloveně škoda(možná bych ji viděl raději jako Eriku), takže jedině postavy Richarda a Adama za něco stály a uchránily tento film od horšího hodnocení. Nicméně stejně jako Tchýně a uzený, tento film už vidět nechci. I když není vysloveně špatný, jsem úplně mimo cílovou skupinu diváků a tak mi nemá co dát. ()

pufina

Můj druhý film od Alice Nellis a na českou tvorbu se mi to líbilo a překvapilo to. Ivana Chýlková je má oblíbenkyně, ta nikdy nezklame. Ondřej Sokol v roli homosexuála byl božský. I jednoduchý příběh lze podat pěkně. ()

zette

Remeslne dobre odvedena prace. Herecke vykony v cele s Ondrejem Sokolem taky. Dejove je to ale takove preslapovani na miste. Uspesna zena, v nejlepsich letech ma vse, krome partnera a predevsim ditete... a co ted s tim? V profilu filmu je jako zanr, uvedena komedie, coz nevim, mne to vtipne neprislo ani trochu. Zaver filmu zbytecne natahovany. Jen dalsi z rady nasich zbytecnych a lehce zapomenutelnych filmu... Opakuji se, ale nejvetsi zlo ceskych filmu je scenar. ()

Juto

Film rozhodne záujme viac ženy ako chlapov. Mužské postavy totiž ani neponúka vhodný materiál pre stotožnenie. Skôr sú to prototypy naivných hlupákov. 5/10 ()

Hans.

Použiju oblíbený klišé: čekal jsem od toho víc. I když pár pozitiv by se tam našlo, zejména v obsazení. Konkrétně Sokol byl perfektní zasloužil by si dostat prostor ve více filmech, Kotek překvapivě nebyl trapnej, ale vtipnej (šachista). ()

Jermann

Legrační film podle legrační hry (mrkni na youtube na kousek původního skotského představení), neškodně zábavný, skvěle obsazený a zahraný .. na stáncích půjde na dračku. A co má Ellis porád s tím popelem? ()

frings

Po tom, co jsem v divadle Na Zábradlí tento kousek shlédl celkem 6x, jsem se obával jeho filmové verze. Nedají se srovnávat..."naživo" je celá hra mnohem vtipnější, ale film je nádherně hravý, úsměv vykouzlí téměř stále a soundtrack nemohl být lépe zvolený. Zuzana Bydžovská hrála skvěle svou hlavní roli v divadle, Ivana Chýlková zase ve filmu. Opět neporovnatelné. Pozorný divák si všimne na konci ve scéně na skále nedokonalého střihu, to trochu zamrzelo, jinak jasný plný počet! Zbožňuji humor Alice Nellis:-) ()

campix

Alice Nellis se s každým svým filmařským dílkem zhoršuje a zhoršuje. Bohužel tu sestupnou tendenci potvrdili i Perfect Days, kterým se zase více blíží ženám a na mužskou část publika poměrně kašle. Na vrch velmi nesympatičtí herci. Celý film nezachránil ani opravdu skvělý Ondřej Sokol. Vůbec mě nezaujalo že i ženy mají své dny. ()

blitzer

Na Perfect Days jsem se podíval hlavně kvůli účasti Ondry Sokola, protože ho znám jenom z Partičky, ale do teď jsem ho neviděl nikde hrát. Když jsem u hereckýho obsazení, tak to bylo medle hlavním pozitivem tohohle filmu. Chýlková je sympatická a Kotek - jelikož jsem neviděl jeho předchozí puberťácký filmy, tak vůči němu netrpím žádnými předsudky a nijak mi nevadí, takže taky v pohodě. Docela mě překvapilo i netypické obsazení Zuzany Bydžovské, která zkrátka špatně zahrát neumí (netypické, protože tu nehrála zdrchanou a životem unavenou ženu). Bohužel příběh o ženské krizi středního věku se mě příliš netýká, proto mě nijak zvlášť nezaujal a přišlo mi, že by se dal shrnout max. do půl hodiny. Navíc souhlasím s uživatelkou Ony - nezodpovědné chování hlavní "hrdinky" se mi taky moc nezamlouvalo... chudák dítě. ()

dr.fish

Myslím, že film je spíš pro ženy. Já jsem nebyl schopen pochopit myšlenkové pochody hlavní hrdinky, ostatních žen a homosexuálů v tomto filmu. Žiju v jiném světě, než je ten znázorněný ve filmu. Mám jiné hodnoty (zatím), takže problémy čtyřicetiletých bezdětných žen se mne zatím netýkají. Zdálo se mi, že Ivana Chýlková je doma spíše v rolí hysterických fúrií, tahle role jí nějak nešla. Celé mi to přišlo takové podivné, snad jen ta Bydžovská byla přirozená. 40% ()

ivet.ka

Ale jo, na to jak je to všechno takové umělé a nepravděpodobné, jsem se v kině slušně bavila. To, že si český film představuji trochu někde jinde zase tak nikoho nezajímá a Alice Nellis jde na ruku většinovému vkusu a vlastně proč ne. Komedie jako Woody Allen u nás nikdo točit neumí, ale Perfect Days rozhodně nejsou špatné. Pobaví a tím splní účel. Více v recenzi. ()

smrt.ka

Bohužel jen lepší průměr. Bohužel, protože jde o Alici Nellis, ve kterou jsem po filmu Výlet, ale především po Tajnostech hrozně věřila a na její filmy se těším dlouho dopředu. Tohle jsem ovšem nějaké příliš svázané, organizované, bez lehkosti a i jisté potrhlosti, pro kterou mi připadala její tvorba dříve tak zajímavá. Plus to působí trochu divadelně (snad kvůli své předloze?) a někteří herci taky tak nějak divadelně hrají (Klepl, trochu se mi to zdálo i u Chýlkové). Nápad i určité situace jsou jistě zajímavé, ale všechny ty vycpávky (upoutávky na Eriččin televizní pořad, rozdělení do kapitol...) ten film hrozně strhly. Takže z Nellis je nakonec zřejmě zase jen část toho celku se jménem Český filmový šedivý průměr, nic víc, nic nad očekávání. ()

Radiq

I ženy mají své dny... blbej název filmu. Má to evokovat známou hlášku z reklamy na Fernet I muži mají své dny? Ale tam to mělo smysl, protože tím vznikl humor, ale tady bych asi to "I" vynechal, protože bez toho to aspoň dává smysl. Když tam je "I", tak kdo další ještě má své dny? Feny? Teď k samotnýmu filmu - škoda, že postava, kterou hrál Kotek, se celou dobu nechovala, jak v tom vlasovém studiu, to bylo uplně skvěly. Další vychytaná postava je homosexuál Ondřej Sokol, kterej ho hrál fakt skvěle. Chýlková taky nezůstala pozadu, libilo se mi její hraní, i když ten románek jsem jí moc nevěřil. Režisérka Alice Nellis už prostě točí takový filmy, takový pořád podobný filmy, ale neberu jí to. Jsou to větinou filmy příjemné a koukatelné a tohle se zařadí mezi ně. ()

panMartin

Pro mě jeden z nejhorších českých filmů, které jsem viděl za poslední dobu. Další hřebíček do rakve české kinematografie. Na to, že se mělo jednat o komedii, tak jsem se bohužel moc nenasmál. Asi těžko se na tento snímek někdo podívá vícekrát než jednou. Kotek trapách, Sokol totální debil. Nuda, nuda, nuda..hovadina...hovadina.... ()