Hollywood, 1927, George Valentin (Jean Dujardin) patří k největším hvězdám němého filmu. Poznáte ho podle tenkého knírku, typické bílé kravaty a fraku. Jeho účinkování v exotických příbězích o intrikách a hrdinských činech znamenalo velký úspěch pro filmové studio Kinograph, v jehož čele stojí magnát Al Zimmer (John Goodman). Sláva Georgovi vynesla elegantní manželku Doris (Penelope Ann Miller), každý den ho vozí do práce oddaný šofér Clifton (James Cromwell) a vítá ho vlastní usměvavá tvář z plakátů Kinographu. Na filmové premiéře spontánně reaguje na bouřlivé davy fanoušků a reportérů. Jakoby svým postavám z oka vypadl a jeho hvězdná kariéra se zdá neohrozitelná. Hollywood však brzy ovládne nový fenomén: mluvený film. George touto technickou novinkou opovrhuje a označuje ji za nevkusné pobláznění. V roce 1929 chce Kinograph úplně zastavit výrobu němých filmů a George se musí rozhodnout: buď přijme zvuk, jako to udělala mladá vycházející hvězda Peppy Miller, nebo bude riskovat pád do zapomnění. (oficiální text distributora)

hajner

Film ktorý úspešne vzdáva česť počiatkom kinematografie.To rozhodne.V tom ho hodnotím kladne.Ale nieje to moja denná šálka kávy. ()

NovotassCZ

Úchvatný snímek, který dokazuje, že kinematografie může být stále originální. Návrat do minulosti co se pojetí týče dokázat utvořit jedinečnou atmosféru. Po vizuální stránce nádherné. Nenudí, naopak dramatičnost drží diváka pevně u obrazovky - jednoznačně se jedná o jeden z nejpovedenějších filmů poslední doby. ()

eexDon

Für mich - 90%, - /snad akorát děj/nahoře, hubou až na dno a pak příslib nového začátku + číča k tomu - klasický jednoduchý děj podle vzorce vzlet - pád - restart - v jednoduchosti je síla/, + /Bérénice + Jean - ten zvlášť se do své role hodil, i typově, i John s tím cigárem a zaťatou pěstičkou, dějová linie - přechod z jedné éry do druhé - zdařilé, milostná linie poněkud méně - standart, černobílé provedení bez zvuku - nejlepší na celém filmu, ten zvuk ani nechybí, hudba - zde velmi důležité a podařené/, hodnocení - pocta němým filmům 20. let s odpovídající atmosférou/černobílé, bez zvuku/ a dějem, velice zdařilé, podařené a vybočující z mainstreamu, poznámky - to taneční číslo na konci, to bylo něco, tak si představuji taneční číslo ve filmu z přelomu 20./30. let, napodruhé ještě lepší zážitek ()

eaglestar

Znesvěcení všech "kvalitních", černobílých, němých filmů. Kdo tomu dá pět, je magor a rád bych se seznámil s tím matrošem co hulí. ()

janejudyjune

Jinak než pět hvězdiček dát nemůžu! V dnešní době filmů, jejichž kvalita se spíše měří podle vizuální techniky než podle obsahu, je tento film opravdu příjemná změna. Musím pochválit výborně obsazení. Všichni herci vypadaji jako z třicátých let. ()

Mendiiik

Jeden z nejoriginálnějších snímků poslední doby, díky kterému se člověk "vrátí" do éry němých filmů. Půvabný a vizuálně dokonalý snímek s příjemnými herci a opravdu nádhernou hudbou. ()

Willy38

Dlho mi trvalo, kým som sa prinútil pozrieť tento film a prijal predstavu, že nejak ešte pretrpím ten čierno-biely obraz, ale na tých 96 minút úplneho ticha som sa dlho pripravoval :-). No výsledok bol pre mňa šokujucí. Ako veľa sa dá povedať a ukázať v nemomom filme. Krásna romanca dvoch do seba zahľadených ľudi s prevrátenými osudmi, do ktorej sa človek musí zamilovať, teda minimálne do okúzlujucej Berenice. Z jej krásy a úsmevu sa ťažko trhajú oči čím podľa mňa vysoko prevyšuje osobu Dujardina, no už nie tak jeho postavu Georga Valentina, ktorá bola excelentná a úplne zaslúžene ovenčená Oskarom. Ten chlapík ma dokonca tak dostal, že pri jeho záverečnej scénke som viackrát skríkol "nestrielaj"... ()

eviku

Predtým ako som to videla som bola tým námetom nadšená.Urobiť nemý film teraz mi prišlo originálne.Ale musím povedať,že je to podľa mňa odpajcované zo Sunset Boulevard a Spievania v daždi a ešte daktorých starých filmov. Tiež sa mi nepáčila hudba a štvali ma tam známi americkí herci.Ja viem,že to získalo ceny, kde sa len dalo.Ale podľa mňa je to slabé a vôbec ma to nechytilo za moje filmové srdce...ale Berenice Bello to v tomto filme fakt sekne.Aj ked inak sa mi až tak nepáči tu je kus:) Ale nech nie som len kritická, tak chválim scénu ako nadáva svojmu tieňu.Pripomína mi to jednu myšlienku o tom,že tieň je telom duše.Takže ked vlastne nadáva svojmu tieňu nadáva svojej duši.A ked jeho tieň odchádza on vie,že už nemá dušu(Metaforicky myslím samozrejme) Určite mohol poctu tejto ére filmu dať Hazanavicius aj dôstojnejšie.Ale to by sa zas nikomu nepáčilo iba mne a pár pošukom:D ()

jarkametelka

Neodolatelna,libezna a roztomila podivana,ktera me okouzlila.I kdyz je to snimek obcas smutny,paradoxne jsem se smal prave tem smutnym udalostem,ktere hlavni hrdina zaziva,ktere jsou ale tak roztomile natocene a on je tak roztomila postavicka,mimochodem skvele zahrana Dujardinem,ze mi od zacatku filmu hned padl do oka a intenzivne jsem s nim prozival jeho radosti i strasti.Je to vyborna ukazka toho,ze slova jsou zbytecna.A kdyz vse podtrhava skvely hudebni doprovod,tak to uplne staci k tomu,abyste natocili mili a skvely film,jaky Artist bezpochyby je.I kdyz neni stoprocentni,k tomu mu chybi opravdu jen malinko,presto svym zpracovanim si podmani kazdeho fanouska inteligentnich filmu a Oscar za nejlepsi film je bezesporu na miste.Chtel jsem dat 4 hvezdicky s objektivniho hlediska,ale jak me tento film potesil,tak davam 5...Je to moje srdcovka. p.s.Vzkaz:tocte prosim vic takovych filmu,nebot v tomto krvavem,nejen filmovem svete je techto filmu velmi potreba! ()

phoenix9

Hollywood , 1927 ...stačili tieto dve slová aby ma film zaujal a prirátajte k tomu , že film je o filmoch, hercoch , proste filmárske zakulisie tak to nesmie dopadnúť zle. Ani na minútu to nestatilo dych , proste krásny film . Nevravím , že to bude patriť medzi mojích top ten , ale radosť na to pozerať. 85 % ()

Stanlynka

V dnešní době němý a černobílý film získat 5 Oscarů?...poklona. Film se mi líbil hlavně díky vystřídání pochmurné a depresivní atmosféry veselými a komickými chvilkami. Tradiční námět vzestup a pád jedné celebrity skončí jak jinak než happyendem. Špatný konec by se zde ani nehodil. Vyjímečnost filmu z něj přímo kříčí. Hláška "nikdy jsem tě nemiloval!!" je prostě boží:D ()

Dr.Schultz38

Evolúcia. Staré veci musia uvolniť miesto tým novým. Na nostalgiu nie je miesto. Tu ale niekto nostalgicky nemo zakričal. A zakričal tak "nahlas", že to počula aj akadémia. Vlastne to nemuselo byť tak nahlas pretože akadémia filmy z vlastného prostredia zbožňuje. Výsledok je 5 sošiek vrátane tej najcennejšej pre film, ktorý je vlastne pre bežného diváka absolútne nepozeratelný a tak by to podľa mňa fungovať nemalo. ()

Nag0

Ani som len nedostal šancu sa ubrániť. Od smiechu a radosti, až po slzy a smútok, bol som prevedený spektrom emócií ktorý na mňa herci dávkovali bez slov, bez zvukov, len vďaka ich očividnému užívaniu si ich rolí a úžasnej hudbe. Nemám čo vytknúť, možno až na ten potencionálny kalkul, ale pomyslieť si, že by ma takto očaril nemý film (aj keď trošku iný) , by mi prednedávnom znelo ako niečo šialené. Aj preto 5*. ()

Parisienne09

Moc krásný film a taky velká pocta umělcům němého filmu. Skvělé herecké výkony. Film vás dostane, ačkoli se v něm velkou část stopáže nemluví. No, vlastně pořád tak trochu přemýšlím, jak se to realizačnímu týmu mohlo podařit tak přesvědčivě natočit, když používali úplně jinou techniku...? Každopádně sledování němého filmu vás logicky přiměje soustředit se na obraz, divákův mozek spíná jinak než u filmu se zvukem, všimnete si precizních detailů, kterých byste si v běžném filmu nevšimli. A to mi dělalo na duši moc dobře;-) Umělec mě prostě dostal, herci byli výborní a scénář také. ()

Sejkorka

Super retro hodné zlaté éry němých filmů. Někdo si stěžuje na chabou dějovou linii. Cožpak to šlo v němé éře jinak? 5 Oscarů z 10 nominací hovoří za vše. Docela mě překvapilo, že je to francouzský film. ()

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

06.01.2013

„Clooneyho Indy“ sbírá hvězdy

„Clooneyho Indy“ sbírá hvězdy

06.10.2012

O válečném thrilleru The Monument´s Men jsme psali jako o vážnější a méně akční variaci na Indyho. George Clooney se jako producent, režisér, scenárista a také hlavní představitel inspiroval… (více)

Natalie Portman – milenka nacistů?

Natalie Portman – milenka nacistů?

18.09.2012

Není nad vydatný bulvární titulek. Ale už nás znáte a víte, že se za ním obvykle skrývá zápletka připravovaného filmu. Studio Universal chystá film s jasným tahem na oscarovou branku. Předloha:… (více)