Siti hyunteo (TV seriál)

시티헌터

City Hunter

Krimi / Romantický

Jižní Korea, 2011, 20x60 min

Hm, tak akoby som to sformulovala. Tento seriál má dve obrovské plus a to je Lee MIn Ho a skvelé bojové scény, ktoré som si vyslovene užívala. Nemôžem sa tu však hrať na žiadneho odborníka na kórejské seriály, ale pravdepodobne preto, že to bol prvý akčný seriál, ktorý som videla, páčil sa mi. Bolo to napínavé, aj keď bol koniec nedotiahnutý, nebolo vysvetlené množstvo vecí na ktoré som ja osobne zvedavá, napriek tomu je to silne nad priemerom. Páčilo sa mi, že hlavní hrdinovia nie sú takí (v angličtine je na to dobrý výraz- DUMB) ako v amerických seriáloch kde je hlavný hrdina maskovaný zločinec............hrdinovia sú oveľa inteligentnejší ako očakávate....práve preto je to naozaj nadpriemerný seriál.......80%(23.4.2012)

Bylo to celkem fajn. Přes všechny nelogičnosti mě děj s pomstou bavil. I když spoustu věcí tvůrci nedomysleli, nebo je dokonce vůbec nenapadly. City Hunter unikal ne kvůli svým dovednostem a tvrdému tréningu, ale kvůli neschopnosti prokuratury, policie, scénáristů.... vyberte si. Párkrát to ani střihači úplně nezvládly, a přidali tak na seznam blbostí dvě tři položky. Jak kvůli akčním scénám, tak kvůli OST bych byla ochotná tohle přehlédnout a tu jednu slabou hvězdičku tomu ještě přidat. ALE. Přes co se nedokážu přenést, je ta romantická linka. Jsou spolu, nejsou spolu, jsou spolu, nejsou spolu.... měnilo se tak rychle a každou změnu provázel tak 'dojemný' rozhovor, že mi z celé té melodramatičnosti naskakovala husí kůže. Tyhle scény to zabily pokaždé, když se děj trochu rozjel. Romantiku mám ráda, ale tohle bylo moc i na korejské poměry. Navíc hlavní hrdince jsem toho osobního strážce nevěřila snad ani vteřinu. Jestli měl někdo umřít, měla to být ona. Osobně nechápu, proč má City Hunter tak vysoké hodnocení. Vyházet romantiku a dotáhnout pár nedomyšleností, mohlo to mít krásných 16 dílů a 4*. Takhle bohužel jen ne příliš silné 3*.(10.9.2012)

Po zhlédnutí pilotního dílu jsem přemýšlel v čem může být City Hunter geniální a čím si řekl o tak vysoké hodnocení. Absolutně mi nesedl styl, kterým byl děj během prvního dílu prezentován a měl jsem chuť skončit. Řekl jsem si, že mu ještě díl dám a ejhle, najednou byl konec, ve mě zbyla nepopsatelná chuť k breku a šílený pocit prázdnoty z dokoukání. City Hunter neoplývá nikterak úžasnou zápletkou, ale stojí hlavně na charakterech. Pohled na pomstu z různých úhlů mnoha postav se mi velice líbil a celkově celé sociální uskupení v City Hunterovi ve mě zanechalo skvělý dojem.(8.7.2014)

Naprosto zbytečné bylo zaštitovat se japonskou sérií, se kterou nemá tenhle výtvor nic společného kromě názvu, tak trochu nechápačka. Přesto musím uznat, že samotná zápletka a myšlenka seriálu nevypadala zpočátku špatně. Příběh o pomstě, střetu v rodině, trestání prohnilých politiků, kauzy, které si s těmi našimi domácími vůbe nezadají, zpronověry na ministerstvu obrany, nutnost privatizovat školství, zdravotnictví až do mrtva atd. Proč ne, mně se to líbí, aspoň, je vidět, že globálně jsme v p..... a naše problémy mají i jinde. Jenže jsou tu všechny tradiční korejské nešvary. Dlouhá délka dílů, i samotného seriálu, flashbacky, zbytečné hudební sekvence, některé naprosto nevhodně vybrané postavy. Nejvíce člověk trpí u agentky Kim Nana - její představitelka Park Min Young, potvrzuje velmi nehezký trend, který se v asijských sériích rozmáhá od dob Koo Hye Sun(hrála v korejské verzi Hana Yori Dango). Nejen, že neumí hrát a typově se pro roli vůbe nehodí, není ani trochu hezká, mám dojem, že i během týdne je člověk schopen sehnat tucet hezčích žen, než je ona, a troufal bych si na to i v Koreji:) Nechápejte mě zle, herečka nemusí být vždy supr krásná, ale nemá prostě ani charakter ani charisma natož herecké schopnosti, nic, přesto máhlavní roli, to prostě není normál! Tentokrát mě velmi rozčilovalo, že Korejci musí jakoukoliv závažnost ředit, umělými romantic ploty, oni by prostě udělali i z přírodopisného dokumentu o mravencích multiplikující se love story... Ale přitom je to tak zbytečné, vystačilo by se v pohodě i bez těch trapných pokusů nahodit chemii mezi postavami, jež nefunguje a nutit diváka sledovat křečovité pokusy scénaristů a herců. Naštěstí to vše zachraňují slušné akční scény, má to spád, je to někdy hodně napínavé. Min-ho Lee svým charismatem zachraňuje, co se dá, palce nahoru! rovněž skvěle si počíná ve své roli Kim Sang Joong v roli hlanvího strůjce pomsty, vážně coolman. Jinak obecně je škoda, že Korejci evidentně mají prachy i lidi na velkorozpočtové série, ale jejich kvalita velmi kolísá, ne-li klesá, Athena, Iris, a zejména Green Rose, Time Between Dog And Wolf, Midas a jiné mi přišly o třídu až dvě výše.(7.8.2011)

Solidní a zábavný seriál, ač to tak při mém výčtu neduhů nebude ani vypadat. Na úvod nutno zmínit extrémně absurdní zápletku, zde si s věrohodností autoři moc starost nedělali. Rovněž těch náhod je už vážně moc a to samé se týče srdceryvných příběhů – čeho je moc, toho je příliš. Proti zápletkám nic nemám, ale mohly by občas probíhat realističtěji a logicky – např. když se dva honí auty po silnicích, nikde nikdo není, zvláštní... Hlavní dvojka je povedená a oba působí mile a zábavně, ale i zde platí, že to časem začíná být únavné, zkrátit o pár dílů by neškodilo. A půvabná veterinářka by v práci každý den nemusela mít šaty jako když jde na ples, navíc jí tam za celou dobu nepřišel jediný zákazník :-) Lee Min-ho není špatný herec, ale na zadek si z něho na rozdíl od křehké části populace vážně nesednu, nepředvádí zde ani jinde nic výjimečného. Souboj o způsob pomsty a vůbec vztahy mezi „synem a otcem“ a všechny ty věci kolem mají zajímavý náboj, ale přesto když to celé shrnu, tak podobně orientovaný Healer vyznívá lépe – tam to byly silné 4*, zde slabší.(20.12.2018)